Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Soczewki makro


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 teac2

teac2
  • Użytkownik
  • 170 postów

Napisano 26 listopad 2006 - 22:04

Witam!

Jestem jeszcze zielony w wielu dziedzinach, co widać po moich pytaniach w innych wątkach ;)

Mam problem, ponieważ jak na razie posiadam tylko obiektyw 18-135, a bardzo brakuje mi możliwości wykonywania zdjęć makro. Niestety aktualnie nie stać mnie na nowy obiektyw, ale ktoś poradził mi, abym użył odpowiednich soczewek makro.

Możecie mi napisać jakie efekty uzyskam stosując takie soczewki?

Pozdrawiam.

#2 Hunt

Hunt
  • Użytkownik
  • 563 postów
  • Lokalizacja:
    Gdańsk

Napisano 26 listopad 2006 - 22:10

Słabe :-D

Owiele bardziej polecam Raynox-250 (do jakiej średnicy można go używać?) albo odwróconego Helioska ;-)
Jakiś Canon jakieś szkła...

#3 teac2

teac2
  • Użytkownik
  • 170 postów

Napisano 26 listopad 2006 - 22:17

Kurcze, już się łudziłem, że mógłbym uzyskać dobre efekty :/

Może jeszcze jakieś sample?

#4 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 26 listopad 2006 - 22:24

Jak masz jakiś standardzik ( może być stary, ruski i w ogóle... ) to zapraszam tu:
http://www.fotoprzyr... ... -vt151.htm
Tylko nie wiem jak się to będzie sprawowało z twoim zestawem... zasadniczo jak nie masz kasy a lubisz się pobawić ze sprzętem to wiele zabawy cię czeka :mrgreen: Takie tam podstawy opisałem w powyższym wątku.

:ninja:


#5 teac2

teac2
  • Użytkownik
  • 170 postów

Napisano 26 listopad 2006 - 22:30

Kurcze tylko ten zestaw daje dość duże powiększenia, mi bardziej chodzi o możliwość złapania ostrości moim obiektywem z odległości 15cm.

#6 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 26 listopad 2006 - 22:37

No właśnie zapomniałem ze to daje duuże powiększenia :D hmm... no więc tak... możesz zainwestować w pierścienie pośrednie... no, ale te są niestety drogie :-/ możesz też spróbować odwrócić swój zoom :-D to jest jakaś opcja. Jakbyś odwrócił swój zoom to miałbym bardzo dużą możliwość zmieniania powiększenia... niestety, obawiam się ze jakość może być kiepska. Ale zawsze można spróbować. Jak napisałem - odwracałem swój 35-70/2.8-4 ( manualny ) i dawało powiększenie od 1:1 do 1:2 czy jakoś tak, już nie pamiętam i naprawdę niezłą jakość! niestety focenie takim zestawem nie jest proste :-/
Ale jakbyś chciał poświęcić te kilkadziesiąt złotych to możesz się pobawić ;-)

:ninja:


#7 Mortis

Mortis
  • Lokalizacja:
    Olsztyn

Napisano 27 listopad 2006 - 20:38

Dawno temu zainwestowalem w soczewke +10D, efekty byly tragiczne... Az nie potrafie tego opisac :) potem odwrotnym mocnowaniem zamontowalem heliosa, duze powiekszenie, ale bardzo miala GO, i odleglosc ostrzenia.. Potem zainwestowalem w raynoxa dcr 250, powiekszenie eleganckie, glebia przyzwoita, ostzy z milej odleglosci... z kompaktem spisywal sie wzorowo, mialem tam w przeliczeniu chyba 36-360, od jakis 150 mm nie bylo winiety. Teraz mam 18-55, i tez dziala :) to jego wielka zaleta, ze jakiego szkla nie kupie, da sie na nie zalozyc konwerter. (no chyba ze beda jakies ekstremalne srednice, ale nie przewiduje :P)

#8 morav

morav
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 27 listopad 2006 - 20:44

Potem zainwestowalem w raynoxa dcr 250, powiekszenie eleganckie, glebia przyzwoita


To będzie najlepsze rozwiązanie na początek :-D

#9 lynx

lynx
  • Użytkownik
  • 177 postów
  • Wiek: 50
  • Lokalizacja:
    Stężyca

Napisano 27 listopad 2006 - 22:37

Olympus C740 +konwerter macro Raynox 250 /f=max/

Dołączona grafika


Olympus C740 +konwerter macro Raynox 250 /f=max/+ soczewka powiększająca 4 dioptrie

Dołączona grafika


Olympus C740 +konwerter macro Raynox 250 /f=max/

Dołączona grafika


Tenże konwerter pasuje do obiektywów ze śr. obiektywu 58-67mm i w przypadku Nikkora 18-135 nie winietuje jedynie dla wysokich ogniskowych / ~100mm-135mm/.

Niestety nie mam jeszcze zdjęć z Nikkorem 18-135mm
Canon 7D/70-200/f4 IS
www.lynx4u.pl -> e-sklep DVB-T/SAT

#10 teac2

teac2
  • Użytkownik
  • 170 postów

Napisano 27 listopad 2006 - 22:47

Wielkie dzięki wszystkim :]





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych