Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Listopad 2010


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
993 odpowiedzi w tym temacie

#81 Luke92 (Łukasz Rados)

Luke92

Napisano 03 listopad 2010 - 16:02

Tadeo, zdjęcie faktycznie mogłoby powędrować do tematycznego.
PS Po cichu zazdroszczę nauczyciela ;-)
Pozdrawiam, Łukasz
www.lukaszrados.pl

#82 Harvester (Tomek J. Kierkowicz)

Harvester
  • Lokalizacja:
    Kraków

Napisano 03 listopad 2010 - 20:02

Wczorajsze.
55.
Dołączona grafika
56.
Dołączona grafika
Wielkie migracje :mrgreen:
57.
Dołączona grafika
Ruchańce. Wg sugestii WildRoses : "dozwolone dla osób z mocną głową" :-P
58.
Dołączona grafika
59.
Dołączona grafika

FB

tomaszkierkowicz.manifo.com


#83 kurdeniewiemco (Paweł Wróblewski)

kurdeniewiemco

Napisano 03 listopad 2010 - 20:26

Harvester, - na 57 to rzepak?
<p>R5+Sigma 500/4 Sport, RP+24-105 IS STMhttps://www.facebook....swiat.zdjecia/

#84 Szczepan

Szczepan
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 03 listopad 2010 - 20:29

Niezła ta migracja na 57 :mrgreen:

https://www.facebook.com/Klejbuk
EOS R + EOS 6D2 + C 400 2.8 IS + TC 1.4III +TC 2.0III + C70-200/2.8 + C24-105/4 + C RF35/1.8 STM + C50/1.8 STM + C 85/1.8 + Manfrotto 055XPROB+Benro GH-3


#85 Harvester (Tomek J. Kierkowicz)

Harvester
  • Lokalizacja:
    Kraków

Napisano 03 listopad 2010 - 20:30

na 57 to rzepak?

Chyba tak (na 70%).

FB

tomaszkierkowicz.manifo.com


#86 turbol

turbol
  • Lokalizacja:
    Biała Podlaska

Napisano 03 listopad 2010 - 20:31

57 to oryginał czy coś kombinowane w PS bo widzę sarnę bez głowy ;-)

#87 kurdeniewiemco (Paweł Wróblewski)

kurdeniewiemco

Napisano 03 listopad 2010 - 20:33

turbol, - napewno kombinowane ;>
Harvester, - u mnie niestety w tym roku brak rzepaku, stad i saren jak na lekarstwo;/
<p>R5+Sigma 500/4 Sport, RP+24-105 IS STMhttps://www.facebook....swiat.zdjecia/

#88 Harvester (Tomek J. Kierkowicz)

Harvester
  • Lokalizacja:
    Kraków

Napisano 03 listopad 2010 - 20:38

turbol, To orginał, tylko wykadrowane.. Przypatrzyłem się i rzeczywiście, tak sie odwróciła, że wygląda jakby nie miała głowy. Ta czarna plamka na nodze sarny to mi sie przez przy padek w Gimpie dodała (zdj. 57) ;-)
Moooooooocny crop ,,bezgłowa".
60.
Dołączona grafika

FB

tomaszkierkowicz.manifo.com


#89 turbol

turbol
  • Lokalizacja:
    Biała Podlaska

Napisano 03 listopad 2010 - 20:46

Harvester, to bardzo mi się podoba ta fotka skoro oryginał :thumbsup:

#90 WildRoses

WildRoses
  • Lokalizacja:
    kujawsko-pomorskie

Napisano 03 listopad 2010 - 20:59

Harvester, sporo ich tam masz, przyznaj się - pewnie spędziłeś z całego powiatu :mrgreen: Naprawdę przypomina migrację. A od patrzenia na 59 aż w głowie mi się kręci - powinieneś umieszczać ostrzeżenie - "dozwolone dla osób z mocną głową" ;-)
Nikon i klamoty

#91 Harvester (Tomek J. Kierkowicz)

Harvester
  • Lokalizacja:
    Kraków

Napisano 03 listopad 2010 - 21:02

WildRoses, Było jeszcze więcej ale mi sie nie wszystkie w kadr zmieściły. takiego stada dawno nie widziałem. raz w 2008 naliczyłem ok. 60 szt.

"dozwolone dla osób z mocną głową"

Postaram się :mrgreen:

FB

tomaszkierkowicz.manifo.com


#92 Monastor

Monastor
  • Lokalizacja:
    Szczecin/Poznań

Napisano 03 listopad 2010 - 21:58

Harvester, jak ruszasz aparatem żeby uzyskać taki obrót na 59? Robiłem kiedyś coś podobnego, ale oś obrotu wydawała się inna.

#93 Dratwa (Paweł Szydło)

Dratwa
  • Lokalizacja:
    Pogórze Strzyżowskie

Napisano 04 listopad 2010 - 02:05

Harvester ale u Ciebie saren :shock: tyle na raz to w życiu nie widziałem!
inne mają widać obyczaje niż moje. u mnie w obecnej chwili chadzają po 2-5 sztuk, a nawet jak jest bardzo ostra zima rudle nie mają więcej niż 8-10. zeszłej zimy widziałem 14-stkę ale to można uznać za wyjątek bo szybko rudelek się rozpołowił, a zdarza się, że w czasie lekkich zim stare capy chodzą pojedynczo.
niedawno spotkany:

61.
Dołączona grafika

62.
Dołączona grafika

#94 pol

pol
  • Lokalizacja:
    dolnośląskie

Napisano 04 listopad 2010 - 05:56

Dratwa :thumbsup:

#95 Mustang_71

Mustang_71
  • Lokalizacja:
    Nowa Ruda

Napisano 04 listopad 2010 - 10:53

Dratwa, fajne te Twoje sarny - w tematycznym też dałeś bardzo dobre.
Przyjemnie się ogląda kadry w Twoim wykonaniu :clap:

... jest wolna chwila??? No to czas do lasu :)
Canon EOS 5D III, C 24-105 f/4.0 L IS USM, C 300 f/2.8L EF IS II USM, TC EF 2.0x III, C 100-400mm L IS USM, "pośredniaki" - Manfrotto 055XPROB


#96 Iroslav

Iroslav
  • Użytkownik
  • 761 postów
  • Lokalizacja:
    Amsterdam

Napisano 04 listopad 2010 - 11:20

Dratwa , fajne sarenki , ale 61 mz bym przekadrowal tak , aby patrzyla za siebie i miala z tylu siebie wiecej miejsca i pokusilbym sie do tematycznych wstawic , ladne swiatelko na 61

63.

Dołączona grafika

Czesc Irek

D5+ N500/4G VR


#97 Mustang_71

Mustang_71
  • Lokalizacja:
    Nowa Ruda

Napisano 04 listopad 2010 - 13:03

ale 61 mz bym przekadrowal tak , aby patrzyla za siebie i miala z tylu siebie wiecej miejsca

z tą częścią wypowiedzi się nie zgadzam - wg mnie teraz jest OK

pokusilbym sie do tematycznych wstawic , ladne swiatelko na 61

natomiast tu popiera w całości :mrgreen:

Iroslav, jak ja ci zazdroszczę tych spotkań z danielami - to samo miałem przy Twoich fotkach z czaplami :mrgreen:

... jest wolna chwila??? No to czas do lasu :)
Canon EOS 5D III, C 24-105 f/4.0 L IS USM, C 300 f/2.8L EF IS II USM, TC EF 2.0x III, C 100-400mm L IS USM, "pośredniaki" - Manfrotto 055XPROB


#98 Dratwa (Paweł Szydło)

Dratwa
  • Lokalizacja:
    Pogórze Strzyżowskie

Napisano 04 listopad 2010 - 13:41

pol,Iroslav,MUSTANG_71, cieszę się, że się spodobały. co do przekadrowania to nie bardzo jestem w stanie cokolwiek zrobić nawet gdybym chciał bo nie mam w oryginale więcej prawej strony. on patrzył do przodu na zbliżającą się kozę a jak pstryknąłem to akurat odwrócił głowę w stronę brata. co do światła to chwileczkami tylko było ładne więc większość pstryków ze spotkania poszła na marne ale współpracowały dość długo więc miałem czas na eksperymenty i coś dało się wybrać.
mam jeszcze z tego dnia kozę wyzłoconą tym słonkiem ale mam skrajnie mieszane zdania co do tego kadru ( pokazuję tak jak wyszło z puszki i proszę o opinie):
64.
Dołączona grafika

#99 Harvester (Tomek J. Kierkowicz)

Harvester
  • Lokalizacja:
    Kraków

Napisano 04 listopad 2010 - 16:22

Monastor, Obracam aparatem wokól drzewa, ot cała filozofia :mrgreen: Taki efekt wychodzi raz na ok. 20 prób.

FB

tomaszkierkowicz.manifo.com


#100 kurdeniewiemco (Paweł Wróblewski)

kurdeniewiemco

Napisano 04 listopad 2010 - 16:38

co za dzień....
Rano plener w nowej czatowni na którą nadleśniczy nie bardzo chciał się zgodzić, ale po kilku telefonach do pewnych osób mam nadzieje nadleśniczy "zmiękł" i nie będzie robił mi pod górkę.

Pogoda rano okrutna - deszcz/ciemno/, ale na samym wstępie przywitało mnie krakanie i plumkanie kruków, których było dość dużo ok. 10.
Pierwsza zasiadka w czatowni, testowanie otworów na szkło, sprawdzenie perspektywy(która mogłaby być troszkę niższa...)

65. czatownia
Dołączona grafika

Niczym nie nęciłem, ot taki test czatowni.
Kruki ciągle latały nad budą i okolicą, ja w tym czasie poprawiałem otwory w czatowni.
Co jakiś czas zerkałem przez otwory czy jakiś futrzak przypadkiem nie wychodzi z lasu, aż tu nagle widzę bielika siedzącego jakieś 60m dalej!
Nie wiem ile już tam siedział, ale po minucie odleciał eskortowany przez kruki.
Spodziewałbym się go tam w połowie zimy, kiedy nęciłbym dość długo by go przywabić, ale nigdy nie przypuszczałbym że zobaczę go na 1 zasiadce w dodatku bez nęcenia:P

66. Bielik :)
Dołączona grafika

67. Bielik II
Dołączona grafika

widok z czatowni w stronę nęciska:
68.
Dołączona grafika

Posiedziałem jeszzcze trochę aż nagle widzę pod lasem auto nadleśniczego....myślę: oho, zaraz się tu zjawi i każe likwidować budę...
Szukam go w wizjerze czy nie wychodzi gdzieś z lasu i nagle go widzę, wychodzi wraz z jeszcze jednym Panem ubranym podobnie:P, nadleśniczy przystaje i patrzy w stronę czatowni, ale wsiadają do auta i odjeżdżają :D

Posiedziałem jeszcze chwilę i postanowiłem się zwijać, wychodząc z budy spłoszyłem bielika i kruki które siedziały gdzieś na drzewach.

Wracam do domu, stamtąd do miasta poszukać źródła mięsa dla drapoli.
Zachodzę do sklepu rybnego, miła Pani mówi że nie ma problemu, żebym przyjechał za godzinę to coś mi tam dadzą:)

Więc za godzinę jestem w sklepie jeszcze raz, druga Pani pyta się czy chce głowy dorszy czy śledzi, oczywiście ze dorszy droga Pani :), Przynosi pełne wiadro głów:D

69.
Dołączona grafika
Obiecuję że jak coś sfocę to zawitam z fotkami, i biorę nr tel. by umówić się na następną porcję łbów:)

Po drodze biorę udział w kolizji, w której nie ja jestem sprawcą, spisujemy oświadczenie i moim zdezelowanym Clio jadę do KPK wysypać łby przed budę.

Na miejscu cisza, ani futrzaków ani drapoli.
Dochodzę przed czatownie z wiadrem przysmaków i słyszę z lasu krakanie, wysypuję łby i już nad głową lata mi 8 kruków :D
Odchodząc widzę je krążące nad jedzeniem, ale nie widzę by siadały.
Miło tak że zwierz na mój widok nie ucieka a przylatuje :)

Wracam do domu, zasiadam do 1 posiłku :P, pisze post:P
<p>R5+Sigma 500/4 Sport, RP+24-105 IS STMhttps://www.facebook....swiat.zdjecia/





Podobne tematy Collapse

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych