Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Listopad 2010


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
993 odpowiedzi w tym temacie

#1 turbol

turbol
  • Lokalizacja:
    Biała Podlaska

Napisano 01 listopad 2010 - 12:51

To może zacznę nowy miesiąc ;-)
1.
Dołączona grafika
2.
Dołączona grafika

#2 slawoj (Sławek Wojtczak)

slawoj
  • Lokalizacja:
    Wałcz/Nadarzyce

Napisano 01 listopad 2010 - 13:19

turbol, gdzie Ty z takimi fotami, do bł startujesz :lol:

A mi sie pokićkało i dzisiejsze gnioty wrzuciłem do października :oops: :mrgreen:

Przeniesione:

Mi sie juz wolne konczy, a efektów zero :-/

Mając wolne grzechem by było nie pojść w teren ;-) Pobudka przed 6 i po chwili juz pedze w lesne ostepy :mrgreen: Spenetrowałem kilka upraw w nadziei na jelenie... Nic, widziane tylko tropy. Nastepnie pojechałem na łąke, ale taka mgła, ze na 10 metrów nic nie widac...
Byłem akurat niedaleko interesującego fragmentu lasu, więc tele do plecaka a na statyw poszło szersze szkło. W lesie ciemno jak nie powiem gdzie.... ale pięknie... super klimat, zadne zdjęcie nie odda w 100% tego co tam panowało:) 3h spaceru po mokradłach w meindlach i noga sucha :-D - super buty.

Kilka spacerowych pstryków:

3.
Dołączona grafika
4
Dołączona grafika
5
Dołączona grafika
6
Dołączona grafika
7
Dołączona grafika
8
Dołączona grafika
589 to było b.duze mrowisko, niestety zniszczyły je prawdopodobnie dziki;/
Dołączona grafika
9
Dołączona grafika
10
Dołączona grafika
11 częsty widok u mnie. Niestety tylko niektóre z nich zachowały sie w przyzwoitym stanie. W lepszym stanie przezyły wojne niz spotkanie z poszukiwaczami złomu;/
Dołączona grafika
12 Taki widok równiez sie zdarza... zdjąłęm czapke i zmówiłem modlitwe.
Dołączona grafika

PS:3h spaceru po mokradłach w meindlach i noga sucha :-D - super buty.

#3 Mustang_71

Mustang_71
  • Lokalizacja:
    Nowa Ruda

Napisano 01 listopad 2010 - 14:58

turbol, aleś chłopie zaczął z wysokiego C - a tak na poważnie bardzo udane kadry, mazurek the best :mrgreen:

slawoj, ładne tereny u ciebie - lubię takie podmokłe lasy.

Ja dzisiaj z rańca wybrałem się do czatowni.
Myszak ze dwie godziny siedział na pobliskim drzewie - brał mnie na przetrzymanie :mrgreen: w końcu przyleciał na przygotowany czereśniowy konar, jednak coś strasznie był nieufny, siedział z dwie minutki rozglądał się i odleciał nie korzystając ze stołówki. Takie podejścia miał jeszcze ze dwa razy i do stołu nie zasiadł :-/ - oczywiście nie mam fotki bo przed rozpoczęciem jedzenia nie chciałem go płoszyć (co parę godzin wcześniej uczyniłem z jastrzębiem) - mimo to coś mu i tak nie pasowało. Może następnym razem poszczęści mi się bardziej.

13. - odpowiedni numerek do fotki - około 75% kadru
Dołączona grafika

14. - no i na koniec duży się pokazał - lecz też tylko na jeden strzał. To również około 75% kadru - bo oryginał centralnie jak się patrzy :mrgreen:
Dołączona grafika

... jest wolna chwila??? No to czas do lasu :)
Canon EOS 5D III, C 24-105 f/4.0 L IS USM, C 300 f/2.8L EF IS II USM, TC EF 2.0x III, C 100-400mm L IS USM, "pośredniaki" - Manfrotto 055XPROB


#4 Dratwa (Paweł Szydło)

Dratwa
  • Lokalizacja:
    Pogórze Strzyżowskie

Napisano 01 listopad 2010 - 15:17

turbol, ładnie zacząłeś listopad.slawoj, piękne tereny u CiebieMUSTANG_71, zacne gatunki; zazdroszczę!

#5 WildRoses

WildRoses
  • Lokalizacja:
    kujawsko-pomorskie

Napisano 01 listopad 2010 - 15:48

Nooo, chłopaki, ale wystartowaliście :clap:
turbol, mz temu mazurkowi nic a nic nie brakuje, bardzo ładny środowiskowy kadr

slawoj, to poniemieckie czy posowieckie bunkry (11)? Wygląda to trochę jak Kolonia-Brzeźnica. Ciekawie masz tam u siebie.

MUSTANG_71, nie wiem co Ty chcesz od 13 - jak dla mnie świetne zdjęcie - no może poza niezbyt ładnie uciętą gałęzią
Nikon i klamoty

#6 nieudacza (Marcin Perkowski)

nieudacza
  • Użytkownik
  • 1022 postów
  • Wiek: 46
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 01 listopad 2010 - 15:52

na 13 jest młody krogulec. jakoś go zwabiłeś pod budę, czy przypadkowo usiadł?

http://marcinperkowski.pl/

Canon 7D + 500/4L IS


#7 namsok

namsok
  • Lokalizacja:
    Lachowice-Małopolska

Napisano 01 listopad 2010 - 15:53

przyleciał na przygotowany czereśniowy konar,

krogulec super-ale zrób coś z tym konarem,te ucięte gałęzie zepsują Ci kadry

#8 Mustang_71

Mustang_71
  • Lokalizacja:
    Nowa Ruda

Napisano 01 listopad 2010 - 16:07

na 13 jest młody krogulec. jakoś go zwabiłeś pod budę, czy przypadkowo usiadł?


Myślę że przypadkowo usiadł (chociaż mam nadzieję, że go może stołówka zaopatrywana od 2 tygodni zwabiła??)
Najzabawniejsze jest to, że nawet nie wiedziałem, że to krogulec :oops:
Z tym konarem coś podziałam - może coś ładniejszego (bez nienaturalnych cięć znajdę).

... jest wolna chwila??? No to czas do lasu :)
Canon EOS 5D III, C 24-105 f/4.0 L IS USM, C 300 f/2.8L EF IS II USM, TC EF 2.0x III, C 100-400mm L IS USM, "pośredniaki" - Manfrotto 055XPROB


#9 nieudacza (Marcin Perkowski)

nieudacza
  • Użytkownik
  • 1022 postów
  • Wiek: 46
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 01 listopad 2010 - 16:11

krogulec na padlinę nie usiądzie raczej. pewnie go jakaś drobnica fruwająca dookoła zwabiła. tym bardziej gratuluję.

http://marcinperkowski.pl/

Canon 7D + 500/4L IS


#10 pol

pol
  • Lokalizacja:
    dolnośląskie

Napisano 01 listopad 2010 - 16:17

turbol, gdzie Ty z takimi fotami, do bł startujesz :lol:

zgadzam się

MUSTANG_71 jak przyjdą przymrozki to będzie się działo, gratuluję

#11 adamotl

adamotl
  • Użytkownik
  • 1039 postów
  • Wiek: 32
  • Lokalizacja:
    Beskid Niski

Napisano 01 listopad 2010 - 16:28

MUSTANG_71, krogulca tylko pozazdrościć ale również do pozazdroszczenia jest stołówka jak będzie tak dalej to wątki tematyczne będą opanowane przez twoje opowieści o przeżyciach w czatowni i okraszone wspaniałymi fotografiami. Już to czuję... :mrgreen:
Gratuluję i życzę powodzenia z całego serca.

„Tu z wyjątkową mocą zdaje się przemawiać błękit nieba, zieleń lasów i pół, srebro jezior i rzek. Tu śpiew ptaków brzmi szczególnie znajomo, po polsku…” Jan Paweł II


#12 Mustang_71

Mustang_71
  • Lokalizacja:
    Nowa Ruda

Napisano 01 listopad 2010 - 16:32

Dzięki za komentarze i porady :-)
W sobotę oprócz porcji rosołowych położyłem też martwego kosa (biedak rozbił się o szybę mojego auta, które stało (!!!!) pod garażem - wypakowywałem z niego jakieś klamoty i miałem otwarte drzwi - źle się to dla kosa skończyło :-/ usłyszałem tylko głuche puknięcie w szybę i zobaczyłem jak leży przy aucie)
W niedzielę jeszcze leżał przy nęcisku dzisiaj już go nie było. Może jastrząb się z nim rozprawił :?:

A przy budzie u mnie sporo drobnicy się przewija - sikorki bogatki, modraszki, trznadle (chociaż teraz coś ich nie widzę), gile się pokazały no i te znacznie większe - sójki mam ich aż za dużo :mrgreen:

... jest wolna chwila??? No to czas do lasu :)
Canon EOS 5D III, C 24-105 f/4.0 L IS USM, C 300 f/2.8L EF IS II USM, TC EF 2.0x III, C 100-400mm L IS USM, "pośredniaki" - Manfrotto 055XPROB


#13 Dratwa (Paweł Szydło)

Dratwa
  • Lokalizacja:
    Pogórze Strzyżowskie

Napisano 01 listopad 2010 - 16:50

mam ich aż za dużo

to jak dwa tygodnie zwabiane to ja też mogę mieć nadzieję. a po trzech dniach już coś przylatywało? bo ja trzy dni temu zacząłem przynęcać ale do tej pory nic :-/ nawet sikorek :-(

#14 pol

pol
  • Lokalizacja:
    dolnośląskie

Napisano 01 listopad 2010 - 16:59

Dziś miałem sobie odpuścić bo prognoza słaba była, na wszelki wypadek nastawiłem budzik na 5 by naocznie z rana potwierdzić prognozę i co? nie potwierdziła się :-D to myślę wyskoczę na chwilę bażanta dopracować. Bażant dopisał i nawet w obiektyw co chwila zaglądał, a ja go zdradziłem :oops: , o 8 przybiegł pies :devil: /niewiele brakowało a musiałbym obiektyw wycierać/ i rozgonił towarzystwo, ja przegoniłem psa i zwinąłem się do domu.

15
Dołączona grafika

#15 Dratwa (Paweł Szydło)

Dratwa
  • Lokalizacja:
    Pogórze Strzyżowskie

Napisano 01 listopad 2010 - 17:02

pol ale duet Ci się trafił :lol:

#16 enkoder (Paweł)

enkoder
  • Użytkownik
  • 1337 postów
  • Wiek: 48
  • Lokalizacja:
    Wrocław, Krzyki

Napisano 01 listopad 2010 - 17:32

turbol, Mazurek świetny

#17 turbol

turbol
  • Lokalizacja:
    Biała Podlaska

Napisano 01 listopad 2010 - 17:59

MUSTANG - świetny krogulec- dzisiaj też widziałem i myślę ,że się na niego zaczaję
Pol pięknie zaczynasz sezon myszakowy - brawo - fajna parka :thumbsup:
slawoj Twoje fotki mi się wszystkie podobają ;-)
dziękuję za wszystkim za opinie do moich fotek ;-)

#18 buteo

buteo

Napisano 01 listopad 2010 - 18:11

slawoj, niezłe tereny tam masz :-)
MUSTANG_71 , tego kosa również mógł krogulec zwinąć,bo jesienią i zimą są do tego i one zdolne. Równie dobrze mógł to być większy jego kuzyn, kot lub myszak.
Dobra fota z tej trzynastki, gratuluję.
U mnie niedawno widziałem trzy krogulce,chyba zwabiły je sójki dokarmiane ;-) . Jeden z nich na moich oczach zapikował za sroką,ale mu zwiała. Atakował ją jakby mu nie zależało ;-) .
A dziś znalazłem oskubane pióra dzięcioła dużego,bez żadnych kości ani głowy niestety,którą chętnie wziąłbym do kolekcji .

#19 szycho (Tomasz Szyszko)

szycho
  • Lokalizacja:
    Zachodniopomorskie

Napisano 01 listopad 2010 - 18:14

slawoj, klimaty jak w puszczy u Krzycha ;-)

#20 slawoj (Sławek Wojtczak)

slawoj
  • Lokalizacja:
    Wałcz/Nadarzyce

Napisano 01 listopad 2010 - 18:34

Dzieki, tereny rzeczywiscie piekne. Niestety dzisiaj nawet połowy nie obszedłem - szkoda mi było nowiuskich meindli w błocie po kolana topic :mrgreen: Za tydzien wodery i zwiedzimy więcej. U mnie na tą czesc lasu mówi sie Tajwan :mrgreen:
Bunkry poniemieckie - fortyfikacje wału pomorskiego. Duzo ich u mnie niektóre w naprawde ładnym stanie.

Niestety z jutrzejszego wyjscia w teren nici. Wracając z wieczornej zasiadki uszkodziłem auto :-/ Ale widziałem jelenie ( łania z cielakiem) i daniele (równiez łania z cielakiem), Pozniej moze wrzuce.





Podobne tematy Collapse

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych