Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Czerwona pixeloza


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 gumarop

gumarop
  • Lokalizacja:
    Ropczyce/Kraków

Napisano 02 wrzesień 2010 - 20:44

Mam taki problem:
Od iso 1600, czasem nawet na 1250. Na zdjęciach wyskakuje bardzo równo rozłożony czerwony szum... nie wiem czym to jest spowodowane. Może wina oprogramowania, może aparatu(softu) albo to normalna rzecz.
Aparat Canon 50D Później wrzucane wszystko do Lightroom'a 2.5 .

Tutaj dla pokazania o co chodzi, wielkiej różnicy nie ma z 1600 a z 2000/2500 prawie wogóle nie widać.
Iso 6400
Dołączona grafika

Nie pasuje mi zwłaszcza to równe rozmieszczenie. Z góry dzięki.
Canon 50D + 300/2.8
www.dawidmagdon.art.pl
Pociągały mnie nieodparcie swoją lekkością, barwnością, tajemnicami egzystencji. W.P.

#2 moby dick

moby dick
  • Lokalizacja:
    Zręcin k/Krosna

Napisano 02 wrzesień 2010 - 21:25

gumarop, według testów terenowych na fotopolis takie zjawisko jest normalne ale tylko od ISO 3200 wzyż i w dodatku przy słabym świetle. Jeżeli u ciebie problem występuje przy ISO 1600, to chyba coś "nawaliło". Może nastąpiło jakieś uszkodzenie matrycy? Jak zapewne wiesz szum wzrasta w wysokich temperaturach, może przed zrobieniem zdjęć aparat uległ mocnemu nagrzaniu, np. leżąc na słońcu...?
Robiłem sporo fotek 50D i czegoś takiego nigdy nie zauważyłem, zresztą na 400D też nie, nawet na ISO 1600, czyli max dla tego korpusu.
Najpewniejszym rozwiązaniem problemu pewnie byłby serwis....
Canon 7D; C 400/5.6 L; Benro gh-2; Patrol GR

#3 kucik (Michał)

kucik
  • Lokalizacja:
    Strzyżów

Napisano 03 wrzesień 2010 - 10:03

gumarop, zanim oddasz do serwisu popytaj na http://canon-board.info/index.php Tam najpredzej Ci doradza...





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych