Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Ludzie.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
422 odpowiedzi w tym temacie

#21 tomaszewski

tomaszewski
  • Lokalizacja:
    Puszcza Kampinoska

Napisano 27 sierpień 2010 - 19:50

jest jeszcze jedna sprawa... pomyślałeś o tym, jak czuł się ten gość, gdy robiłeś mu zdjęcie (chodzi o dystans 3 metrów)? takie fotografie to raczej z większego dystansu się robi.

#22 kucharzewski (Piotr Kucharzewski)

kucharzewski
  • Lokalizacja:
    Olsztyn

Napisano 27 sierpień 2010 - 20:10

tomaszewski, szybko zmieniasz ton swoich opini tego samego zdjęcia :-/

#23 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 27 sierpień 2010 - 20:47

To zdjęcie jest dosyć mocne w przekazie, bo pokazuje najprawdopodobniej bezdomnego, a los takich ludzi nie jest śmieszny i zabawny. Niektórzy czasem wprawdzie wolą bezdomność (były reportaże), ale nie zmienia to faktu że w większości los tych ludzi jest smutny. Samo zdjęcie technicznie wydaje się ok. choć temat do rzadkich nie należy.

#24 Judyta

Judyta
  • Użytkownik
  • 2223 postów
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 27 sierpień 2010 - 21:07

pol, uważam że zdjęcie jest bardzo dobre, nie pozowane.

#25 kocoor

kocoor
  • Lokalizacja:
    Namysłów,opolskie

Napisano 28 sierpień 2010 - 07:35

pol, w zasadzie Roby, odpowiedział za mnie.

czy jest powód by nie zrobić zdjęcia?

możesz to uzasadnić


Ja nie zrobiłbym zdjecia temu człowiekowi , w tej sytuacji w której zrobiłeś to Ty.
Mógłbym się pokusić o tego typu zdjęcie, gdyby grzebał on w śmietniku na zapleczu Mariotta. Miałoby wtedy jakiś przekaz. A tak to siedzi bezdomny na murku i zajada kromkę starego chleba.
Co do strony technicznej, to zwiększył kontrast i przyciemniłbym trochę aby czarne było czarne, a białe białe bo wg mnie jest w różnych odcieniach szarego. ;-)
notoryczny brak czasu

#26 tomaszewski

tomaszewski
  • Lokalizacja:
    Puszcza Kampinoska

Napisano 28 sierpień 2010 - 10:45

kucharzewski, ale zdania nie zmienię: zdjęcie może być ;-)

#27 kucik (Michał)

kucik
  • Lokalizacja:
    Strzyżów

Napisano 28 sierpień 2010 - 13:28

tomaszewski, popre kucharzewskiego - w jednym poscie piszesz ze dobre zdjecie, a w drugim wytykasz sytuacje na nim...

Co do samej fotografii - podoba mi sie, choc chyba nie zaszkodzilo by dodac winiete, troche wiecej kontrastu i moze szum, ale to tylko moje widzimisie :-)

#28 tomaszewski

tomaszewski
  • Lokalizacja:
    Puszcza Kampinoska

Napisano 28 sierpień 2010 - 15:57

nie. mówię, że zdjęcie może być. ale jest inna sprawa: jak się czuł ten gość, gdy mu robił zdjęcie.

#29 kucharzewski (Piotr Kucharzewski)

kucharzewski
  • Lokalizacja:
    Olsztyn

Napisano 28 sierpień 2010 - 19:03

tomaszewski, w takich sytuacjach zawsze jest milion wątpliwości natury moralnej, pstrykać nie pstrykać, podejść albo i nie, jak się będzie czuł człowiek którego chcemy ująć, co inni powiedzą itd... pol zapewne jako człowiek conajmniej przeciętnie wrażliwy czuł to samo (ja również próbowałem tego tematu jednak nie przyniósł mi on satysfakcji) i umoralnianie tego typu jest nie na miejscu, lepiej się skupić na merytorycznej ocenie zdjęcia, a gość jak się czuł? przecież widać na fografii że nie jest najszczęśliwszy i pewnie to chciał zatrzymać pol A temat co widać powyżej zawsze będzie kontrowersyjny, trudny i nosący duży ładunek emocji.

#30 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 28 sierpień 2010 - 20:01

Zastanawiam się, czy nie powinieneś mieć jego zgody na publikację tego zdjęcia.

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#31 PatrykGala

PatrykGala
  • Lokalizacja:
    Złotów

Napisano 28 sierpień 2010 - 20:09

michalv, powinien ;-) Na zdjęciu musi być co najmniej 5 osób aby można było je bez obaw publikować :-> No chyba że mamy zgodę.
Patryk, Pozdrawiam

#32 kucharzewski (Piotr Kucharzewski)

kucharzewski
  • Lokalizacja:
    Olsztyn

Napisano 28 sierpień 2010 - 20:11

ooo temat komplikuje się ;-)

#33 August

August
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 28 sierpień 2010 - 20:20

to zawsze jest dylemat - pokazać czy nie...konsekwencje mogą być bowiem różne.
dlatego unikam tego tematu, choć w swoich zbiorach też mam kilka takich ujęć. ale tylko dla siebie...
<p>Nikon FX i Olympus m4/3

#34 tomaszewski

tomaszewski
  • Lokalizacja:
    Puszcza Kampinoska

Napisano 28 sierpień 2010 - 20:31

pokazać czy nie... nad Łasicą w Nowej Dąbrowie (KPN) jest tablica, a na niej m.in. napisane, że na terenie parku nie wolno fotografować :lol: ;-)

#35 PatrykGala

PatrykGala
  • Lokalizacja:
    Złotów

Napisano 28 sierpień 2010 - 20:41

tomaszewski, to dlaczego świadomie bez pozwolenia to łamiesz? :->
Patryk, Pozdrawiam

#36 ryba

ryba
  • Lokalizacja:
    Mława

Napisano 28 sierpień 2010 - 21:44

Zdjęcie jest ładne, ale ja bym go nie zrobił. Z tego samego powodu dla których nie podchodzę do nieznanych kobiet na ulicy i nie robię im zdjęcia z trzech metrów, albo do panów w garniturach. Te osoby się obronią a bezdomni nie. Zresztą nie lubię jak mi ktoś robi zdjęcia. Ale można sobie wyobrazić taką sytuację, że sobie coś podjadam w restauracji a ktoś w tym czasie mnie fotografuje.
Dla mnie fajniejsza byłaby taka sytuacja, podchodzi fotograf do bezdomnego i mówi. "Słuchaj zrobię ci parę zdjęć i jak się zgodzisz to postawię ci obiad"

#37 Judyta

Judyta
  • Użytkownik
  • 2223 postów
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 28 sierpień 2010 - 22:08

Darujcie już z tym zdjęciem, bez przesady, jak coś jest nie tak to po prostu nie lepiej zamknąć temat lub usunąć zdjęcie, dużo krzyku o coś takiego. Dla mnie takie zdjęcia się podobają i bardzo dużo osób takie zdjęcia robi, w tej chwili współczuję dla pol bo powstało dużo hałasu o drobną sprawę.
Dla mnie to jest koniec tematu.

#38 Robertinio

Robertinio
  • Użytkownik
  • 62 postów

Napisano 31 sierpień 2010 - 18:43

Dzieciak :)
3.
Dołączona grafika

#39 kucharzewski (Piotr Kucharzewski)

kucharzewski
  • Lokalizacja:
    Olsztyn

Napisano 31 sierpień 2010 - 20:51

Robertinio, to twój Syn już jest taki duży??? :shock: - jak ten czas szybko leci :-o

#40 Robertinio

Robertinio
  • Użytkownik
  • 62 postów

Napisano 31 sierpień 2010 - 21:29

kucharzewski, To nie mój syn ;) Jest to chłopiec, którego spotkałem nad morzem. Mam dopiero 15 lat to raczej dziecka nie mam :) Raczej 3 września będę miał 15 lat :)
hehe xD





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych