Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Co to za ptak? - Ptaki wodne


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1707 odpowiedzi w tym temacie

#121 kubaman

kubaman
  • Użytkownik
  • 256 postów
  • Lokalizacja:
    Kraków

Napisano 02 marzec 2008 - 21:43

wąsatka, ach jak ja chciał bym ja zobaczyć, a później sfocić..

#122 --siwy--

--siwy--

Napisano 15 marzec 2008 - 19:23

witam. powie mnie ktos co to za kaczucha?? z gory dzieki:)
43
Dołączona grafika

#123 Marcin STFN

Marcin STFN
  • Użytkownik
  • 1775 postów
  • Lokalizacja:
    Częstochowa/Gdańsk

Napisano 15 marzec 2008 - 19:25

--siwy--, to jakiś hybryd. Nie znam się na tym, ale wygląda na mieszańca podgorzałki z inną kaczuchą.
Pozdrawiam!
Canon 7D+BG-E7, Canon 50D+BG-E2N, Canon EF 300/2.8 L IS USM, Canon TC 1.4xII, Manfrotto 055 PROB, Manfrotto 393, Skimmer
www.marcinstefanczyk.pl

#124 --siwy--

--siwy--

Napisano 15 marzec 2008 - 19:47

no ja wlasnie nie za bardzo sie znam na gatunkach:) ale wydaje mi sie ze to osobny gatunek, bo w niedaleko tego jeziorka jest rezerwat zamkniety, z ktorego czasem sie uda wyrwac jakiejs kaczce:). bylem tam ostatnio i mam calkiem sporo fotek do rozpoznania:)
powrzucam jak obrobie.
jako ciekawostke powiem wam ze nad tym jeziorkiem i okolicznych kalurzach:) zlatuje co roku kilka tysiecy labedzi krzykliwych, i gegaw i jeszcze innych gesi, i jest tu najwieksze w wielkiej brytani skupisko oharow i lysek.
fotki beda:)
pozdrawiam:)

#125 MarcinP

MarcinP
  • Lokalizacja:
    Siewierz

Napisano 15 marzec 2008 - 20:13

Trochę przypomina samicę czernicy... :niewiem:
Ale na pewno nie czystej krwi :-/

#126 --siwy--

--siwy--

Napisano 15 marzec 2008 - 20:14

no mi troche tez ale zadnego samca z nia wtedy nie bylo:)
a czernice dalem gdzie indziej:)

#127 Marcin D.

Marcin D.
  • Lokalizacja:
    Żywiec

Napisano 16 marzec 2008 - 19:06

powie mnie ktos co to za kaczucha?? z gory dzieki:)


Zdjęcie z pewnością nie było robione w Polsce? :idea:
Bo grążyca ze zdjęcia wygląda na samice podgorzałki zielonogłowej :-)
http://onephoto.net/...ser=52696&gal=1 Kilka moich zdjęć;-) Zapraszam!
Marcin Dyduch

#128 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 18 marzec 2008 - 20:51

43.a co to ? :blink:

Dołączona grafika

#129 chemik (Krzysztof Krahel)

chemik
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 18 marzec 2008 - 20:53

Zdaje mi się ,że ta przy środku kadru, z tą ciemną obrączką to Sieweczka obrożna, ale pewności na 100% nie mam...
http://chemik12.blogspot.com/
http://krahel.cba.pl/


Canon 40D + C 50/1.8 ,C 400/5.6, T 17-50/2,8

#130 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 18 marzec 2008 - 20:59

chemik,też tak mi się wydaje bo jest charakterystyczna :)
Zgodnie z punktem 7. regulaminu, ten użytkownik został usunięty z forum.

#131 Marcin STFN

Marcin STFN
  • Użytkownik
  • 1775 postów
  • Lokalizacja:
    Częstochowa/Gdańsk

Napisano 18 marzec 2008 - 21:38

BlueDun, to biegusy zmienne, sieweczka obrożna i biegus morski. To już wiadomo gdzie je fociłeś.
Pozdrawiam!
Canon 7D+BG-E7, Canon 50D+BG-E2N, Canon EF 300/2.8 L IS USM, Canon TC 1.4xII, Manfrotto 055 PROB, Manfrotto 393, Skimmer
www.marcinstefanczyk.pl

#132 Monastor

Monastor
  • Lokalizacja:
    Szczecin/Poznań

Napisano 18 marzec 2008 - 21:39

Marcin STFN, skład gatunkowy wskazuje na coś na pomorzu wschodnim... może Hel :hmm:

#133 Hunt

Hunt
  • Użytkownik
  • 563 postów
  • Lokalizacja:
    Gdańsk

Napisano 18 marzec 2008 - 21:42

Albo ujście wisły ;-)
Jakiś Canon jakieś szkła...

#134 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 18 marzec 2008 - 21:48

Mewia Łacha :mrgreen:

tam czatowałem od trzeciej rano na leżąco pod siatką maskującą , i pierwszy przyleciał bielik ! , jak było jeszcze ciemnawo , mam fotki ale słabe , leżałem obok takiej małej zatoczki , te siewki nawet zaczęły podchodzić , ale gośc też fotoamator mnie nie zauważył , i dziarsko maszerował na swoją pozycję , prawie na mnie wlazł ja sie zreflektował ,że nie był pierwszy , ale ptaki juz sie trzymały zdala :-(

#135 Marcin STFN

Marcin STFN
  • Użytkownik
  • 1775 postów
  • Lokalizacja:
    Częstochowa/Gdańsk

Napisano 18 marzec 2008 - 22:06

Miejsce bardzo fajne. Wydaje mi sie ze w marcu mozna jeszcze tam wchodzic (chociaz slyszalem ze przez caly rok jest tam zakaz wstepu co wydaje mi sie bezsensu), ale od kwietnia do konca sierpnia lepiej nie. Jest to rezerwat i gniezdza sie tam bardzo cenne gatunki ptakow. Jednak jak to w Polsce zazwyczaj bywa, kazdy tam wchodzi kiedy chce, nie ma jak egzekwowac zakazu wstepu. Jakies kontrole tam bywaja w sezonie legowym, ale na niewiele to sie zda. Po drodze stosowna tablica informacyjna jest, ale sama tablica to za malo.
W zeszlym roku gniezdzily sie tam rybitwy czubate i przez caly okres wysiadywania i wychowywania mlodych kolonia byla pilnowana przez wolontariuszy, ktorzy obozowali opodal i zniechecali nieswiadomych turystow do penetrowania łach.
Moze i ja wyskocze w to miesce jeszcze w marcu, chociaz jest to malo prawdopodobne.
Pozdrawiam!
Canon 7D+BG-E7, Canon 50D+BG-E2N, Canon EF 300/2.8 L IS USM, Canon TC 1.4xII, Manfrotto 055 PROB, Manfrotto 393, Skimmer
www.marcinstefanczyk.pl

#136 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 18 marzec 2008 - 22:09

Marcin STFN, myślę ,że sie przymierzają do jakiś dzialań sama łacha jest jakby wytyczona patykami , dośc grubymi jakby ktoś chciał tam coś grodzić , nie wiem czy wolno ? , zastanawiamy sie czy tam wchodzić , a ja widziałem jak ludzie wchodzą z psami ! sic to prawda .
Zgodnie z punktem 7. regulaminu, ten użytkownik został usunięty z forum.

#137 Marcin STFN

Marcin STFN
  • Użytkownik
  • 1775 postów
  • Lokalizacja:
    Częstochowa/Gdańsk

Napisano 18 marzec 2008 - 22:28

Marcin STFN, myślę ,że sie przymierzają do jakiś dzialań sama łacha jest jakby wytyczona patykami , dośc grubymi jakby ktoś chciał tam coś grodzić , nie wiem czy wolno ? , zastanawiamy sie czy tam wchodzić , a ja widziałem jak ludzie wchodzą z psami ! sic to prawda .


Te patyki to wlasnie pozostalosc po nadzorowaniu kolonii przez wolontariuszy . Do tych tyczek przywiazana byla po prostu tasma i cala kolonia byla ogrodzona. Byly tez tablice informacyje ze nie wolno przechodzic za tasme.
Bylem tam w zeszlym roku w drugiej polowie wrzesnia. Zdziwienie moje bylo ogromne, kiedy zwykli turysci ( przez ornitologow nazywani stonka turystyczna :mrgreen: ) dochodzili do tablic informacyjnych i zawracali. Chyba nikt nie przekroczyl tasmy, chociaz rybitw juz tam nie bylo :shock: , a tasma byla w wielu miejscach przerwana. Jednak Polak potrafi :-P
Pozdrawiam!
Canon 7D+BG-E7, Canon 50D+BG-E2N, Canon EF 300/2.8 L IS USM, Canon TC 1.4xII, Manfrotto 055 PROB, Manfrotto 393, Skimmer
www.marcinstefanczyk.pl

#138 Hunt

Hunt
  • Użytkownik
  • 563 postów
  • Lokalizacja:
    Gdańsk

Napisano 19 marzec 2008 - 22:30

Znam teren, BlueDun, to nie ja prawie cię zdeptałem ;-) miejscowych tam więcej niż "mrowków". Raczej nic nie odgrodzą, po świętach chyba się przejadę to zdam relację...
Jakiś Canon jakieś szkła...

#139 megji

megji
  • Użytkownik
  • 54 postów
  • Lokalizacja:
    Turek/Poznań

Napisano 08 kwiecień 2008 - 10:34

Witam, wiem, że to rybitwa, ale która? Dwie różne? Ktoś pomoże?

44.
Dołączona grafika

45.

Dołączona grafika

Pozdrawiam.

#140 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 08 kwiecień 2008 - 11:07

megji, zebrałem tu kiedyś baty za pomyłkę rybitwy z mewą , i się nauczyczyłem , to są mewy śmieszki , pierwsza w szacie godowej , drugą można poznać ,po ciemnym łuku za okiem . ;-)
Zgodnie z punktem 7. regulaminu, ten użytkownik został usunięty z forum.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych