Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Lipiec 2010


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
883 odpowiedzi w tym temacie

#81 enkoder (Paweł)

enkoder
  • Użytkownik
  • 1337 postów
  • Wiek: 48
  • Lokalizacja:
    Wrocław, Krzyki

Napisano 04 lipiec 2010 - 08:35

MaciejR, 90 super! Ale dlaczego te zdjęcia są tutaj? ;-)

#82 MaciejR

MaciejR
  • Użytkownik
  • 176 postów
  • Lokalizacja:
    Lubin, dolnyśląsk

Napisano 04 lipiec 2010 - 08:44

MaciejR, 90 super! Ale dlaczego te zdjęcia są tutaj? ;-)


Lepiej być do tematycznych zaproszonym, niż z nich wyproszonym :-P
poza tym tutaj więcej ludzi zagląda 8-)

92.
Dołączona grafika
93.
Dołączona grafika
94.
Dołączona grafika
95.
Dołączona grafika

szkoda, małe się rozlazły po całej okolicy i nie było szans na całą 7 w obiektywie.
Jak nie brak czasu, to brak słońca......
H50-->E520-->C600D
http://www.garnek.pl/macroz

#83 enkoder (Paweł)

enkoder
  • Użytkownik
  • 1337 postów
  • Wiek: 48
  • Lokalizacja:
    Wrocław, Krzyki

Napisano 04 lipiec 2010 - 08:46

MaciejR, no teraz, jak zobaczyłem 94, to mnie zmiażdżyłeś ;-)

#84 Gucio_55 (Grzegorz Gust)

Gucio_55
  • Lokalizacja:
    Wieś

Napisano 04 lipiec 2010 - 10:08

Wczorajsza wyprawa ;)

96.
Dołączona grafika

97.
Dołączona grafika

98. Chrobry
Dołączona grafika

99. Bez czarny ;) Próba uchwycenia mozaiki światła...
Dołączona grafika

100.
Dołączona grafika
Aparat Nikon D90 +105Nikkor, +70-300Tamron.
Moje nieudolne próby:
http://www.panoramio.com/user/4720981

#85 KamilB (Kamil B)

KamilB
  • Użytkownik
  • 279 postów
  • Wiek: 31
  • Lokalizacja:
    podlaskie/SGGW

Napisano 04 lipiec 2010 - 10:27

Wczoraj wieczorem miałem kolejnego gościa na balkonie ;-)
101.
Dołączona grafika

#86 szycho (Tomasz Szyszko)

szycho
  • Lokalizacja:
    Zachodniopomorskie

Napisano 04 lipiec 2010 - 11:16

MaciejR, 90 super! Ale dlaczego te zdjęcia są tutaj? ;-)


Bo są zdecydowanie lecą na lewo i perspektywa za wysoka. Maciej dopracuje horyzont, zejdzie niżej i wtedy będziemy podziwiali fotki w tematycznym ;-)

#87 kasprzyk

kasprzyk
  • Użytkownik
  • 1059 postów
  • Lokalizacja:
    Chodzież

Napisano 04 lipiec 2010 - 11:21

102

Dołączona grafika
fotki robię: Olympus E3 i ZD 70-300
strona: www.fotochodziez.pl

#88 Qelka (Karolina Myroniuk)

Qelka
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 04 lipiec 2010 - 11:34

Temat lisa był dla mnie od jakiegoś czasu wśród tematów, z którymi chciałam się zmierzyć. Jest podobnie jak fotografowanie myszołowów zimą na nęcisku tematem technicznie dosyć łatwym do ogarnięcia przy odpowiednim jego rozeznaniu. Mam to szczęście, że bardzo często Drojac dzieli się ze mną swoimi przygodami wśród rudych ogonów, których w jego zwierzęcym zagłębiu nie brak. Więc jako tako, wiedza „teoretyczna” niestety książek niestety opowieści gdzieś we mnie siedzi.

Niestety mnie w tym sezonie, kiedy to kolejne zdjęcia pojawiały się na forum nie udało się odnaleźć ani jednej nory. Schodziłam łąki w najbliższej okolicy, poldery nadmorskie, kanały i wały wzdłuż kanałów – nic z tego – zostało mi tylko podziwianie waszych nie rzadko wspaniałych kadrów. Odpuściłam temat w tym roku i sprzedałam dużo wcześniej szkło niż planowałam. Czas upływa mi na obserwacjach i wynajdywaniu nowych obiecujących miejsc.

Udało mi się zlokalizować między innymi kolonię brzegówek,



w takiej okolicy



oraz gniazdo błotniaka



i niewielkie oczka, na których podczas przelotów odpoczywają przeróżne kaczydła. Beztrosko i w pewnym sensie bezstresowo upływały mi dni, ale fotografia jest jak nałóg. Przy dłuższej jej nieobecności daje o sobie znać. Jest motorem, który napędza do wyjścia w teren. Z rozpaczy zaczęłam chadzać w teren z kompaktem :-) myślę, Sebaok ma komórkę, więc czemu ja nie mam zabierać małpki. I tak sobie chodzę z tą moją małpka u boku i zapełniam planami na przyszły rok każdy z miesięcy w swoim kalendarzu.

Po kilku tygodniach ciszy, na łąkach znów zaczyna się ruch. Rolnicy wyjechali swoimi kosiarami, które odsłoniły ukryte w wysokiej trawie bogactwo.

http://www.youtube.com/watch?v=UO4HMupKNpY

Dzięki temu dowiedziałam się, że tuż pod nosem, 5 minut drogi od domu, 20 m od drogi i 80 m od najbliższej zabudowy codziennie, kiedy jadę do pracy, młody lis beztrosko baraszkuje na snopku siana. Co czuje się w takiej chwili :-)

W celu rozeznania tematu wybrałam się dziś o 5 odwiedzić rudego rozrabiakę. Specjalnie się nie nastawiałam, ale na wszelki wypadek zabrałam siatkę na głowę. Tele ma ten komfort, że mogę położyć się dalej, z kompaktem trzeba być jednak ciut bliżej. Na szczęście snopy leżą w odległości 8 m od słupa, dzięki czemu zostawiona jest tam kępka wysokich traw zapewniająca mi jako takie schronienie. Miałam ten komfort, że mogłam opierać się plecami o słup :-) do zasiadki miejsce idealne. Co prawda rano jest tam cień, ale wieczorną porą idealnie oświetlone.

Maluch pojawił się o 6.30 nieco z prawej mojej strony, wysikał się, po czym zniknął w wysokich pokrzywach. Po sekundzie piorunem pojawił się na snopku. Nie byłby lisem gdyby od razu nie spostrzegł nowego elementu w swoim otoczeniu.

103.
Dołączona grafika

Śrubował mnie swoim przenikliwymi wzrokiem dobrą chwilę ofukiwając przy tym. Nie był to typowy szczek, ale takie fu, fu. Podszedł na jakieś dwa metry, po czym stwierdził, że już mu się fukać nie chce i wrócił na swój snopek zajmując się swoimi „normalnymi” lisimi sprawami.

104.
Dołączona grafika

Powyciągał się, poleżał, porozglądał za ptakami. Po 20 minutach, znów z prawej strony pojawił się drugi lis, w pierwszej chwili pomyślałam rodzeństwo – ale rodzeństwo okazało się matką. Rozejrzała się czujnym okiem po okolicy, na szczęście mnie nie namierzając i przebiegła na drugą stronę drogi znikając mi z oczy. Maluch w tym czasie na snopku wylegiwał się i ze swojej wieży obserwacyjnej lustrował okolicę.

http://www.youtube.com/watch?v=5DR4n5qFNRU

W pewnej chwili zerwał się jak oparzony i zniknął w pokrzywach rosnących z tyłu snopka. Ogromny cień mignął mi przed obiektywem – myszołów również wybrał się już na łowy. Po 5 minutach trochę nieśmiało wrócił i maluch, usadawiając się na najwyższym punkcie snopka.

105.
Dołączona grafika

W ciągu następnych kilkunastu minut przeżyłam naprawdę wzruszająca chwilę. Wróciła matka z jedzeniem. Słyszałam jak zachodzi mi plecy, jednak i tym razem nie wywęszyła mojej osoby. Szczeniak zeskoczył ze snopka jak torpeda z niesamowitym piskiem. Nie wiedziałam, że lisy podobnie jak psy machają ogonami w chwilach radości. Tego piszczenia trzeba posłuchać, bo nie da się opowiedzieć słowami chwili, w której następuje przekazanie pokarmu. Niestety to jedyna chwila, której nie udało mi się nagrać. Matka przyniosła jedzenie w miejscu, gdzie była druga noga słupa, która skutecznie zasłaniała całą akcję. Najmniejszy ruch nie wchodził w grę, byłoby to zbyt ryzykowne i zbyt stresujące dla zwierząt gdyby poszło coś nie tak. Następne kilka minut młody był zajęty pożeraniem, zabawą i obserwacjami.

106.
Dołączona grafika

Przez dwie godziny nakręciłam 30 minut jego wyczynów. Niestety jakość kompaktowa zostawia wiele do życzenia, ale cóż, pracuje się na tym, co się ma. Teraz jestem już na 100 % przekonana, że chcę mieć body z możliwością kręcenia filmów. To całkiem dwie odmienne od siebie działki jednak filmowanie jest wciągające w nie mniejszym stopniu. Powiedziałabym nawet, że nie dziwię się wszystkim, którzy po kilku latach pstrykania zaczynają dokumentować te wszystkie chwile za pomocą kamer.

http://www.youtube.com/watch?v=2CE4KIU_XeY

Malec jest najprawdopodobniej jedynakiem, trzymam za niego kciuki i mam nadzieję, że być może jest lisicą, która wróci w znane sobie miejsce by w przyszłości odchować tu swoje młode. Zostawiam je pod opieką troskliwej matki, to co dziś zobaczyłam i miałam możliwość przeżywać jest dla mnie wystarczające. Możliwości sprzętu, który obecnie posiadam nie przeskoczę, więc nie widzę potrzeby niepokoić tego niepokornego malca, który za zabawkę ma starą damską czerwoną torebkę…

"Żyjemy w niebezpiecznej epoce. Ludzie zdobyli kontrolę nad przyrodą, zanim zdobyli kontrolę nad sobą."

 Albert Schweitzer (1875 - 1965)

 

http://myroniuk.wix.com/wildlife


#89 slawoj (Sławek Wojtczak)

slawoj
  • Lokalizacja:
    Wałcz/Nadarzyce

Napisano 04 lipiec 2010 - 11:40

Qelka, fajnie, że znowu cos napisałaś :-) Jeszcze nie przeczytałem, ale juz wiem, że bedzie mi się podobać :-D

#90 PatrykGala

PatrykGala
  • Lokalizacja:
    Złotów

Napisano 04 lipiec 2010 - 11:40

Qelka, "ciągnie wilka do lasu" :-D Zawsze lubię czytać to co napiszesz. ;-) Fimiki lepsze od zdjęć, może dlatego że mało ich u nas.
Patryk, Pozdrawiam

#91 KamilB (Kamil B)

KamilB
  • Użytkownik
  • 279 postów
  • Wiek: 31
  • Lokalizacja:
    podlaskie/SGGW

Napisano 04 lipiec 2010 - 11:47

Udało mi się zlokalizować między innymi kolonię dymówek,

Raczej brzegówek ;-)

#92 Tomek_K

Tomek_K
  • Użytkownik
  • 3087 postów
  • Lokalizacja:
    Mazowieckie

Napisano 04 lipiec 2010 - 12:04

Qelka, przeczytałem z ogromną przyjemnością,a z jeszcze większą obejrzałem te krótkie,ale dające wiele radości filmiki.Zdecydowanie jeżeli jest taka możliwość brać aparat z opcją kręcenia filmów.Zdjęcie nie zawsze odda klimat chwili.Chociaż nie ma co porównywać tych dwóch dziedzin.Ja już od jakiegoś czasu szukam poręcznej kamery z możliwością kręcenia w trybie slow motion.Szkoda ,że w aparatach z trybem filmowania nie ma tej funkcji.Jak najszybciej kupuj aparat bo brakuje twoich opowiadań okraszonych zdjęciami.

#93 adamotl

adamotl
  • Użytkownik
  • 1039 postów
  • Wiek: 32
  • Lokalizacja:
    Beskid Niski

Napisano 04 lipiec 2010 - 12:10

Qelkajesteś niesamowita, przeczytałem z przyjemnością a i filmiki są świetne szczególnie ten z pokląskwą(chyba) najbardziej mi się podobał... należą ci się wielkie brawa :mrgreen:

„Tu z wyjątkową mocą zdaje się przemawiać błękit nieba, zieleń lasów i pół, srebro jezior i rzek. Tu śpiew ptaków brzmi szczególnie znajomo, po polsku…” Jan Paweł II


#94 Qelka (Karolina Myroniuk)

Qelka
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 04 lipiec 2010 - 12:42

KamilB racja, rozpędziłam się :mrgreen:

"Żyjemy w niebezpiecznej epoce. Ludzie zdobyli kontrolę nad przyrodą, zanim zdobyli kontrolę nad sobą."

 Albert Schweitzer (1875 - 1965)

 

http://myroniuk.wix.com/wildlife


#95 WildRoses

WildRoses
  • Lokalizacja:
    kujawsko-pomorskie

Napisano 04 lipiec 2010 - 13:05

Qelka, wracaj tu szybko - brakuje nam Ciebie i Twoich historii okraszonych zdjęciami. Bardzo fajne spotkanie z młodym rudzielcem, to musiało być niesamowite doświadczenie. Swoją drogą to po Twoich foto- a teraz i videorelacjach widać, że mieszkasz w ciekawym przyrodniczo rejonie.
Nikon i klamoty

#96 MaciejR

MaciejR
  • Użytkownik
  • 176 postów
  • Lokalizacja:
    Lubin, dolnyśląsk

Napisano 04 lipiec 2010 - 13:14

MaciejR, 90 super! Ale dlaczego te zdjęcia są tutaj? ;-)


Bo są zdecydowanie lecą na lewo i perspektywa za wysoka. Maciej dopracuje horyzont, zejdzie niżej i wtedy będziemy podziwiali fotki w tematycznym ;-)


Przyznam się bez bicia - nie radze sobie z prostym trzymaniem jak nie mam linii na ekranie :-) a w wizjerze ich nie mam. Choć może być to też wynik tego, że linia roślinności była pod kątem. Zejść niżej też już nie mogę, bo leżałem na pomoście, który był robiony jak było trochę więcej wody. Teraz jest pół metra nad lustrem.
Jak nie brak czasu, to brak słońca......
H50-->E520-->C600D
http://www.garnek.pl/macroz

#97 namsok

namsok
  • Lokalizacja:
    Lachowice-Małopolska

Napisano 04 lipiec 2010 - 13:39

brawo Qelka !
w lesie
107
Dołączona grafika
w korycie rzeki
108
Dołączona grafika

#98 kurdeniewiemco (Paweł Wróblewski)

kurdeniewiemco

Napisano 04 lipiec 2010 - 14:40

Qelka, - fajne spotkanie z liskiem, swietna miejscowka na zdjecia.
widac jaki lisek ma dobry sluch, slyszal nawet delikante ruchy aparatu...dobrze ze taki mlody to nie nawiewal jak dorosly :)

namsok, - gratuluje tych 2 pan :)
<p>R5+Sigma 500/4 Sport, RP+24-105 IS STMhttps://www.facebook....swiat.zdjecia/

#99 minek91

minek91
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 04 lipiec 2010 - 16:32

cus ode mnie, ze starych cos powybieralem, pozniej wrzuce z weekendu:
109
Dołączona grafika
110
Dołączona grafika
111
Dołączona grafika
112
Dołączona grafika

Canon EOS 500d + Sigma 150-500 f/5.0-6.3 + Canon 300mm f/4

 

Moja strona"

 


#100 Saint (Jakub Szymkowiak)

Saint
  • Lokalizacja:
    Mosina/Poznań

Napisano 04 lipiec 2010 - 16:40

112 mazane w PS'ie?

jakubszymkowiak.wordpress.com

Nikon D200 + Nikon D7200 + Nikkor 18-105 mm + Tamron 24-70 mm + Tamron 150-600 mm






Podobne tematy Collapse

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych