Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Poidełko i czatownia MUSTANG_71


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
238 odpowiedzi w tym temacie

#21 Mustang_71

Mustang_71
  • Lokalizacja:
    Nowa Ruda

Napisano 16 czerwiec 2010 - 21:35

Dziękuję za opinie i docenienie pracy. fotosc, pestkos, i wszyscy, którzy uważacie, że tło z kamieniami nie jest najlepsze, to pewnie w Waszych opiniach słuszności nie brakuje. Może po miesiącu coś poprzerabiam. Kamienie dam bardziej z boku a na przestrzał będzie czyste tło.
Obiecuję, że przemyślę to na spokojnie :mrgreen:

... jest wolna chwila??? No to czas do lasu :)
Canon EOS 5D III, C 24-105 f/4.0 L IS USM, C 300 f/2.8L EF IS II USM, TC EF 2.0x III, C 100-400mm L IS USM, "pośredniaki" - Manfrotto 055XPROB


#22 ostapowicz (Wojtek)

ostapowicz
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 17 czerwiec 2010 - 06:51

Walczyłem z podobny pojnikiem przed moją zimową czatownią ale problem był taki że trzeba systematycznie dowozić wodę aby ptaki wiedziały, że zawsze ja tam znajdą.
Jak się okazało to musi mieć takie poidełko parę centymetrów lustra wody, zbyt mały dołek w ziemi wyłożonej folią jakoś się nie sprawdza szczególnie przy wysokich temperaturach.
W domu mam pojnik wykonany z włókna szklanego i żywicy, jest to fabryczna konstrukcja jaka kupował kiedyś lasy, takie pojniki były ustawiane w suchych lasach sosnowych.
Doszedłem do wniosku, że zakup włókna szklanego w matach (można kupić w sklepach wędkarskich i pewnie na allegro) pozwoli na dowolne modelowanie takiego zbiornika, który można umieścić następnie w ziemi.
Do tego żywicę wykorzystaną do utwardzenia mat z włókna szklanego można posypać jakimś piaskiem co da ciemne podłoże i ułatwi zamaskowanie takiego zbiornika.
Dodatkowym atutem takiej konstrukcji jest pewność, że się nie przebije i to że można ja swobodnie przemieszczać w rożne miejsca oraz łatwość modelowania w trakcie tworzenia.
Daje to szansę na zrobienie wypłyceń gdzie będą się kąpały ptaki i zagłębień gdzie będzie stała woda nawet przy większej suszy.
Wojtek

#23 Fotismos

Fotismos
  • Użytkownik
  • 109 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 17 czerwiec 2010 - 10:13

Jak dla mnie to tło bardzo ładne i zdjęcia również.
Kiedy jeszcze nie przeczytałem że to ty zrobiłeś, to myślałem że zdjęcia są z jakiegoś parku z przestrzenią zaaranżowana przez człowieka.
Jednak natura jest trudna do podrobienia.

#24 namsok

namsok
  • Lokalizacja:
    Lachowice-Małopolska

Napisano 17 czerwiec 2010 - 20:41

Też mam podobne od kwietnia w miejscu zimowego karmnika,ale chyba za blisko górskiego strumienia.Trzeba długo czekać aż coś wpadnie łyknie,albo się tylko rozglądnie i tyle-nigdy się jeszcze brudaski nie kąpały :mrgreen: czasu na zdjęcia mam mało i szkoda mi go na długie czekanie
12
Dołączona grafika

#25 Mustang_71

Mustang_71
  • Lokalizacja:
    Nowa Ruda

Napisano 18 czerwiec 2010 - 12:21

namsok, przyjemnie się prezentuje - to chyba dzwoniec?
Marcin STFN pytałeś o gatunki u mnie - zapraszam do BŁ - krótkie streszczenie z 3 godzin zasiadki...

... jest wolna chwila??? No to czas do lasu :)
Canon EOS 5D III, C 24-105 f/4.0 L IS USM, C 300 f/2.8L EF IS II USM, TC EF 2.0x III, C 100-400mm L IS USM, "pośredniaki" - Manfrotto 055XPROB


#26 nebari (Piotr)

nebari
  • Lokalizacja:
    Nowa Sarzyna

Napisano 18 czerwiec 2010 - 12:29

MUSTANG_71, świetna robota poidełko prezentuje się rewelacyjnie no i działa co widać na fotach z czatowni ale mam pytanie jak wybierałeś miejsce czy jest ono na prywatnym terenie, czy jakaś dzić z dala od ludzi ??

https://www.facebook...s.Piotr.Majder/

|BODY - CANON EOS 450D | CANON EOS 70D | Minolta A-2 |
|SZKŁO - SIGMA 70-300 APO DG Macro | SIGMA 18-50mm F2.8 EX DC MACRO |
|INNE - system Cokin -P, pierścienie pośrednie |


#27 Mustang_71

Mustang_71
  • Lokalizacja:
    Nowa Ruda

Napisano 18 czerwiec 2010 - 12:58

nebari, dzięki za opinię
Miejsce to jest w odległości około 1 km od pojedynczych zabudowań. Jednak na tym miejscu nie spotkałem jeszcze nikogo, a jestem tam stale od pół roku. Może jakiś grzybiarz się w sezonie pokaże, chociaż wątpię, bo miejsce to raczej nie słynie z grzybów. Czasem konno znajomi przejadą w odległości około 100 m od czatowni, ale jeszcze jej nie przyuważyli :mrgreen: i niech tak pozostanie... Kocham tą moją dzicz :-)

... jest wolna chwila??? No to czas do lasu :)
Canon EOS 5D III, C 24-105 f/4.0 L IS USM, C 300 f/2.8L EF IS II USM, TC EF 2.0x III, C 100-400mm L IS USM, "pośredniaki" - Manfrotto 055XPROB


#28 nebari (Piotr)

nebari
  • Lokalizacja:
    Nowa Sarzyna

Napisano 18 czerwiec 2010 - 13:04

MUSTANG_71, nie ukrywam, że narobiłeś smaka tym poidełkiem mam co prawda miejsce w okolicy karmnika zimowego ale mogą się tam trafiać przypadkowe "łazęgi" więc od dzisiaj muszę się rozglądać za miejscem na basenik :)

https://www.facebook...s.Piotr.Majder/

|BODY - CANON EOS 450D | CANON EOS 70D | Minolta A-2 |
|SZKŁO - SIGMA 70-300 APO DG Macro | SIGMA 18-50mm F2.8 EX DC MACRO |
|INNE - system Cokin -P, pierścienie pośrednie |


#29 Mustang_71

Mustang_71
  • Lokalizacja:
    Nowa Ruda

Napisano 18 czerwiec 2010 - 13:09

nebari, trzymam kciuki za udane poszukiwania miejscówki, bo temat wart pracy i czasu :-)

... jest wolna chwila??? No to czas do lasu :)
Canon EOS 5D III, C 24-105 f/4.0 L IS USM, C 300 f/2.8L EF IS II USM, TC EF 2.0x III, C 100-400mm L IS USM, "pośredniaki" - Manfrotto 055XPROB


#30 Saint (Jakub Szymkowiak)

Saint
  • Lokalizacja:
    Mosina/Poznań

Napisano 18 czerwiec 2010 - 13:50

MUSTANG_71, świetna robota.
Zainspirowałeś mnie swoim pomysłem na wykonanie i zdjęciami, które przy poidełku zrobiłeś - poważnie rozważam stworzenie takiej budowli :D
Długo czekałeś na pierwsze ptaki? :)
Kiedy najchętniej korzystają z poidełka? :)

jakubszymkowiak.wordpress.com

Nikon D200 + Nikon D7200 + Nikkor 18-105 mm + Tamron 24-70 mm + Tamron 150-600 mm


#31 Mustang_71

Mustang_71
  • Lokalizacja:
    Nowa Ruda

Napisano 18 czerwiec 2010 - 15:53

Saint, dziękuję za uznanie.
Na samym początku było wkopane wiaderko 10 litrowe i pierwsze pokazały się rudziki i sójki (tych to mam aż za dużo - mogę komuś podarować) już na drugi dzień.
Ja mam tak usytuowane to poidełko, że światło mam dobre od 15.00-16.00 do zachodu i tak mi pasuje bo mogę pogodzić pracę z pasją.
Tak więc nie wiem jak rano ale popołudniu w ciepłe dni mam ruch co widać na zdjęciach.
Dam dwa ciekawe ujęcia sytuacyjne - strona techniczna zdjęć nie najlepsza - bardzo mała GO ale to w końcu C 100-400 a jeszcze robię na "pełnej dziurze".
13. - jeszcze przed modyfikacją poidełka
Dołączona grafika
14.
Dołączona grafika

... jest wolna chwila??? No to czas do lasu :)
Canon EOS 5D III, C 24-105 f/4.0 L IS USM, C 300 f/2.8L EF IS II USM, TC EF 2.0x III, C 100-400mm L IS USM, "pośredniaki" - Manfrotto 055XPROB


#32 Saint (Jakub Szymkowiak)

Saint
  • Lokalizacja:
    Mosina/Poznań

Napisano 18 czerwiec 2010 - 15:56

MUSTANG_71, osz! :shock: :shock: :shock:
Sójkowy-zawrót-głowy! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

jakubszymkowiak.wordpress.com

Nikon D200 + Nikon D7200 + Nikkor 18-105 mm + Tamron 24-70 mm + Tamron 150-600 mm


#33 pol

pol
  • Lokalizacja:
    dolnośląskie

Napisano 18 czerwiec 2010 - 15:58

MUSTANG_71 sporo się u Ciebie dzieje :thumbsup:

#34 chemik (Krzysztof Krahel)

chemik
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 18 czerwiec 2010 - 17:17

Po tym widać, że tego ptakom trzeba było...Idealne miejsce na poidełko.
http://chemik12.blogspot.com/
http://krahel.cba.pl/


Canon 40D + C 50/1.8 ,C 400/5.6, T 17-50/2,8

#35 PatrykGala

PatrykGala
  • Lokalizacja:
    Złotów

Napisano 19 czerwiec 2010 - 10:05

MUSTANG_71, świetna robota. Ile ptaków u Ciebie :shock: ja swoje musze jeszcze minimalnie przerobić aby mieć ładniejsze tło ;-) I musze przynieść wody z jakieś kałuży, ciekawy ten zooplankton.
Patryk, Pozdrawiam

#36 Mustang_71

Mustang_71
  • Lokalizacja:
    Nowa Ruda

Napisano 19 czerwiec 2010 - 12:35

ciekawy ten zooplankton

Chociaż wodę świeżą co 2-3 dni donoszę ze źródełka w bańce 5 litrowej, a czasem 10 litrów dolewam jak sójki wychlapią jej za wiele, to mogę stwierdzić, że metoda się sprawdza. W każdym razie małe żyjątka są widoczne w wodzie, jak się z bliska przypatrzę :mrgreen:

Co do tła - to też lepiej je dopracuję, chociaż mam trochę utrudnioną sprawę ze względu na wznoszący się terenem zaraz za poidełkiem - ale nikt nie obiecał, że będzie łatwo :mrgreen:

... jest wolna chwila??? No to czas do lasu :)
Canon EOS 5D III, C 24-105 f/4.0 L IS USM, C 300 f/2.8L EF IS II USM, TC EF 2.0x III, C 100-400mm L IS USM, "pośredniaki" - Manfrotto 055XPROB


#37 PatrykGala

PatrykGala
  • Lokalizacja:
    Złotów

Napisano 19 czerwiec 2010 - 12:41

MUSTANG_71, Ja chyba muszę jeszcze trochę poczekać aby woda trochę się zazieleniła a potem przyniosę wodę aby te mała żyjątka mogły się spokojnie rozmnażać. Z tekstu mi się wydaje że wystarczy raz przynieść i tworzy się mały ekosystem, dobrze rozumiem?
Patryk, Pozdrawiam

#38 Mustang_71

Mustang_71
  • Lokalizacja:
    Nowa Ruda

Napisano 19 czerwiec 2010 - 13:00

Z tekstu mi się wydaje że wystarczy raz przynieść i tworzy się mały ekosystem

ja to też tak pojmuję i naprawdę wydaje mi się, że działa w każdym razie dla autora tekstu należy się wielkie :beer: :beer: :beer: :beer:
Ja przyniosłem chyba z 5 litrów z kałuży i raz z takiego malutkiego mokradełka (niewiele większego od mojego poidełka) gdzie wiecznie stoi woda - na szczęście jest ze 2 km dalej i ptaki u mnie się chłodzą :mrgreen:

... jest wolna chwila??? No to czas do lasu :)
Canon EOS 5D III, C 24-105 f/4.0 L IS USM, C 300 f/2.8L EF IS II USM, TC EF 2.0x III, C 100-400mm L IS USM, "pośredniaki" - Manfrotto 055XPROB


#39 fotosc

fotosc

Napisano 19 czerwiec 2010 - 17:43

a co bys powiedzial , jak bys miske postawil narownym terenie , a w kolo oblozyl tymi patykami ta miske , dwea boki podniesione kamieniami , a na w prost ciebie (obiektywu ) , kamien lub patyk konczacy ta miske ?????/ wtedy w tle mial bys tylko patyk i czyste tlo :) bo miejscowke masz dobra :) , a nie wkopywac po to bys mial lepsza perspektywe :)

#40 Mustang_71

Mustang_71
  • Lokalizacja:
    Nowa Ruda

Napisano 20 czerwiec 2010 - 11:28

fotosc, wczoraj trochę (ponad 1,5 godziny) powalczyłem przy poidełku, zniwelowałem co się dało i jest trochę lepiej. Więcej światła na pewno wpada, jednak na lepsze tło nie ma szans. Jedynie na "patykowe" ujęcia z fajniejszym tłem mogę tam liczyć :-/
Myślę że w przyszłym tygodniu przeniosę ze 3-4 metry w prawo (niestety nie będzie na wprost okienka, ale jeszcze do przyjęcia) bo teren jest tam o około 50 cm niżej i powinno być OK. Wtedy na pewno wykombinuję coś z dłuższym lustrem wody bo przy większych ptakach jest teraz problem ze zmieszczeniem odbicia całego ptaka :angry:

... jest wolna chwila??? No to czas do lasu :)
Canon EOS 5D III, C 24-105 f/4.0 L IS USM, C 300 f/2.8L EF IS II USM, TC EF 2.0x III, C 100-400mm L IS USM, "pośredniaki" - Manfrotto 055XPROB






Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych