Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Trznadel - Emberiza citrinella


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
614 odpowiedzi w tym temacie

#61 warchlaq

warchlaq
  • Użytkownik
  • 434 postów
  • Lokalizacja:
    Wsi spokojna

Napisano 01 marzec 2007 - 15:54

Jakieś takie przejaskrawione.
600/5,6 :>

#62 KRISTOVAL (Krzysztof)

KRISTOVAL
  • Użytkownik
  • 1132 postów
  • Lokalizacja:
    Tychy, Śląsk

Napisano 01 marzec 2007 - 16:46

25 tym razem jak dla mnie za bardzo przerysowane :-/ to już te fiolety Duna fajniejsze :mrgreen:
Z pozdrowieniami, Krzysiek

#63 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 01 marzec 2007 - 17:00

to już te fiolety Duna fajniejsze :mrgreen:


:mrgreen:

No faktycznie na zoltych obszarach szczegoly polecialy... i chyba zdjecie ciut za bardzo skompresowane/przeostrzone... Pobawilbym sie w PS.

#64 mmsko

mmsko
  • Użytkownik
  • 507 postów
  • Lokalizacja:
    konin

Napisano 01 marzec 2007 - 17:33

Pobawilbym sie w PS


Toma chyba właśnie sie pobawił... :mrgreen:
Nikon

#65 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 01 marzec 2007 - 17:46

No niestety nie mogę wrzucać mniej spakowanych fotek, bo by ich poprostu nie było.
W oryginale jest bardzo dobra jakość i ostrość, po kompresji do 85kB niestety zrobiła się kiszka, ale cóż zrobić, jak was bardzo razi to nie będę podawał takich mocno spakowanych częściej a raz na tydzień jak podjadę do miasta i podłączę się do kafejki internetowej to wtedy puszczę takie po 250kB

Pobawilbym sie w PS.

Żadnej zabawy w PS nie będzie bo zrobiłem już odbitkę 30/45cm i jest super a jak do netu nie bardzo pasuje to trudno :roll: :mrgreen:

#66 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 01 marzec 2007 - 17:51

Tomajk, zdjecia wrzucaj i sie nieprzejmuj ;) ale jakie ty masz lacze ze 200Kb ci nie uporadzi? :shock:

:ninja:


#67 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 01 marzec 2007 - 18:01

Łączę mam teoretycznie 1.8Mb/s HSDPA ale to będzie działać za 3 lata a teraz to śmiga GSM 53kb/s z przerwami a jak jest kiepska pogoda to jeszcze gorzej, to tak jak kiedyś telefoniczny modem 9600bitów/s masakra, trznadla wysyłałem na imageshack 2godziny już miałem odpuścić ale jakoś poszło, najgorsze jest resetowanie połączenia. :-( Czasami zdarza się że śmiga jak marzenie ale to się nie często zdarza, daltego im plik mniejszy tym większe prawdopodobieństwo że da się wysłać bez wyrzucania komputera za okno :mrgreen:

#68 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 01 marzec 2007 - 18:06

Rozumiem... szkoda ze tak sprawy stoja, bo warto by ogladac twoje fotki w najlepszej jakosc...

:ninja:


#69 mmsko

mmsko
  • Użytkownik
  • 507 postów
  • Lokalizacja:
    konin

Napisano 01 marzec 2007 - 18:10

Toma tak z ciekawości...Neostrada??
Nikon

#70 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 01 marzec 2007 - 19:15

Toma tak z ciekawości...Neostrada??

Coś ty NEOSTRADA to było by zbyt piękne, niestety uroki życia w dziczy mają swoje złe strony, niestety o takim luksusie jak stały dostęp kablowy to można pomarzyć za 2-3 lata a na teraz to BLUE CONECT i do tego słabiutki zasięg, tak na 2 kreski :-(

#71 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 01 marzec 2007 - 22:05

Szkoda, że takie slabe lącze, bo zdjęcie wygląda zupełnie nie tomajkowo :-(

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#72 Tomek Sczansny

Tomek Sczansny
  • Użytkownik
  • 51 postów
  • Lokalizacja:
    Rydułtowy

Napisano 01 marzec 2007 - 22:38

Mnie udało sie takie coś pstryknąć

26
http://img118.images... ... 198jb3.jpg

27
http://img340.images... ... 677ka6.jpg

#73 Tomek Sczansny

Tomek Sczansny
  • Użytkownik
  • 51 postów
  • Lokalizacja:
    Rydułtowy

Napisano 01 marzec 2007 - 22:39

Chyba za duże je wrzuciłem przepraszam za problem ze trzeba je inaczej otwierac

#74 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 02 marzec 2007 - 00:08

Poradnika "Jak wrzucać zdjęcia" się nie przeczytało :-P
A zdjęcia całkiem ładne, szczególnie pierwsze.
Postaraj się zmniejszyć rozmiar i zEDYTOWAĆ posta tak aby zdjęcia były widoczne ;-)

:ninja:


#75 migawka

migawka
  • Użytkownik
  • 295 postów
  • Lokalizacja:
    Skarżysko Kamienna

Napisano 02 marzec 2007 - 09:25

piękne zdjęcia , 1 najlepsze :)
szuwar.deviantart.com

#76 PIRX

PIRX
  • Użytkownik
  • 54 postów
  • Lokalizacja:
    Poznań

Napisano 02 marzec 2007 - 11:36

28. klotnia przy zarciu
Dołączona grafika

#77 morav

morav
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 02 marzec 2007 - 11:46

Dunadan, jeżeli robisz w JPG, musisz popracowac nad WB przed zrobieniem zdjęcia.
Brak słońca też mocno daje się we znaki, przy lepszym oświetleniu ta sigma da z siebie więcej, to nie jest zły obiektyw.

tomajk, kompresja swoje robi, zdejmij trochę żółci, powinno być lepiej.

Tomek Sczansny, zmniejsz zdjęcia i zedytuj posta, ciekawe zdjęcia, minimalnie koloru bym dodał i trochę podostrzył

#78 sauer

sauer
  • Użytkownik
  • 1395 postów
  • Lokalizacja:
    Kościerzyna

Napisano 02 marzec 2007 - 12:23

PIRX, bardzo ciekawe zdjęcie :lol: może ciutkę bym wyostrzył i przyciął z góry ;-)
Moja galeria: http://foto.recenzja... ... -6188.html

Canon 30D+Canon 10-22 IS USM+Pol-Cir+Statyw i głowica Manfrotto+szkiełka M-42 :D

#79 PIRX

PIRX
  • Użytkownik
  • 54 postów
  • Lokalizacja:
    Poznań

Napisano 02 marzec 2007 - 13:13

wlasnie w ta ostroscia to cos mi te trznadle nie chca wyjsc - w NEFie jest prawie idealnie a jak zmniejszam to sie robi troche kaszana z ostroscia - prubowalem w rozny sposob i nie chce wyjsc tak jak powinno

#80 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 02 marzec 2007 - 14:49

Dlatego po zmniejszeniu należy delikatnie wyostrzyć zdjęcie... są różne sposoby - unsharp mask np. Jest jeszcze taki:
1. Load an image that needs sharpening. Make it a high res image so the numbers that are included later don't over do things. Then start the recording process in the actions palette. Window>actions. Click on the "create new action" icon, name the action and click "record"

2. Switch to Lab Color mode. image>mode>lab color
3. Open the Channels palette - windows>channel, select the lightness channel - Control-Alt I.
4. Invert the selection - Control-Shift-I
5. Activate the lightness channel by clicking on it in the Channels palette. The image will probably turn monochrome because the lightness channel has no color information. click on the eye icon and move on. Use unsharp mask - filter>sharpen>unsharp mask. Put 500% in the amount box, 1 in the radius box and 2 in the threshold box. Click OK.
6. Make a second pass. This time make the amount 50%, radius 20 and click OK.
7. Deselect the lightness channel - select>deselect.
8. Return to RGB mode - image>mode>rgb color. Now you can go to the actions palette and click the stop recording icon.
Dziś przetestuję ;)

:ninja:





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych