Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Maskowanie snajperskie Ghille Suit - ktos uzywa?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
36 odpowiedzi w tym temacie

#1 kucik (Michał)

kucik
  • Lokalizacja:
    Strzyżów

Napisano 16 marzec 2010 - 08:33

wygooglalem takie cos:
http://www.allegro.p... ... natix.html

Wyglada przyzwoicie, a i cena przystepna. Uzywa ktos z was takiego czegos? Wygodnie sie w tym podchodzi? Mialem kupowac siatke maskujaca 3x3m i przystosowac do siebie, ale to chyba bedzie lepszym wyjsciem.

#2 biskup182

biskup182
  • Małomówny
  • 4 postów
  • Lokalizacja:
    Stalowa Wola

Napisano 16 marzec 2010 - 08:49

zdaje się Ariston testował ten lub bardzo podobny kamuflaż,
poniżej link:
http://www.fotoprzyr... ... vt2369.htm

#3 kucik (Michał)

kucik
  • Lokalizacja:
    Strzyżów

Napisano 16 marzec 2010 - 09:27

widzialem to. Interesuje mnie opinia nt maskałatów z allegro produkowanych seryjnie, a nie chalupniczo

#4 miszak

miszak

Napisano 16 marzec 2010 - 14:44

Myslisz, że maskałat ma wielkie znaczenie w podchodzie do zwierząt?

 


#5 kamil3

kamil3
  • Użytkownik
  • 353 postów
  • Lokalizacja:
    obrzeża GPN, konina

Napisano 16 marzec 2010 - 15:47

Myslisz, że maskałat ma wielkie znaczenie w podchodzie do zwierząt?


Ja uważam, że ma. W takim jak podali spokojnie można się podczołgać po trawie do zwierzyny.
D90, 18-200mm

#6 grabeer

grabeer

Napisano 16 marzec 2010 - 15:57

kamil3, a ja uważam że nie ma - najważniejsze to to aby zwierzyna nie poczuła Twego zapachu. Jeśli będziesz cicho i zwierzyna Cie nie zwietrzy to możesz się czołgać w kamizelce "drogówki". Samo to że zwierzyna nie widzi sylwetki człowieka a czołgające się coś ma duże znaczenie-z resztą chyba było już o tym na forum.
pozdr

#7 sebaok

sebaok

Napisano 16 marzec 2010 - 17:13

Dokładnie, ghillie tylko fajnie wygląda i nadaje się do zdjęć "od kuchni". Najważniejszy jest wiatr i sposob podchodu, sarne można podejsć na kilka metrów. Jak ma łeb przy ziemi idziesz, jak podniesie to stoisz bez ruchu i ot. cała filozofia, jak w ghillie tego nie zastosujesz to nici z focenia.
To, ze do stroju łapią sie wszystkie śmieci, szybko nasiąka wodą pomijam.

#8 kamil3

kamil3
  • Użytkownik
  • 353 postów
  • Lokalizacja:
    obrzeża GPN, konina

Napisano 16 marzec 2010 - 19:34

Może, wy macie większe doświadczenie.
Dopiero się ucze i na wiatr nie zwracałem szczególnej uwagi, a tutaj wszyscy sprawdzacie kierunek wiatru. Może też zacznę :)

Ale co jeżeli jestem w lesie i wiatru nie ma?

#9 kucik (Michał)

kucik
  • Lokalizacja:
    Strzyżów

Napisano 16 marzec 2010 - 20:08

kamil3 wiatru nie ma ale ruch powietrza zawsze jest i dlatego warto sprawdzac kierunek. Podchodzac pod gorke i pod wiatr natknalem sie na owce muflona, zaledwie 3 m ode mnie. Sarny w odleglosci 5-10m nie raz mialem.

pytam o ghillie bo zastanawiam sie nad tym lud siatka typu glony ze sztucznego materialu - zeby nie nasiakal woda. Z tego co widze siatka bedzie lepsza

#10 fotomarys (Marian)

fotomarys
  • Lokalizacja:
    kraków

Napisano 16 marzec 2010 - 20:15

sebaok, ja uważam że słusznie prawisz.Swego czasu byłem na dukcie leśnym,rower obok jak wyszły łanie.Miałem jeszcze PANASONIKA FZ20 robiłem zdięcia kręciłem film a one przez chwile patrzyły a potem spokojnie zaczęły skubać trawe.Byłem od nich ok.40m. :wave:

NIKON D300s + sigma 500/4,5 + sigma70-200/2,8EX II MACRO, Manfrotto 501HDV


#11 kocoor

kocoor
  • Lokalizacja:
    Namysłów,opolskie

Napisano 16 marzec 2010 - 22:11

Gdzies tu na forum widziałem zdjęcie zrobione podczas niedzielnego spaceru , na którym kobieta, ubrana jak na zwykłą przechadzkę, podchodzi sarny w otwrtym polu w wyprostowanej pozycji. Niepamiętam na jaką odległość ale w tle były sarny.
Tak coś mi się kojarzy ,że to zdjęcie Magnum 43 ale pewności nie mam.
notoryczny brak czasu

#12 grabeer

grabeer

Napisano 17 marzec 2010 - 02:36

kamil3,

Ale co jeżeli jestem w lesie i wiatru nie ma?

to weź ze sobą zapalniczkę - lub zapal fajką (beee) a okaże się że wiatr jest... Jeśli go nie ma co mi zdarzyło się raz przy -30'C mrozie ze zwierzyna czy to sarna czy lis czy łanie że zajdą Cię od tyłu i tak zwietrzą co to za jegomość. Mam na myśli przypadek o którym pisałem i zamieszczałem zdjęcie na forum o jeleniach.... ŁANIA - która chwilę później obeszła mnie od tyłu na kilka metrów aby upewnić się co się czołga i tak zachowuje....
pozdr

#13 Kapitan Żbik

Kapitan Żbik
  • Użytkownik
  • 186 postów
  • Lokalizacja:
    Namysłów

Napisano 17 marzec 2010 - 09:55

Mnie interesuje czy kamuflażem Ghillie Suit można zamaskować obiektyw. Oczywiście nie całym tym maskalatem tylko kawałkiem wielkości szmaty. Jedynie taki sens jego użycia widzę w fotografii przyrodniczej.
No chyba żeby spróbować cały Ghillie spryskać jakimiś feromonami zwierzęcymi lub preparatem tłumiącym ludzki zapach. Chyba Cabelas ze stanów coś takiego sprzedaje.
Canon EOS 500D + Canon 75-300, Sigma 50-500 APO DG,

#14 Girdian

Girdian
  • Lokalizacja:
    Wlkp/prawie Wolsztyn

Napisano 17 marzec 2010 - 10:07

kamil3, wiatr to jest pierwsza rzecz jaką się sprawdza podczas focenia ssaków. Ja sprawdzam śliniąc palec albo jak jest sucho biorę piasek albo mielę suche liście i rzucam do góry. Robię to kilka razy bo wiatr się zmienia. A co do kolorów to zwierzęta bardziej reagują na ruch niż na kolor i ogólnie chodzi o rozmycie sylwetki bo kolory maskujące zostały wymyślone "na" ludzi .

Konstruktywna krytyka Ciebie nie kosztuje NIC, mi może pomóc w dalszym rozwoju :-)
D7100/D200+N300/4 AF+K1.4 DGX stoi to na Benro
http://www.tomaszwalkowiak.art.pl/


#15 miszak

miszak

Napisano 17 marzec 2010 - 10:10

Ja w tym roku podsypując karme dla bażantów usłyszałem, że jakis osobnik leci. Stanałem na baczność na srodku nęcoska i wylądował ok. 3-4m ode mnie i spokojnie wcinał ziarno dopóki sie nie poruszyłem. Ubrany byłem normalnie bop jechałem do pracy.

 


#16 passiv

passiv
  • Użytkownik
  • 77 postów
  • Lokalizacja:
    Ratowice, dolnyśląsk

Napisano 17 marzec 2010 - 20:40

A ja podam jeden przykład związany z barwami oczojeb... wiele razy byłe na polowaniach i zwierz nie reagował na postać z nimi tak długo do póki nie usłyszał szelestu kurtki, czy zobaczył gwałtownego ruchu. A jak masz ghile to ludzie mogą na Ciebie wejść sprawdzone w praktyce :mrgreen:
D300, S 70-300, T17-50 pasekdawid.wordpress.com

#17 morav

morav
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 19 marzec 2010 - 17:31

wiele razy byłe na polowaniach


To jednak coś innego. Inny dystans i czas spotkania.
Każdy sposób na zatarcie sylwetki ludzkiej jest dobry.
Oczywiście ruch i hałas są najważniejsze.

#18 Magnum43

Magnum43

Napisano 19 marzec 2010 - 19:03

Nie powiem nic odkrywczego ....zapach ,dzwięk i ruch .... nic co powoduje refleksy swietlne reszta jak napisał jeden z kolegów kamizelka z drogówki (pod warunkiem że nie szelesci) ...inną sprawą jest to ze wszyscy o tym wiemy a i tak będziemy wymyslac coraz to nowsze sposoby znikania w lesie :mrgreen:

#19 SzB

SzB
  • Małomówny
  • 4 postów

Napisano 19 marzec 2010 - 23:59

Wszystko to prawda co napisaliście. Głównie ruch i zapach przeważają w skutecznym ukryciu przed zwierzyną. Ale nie marginalizujcie znaczenia ubioru. Zwierzęta (głównie jeleniowate) nie rozróżniają dobrze kolorów, za to świetnie widzą kontrasty w odcieniach szarości (podobnie jak daltoniści). Ubiór prezentowany w wątku może jest zbyt krępujący na podchód ale do zasiadki (leżąc) na pewno się sprawdzi.

#20 UDILEK (Jarek)

UDILEK
  • Użytkownik
  • 1732 postów
  • Wiek: 59
  • Lokalizacja:
    Wieluń

Napisano 20 marzec 2010 - 08:08

Czasami, będąc w lesie trzeba sie ukryć właśnie przed ludźmi a wtedy wymieniony tu sposób maskowania jest idealny :-> .

PENTAX K10D, K-5, SIGMA 50-500 mm f/4-6.3 DG EX APO RF + PENTAX MACRO 100mm/2,8 i TROCHĘ ZABAWEK NA M42. NOKIA N8 :-) MOJE VIDEO






Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych