Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Wabiki ręcznie robione


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
47 odpowiedzi w tym temacie

#1 Vidm0

Vidm0
  • Małomówny
  • 11 postów

Napisano 09 marzec 2010 - 18:39

Czy macie jakieś patenty na własnoręcznie robione wabiki? Z wyjątkiem tego, który był już na forum.

#2 kurdeniewiemco (Paweł Wróblewski)

kurdeniewiemco

Napisano 09 marzec 2010 - 18:46

Vidm0, - jakich wabikach mowisz?
na zabe, komara, sarne, wilkolaka?
<p>R5+Sigma 500/4 Sport, RP+24-105 IS STMhttps://www.facebook....swiat.zdjecia/

#3 Vidm0

Vidm0
  • Małomówny
  • 11 postów

Napisano 09 marzec 2010 - 18:52

Najlepiej na wilkołaka.
Nie no żart. Na zwierzęta typu lisy, sarny, jelenie, dziki i co tam jeszcze jest...

#4 kurdeniewiemco (Paweł Wróblewski)

kurdeniewiemco

Napisano 09 marzec 2010 - 18:57

a po co Ci wabic zwierzeta? do zoo mozesz przeciez isc.
<p>R5+Sigma 500/4 Sport, RP+24-105 IS STMhttps://www.facebook....swiat.zdjecia/

#5 Vidm0

Vidm0
  • Małomówny
  • 11 postów

Napisano 09 marzec 2010 - 19:03

Co innego zobaczyć dzikie zwierze w naturze niż zamknięte w klatce. Nie chcę iść na łatwiznę... a jeśli nie masz nic do powiedzienia, to zamilknij...

#6 kurdeniewiemco (Paweł Wróblewski)

kurdeniewiemco

Napisano 09 marzec 2010 - 19:10

Nie chcę iść na łatwiznę...

to moze najpierw poznaj te dzikie zwierzeta, potem zastanowisz sie czy warto jest np wabic piskiem/przestrachem kozlecia sarny.... powiem Ci ze zwabilem tak kilka koz, dzis wiem ze juz w ten sposob nie zwabie nigdy...
co innego kozla na mikot:P, najwyzej sie rozczaruje jak zamiast mlodej kozy zobaczy zarosnietego , brudnego od blota fotografa:P

To nie tak hop siup powiem Ci....
<p>R5+Sigma 500/4 Sport, RP+24-105 IS STMhttps://www.facebook....swiat.zdjecia/

#7 Vidm0

Vidm0
  • Małomówny
  • 11 postów

Napisano 09 marzec 2010 - 19:13

to moze najpierw poznaj te dzikie zwierzeta


Poznaje te zwierzęta już przez całe życie. Mieszkam tuż przy lesie.


Nie zamierzam wabić kozy na przestrach koźlęcia. Wiem że to dla niej wielki stres.

Jednak ja pytam o to, jak zrobić wabik, trochę odbiegamy od tematu.

#8 kurdeniewiemco (Paweł Wróblewski)

kurdeniewiemco

Napisano 09 marzec 2010 - 19:17

Vidm0, - odbiegam od tematu bo Cie nie znam, nie wiem czy warto "sprzedawac" takie informacjie.
<p>R5+Sigma 500/4 Sport, RP+24-105 IS STMhttps://www.facebook....swiat.zdjecia/

#9 Saint (Jakub Szymkowiak)

Saint
  • Lokalizacja:
    Mosina/Poznań

Napisano 09 marzec 2010 - 20:18

A moim zdaniem powinieneś dobrze wczytać się w forum w tematy o wabieniu i przemyśleć dokładnie jeszcze raz, czy na pewno chcesz to robić.

jakubszymkowiak.wordpress.com

Nikon D200 + Nikon D7200 + Nikkor 18-105 mm + Tamron 24-70 mm + Tamron 150-600 mm


#10 sebaok

sebaok

Napisano 10 marzec 2010 - 09:16

a jeśli nie masz nic do powiedzienia, to zamilknij...


Daruj sobie takie teksty bo nie jesteś z kolegami w piaskownicy!

#11 tfk (Tomasz)

tfk
  • Użytkownik
  • 120 postów
  • Wiek: 52
  • Lokalizacja:
    okolice Ujścia Warty

Napisano 10 marzec 2010 - 09:41

(...)Nie chcę iść na łatwiznę... a jeśli nie masz nic do powiedzienia, to zamilknij...



Może nie powinienem się wtrącać, ale po takim tekście powinna nastąpić "ewaporacja" "dziecka neo".
"Raz ordynarny niedźwiedź kucnąwszy na łące W dość niewybredny sposób podtarł się zającem. Zając się potem żonie chwalił po obiedzie: - Wiesz stara, nawiązałem współpracę z niedźwiedziem!" A.W.

#12 Mikouak

Mikouak
  • Lokalizacja:
    Legionowo/Zegrze

Napisano 10 marzec 2010 - 09:54

Hmm... ale z tego co widzę, kurdeniewiemco naprawdę niewiele powiedział w temacie.

Zamiast drażnić nowego gościa na forum i rzucać tekstami na poziomie rzeczonej piaskownicy, można było podyskutować...
7D; 10-20; 50/1,8; 55/1,4; 100/2,8; 400/5,6
...:: http://www.jakzobrazka.pl ::...

#13 tfk (Tomasz)

tfk
  • Użytkownik
  • 120 postów
  • Wiek: 52
  • Lokalizacja:
    okolice Ujścia Warty

Napisano 10 marzec 2010 - 10:07

Zamiast drażnić nowego gościa na forum i rzucać tekstami na poziomie rzeczonej piaskownicy, można było podyskutować...


Tak, czy inaczej, "nowy gość" powinien kulturalnie ustosunkować się do wypowiedzi kurdeniewiemco.

Pozdrawiam
"Raz ordynarny niedźwiedź kucnąwszy na łące W dość niewybredny sposób podtarł się zającem. Zając się potem żonie chwalił po obiedzie: - Wiesz stara, nawiązałem współpracę z niedźwiedziem!" A.W.

#14 kurdeniewiemco (Paweł Wróblewski)

kurdeniewiemco

Napisano 10 marzec 2010 - 10:33

nie nie nie, Panowie macie jakies dziwne myslenie. Odbieracie moje wypowiedzi jakos wrogo, a ja nigdy do nikogo nie bylem wrogo nastawiony;>
W/g mnie ciezko dawac komus wskazowki na temat wabienia zwierzat jesli nie zna sie tej osoby, rozni ludzie laza po ziemi i rozne moga miec powodu zeby wabic zwierza...
To ze "ciagne za jezyk" i prowokuje do jakiegos wyznania czegos o sobie przez autora watku to odrazu jest niegrzeczne ? ;> nie ja po prostu "badam grunt". Ot co.
Mikouak - chyba wytlumaczylem dosc jasno ;>? jesli nie to :
nie bede dawal komus info jak wabie sarny bo raz ze to nie humanitarne i nie mozna usnac przez cala nac bo sumienie gryzie ze sie koze zwabila na przstrach, dwa ze nie wiadomo kim jest autor, moze wykorzystac takie info w celu ubicia zwierza itp.

nie twierdze ze Vidm0 jest taka osoba , poprostu jestem ostrozny ;>

Vidm0 - nie zniechecaj sie do forum i do nas! :P
poszukaj na forum jest pelno informacji jak wabic sarne, jelenia, lisa.
Pozdrawiam!
<p>R5+Sigma 500/4 Sport, RP+24-105 IS STMhttps://www.facebook....swiat.zdjecia/

#15 Vidm0

Vidm0
  • Małomówny
  • 11 postów

Napisano 10 marzec 2010 - 12:44

W życiu bym nie zabił sarny. Ona ma takie samo prawo do życia jak ja, więc to tak jakbym zabił drugą osobę. Na przestrach też nie będę wabić. Wiem co może czuć koza.

#16 Saint (Jakub Szymkowiak)

Saint
  • Lokalizacja:
    Mosina/Poznań

Napisano 10 marzec 2010 - 13:17

Vidm0, nie zniechęcaj się do forum - kurdeniewiemco wszystkim testy na lojalność robi, ale naprawdę nie jest negatywnie do nikogo nastawiony ;-)

jakubszymkowiak.wordpress.com

Nikon D200 + Nikon D7200 + Nikkor 18-105 mm + Tamron 24-70 mm + Tamron 150-600 mm


#17 Vidm0

Vidm0
  • Małomówny
  • 11 postów

Napisano 10 marzec 2010 - 13:21

Nie sądzę aby był negatywnie nastawiony. Przecież nic na to nie wskazuje. Poprostu chciał się dowiedzieć trochę więcej o mnie, i po co chcę wabić zwierzęta. Od razu mówię, że chciałbym je sfotografować ( a jeśli mi się nie uda, to mi wystarczy to, że je zobaczę ). A jak wabić to wiem, tylko chcę wiedzieć jak ZROBIĆ wabik.

#18 kurdeniewiemco (Paweł Wróblewski)

kurdeniewiemco

Napisano 10 marzec 2010 - 18:39

Saint, - hehe ktos juz przeszedl test na lojalnosc pozytywnie ;>
Vidm0 - jesli chodzi o sarny to zrywaj zdzbla trawy, wkladaj je pomiedzy dwa kciuki, i dmuchaj powietrzem z ust, nasladuj w ten sposob mikot kozy a w okresie ruji kazdy koziol Twoj :D
Posluchaj na necie jak to brzmi i potem nasladuj trawka.
Do lipca/sierpnia jeszcze ho ho wiec nauczysz sie nasladowac mikot:)
w sumie to zadna filozofia:P

Powiem Ci ze jak zwabilem pierwszego kozla to skubaniec taki napalony byl ze nawet nie zdazylem porzadnego zdjecia zrobic:P, tak szybko sie przy mnie znalazl i tak samo szybko zwial nie widzac kozy tylko mnie:P

Co do jeleni to powiem Ci na jesieni bo to ze raz udalo mi sie zwabic byka to uznaje za szczescie niz za zdolnosci bo wabilem pierwszy raz :P
<p>R5+Sigma 500/4 Sport, RP+24-105 IS STMhttps://www.facebook....swiat.zdjecia/

#19 kucharzewski (Piotr Kucharzewski)

kucharzewski
  • Lokalizacja:
    Olsztyn

Napisano 10 marzec 2010 - 18:57

jesli chodzi o sarny to zrywaj zdzbla trawy

Dokładnie, dobrze prawisz ja też tak wabiłem w zeszłym roku, w tym kupiłem sobie wabik ale nie widzę żadnej różnicy w dźwięku pomiędzy tym a trawką, z trawką może być tylko taki problem że musisz ją trzymać obiema rękoma a sprzęt obok i trawka potrafi się rozerwać nieźle przy tym fałszując :mrgreen: a to dźwięk nijak atrakcyjny dla sarny :mrgreen:

#20 kurdeniewiemco (Paweł Wróblewski)

kurdeniewiemco

Napisano 10 marzec 2010 - 19:11

z trawką może być tylko taki problem że musisz ją trzymać obiema rękoma a sprzęt obok


dobrze prawisz:D

dobrze jest lustrowac okolice lornetka badz przez obiektyw ale wtedy nie da sie wabic...
duzym plusem jest to ze trawy rosnie wszedzie mnostwo, jak wabilem w pszenicy to nawet tam mialem pelno darmowych wabikow:D
<p>R5+Sigma 500/4 Sport, RP+24-105 IS STMhttps://www.facebook....swiat.zdjecia/





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych