Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem


Zdjęcie

witam i proszę o opinie w wyborze sprzętu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
45 odpowiedzi w tym temacie

#1 bsm

bsm
  • Użytkownik
  • 54 postów

Napisano 07 marzec 2010 - 15:05

Jako że jestem nowy na forum, witam wszystkich :)
od dłuższego czasu zbieram pieniądze na sprzęt fotograficzny który rzeczywiście można nazwać sprzętem nawet jeśli będzie to coś trochę lepszego od mojej wysłużonej cyfrówki.

Zdecydowałem sie na Nikona d90 i Nikkora 50/1.8, poza tym zostanie mi jeszcze ok 1000zł do wydania i tu pojawia sie moje pytanie... Czy warto za te 1000zł kupować "jakikolwiek" teleobiektyw np starsze m42 takie jak http://allegro.pl/it... ... 0_m42.html ? czy takie coś w ogóle sie nadaje do czegokolwiek? a może lepiej darować sobie nikkora 50/1.8 i kupić NIKON 70-300mm f/4.5-5.6G AF-S VR? a może warto było by zmienić również planowany aparat na inny?

Zapraszam do wypowiadania sie, może mi to bardzo pomóc.
Pozdrawiam Wiktor

#2 nieudacza (Marcin Perkowski)

nieudacza
  • Użytkownik
  • 1022 postów
  • Wiek: 46
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 07 marzec 2010 - 15:56

dużo zależy od tego co chcesz fotografować

http://marcinperkowski.pl/

Canon 7D + 500/4L IS


#3 bsm

bsm
  • Użytkownik
  • 54 postów

Napisano 07 marzec 2010 - 15:58

zwierzeta ogólnie, nie nastawiam sie na coś konkretnego

#4 BartekK

BartekK
  • Użytkownik
  • 60 postów
  • Lokalizacja:
    Pabianice

Napisano 07 marzec 2010 - 16:36

Znawcą Nikonów nie jestem, ale na pewno daruj sobie tego beroflexa z allegro. Ogólnie wszystkie tego typu "wydmuszki" to straszne badziewie. Ciemno. Aberracje. Nadaje się to może do astrofoto. Nie wiem do końca, ale ciężko wyczarować z tego coś fajnego w przygodzie z fotografowaniem przyrody.
Oczywiście ktoś, kto ma duże doświadczenie w fotografii będzie potrafił znaleźć dla takiego ciemnego szkła zastosowanie, ale Ty piszesz, że dopiero zaczynasz, więc nie polecam. Daruj też sobie wszystkie długie wynalazki Samyang, czy Falcon. To też porażka.

Jeśli coś długiego na M42, to poczytaj na forum o obiektywie Tair.
Bartek ----------------------------------------- aparat fotograficzny

#5 kucik (Michał)

kucik
  • Lokalizacja:
    Strzyżów

Napisano 07 marzec 2010 - 18:48

na pierwsze lutrso D90 to nie za wiele? Bedziesz w stanie wykorzystac mozliwosci tego body? IMO lepiej kupic tansze body, a wiekszy budzet zostanie na szkla. Na gole body d90 potrzebujesz ok 3kzl. Poszukaj czegos za ok 2kzl co automatycznie podniesie budzet o 1klz. Co kupic - nie doradze. Niech sie wypowiedza bardziej obeznani i doswiadczenie w sprzecie.

#6 sebaok

sebaok

Napisano 07 marzec 2010 - 18:54

Na gole body d90 potrzebujesz ok 3kzl.


2400 ;-)

#7 WildRoses

WildRoses
  • Lokalizacja:
    kujawsko-pomorskie

Napisano 07 marzec 2010 - 20:59

Pięćdziesiątka to świetne szkło jeśli chcesz fotografować ludzi. Przy zdjęciach przyrodniczych raczej mało przydatne - do krajobrazów za wąsko, do zwierzaków za krótko. Z tele chyba jednak Nikkor 70-300 to najlepszy wybór biorąc pod uwagę ceny, chociaż ja nadal mam też taniutkiego Tamrona 55-200 i jak w piątek odbierałam odbitki z labu to nikt nie chciał uwierzyć, że to nie są zdjęcia z Nikkora.
Nikon i klamoty

#8 kucik (Michał)

kucik
  • Lokalizacja:
    Strzyżów

Napisano 07 marzec 2010 - 20:59

Na gole body d90 potrzebujesz ok 3kzl.


2400 ;-)


strzelalem :) bynajmniej przy jakims z gory zalozonym budzecie warto moze oszczedzic na body chocby po to by sie doposazyc w plecak foto, statyw, glowice, szybka karte, zapas akumulatorow itp. Pojedynczo liczac to niewielkie koszty, sumujac troche wychodzi...

#9 bsm

bsm
  • Użytkownik
  • 54 postów

Napisano 07 marzec 2010 - 22:30

co do tego ze pięćdziesiątka nie nadaje sie do zwierząt zdaje sobie sprawe oczywiście, ale chciałbym też dysponować jakąś jasną stałką o bardziej użytecznej w codziennej fotografi. Hmm może ten Tair nie będzie złą opcją ? przynajmniej do czasu aż będę miał troche więcej środków..

#10 Girdian

Girdian
  • Lokalizacja:
    Wlkp/prawie Wolsztyn

Napisano 08 marzec 2010 - 08:30

D90 z Tairem nie będzie miał pomiaru światła, to może pomyśl nad używanym D200 on będzie miał pomiar światła (jak dobrze poszukasz to dostaniesz go za mniej niż 2000zł). Z drugiej strony jeśli kupił byś D90+70-300 vr i uzbieranie na 50-tke było by kwestią krótkiego czasu to nie zastanawiał bym się i kupił bym ten zestaw, ale to Ty musisz stwierdzić co bardziej Ci się przyda.

Konstruktywna krytyka Ciebie nie kosztuje NIC, mi może pomóc w dalszym rozwoju :-)
D7100/D200+N300/4 AF+K1.4 DGX stoi to na Benro
http://www.tomaszwalkowiak.art.pl/


#11 bsm

bsm
  • Użytkownik
  • 54 postów

Napisano 08 marzec 2010 - 18:50

czy brak pomiaru światła bardzo utrudnia prace? w jaki dokładnie sposób?

#12 amfot (1 1)

amfot
  • Użytkownik
  • 60 postów
  • Lokalizacja:
    1

Napisano 08 marzec 2010 - 19:02

Ustawiasz parametry w manualu, robisz zdjęcie, oceniasz naświetlenie na wyświetlaczu, jak jest źle to przestawiasz i robisz znowu, jak jest źle to przestawiasz i robisz znowu............ . W tym czasie zwierz dał dyla, albo zaszło słonko i zmieniło się oświetlenie i od nowa ustawiasz..... . Moim zdaniem ten sposób nadaje się do statycznych obiektów, ujęć.

#13 PatrykGala

PatrykGala
  • Lokalizacja:
    Złotów

Napisano 08 marzec 2010 - 19:21

Ustawiasz parametry w manualu, robisz zdjęcie, oceniasz naświetlenie na wyświetlaczu, jak jest źle to przestawiasz i robisz znowu, jak jest źle to przestawiasz i robisz znowu............ . W tym czasie zwierz dał dyla, albo zaszło słonko i zmieniło się oświetlenie i od nowa ustawiasz..... . Moim zdaniem ten sposób nadaje się do statycznych obiektów, ujęć.

No chyba że kupi sobie osobne urządzenie do pomiaru światła, ;-) Lepiej kup coś Dxx
Patryk, Pozdrawiam

#14 slawoj (Sławek Wojtczak)

slawoj
  • Lokalizacja:
    Wałcz/Nadarzyce

Napisano 08 marzec 2010 - 19:24

Ja bym wziął D90/d200 i nikkora 70-300 vr. szkiełko jest świetne. Jakoś obrazowania, czy stabilizacja jest na wysokim poziomie :-) Co do puszki, sam zdecyduj, bo jeśli nie potrzeba Ci wysokich iso, a zależy Ci na budowie puszki i af, to szala przechyla się w stronę d200, a no i z nim masz pomiar światła w manualach.

#15 Saint (Jakub Szymkowiak)

Saint
  • Lokalizacja:
    Mosina/Poznań

Napisano 08 marzec 2010 - 19:55

Aberracje. Nadaje się to może do astrofoto.


Troszkę może zboczę z tematu, ale..
Szkło z aberracją w żadnym wypadku nie nadaje się do astrofoto. Wypadnie w tym jeszcze gorzej, niż w 'dziennej' fotografii..

jakubszymkowiak.wordpress.com

Nikon D200 + Nikon D7200 + Nikkor 18-105 mm + Tamron 24-70 mm + Tamron 150-600 mm


#16 bsm

bsm
  • Użytkownik
  • 54 postów

Napisano 08 marzec 2010 - 23:35

co do obiektywu to powiedzmy że do 70-300 jakoś dozbieram... ale co do body to zrobiliście mi mętlik :D niby ten d200 bardziej sie nadaje bo i obudowa lepsza i uszczelnienia... ale kurde jakoś cięzko mi sie przekonać do używanego aparatu. Na allegro są za takie pieniądze jak d90 ze śmiesznym przebiegiem typu 7000 ale troche sie boje kupować używanego. a Czy to prawda że i jakość zdjęć jest lepsza w d90?

#17 hddk

hddk
  • Małomówny
  • 38 postów
  • Wiek: 46
  • Lokalizacja:
    Opatów

Napisano 09 marzec 2010 - 08:51

Ogólnie jakość zdjęć jest lepsza z lepszego obiektywu a nie body.
W D90 będziesz miał lepszą jakość obrazka (mniejsze szumy) przy czułościach 800 w górę
w D200 będziesz miał super jakość przy czułościach 100-640 i do tego bardziej naturalne kolory ale to już można na kompie zrobić.
D90 to nowsza elektronika, lepszy procesor, lepsza matryca. D200 bije go tylko uszczelnieniami, pomiarem światła z manualami i ergonomią.
D300 + N50/18 + 20-35/2.8 + 300/2,8 + Goldphoto YH324

#18 Girdian

Girdian
  • Lokalizacja:
    Wlkp/prawie Wolsztyn

Napisano 09 marzec 2010 - 08:54

D200 bije go tylko uszczelnieniami, pomiarem światła z manualami i ergonomią.


Af-em też.

Konstruktywna krytyka Ciebie nie kosztuje NIC, mi może pomóc w dalszym rozwoju :-)
D7100/D200+N300/4 AF+K1.4 DGX stoi to na Benro
http://www.tomaszwalkowiak.art.pl/


#19 hddk

hddk
  • Małomówny
  • 38 postów
  • Wiek: 46
  • Lokalizacja:
    Opatów

Napisano 09 marzec 2010 - 09:03

No i AFem też oraz brakiem tych głupich błędów ERR CH i cośtam jeszcze w D90.
D300 + N50/18 + 20-35/2.8 + 300/2,8 + Goldphoto YH324

#20 miszak

miszak

Napisano 09 marzec 2010 - 09:23

Ja mogę tylko ocenić na podstawie zabawy i zdjęć wykonywanych przez znajomych. D90 nie ma co mówić, matryca to inna bajka i ma gwarancję. To tyle. D200 przez wielu uważany za najlepsze body amatorskie pod względem AF i chyba to racja. Szybki i co najważniejsze bezbłędny. Dodatkowo dostaje się porządną kunstrukcję mechaniczną i przyjemnośc obcowania ze sprzętem z wyższej półki. Niestety używki są bez gwarancji :mrgreen:

 






Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych