Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Foto Natura


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
55 odpowiedzi w tym temacie

#21 Jackos (Jacek Zięba)

Jackos
  • Lokalizacja:
    Ostrołęka

Napisano 23 marzec 2010 - 13:34

Saint, podeślę na maila, podaj tylko adres.

#22 Saint (Jakub Szymkowiak)

Saint
  • Lokalizacja:
    Mosina/Poznań

Napisano 23 marzec 2010 - 13:37

qbaszym@tlen.pl

Dzięki! :)

jakubszymkowiak.wordpress.com

Nikon D200 + Nikon D7200 + Nikkor 18-105 mm + Tamron 24-70 mm + Tamron 150-600 mm


#23 Jackos (Jacek Zięba)

Jackos
  • Lokalizacja:
    Ostrołęka

Napisano 23 marzec 2010 - 14:06

Mail właśnie się wysyła, a ja pokażę spis treści. Ogólne wrażenia po częściowej lekturze bardzo pozytywne :-)
Dołączona grafika

#24 niemar

niemar
  • Lokalizacja:
    Kujawsko-Pomorskie

Napisano 24 marzec 2010 - 16:29

Dziś w Empiku mnie zaskoczyli :D Dostałem oczekiwaną gazetę (kwartalnik jak dobrze doczytałem). Jak przeczytam, pozwolę sobie trochę napisać ;-)

Canon 5DIV, 6DII, 7DII, 50D, 40D, EF 17-40L, EF 400/5.6L, EF 70-200/4L, EF 24-70L, 85/1.8, YH324C.


#25 Saint (Jakub Szymkowiak)

Saint
  • Lokalizacja:
    Mosina/Poznań

Napisano 25 marzec 2010 - 17:12

Mam! :)
Jestem po wstępnej lekturze, jak przeczytam całość to napiszę swoje zdanie na temat magazynu :)

jakubszymkowiak.wordpress.com

Nikon D200 + Nikon D7200 + Nikkor 18-105 mm + Tamron 24-70 mm + Tamron 150-600 mm


#26 zurkow

zurkow
  • Użytkownik
  • 80 postów
  • Lokalizacja:
    Września/Poznań

Napisano 25 marzec 2010 - 22:34

Nie przeczytałem jeszcze w całości magazynu, jednak chociaż za same zdjęcia i papier warto kupić to wydanie. Polecam.

#27 chemik (Krzysztof Krahel)

chemik
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 26 marzec 2010 - 14:02

Ja wczoraj kupiłem sobie to nowe czasopismo i muszę przyznać ,że nie żałuję. Jest co poczytać, jest czym oczy nacieszyć. Część zdjęć mam wrażenie ,że już gdzieś widziałem...Polecam. Na pewno znajdzie się na liście czasopism do regularnego kupowania :mrgreen:
http://chemik12.blogspot.com/
http://krahel.cba.pl/


Canon 40D + C 50/1.8 ,C 400/5.6, T 17-50/2,8

#28 WildRoses

WildRoses
  • Lokalizacja:
    kujawsko-pomorskie

Napisano 27 marzec 2010 - 20:56

Mam i ja :mrgreen:
Na razie pobieżnie przeczytane przy kawie w Empiku, ale ogólne wrażenie bardzo pozytywne. Ciekawe teksty okraszone świetnymi zdjęciami - rodzinka polarnych miśków jakoś dziwnie znajoma ;-) Moim zdaniem pismo, które warto mieć.
Nikon i klamoty

#29 aloes

aloes
  • Użytkownik
  • 271 postów
  • Lokalizacja:
    Mazowsze :)

Napisano 27 marzec 2010 - 22:08

Kupiłam, przeczytałam od deski do deski. Przepiękne zdjęcia - faktycznie, niektóre jakbym już gdzieś widziała, ale to wcale nie zarzut - dobry papier oddający ich jakość, bardzo ciekawe teksty. I dobry język, na co z racji zawodu jestem bardzo wyczulona.

Polecam i czekam na kolejny numer! :)
Canon 40D, C 24-105, C 100-400, Sigma 10-20, C 100 Macro, C 430 ExII, Manfrotto, Sirui, różny drobiazg i wielkie plany.
Ponadto C PowerShot SX220, rower, sporo zapału i straszliwy brak czasu.

#30 niemar

niemar
  • Lokalizacja:
    Kujawsko-Pomorskie

Napisano 28 marzec 2010 - 09:28

Ponieważ obiecałem coś napisać, to się wywiązuję, choć jak czytam powyższe komentarze, wiem, że wkładam kij w mrowisko. Ale są to moje wrażenia.

Poszedłem do Empiku i udało mi się znaleźć tą gazetkę - pierwsze zaskoczenie, drugie było przy kasie ;-)

Bardzo swojsko się poczułem czytając pierwszy artykuł "Spotkania z kulikami". Opisuje doświadczenia, które nie są mi obce... Wywiad z Kłosowskimi jest ciekawy, warty przeczytania. Zwłaszcza dla tych, którym opisane tam historie nie są znane (dla mnie przypomnienie). Zapomniane Góry Kamienne - bardzo fajnie, zachęcająco opisany poradnik dla tych, którzy tam nie byli...kto wie, może sam kiedyś pojadę?
Kolejne 3 artykuły "W krainie bielaka", "Fotografowanie w Arktyce", "Foto-Arktyka" opisują elementy obcych mi krain, dla mnie nie co egzotycznych, w których raczej nigdy nie będę... więc dla mnie mniej ciekawe. Lód, szron i sadź...hmmm, tak jakoś ni jak.
Michał Budzyński - młode talenty...faktycznie młody, zajrzałem na stronę, zobaczyłem ile otrzymał wyróżnień, zajrzałem do galerii i tu zaskoczenie...jak przy wielu nagrodach NG.
Pozostały mi 3 ostatnie artykuły...

Papier i jakość zdjęć na najwyższym poziomie.

Reasumując - jest to pierwszy nr, wiele jeszcze może się zmienić, trzeba dać czas rozłożyć skrzydła, ale w tej cenie chyba nie pozostanę wiernym czytelnikiem. Poczekam na drugie wydanie. Jeśli będzie b. podobne do pierwszego pozostanę obojętny...

Canon 5DIV, 6DII, 7DII, 50D, 40D, EF 17-40L, EF 400/5.6L, EF 70-200/4L, EF 24-70L, 85/1.8, YH324C.


#31 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 30 marzec 2010 - 16:43

Choroba brzmi to naprawdę nieźle, chyba trzeba się będzie samemu przekonać. Wychodzi na to że mamy pierwsze PRAWDZIWE pismo światowej klasy poświęcone fotografii przyrodniczej - brawo!

:ninja:


#32 dazz

dazz
  • Użytkownik
  • 128 postów
  • Lokalizacja:
    Gdynia

Napisano 31 marzec 2010 - 13:33

Oczywiście kupiłem pierwszy numer i...niestety jak na razie jestem zawiedziony. "Spotkania z kulikami" - raczej niewiele wnoszący opis, może i fajnie swojski, ale za coś każdy przeżywa non stop raczej nie chcę płacić, do tego zdjęcia kulików raczej słabe (krajobrazy znacznie lepsze, ale chyba nie o tym tekst). "W krainie bielaka" i "Foto-Arktyka" - wolałbym coś z rodzimego podwórka, "Postprodukcja..." - to już wogóle tekst o niczym, kompletna klapa, chyba każdy kto użył kilku konwerterów RAW ma głębsze przemyślenia...W numerze niestety nie znalazłem raczej nic co by mnie zainteresowało. Chyba najbardziej paradoksalnie spodobał mi się opis Gór Kamiennych. Boli trochę wysoka cena, szczególnie, że moim zdaniem artykuły i zdjęcia są raczej niskobudżetowe (może jedynie wywiad z Kłosowskimi kosztował nieco więcej ;-) ). Żeby zwrócić honor, papier jakość druku na przyzwoitym poziomie.
Mimo tego co napisałem cały czas kibicuję wydawnictwu. Czekam na kolejne numery, mam nadzieję, że będzie lepiej :-)

#33 pawełek

pawełek
  • Małomówny
  • 44 postów

Napisano 03 kwiecień 2010 - 12:23

Witajcie.Też kupiłem-fajny magazyn, który wypełni luke na rynku prasy. Myśle że z czasem się rozwinie i wszyscy(prawie wszyscy) będą zadowoleni. Redakcji życze powodzenia.

#34 niemar

niemar
  • Lokalizacja:
    Kujawsko-Pomorskie

Napisano 03 kwiecień 2010 - 12:45

Myśle że z czasem się rozwinie i wszyscy(prawie wszyscy) będą zadowoleni.


Też mam taką nadzieję.

Canon 5DIV, 6DII, 7DII, 50D, 40D, EF 17-40L, EF 400/5.6L, EF 70-200/4L, EF 24-70L, 85/1.8, YH324C.


#35 Marcin STFN

Marcin STFN
  • Użytkownik
  • 1775 postów
  • Lokalizacja:
    Częstochowa/Gdańsk

Napisano 08 kwiecień 2010 - 12:14

Jedyną rzeczą która zainteresowała mnie z tego numeru to wywiad z Kłosowskimi oraz zdjęcie kulona odstraszającego krowy ich autorstwa. Słyszałem wiele lat temu że jest taka fotka ale zobaczylem ja dopiero teraz. Obok braci Kłosowskich kulona udało się jeszcze sfotografowac w naszym kraju A. Taborowi, W. Łapińskiemu i Puchalskiemu. Niestety ptak ten wyginął w Polsce kilka lat temu; moim marzeniem jest zobaczyć go na wolności.
Reszta artykułów jak dla mnie to porażka.
Pozdrawiam!
Canon 7D+BG-E7, Canon 50D+BG-E2N, Canon EF 300/2.8 L IS USM, Canon TC 1.4xII, Manfrotto 055 PROB, Manfrotto 393, Skimmer
www.marcinstefanczyk.pl

#36 Saint (Jakub Szymkowiak)

Saint
  • Lokalizacja:
    Mosina/Poznań

Napisano 08 kwiecień 2010 - 12:18

Niestety ptak ten wyginął w Polsce kilka lat temu;


http://www.komisjafa... ... _lista.htm

jakubszymkowiak.wordpress.com

Nikon D200 + Nikon D7200 + Nikkor 18-105 mm + Tamron 24-70 mm + Tamron 150-600 mm


#37 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 08 kwiecień 2010 - 12:19

Marcin STFN, możesz powiedzieć coś więcej, czemu reszta artykułów to porażka?

:ninja:


#38 Marcin STFN

Marcin STFN
  • Użytkownik
  • 1775 postów
  • Lokalizacja:
    Częstochowa/Gdańsk

Napisano 08 kwiecień 2010 - 12:27

Saint, z tego co pamietam ostatnia legowa para (badz 2 pary) byly chyba w kamieniolomie w Kielcach w 2002 roku. Od tego czasu kulon pojawia sie tylko na przelotach i to nieslychanie rzadko, byl stwierdzony np w Parku Narodowym Ujscie Warty na "betonce"(?)
Dunadan, moze zle sie wyrazilem, dla mnie reszta artykulow nie jest w ogole ciekawa.
Pozdrawiam!
Canon 7D+BG-E7, Canon 50D+BG-E2N, Canon EF 300/2.8 L IS USM, Canon TC 1.4xII, Manfrotto 055 PROB, Manfrotto 393, Skimmer
www.marcinstefanczyk.pl

#39 Saint (Jakub Szymkowiak)

Saint
  • Lokalizacja:
    Mosina/Poznań

Napisano 08 kwiecień 2010 - 12:29

Nie zmienia to faktu, że stwierdzenie, że kulon wyginął jest błędne ;-)

jakubszymkowiak.wordpress.com

Nikon D200 + Nikon D7200 + Nikkor 18-105 mm + Tamron 24-70 mm + Tamron 150-600 mm


#40 niemek

niemek
  • Lokalizacja:
    Kazimierz Bisk./P-ń

Napisano 08 kwiecień 2010 - 12:39

No jednak kulon nie jest już u nas ptakiem lęgowym, pojawia się jedynie tylko czasem na przelotach.

Krzysztof Niemczewski C7D, C 100-300 4.5-5.6 USM, C 400 5.6L,






Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych