Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Podzial forum na rozne tematy?


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Psion

Psion
  • Użytkownik
  • 256 postów

Napisano 12 luty 2010 - 20:28

Czy mogl by byc inna budowa forum:

np: Dzial statywy, do noszenia sprzetu i tp itd

inne
Ukrycia/ naziemne, na drzewne, ziemianki/namioty/ producentow, samorobki itp i td

#2 slawoj

slawoj

Napisano 12 luty 2010 - 20:36

Moim zdaniem nie ma potrzeby/sensu. :-)

#3 Psion

Psion
  • Użytkownik
  • 256 postów

Napisano 12 luty 2010 - 20:45

dla czego?
Bylo by bardziej przejrzyste, bo teraz przynajmniej w czesci to wyglada jaki "groch z kakpusta"?

#4 Roby

Roby

Napisano 12 luty 2010 - 21:06

Psion, chodzi Ci o podział w ramach działu technika?

#5 Psion

Psion
  • Użytkownik
  • 256 postów

Napisano 12 luty 2010 - 21:18

Technika na pewno. Co do innych to musialbym zerknac.
Pisze o tym bo czasem che sie cos znalesc i trzeba wiedzec jakie slow dac w szukaj i mozna nie trafic na to czego sie szuka a tak ja by byly dzialy o jakich wspomialem.
Nie chce byc brany za rewolucjonistę, po prostu wyrazam zdanie ja bym to wiedzial i dlaczego tak :)

#6 Saint

Saint

Napisano 14 luty 2010 - 19:24

Chyba troszkę przerost formy nad treścią ;)
Opcja szukaj działa ślicznie, forum nie jest aż tak rozbudowane, żeby wymagane było tak dokładne jego rozbijanie na poszczególne działy..
Osobiście zarejestrowałem się względnie niedawno - i nie miałem najmniejszych problemów z odszukaniem tego, co akurat było mi potrzebne ;)

jakubszymkowiak.wordpress.com

Nikon D200 + Nikon D7200 + Nikkor 18-105 mm + Tamron 24-70 mm + Tamron 150-600 mm


#7 Mortis

Mortis

Napisano 14 luty 2010 - 21:57

korzystając z okazji..

Zasygnalizuję tylko, że człowiekowi kompletnie zielonego w kwestii nazewnictwa roślinek niezwykle ciężko jest opublikować na fp zdjęcie dajmy na to kwiatka. I nie pomaga nawet katalog roślin, wymieniony gdzieś na dole strony. Nie żeby to miało jakieś wielkie znaczenie, tak tylko mówię :P
World is a lonely place - you're on your own.

#8 marp10

marp10

Napisano 15 luty 2010 - 08:31

Ale dla kwiatków jest tez dzaił ogólny-kwiatki.
Wydaje mi się, że mnozenie poddziałów i takie rozdrabnianie sie może spowodować jeszcze większy zamęt. Im więcej podpunktow tym trudniej będzie niektóre zdjęcia zaliczyć do odpowiednich działów.

#9 August

August

Napisano 15 luty 2010 - 21:43

Mortis, ma trochę racji, sam się często łapię, że trudno mi dobrze ulokować jakąś roślinkę. A chciałbym być precyzyjny, bo to w końcu też "dla ludzi". Z drugiej strony gatunków jest jednak tyle, że nie da rady zrobić miejsca wszystkim - a wtedy nie ma rady trzeba wrzucać gdzieś w ogólne. Zawsze jest jednak szansa, że ktoś rozpozna - a może jednak warto popróbować samemu...
<p>Nikon FX i Olympus m4/3

#10 Maddie

Maddie
  • Małomówny
  • 10 postów

Napisano 24 kwiecień 2010 - 12:05

To ja też skorzystam z okazji. Mam pytanie na temat umieszczania zdjęć w konkretnych wątkach.

Mieszkam w Stanach i zwierzęta (w szczegóności ptaki), które fotografuję trochę się różnią od europejskich. Nie ma problemu z tymi, które w Europie w ogóle nie występują, jak na przykład kardynał szkarłatny, ale co zrobić np. z kowalikiem? Ostatnim razem zamieściłam zdjęcie w istniejącym już wątku (Kowalik - Sitta europaea), ale to tak w ramach wyjątku, bo mój był Sitta carolinensis. Mam zdjęcia różnych sikorek (Parus atricapillus, Parus bicolor), czyża złotawego (Carduelis tristis), tutejszej odmiany dziwonii (Carpodacus mexicanus), amerykańskich dzieciołów, itd.

Tak myślę, że lepiej by było żeby inne odmiany miały swój własny wątek, ale też obawiam się, że poza mną nikt tam nie będzie zdjęć zamieszczał i nie chcę sama do siebie gadać. ;-) No ale nie chcę też zamieszczać zdjęć w wątkach, gdzie tylko trochę pasują. Już dawno zauważyłam, że to forum jest bardzo dokładne jeśli chodzi o nazwy rodzajów, podrodzajów, rodzin, itd., zwierząt.

Jakie są oficjalne zasady? Nowy temat dla każdej odmiany?

#11 Roby

Roby

Napisano 24 kwiecień 2010 - 13:55

Tak myślę, że lepiej by było żeby inne odmiany miały swój własny wątek, ale też obawiam się, że poza mną nikt tam nie będzie zdjęć zamieszczał

Myślę tak samo nowy gatunek - nowy watek, a jeśli teraz nikt poza Toba nie będzie rozwijal tych wątków to na pewno za jakiś czas się to zmieni. Bez obaw.

#12 Maddie

Maddie
  • Małomówny
  • 10 postów

Napisano 24 kwiecień 2010 - 19:36

Tak też zrobię. Dzięki za odpowiedź.

#13 Saint

Saint

Napisano 24 kwiecień 2010 - 22:46

Zasadniczo sprawa jest prosta - jeśli podgatunek - to wrzucaj do wątku gatunkowego, jeśli odrębny gatunek - to zakładasz nowy wątek :)
Przynajmniej ja tak to widzę :)

jakubszymkowiak.wordpress.com

Nikon D200 + Nikon D7200 + Nikkor 18-105 mm + Tamron 24-70 mm + Tamron 150-600 mm