Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Luty 2010


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
580 odpowiedzi w tym temacie

#541 maciejowy (Maciej Smolarczyk)

maciejowy
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 26 luty 2010 - 21:37

pol, do tematycznego go
nikon d90 + nikkor 18-105 VR II + nikkor 70-300 VR II + sigma 150-500 APO DG HSM OS + 10 mm f/2.8 EX DC FISHEYE HSM
http://msmolarc.republika.pl

#542 August

August
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 27 luty 2010 - 10:25

pol, do tematycznego go

zdecydowanie :-D
<p>Nikon FX i Olympus m4/3

#543 Kapitan Żbik

Kapitan Żbik
  • Użytkownik
  • 186 postów
  • Lokalizacja:
    Namysłów

Napisano 27 luty 2010 - 10:47

Magnum 43 ten byk na fot. 564 robiony z ręki? O jakiej porze dnia pstrykany i jakie parametry zdjęcia?
Canon EOS 500D + Canon 75-300, Sigma 50-500 APO DG,

#544 nemos_22

nemos_22
  • Lokalizacja:
    Ożarów

Napisano 27 luty 2010 - 15:08

Magnum_43, mnie tez interesuja parametry zdjec : 564 z BŁ i 323 z tematycznych gratuluje przedewszystkim emocji towarzyszacym sytuacji, chwile zwiazanem z krolem kniei sa wrecz nie doopisania.
PS dobre strzaly.
Pentax k10d, kit 18-55, SMC A Pentax 70-210/4, pentacon 300/4

#545 WildRoses

WildRoses
  • Lokalizacja:
    kujawsko-pomorskie

Napisano 27 luty 2010 - 16:46

Tuż po śniadaniu pojawiło się słońce... i zaczęło odliczanie do zakończenia dnia pracy. Na szczęście dziś tylko do 12, aparat czeka cierpliwie w plecaku pod biurkiem, oby tylko światło wytrzymało jeszcze troszke...
3... 2... 1..., wybiło południe, słońce nadal świeci, choć co kilka sekund wstydliwie ucieka za niewielkie jeszcze obłoczki. Szybka zbiórka i nad jezioro. Zestaw tradycyjny: łabędzie, trzy łyski i morze kaczek.

Łabędzie wyraźnie mają ochotę pozować, wyjątkowo robią to zupełnie za darmo nie domagając się kolejnej porcji żarełka

567. Uśmiech do kamery
Dołączona grafika

568. Kaczki jakby zazdrosne o powodzenie kolegów wciskają się w każdy kadr, żadnych szans na ujęcie samotnego białego "żaglowca"
Dołączona grafika

569. Atakują ogniem krzyżowym, pojedynczo i grupami
Dołączona grafika

570. Aż w końcu pozostaje zrezygnować z pierwotnego zamiaru łabędziowej sesji i zadowolić portretami, no cóż, dziś kaczki wygrały...
Dołączona grafika

571. ... czego nie omieszkają obwieścić zadowoloną miną i podniesieniem skrzydła w zwycięskim geście
Dołączona grafika
Nikon i klamoty

#546 Messenger

Messenger

Napisano 27 luty 2010 - 16:49

Ktoś mnie ubiegł;)
WildRoses fajne łabędzie i słoneczko jest

Magnum_43 jak zwykle śliczne kopytne czekam z niecierpliwością co pokażesz w tym sezonie.

Tydzień temu pojechałem do domu i tak jak tamtego roku postanowiłem posiedzieć przy karmniku niestety pogoda była jaka była (słonka brak) ale ptaszki przylatywały. Postanowiłem pochwalić się zdjęciami nowego szkła(dla mnie nowego jakie zakupiłem na tym forum). Mam nadzieję, że w przyszłym roku uda mi się z kimś dogadać i przynajmniej jakiś czas spędzić na fotografii tych większych ptaków zimową porą (niestety tej zimy nie udało mi się dogadać).

572. Brudasek
Dołączona grafika

573. Ta już czysta ;-)
Dołączona grafika

574. Ciekawe co tam jest
Dołączona grafika

575. Schował się pod stare prześcieradło i myśli, że go nie widzę
Dołączona grafika

576. Były nie tylko sikorki
Dołączona grafika

577. Nie chciała współpracować
Dołączona grafika

#547 kurdeniewiemco (Paweł Wróblewski)

kurdeniewiemco

Napisano 27 luty 2010 - 17:25

WildRoses, - hehe rozgrzeweczka przed jutem udana;>
Pogoda rzeczywiscie dzis byla fajna, lecz ja bylem zbyt "chory" zeby cos dzisiaj zdzialac:P

Ale widzialem i slyszalem zurawie :D:D:D
Juz mysle nad budowa czatowni plywajacej ;>

Messenger - u kolegi widze zima na calego ;>
<p>R5+Sigma 500/4 Sport, RP+24-105 IS STMhttps://www.facebook....swiat.zdjecia/

#548 Messenger

Messenger

Napisano 27 luty 2010 - 18:47

kurdeniewiemco, Zdjęcie sprzed tygodnia jak jeszcze śnieg był

#549 WildRoses

WildRoses
  • Lokalizacja:
    kujawsko-pomorskie

Napisano 27 luty 2010 - 20:54

Messenger, ładna modraszka. Swoją drogą to chyba najładniejsza z sikor i bardzo fotogeniczna. Zastanawia mnie ten brudasek z 572 - to już kolejne zdjęcie takiej "ufajdanej" bogatki - czy one zimą mają jakiś problem z higieną czy jak?
Nikon i klamoty

#550 Messenger

Messenger

Napisano 27 luty 2010 - 21:03

WildRoses, Ja widziałem jak się tarzają w wodzie (błocie) jeśli uda im się ją znaleźć więc zapewne stąd ten brud

#551 UDILEK (Jarek)

UDILEK
  • Użytkownik
  • 1732 postów
  • Wiek: 59
  • Lokalizacja:
    Wieluń

Napisano 27 luty 2010 - 21:23

No i zaczeło się. Tegoroczne, te "moje" :-D . Dziś pierwszy raz je widziałem, fotki dokumentacyjne ale jutro od świtu następna próba.

578.
Dołączona grafika

579.
Dołączona grafika

PENTAX K10D, K-5, SIGMA 50-500 mm f/4-6.3 DG EX APO RF + PENTAX MACRO 100mm/2,8 i TROCHĘ ZABAWEK NA M42. NOKIA N8 :-) MOJE VIDEO


#552 niemar

niemar
  • Lokalizacja:
    Kujawsko-Pomorskie

Napisano 27 luty 2010 - 21:34

UDILEK, 579 jeśli masz w RAW, trochę bym pobawił się temperaturą, piękny klimacik, myślę, że można go jeszcze podkręcić. To z Sigmy? No i zazdroszczę widoku żurawi, jeszcze ich w tym roku nie widziałem.

Canon 5DIV, 6DII, 7DII, 50D, 40D, EF 17-40L, EF 400/5.6L, EF 70-200/4L, EF 24-70L, 85/1.8, YH324C.


#553 Logiełka (Piotr)

Logiełka
  • Lokalizacja:
    Konstancin-Jeziorna

Napisano 27 luty 2010 - 21:39

Pozazdrościć zdjęć. Jaka różnorodność. Ja niestety ostatnio nie mam czasu ale kiedyś to nadrobię.

Pozdrawiam wszystkich

#554 UDILEK (Jarek)

UDILEK
  • Użytkownik
  • 1732 postów
  • Wiek: 59
  • Lokalizacja:
    Wieluń

Napisano 27 luty 2010 - 21:43

niemar, niestety to tylko jpgi trochę pomęczone w picasie. Wiem, że fotki takie sobie ale to pierwsze w tym roku żurawie i nie mogłem się oprzeć :-P . Oczywiście z Sigmy, która potrafi czasem zadziwić, tak w jedną jak i w druga stronę :niewiem: .

PENTAX K10D, K-5, SIGMA 50-500 mm f/4-6.3 DG EX APO RF + PENTAX MACRO 100mm/2,8 i TROCHĘ ZABAWEK NA M42. NOKIA N8 :-) MOJE VIDEO


#555 niemar

niemar
  • Lokalizacja:
    Kujawsko-Pomorskie

Napisano 27 luty 2010 - 22:43

Wiem, że fotki takie sobie


Nie są takie sobie, chciałem tylko napisać, że mają jeszcze w sobie większy potencjał.

Canon 5DIV, 6DII, 7DII, 50D, 40D, EF 17-40L, EF 400/5.6L, EF 70-200/4L, EF 24-70L, 85/1.8, YH324C.


#556 kucharzewski (Piotr Kucharzewski)

kucharzewski
  • Lokalizacja:
    Olsztyn

Napisano 27 luty 2010 - 22:43

Marecki - gratulacje - pozytywnie zazdroszczę.

Ja dziś nie miałem w planach focenia, pojechałem odwiedzić rodziców za miastem, ale aparat na wszelki wypadek zabrałem, w zasadzie to się nawet nie rozebrałem po wejściu do domu - poleciałem zobaczyć pola po których nie śmigałem od paru lat, miałem nadzieję zobaczyć żurawie, i sowy które na stoku tuż za domem Tata widywał już nie raz. Niestety nie było jeszcze żurawinek o sowach nie wspomnę, poszedłem dalej w pola, zaliczyłem napełnienie butów wodą (pod śniegiem z pola spływała woda) i doszedłem do skrawka łąki gdzie zawsze były sarny i były, o podchodzeniu nie było mowy, dopuściły mnie na jakieś 100 m w odkrytym terenie, a na czołganie nie miałem czasu, ale utwierdziłem się że nic się tu nie zmieniło i wiążę duże nadzieje z tym miejscem jak się zrobi cieplej. Fota marna bo duży krop.
UDILEK toż u Ciebie wiosna pełną gębą, u mnie jeszcze śnieg zalega :-/

580
Dołączona grafika



#557 buteo

buteo

Napisano 28 luty 2010 - 00:14

UDILEK, ile radości na zdjęciu :-) , syp kukurydze,syp ;-)

ja póki luty, cuś od dzioba ...

581.
Dołączona grafika

582.
Dołączona grafika

583. ( ostrości nie znajdziesz 8-))
Dołączona grafika

#558 enkoder (Paweł)

enkoder
  • Użytkownik
  • 1337 postów
  • Wiek: 48
  • Lokalizacja:
    Wrocław, Krzyki

Napisano 28 luty 2010 - 11:10

Na spacerze z psem na tyłach budowy SkyTower.
Chyba trochę przeostrzyłem, tak czy inaczej brudna jakaś ta modraszka (budowlana ;-)) .

584.
Dołączona grafika

#559 Qelka (Karolina Myroniuk)

Qelka
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 28 luty 2010 - 13:27

obiecałam się odezwać w niedzielę i daję znak :mrgreen: Wstałam tradycyjnie o piątej. 5.40 byłam pod budą, 15 minut zajęło mi wyszukanie resztek młodego koziołka, którego rozwlokły prawdopodobnie psy. Dorosła sarna , którą wyłożyłam w piatek nawet nie napoczęta. Znakiem tym nic sięna nęcisku nie dzieje. Weszłam do budy jak zawsze. O 6.10 byłam gotowa. W budzie woda zaczyna dawać o sobie znać. 1/3 budy pływa, nic to w porównaniu z tym co można by jeszcze wycykać. O 9.30 moja cierpliwość się skończyła. Do budy dobiegają całkiem inne odgłosy niż do tej pory. W powietrzu czuć i słychać wiosnę. Znikneły sroki, wrony i kruki. Myszołowy patroluja pobliksie kanały i łąki. Z dala dobiega śpiew żurawi i skowronków. Nad głową raz po raz słychać gęsi.

585.
Dołączona grafika

Sezon oficjalnie uznaję za zamknięty. Zabrałam z budy siedzisko, śpiwór i resztę gratów.

obrałam sobie obiekt obształy. Interesuje mnie jeden z kozłów w tutejszym rudlu. Niech no tylko trochę wyschnie, bo czołganie teraz w polu to masakra. Po chwili byłam cała mokra nie mówiąć, że wszystko się kleiło i nie można się posunąć ani o cm.

586.
Dołączona grafika

587.
Dołączona grafika

"Żyjemy w niebezpiecznej epoce. Ludzie zdobyli kontrolę nad przyrodą, zanim zdobyli kontrolę nad sobą."

 Albert Schweitzer (1875 - 1965)

 

http://myroniuk.wix.com/wildlife


#560 slawoj (Sławek Wojtczak)

slawoj
  • Lokalizacja:
    Wałcz/Nadarzyce

Napisano 28 luty 2010 - 13:36

...kaszlnąłem, przecieram oczy, słyszę "Sławek już w pół do ósmej, chciałeś żebym Cię obudził". O cholera znowu zaspałem, podchodzę do okna, świeci piękne słońce. Nie zwlekając, pośpieszna toaleta, szybko się ubrałem. Wyszedłem z domu... i muszę Wam powiedzieć, że czuć już wiosnę. wystawiłem z garażu samochód, zapakowałem do środka graty i w drogę. Postanowiłem spenatrować wrzosowiska, przy lotnisku.
Wjeżdzając na lotnisko, od razu widzę uciekającego mykitę. przejechałem na drugą stronę, aby znalezc dogodne miejsce do zaparkowanie auta. Postanowiłem nie brać plecaka, tylko 300mm na monopod, w kieszeń d60 z kitem a na szyję lornetka. Wyciągam zapalniczkę i sprawdzam wiatr... kurcze... trochę miesza, ale trudno, zaryzykuje. Idę drogą, przynajmniej będzie trochę ciszej, bo śnieg skrzypi niemiłosiernie. Po kilkudziesięciu metrach, przekonałem się, że wcale tak cicho to nie będzie, ponieważ kałuże rozciągajace się po całej szerokości drogi, pokryły się cienką warstwą lodu. Ufff, jakoś się udało. widzę przez krzaki kozła skubiącego siano. Chwilę się mu przyglądałem, ponieważ w tym miejscu zawsze się kręciły trzy sztuki. nie myliłem się, bo po chwili do kozła, dołączył drugi i koza. Teraz mam wszystkich na oku, więc można rozpocząć podchód. Skradam sie śladem ciągnika, który odśnieżał wrzosowisko. Staram się poruszać najciszej jak to możliwe. nagle wszystkie trzy sztuki zerwały się i odbiegły. Trudno. Cofnąłem się i poszedłem dalej. Po kilku minutach marszu, zauważam w wystające z młodnika trzy lustra. szybko oceniam możliwości podchodu... i odpuszczam. szkoda ich płoszyć, by przekonać się, że i tak nie dam rady. Znowu się wycofuję i postanawiam iść w stronę samochodu, penetrując, jeszcze kawałek wrzosowiska. wychodzę na odkrytą przestrzeń, lornetka do oczu i lustruję. Tu nie ma, tam też nie, i jeszcze tam... ale też nic nie widać. Podchodząc do auta zdaje mi się, że słyszę śpiew skowronka, ale rozglądając się ptaka nie widzę. Jestam przy samochodzie, wrzucam sprzęt. popijając herbatę, obmyślam następną strategie. Jade odwiedzić dwa karmowiska, ale tylko obok nich przejeżdzając, bo zwierzęta, chyba mniej się boją samochodu niż człowieka. Tam też nic nie widać, chyba już za pożno, albo czmychnęły. na drugim widzę dużo żerujących ptaków: gile, sójki, sikory... Chwilę poleżałem tam na karimacie, uzyskując znikomy efekt.
Teraz jadę nad bagna, może żurawie będą? trochę czasu zajęło mi zaparkowanie samochodu, ponieważ jeszcze trochę śniegu jest. teraz zabieram tylko 300-setę na monopodzie i lornetkę, ponieważ w d60 bateria padła. No to idę! Snieg skrzypi niemiłosiernie, ale na szczęście, jest go już mniej, bo wcześniej było do kolan. Wchodzę na ambonę, sprawdzam przedpole, jednak nic nie ma. Trudno. idę dalej, może bobry będą? Dochodząc na rozlewisko, które jako jedyne w okolicy jest nie zamarźnięte, widzę jak coś przemknęło między drzewami. Na sarnę to nie wyglądało, czyżby wilk? Serce biję mi coraz mocnej... ale to tylko dzik, i to niestety za daleko na zdjęcia. na dodatek zaraz mi gdzieś zniknął. Zachęcony tym widokiem, idę na ich babrzysko. Były tu! Widać świeże ślady. Idę dalej. dochodzę do łąki. I znowu lornetka ma robotę, teraz widzę w okularze, kozła przy lizawce. Rozglądam się, szukając odpowiedniego stanowiska. Znalazłem odcinek trawy, pozbawionej śniegu. Prawie, że idealne miejsce, bo prowadzi do drzewa, którego gałezie fajnię zwisają nad ziemię. Prawie idealne, ponieważ jest spora odległość. Odkręcam monopod, zostawiam też lornetkę. Podchodzę do drzewa i wczołguję się pod gałęzie. Wiatr idealnie wieje mi w twarz. robię kilka zdjęć. Ach gdyby miec teraz 600mm... Koniec marzeń! Kombinuję jak podejść bliżej... aż tu nagle... SMS. Znowu nie wyciszyłem telefonu! Szukam wzrokiem kozła, nie ma go przy lizawce, ale znajduję go dalej, przy rowie. Chwilę patrzył w moją stronę, ale zaczął skubać jakieś tam trawki. Dałem mu spokój. Wycofałem się i rozpocząłem droge powrotną. Jadąc już do domu, sprzed auta odfrunął chyba skowronek, a jednak nie myliłem się, że słyszałem jego śpiew ;-)
Zdjęć dużo nie było i mokry do... pasa, ale bardzo zadowolony wróciłem do domu. Teraz znowu rozpoczyna sie tydzień nauki... i byle do piątku.

588.
Dołączona grafika
589.
Dołączona grafika

Mam nadzieję, że Was nie zanudziłem. To mój debiut literacki na forum ;-)





Podobne tematy Collapse

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych