Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Muflon - Ovis ammon


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
270 odpowiedzi w tym temacie

#121 kurdeniewiemco (Paweł Wróblewski)

kurdeniewiemco

Napisano 13 październik 2010 - 15:17

ostapowicz, - nie wiem jak u Ciebie , ale ja nie raz spotykalem stare drzewa rosnace w mlodniku, mysle ze zostawione tam dla jakiegos konkretnego powodu, ale na lesnictwie to ja sie nie znam:P
<p>R5+Sigma 500/4 Sport, RP+24-105 IS STMhttps://www.facebook....swiat.zdjecia/

#122 Iroslav

Iroslav
  • Użytkownik
  • 761 postów
  • Lokalizacja:
    Amsterdam

Napisano 13 październik 2010 - 16:37

MUSTANG_71 , fajne fotki , muflony takie ufne i sympatyczne , rzeczywiscie pojdz za rada kurdeniewiemco odnosnie naswietlenia i bedzie oki . Czekam na walki bykow :beer:

Czesc Irek

D5+ N500/4G VR


#123 Mustang_71

Mustang_71
  • Lokalizacja:
    Nowa Ruda

Napisano 13 październik 2010 - 17:18

Jakiś stary ten młodnik za ogrodzeniem, szczególnie na 41.

hmm... chyba specjalnie dla Ciebie zrobię fotkę z tym młodnikiem :mrgreen: a to drzewo na 41. to jest już po za tą szkółką, która schodzi w dół - na drugiej skarpie wąwozu rośnie stary las...

Pozdrawiam

... jest wolna chwila??? No to czas do lasu :)
Canon EOS 5D III, C 24-105 f/4.0 L IS USM, C 300 f/2.8L EF IS II USM, TC EF 2.0x III, C 100-400mm L IS USM, "pośredniaki" - Manfrotto 055XPROB


#124 ostapowicz (Wojtek)

ostapowicz
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 13 październik 2010 - 18:00

hmm... chyba specjalnie dla Ciebie zrobię fotkę z tym młodnikiem

Nie musisz mi niczego udowadniać, przecież nie napisałem nawet słowa, że tam nie ma "młodnika".
Na zdjęciu widać wyraźnie wiele starych drzew, dlatego o nich napisałem, to co widać na drugim planie nie wygląda na młodnik i tyle.
Wojtek

#125 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 13 październik 2010 - 20:30

Mnie urzekło 36.
Brawo MUSTANG_71!

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#126 buteo

buteo

Napisano 13 październik 2010 - 20:38

41. tylko przepały na nie, cała reszta miód,w kadrze jest świetnie nawet z ogródeczkiem w tle. Świery potężne,piękne miejsce.

#127 Dratwa (Paweł Szydło)

Dratwa
  • Lokalizacja:
    Pogórze Strzyżowskie

Napisano 14 październik 2010 - 00:49

MUSTANG_71 zazdroszczę kontaktu z taką zwierzyną. mnie najbardziej podoba się 33. gratulacje!

#128 Mustang_71

Mustang_71
  • Lokalizacja:
    Nowa Ruda

Napisano 14 październik 2010 - 07:33

ostapowicz, spoko - może rzeczywiście źle zrozumiałem Ciebie. :beer:
Jeszcze raz dziękuję wszystkim za komentarze i fachowe porady :-)
Trzymajcie kciuki za następne podejścia
Pozdrawiam
Dam jeszcze 2 fotki, które myślę, że mogą zasilić ten wątek
42.
Dołączona grafika

43. - nie chciałem tego kadrować do pionu - trochę za dużo byłoby skadrowane. I tak powstała naturalna ramka. Fotka z pierwszego spotkania ich w tym miejscu - 9 października
Dołączona grafika

... jest wolna chwila??? No to czas do lasu :)
Canon EOS 5D III, C 24-105 f/4.0 L IS USM, C 300 f/2.8L EF IS II USM, TC EF 2.0x III, C 100-400mm L IS USM, "pośredniaki" - Manfrotto 055XPROB


#129 ostapowicz (Wojtek)

ostapowicz
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 14 październik 2010 - 07:55

MUSTANG_71, przyznam szczerze, że masz podejście do tych zwierzaków.
W mojej okolicy kiedyś był ładny rudelek muflonów, nawet pewnej księżycowej nocy widziałem dwa walczące tryki niestety tak się stało, że ktoś nie zapanował nad gospodarką i większość zwierząt :shoot:
Te które ocalały jakoś nie dały rady otrzymać stada, kilka lat temu widziałem trzy sztuki i od tej pory cisza.
Wojtek

#130 Mustang_71

Mustang_71
  • Lokalizacja:
    Nowa Ruda

Napisano 14 październik 2010 - 08:15

ostapowicz, szkoda że ta "gospodarka" tak wygląda w niektórych regionach.
Ja mam o wiele łatwiej, żeby nie powiedzieć, że najłatwiej - właśnie w necie poszukałem info o populacji muflonów w Górach Sowich.
(...)Bardzo dobrze zaaklimatyzowały się w klimacie Sudetów. Muflony występują w całych Sudetach, jednak właśnie w Górach Sowich jest ich najwięcej (szacuje się, że ok. 600).

Piękno przyrody i malowniczość krajobrazu Gór Sowich od dawna były dostrzegane i cenione, jednakże cały obszar został objęty ochroną prawną dopiero pod koniec XX w., co wynika głównie z faktu, iż jego przyroda nie wyróżnia się szczególnie na tle innych pasm górskich Sudetów. Jednak w obrębie masywu sowiogórskiego wstępują cenne i bogate zbiorowiska roślinne oraz rzadkie i wymierające gatunki roślin, a charakterystyczny dla tego obszaru – choć sztucznie wprowadzony – muflon osiąga wysoką, niespotykaną w innych okolicach Dolnego Śląska, liczebność. Walorem Gór Sowich jest także ich duża lesistość, sięgająca ponad 90% powierzchni.
(...)
Najbardziej charakterystycznym ssakiem Gór Sowich jest muflon, przedstawiciel dzikich owiec, od których wywodzi się owca domowa. Sowiogórskie muflony tworzą obecnie największą populację tego gatunku na Dolnym Śląsku. Najwięcej muflonów można spotkać po wschodniej stronie gór, zwłaszcza w zimie,kiedy zwierzęta te tworzą stada (kierdele) dochodzące do 50 sztuk. Latem owce z młodzieżą oraz młodsze tryki przebywają w kierdelach złożonych z kilkunastu sztuk. Stare tryki przebywają w tym czasie samotnie. Muflon pochodzi z Sardynii i Korsyki. Na kontynent europejski został sprowadzony w XVIII w. W następnym stuleciu nastąpił stopniowy rozwój hodowli tych zwierząt w łowiskach europejskich. W Sudetach muflony pojawiły się po raz pierwszy na początku XX w. Pierwszych 5 sztuk sprowadził hr. von Seidlitz-Sandretzky w 1902 r., osiedlając je w swych posiadłościach w okolicach Bielawy. Zwierzęta pochodziły ze Słowacji, z hodowli zapoczątkowanej kilkadziesiąt lat wcześniej. Próba osiedlenia muflonów powiodła się i w 1920 r. bytowało ich w rejonie sowiogórskim 20 sztuk. Udany eksperyment stał się zachętą do dalszych zasiedleń w rejonie Sudetów. W 1937 r. populacja muflona w Górach Sowich osiągnęła 250 sztuk. W latach 50. i 60. XX w. liczebność tego gatunku utrzymywała się na poziomie około 100 osobników. Od połowy lat 70. XX w. obserwuje się istotny wzrost liczebny tych zwierząt i ich migrację w kierunku południowym, gdzie powoli opanowują Góry Bardzkie. Obecnie populacja muflonów w Górach Sowich szacowana jest na ponad 600 sztuk, co stanowi prawie połowę wszystkich dolnośląskich muflonów. Wzrost liczebności wynikał głównie z ograniczenia pozyskiwania owiec i z systematycznej opieki ze strony człowieka, polegającej na dokarmianiu w okresie zimowym, kontroli drapieżników (w tym psów) oraz odrobaczaniu, przez stosowanie środków leczniczych w lizawkach.


Dam jeszcze jedno zdjęcie z BŁ, które mi się bardzo podoba i może szkoda żeby zaginęło w BŁ
44. - to było miłe i uprzejme z jej strony, że stanęła po tej stronie tego parawanu z traw :mrgreen:
Dołączona grafika

... jest wolna chwila??? No to czas do lasu :)
Canon EOS 5D III, C 24-105 f/4.0 L IS USM, C 300 f/2.8L EF IS II USM, TC EF 2.0x III, C 100-400mm L IS USM, "pośredniaki" - Manfrotto 055XPROB


#131 emwi

emwi
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 14 październik 2010 - 09:39

MUSTANG_71, dobrze że przerzuciłeś 44 z BŁ, świetne jest

X-T3, X-T20, X-M1, K-5 IIS, S5 PRO i pleśniaków garść, szklarni nie ogarniam
 


#132 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 14 październik 2010 - 14:12

Fajne to ostatnie.

#133 Mustang_71

Mustang_71
  • Lokalizacja:
    Nowa Ruda

Napisano 14 październik 2010 - 18:36

Dziękuję wszystkim za miłe opinie i trafne uwagi. Mam nadzieję, że Was nie zanudziłem przez ostatnie dni :-)

... jest wolna chwila??? No to czas do lasu :)
Canon EOS 5D III, C 24-105 f/4.0 L IS USM, C 300 f/2.8L EF IS II USM, TC EF 2.0x III, C 100-400mm L IS USM, "pośredniaki" - Manfrotto 055XPROB


#134 pol

pol
  • Lokalizacja:
    dolnośląskie

Napisano 14 październik 2010 - 18:46

MUSTANG_71 fajne zdjęcia i mam nadzieję na jeszcze :thumbsup:

#135 Mustang_71

Mustang_71
  • Lokalizacja:
    Nowa Ruda

Napisano 14 październik 2010 - 18:50

mam nadzieję na jeszcze

ja też :mrgreen:
Pozdrawiam

... jest wolna chwila??? No to czas do lasu :)
Canon EOS 5D III, C 24-105 f/4.0 L IS USM, C 300 f/2.8L EF IS II USM, TC EF 2.0x III, C 100-400mm L IS USM, "pośredniaki" - Manfrotto 055XPROB


#136 kucik (Michał)

kucik
  • Lokalizacja:
    Strzyżów

Napisano 14 październik 2010 - 19:25

no gratuluje! Fajne ujecia, ale gdzie tryki? ;-)

#137 Mustang_71

Mustang_71
  • Lokalizacja:
    Nowa Ruda

Napisano 14 październik 2010 - 19:33

ale gdzie tryki?


Odpowiadam:

Miały być tryki - piękne, dorodne
I miały być fotki pochwały godne
Ja w środku lasu ciepło ubrany
Błądząc we mgle fociłem barany

Może Logiełka dokończy :mrgreen:

Mam nadzieję że kurdeniewiemco nie zostanie podrażniony ponownie :mrgreen:

... jest wolna chwila??? No to czas do lasu :)
Canon EOS 5D III, C 24-105 f/4.0 L IS USM, C 300 f/2.8L EF IS II USM, TC EF 2.0x III, C 100-400mm L IS USM, "pośredniaki" - Manfrotto 055XPROB


#138 Logiełka (Piotr)

Logiełka
  • Lokalizacja:
    Konstancin-Jeziorna

Napisano 02 grudzień 2010 - 21:57

Może Logiełka dokończy


Cóż mam ja kończyć, Mustangu miły
Mi takie foty choćby się sniły
To bym szczęśliwy był w każdym calu
Bo nie widziałem muflona w realu
Ino Twe piękne i zacne zdjęcia
Mnie przybliżają do tego zwierzęcia
Więc Ci dziękuję, bo dzięki Tobie
Swe zaległości w muflonach nadrobie.

Z całym szacunkiem do Ciebie
Logiełka

#139 Mustang_71

Mustang_71
  • Lokalizacja:
    Nowa Ruda

Napisano 02 grudzień 2010 - 22:03

Logiełka,
:poeta:

:zdrowko:

... jest wolna chwila??? No to czas do lasu :)
Canon EOS 5D III, C 24-105 f/4.0 L IS USM, C 300 f/2.8L EF IS II USM, TC EF 2.0x III, C 100-400mm L IS USM, "pośredniaki" - Manfrotto 055XPROB


#140 pol

pol
  • Lokalizacja:
    dolnośląskie

Napisano 03 grudzień 2010 - 13:14

Logiełka :clap:





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych