Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Muflon - Ovis ammon


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
270 odpowiedzi w tym temacie

#1 Karola

Karola
  • Małomówny
  • 24 postów

Napisano 13 listopad 2006 - 23:58

Takie trzy foty muflonów, kadry niespecjalne ale zwierzaki mi się podobają

1.
Dołączona grafika

2.
Dołączona grafika

3. w "pogoni" za tą dwójką powyżej...
Dołączona grafika

Tylko na 3 udało się pokazać zwierza od stóp do głów;)

#2 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 14 listopad 2006 - 00:13

Trójka piękna... crop?
Ja nigdy nie widziałem tych zwierzaków... zazdroszczę.

:ninja:


#3 Karola

Karola
  • Małomówny
  • 24 postów

Napisano 14 listopad 2006 - 00:24

Wszystkie kadry oryginalne. Teraz nawet zauważyłam że na 3 z prawej strony coś wlażło niechcący w kadr:( A może to "końcówka" tej pary powyżej?

#4 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 14 listopad 2006 - 00:27

A to nie lepiej by bło ciut scropować? ;-) ja bym pokombinował :roll: a szczerze móiąc to nei widziałęm za wielu fotek muflonów :shock:

:ninja:


#5 Karola

Karola
  • Małomówny
  • 24 postów

Napisano 14 listopad 2006 - 00:33

Chciałam żeby miał przestrzeń:) Fakt zrobiło się centralnie ale w takich sytuacjach 100% świadome kadrowanie mi nie wychodzi:(
Mam jeszcze kilka innych muflonów w starych zasobach - coś postaram się zapodać. Mnie te zwierzaki się baardzo podobaja. Zwierzaki - nie fotki:)

#6 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 14 listopad 2006 - 02:29

Dobre a nawet bardzo dobre, a co do kadru to napewno da się z tego zrobić lepszy, ale to ty sam zadecydujesz.

Jeśli można wiedzieć to w jakich okolicach trzaśnięta fotka, bo u mnie muflony są ale nigdy nie miałem przyjemności ich nawet zobaczyć na żywo, jedynie ich smród charakterystyczny dało się wyczuć.

#7 morav

morav
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 14 listopad 2006 - 07:07

Witam
3 można było przyciąć z lewej strony:-)
Karola, czy to są wolne zwierzęta??

#8 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 14 listopad 2006 - 08:23

Ładne zdjęcia, najlepsza jedynka, ale tak jak piszą przedmówcy trójka byłaby lepsza gdyby kadr nie był taki centralny. Też ciekaw jestem gdzie je "ustrzeliłas". Wiem że są w Górach Bystrzyckich, a sam kiedyś je widziałem w okolicach zamku Książ pod Wałbrzychem.

#9 Karola

Karola
  • Małomówny
  • 24 postów

Napisano 14 listopad 2006 - 12:45

Z muflonami jest tak: w lecie są właściwie niedostępne,bardzo płochliwe, jeśłi gdzieś udaje się je wypatrzyc to niestety z daleka więc o w miarę udanym fotografowaniu nie może by mowy. W zimie - zwłaszcza gdy jest długa, snieżna i mroźna muflony potrzebują pomocy człowieka - zbliżają się wtedy chętniej do wystawionych paśników - i można je wtedy łatwiej spotkac - "ustrzelic". Dodatkowa zaleta zimy w tym wypadku jest taka, że na białym tle te zwierzaki wychodzą chyba jednak lepiej?;)
Te akurat były spotkane w Czechach - tam muflonów jest chyba więcej niż w Polsce ale i tak trzeba było znajomego, który wiedział gdzie i kiedy;)
Co do "zapachu" hmmm potwierdzam - najgorzej jest chyba na wiosnę...

#10 kostek-brasil

kostek-brasil
  • Użytkownik
  • 488 postów
  • Lokalizacja:
    Piła

Napisano 14 listopad 2006 - 21:08

Ekstra foteczki! Jak masz jeszcze inne, to pokaż. Muflony to jedne z moich ukochanych zwierzaczków, byłem na wielu stronach im poświęconych i widziałem rozmaite zdjęcia, ale te na pewno trzeba zaliczyć do ścisłej czołówki. ;-)
Kilka sezonów temu miałem okazję im się kilkanaście razy przyjrzeć. Pozostał też kawałek filmu i nawet jakieś fotki, ale to z gatunku tych, co to tylko autor zdjęcia wie, że na nim jest muflonek. :-D
Potwierdzam, to co napisał Tomajk, że występują też koło nas, a więc nie tylko w górach. Teraz jednak chyba tam, gdzie kiedyś je spotkałem, już ich nie ma. Nie spotykam już nawet śladów od kilku lat, a tubylcy zgodnie twierdzą, że się przeniosły w inną okolicę, tyle, że każdy w inną stronę wskazuje, hihi. :-D
Co do zwiększonej aktywności zimową porą, to wydaje mi się, że duży wpływ ma też ruja rozciągająca się od miesięcy późno-jesiennych do zimowych, ale latem też je widywałem czasem późnym wieczorkiem.
Karola, gratuluję.

#11 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 14 listopad 2006 - 21:44

Karola, świetne! Kolorki ciepłe, śnieg jest bialy, muflony ostre! Podoba mi sie. Gratuluję.

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#12 robert laskowski

robert laskowski
  • Użytkownik
  • 81 postów
  • Lokalizacja:
    OSTRÓW WLKP

Napisano 25 listopad 2006 - 12:01

Karola,gdzie focone te muflony?,czy to pewny temat?.Pozdrawiam

#13 PiotrRom

PiotrRom
  • Użytkownik
  • 65 postów
  • Lokalizacja:
    Obecnie Wałbrzych

Napisano 11 wrzesień 2007 - 09:38

Witam wszystkich. Muflony to bardzo fajowe zwierzaki. Zdjęcia fajowe(Karola to juz chyba futro zimowe???)
Dziś rono (po 6.00) wybrałem się na "łowy" i też udało mi się je spotkać więc pozwole sobie zamieścić dwie fotki (niestety mój aparat to Panasonic FZ7 i za mała ogniskowa) ale co tam .... może komuś się spodobają


pozdrawiam Piotr
4.
Dołączona grafika
http://img181.images...muflony1ev3.jpg
5.
Dołączona grafika
http://img181.images...muflony2mw2.jpg
Fotoamator

#14 brzeziu

brzeziu
  • Użytkownik
  • 704 postów
  • Lokalizacja:
    wsi wesoła

Napisano 11 wrzesień 2007 - 09:58

Cośik nie działa ... :-/
C30D/BG-E2n*EF-S10-22F3,5-4,5*EF/50F1,4*EF100F2,8*430EX*M055x pro cdn
www.brzeziu.selia.pl

#15 PiotrRom

PiotrRom
  • Użytkownik
  • 65 postów
  • Lokalizacja:
    Obecnie Wałbrzych

Napisano 11 wrzesień 2007 - 10:01

Cześć "Brzeziu"

Tak jakoś mnie się wgrało(a wydaje mi się że postępuję według podanych wskazówek) u mnie otwierają się w nowych oknach


Udało się poprawić!!!! (uczę się )
Fotoamator

#16 brzeziu

brzeziu
  • Użytkownik
  • 704 postów
  • Lokalizacja:
    wsi wesoła

Napisano 11 wrzesień 2007 - 10:03

Rozmiar dałeś prawidłowy ,
może zapomniałeś o img , /img :-)
C30D/BG-E2n*EF-S10-22F3,5-4,5*EF/50F1,4*EF100F2,8*430EX*M055x pro cdn
www.brzeziu.selia.pl

#17 nebari (Piotr)

nebari
  • Lokalizacja:
    Nowa Sarzyna

Napisano 11 wrzesień 2007 - 10:28

no i całkiem MSZ niezłe, nawet na 4 jakieś sarenki się załapały, może za centralnia 4 ale w tym przypadku może to i ma sens

https://www.facebook...s.Piotr.Majder/

|BODY - CANON EOS 450D | CANON EOS 70D | Minolta A-2 |
|SZKŁO - SIGMA 70-300 APO DG Macro | SIGMA 18-50mm F2.8 EX DC MACRO |
|INNE - system Cokin -P, pierścienie pośrednie |


#18 korba

korba
  • Użytkownik
  • 888 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 12 wrzesień 2007 - 06:13

na 4 linie pola bardzo fajnie dopelniaja kompozycje mimo ze zabraklo mm zdjecie moglo byc ciekawe. Moglo bo jednak centralny kadr wszystko psuje.
Gratuluje spotkania :!:
Canon 400D + Tamron 55-200 i coś krótszego (50 1.8)

#19 Rafał

Rafał
  • Użytkownik
  • 185 postów

Napisano 12 wrzesień 2007 - 10:44

Każdy się uczy i to przez całe życie ;) zdjęcia inne niż wszystkie ;P
Rafał
Dołączona grafika

#20 PiotrRom

PiotrRom
  • Użytkownik
  • 65 postów
  • Lokalizacja:
    Obecnie Wałbrzych

Napisano 29 wrzesień 2007 - 18:26

Witam wszystkich. Coś w temacie Muflony cichutko i puściutko. Wobec powyższego pozwolę sobie zamieści taką fotkę
6.
Dołączona grafika



Siedzę sobie cichuko w lesie i rozglądam się co by tu sfocić, aż tu nagle zza górki wychyla się ...koza. Ledwo udało się złapać ostrość no i poszła....
Fotoamator





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych