Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Himalaje


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
105 odpowiedzi w tym temacie

#21 piotrek123

piotrek123
  • Użytkownik
  • 217 postów

Napisano 02 styczeń 2010 - 22:29

KrzysiekG, coś czuję, że z tego może być fajny fotoreportaż.
Alfa 300 + SAL 18-70 + Tamron 70-300 LD DI Macro 1:2 :kris:

#22 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 02 styczeń 2010 - 22:45

A żebyście wiedzieli jak Krzysiek potrafi o tej wyprawie wspaniale opowiadać! Coś niezapomnianego.

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#23 Norbius

Norbius
  • Użytkownik
  • 2121 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 03 styczeń 2010 - 09:50

No wreszcie Krzyśku - trwało to ponad pół roku ale wreszcie zamieściłeś :)

Góry wspaniałe. ZAZDROSZCZĘ WYPRAWY !!!

Ja mam w planie (raczej luźnym) trekking na jesieni - może się uda ;-)

#24 August

August
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 03 styczeń 2010 - 17:37

Krzysiek litości....DAWAJ WIĘCEJ :mrgreen:
Ja bym chciał te zdjęcia w osobnym wątku by je smakować i smakować i...zazdrościć ;-)
Everest, Pumori, Lhotse, Nuptse, Cho Oyu....wszystko o czym marzyłem i nadal marzę...
Może.....ech nie dokończę.
Cudowne zdjęcia, cudowne widoki....
<p>Nikon FX i Olympus m4/3

#25 KrzysiekG

KrzysiekG
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 08 styczeń 2010 - 10:56

Witajcie ,

Dziękuję Wam za słowo :-)

August, z tego co pamiętam A.Lwow spał nawet pod wierzchołkiem, ależ musiał mieć wschodzik :-P

Ostatnio rozmawiałem z jednym pasjonatem, który spędza po 2-3miechy rocznie w Himalajach i organizuje trekingi. Polecał jesień bo jest lepsza i stabilniejsza pogoda.
Zresztą od samych widoków można się zaślinić :mrgreen:
http://markoblondi.digart.pl/digarty/
http://www.marek.bytom.pl/


Znam tę stronę, ciekawy człowiek, organizuje też treki na zasadach partnerskich
Bardzo ciekawe informacje i zdjęcia znajdziesz też np. tu:
http://www.himalaje.pl/index.html
http://himalajetreking.pl/index.php
http://himalman.word...s.com/trekking/

Polecam też świetny przewodnik Janusza Kurczaba "Himalaje Nepalu" wydany przez Sklep Podróżnika ( kosztuje ok 50 pln, ale naprawdę warto )

Pomęczę Was jeszcze jedną serią:

10. (poprzednio 140.) O wschodzie

Dołączona grafika

11. (poprzednio 141.) Lingtren

Dołączona grafika

12. (poprzednio 142.) Lodowiec Khumbu

Dołączona grafika

Pozdrawiam
Krzysiek

#26 McMorris (Michał)

McMorris
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 08 styczeń 2010 - 11:53

Krzysiek, po czasie jeszcze fajniej te zdjęcia się ogląda :-)
I załóż wątek do jasnej, nikt się chyba nie pogniewa z tego powodu... w końcu Himalaje nie są wiele gorsze niż nasze Tatry ;-)

#27 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 08 styczeń 2010 - 13:47

KrzysiekG, kolejne piękne kadry, zwłaszcza 140.

I załóż wątek do jasnej, nikt się chyba nie pogniewa z tego powodu... w końcu Himalaje nie są wiele gorsze niż nasze Tatry

Mówiłem już Krzychowi, ale mam nadzieję że przygotuje całościową fotorelację z tej wyprawy.

#28 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 10 styczeń 2010 - 21:26

o wlaśnie czekamy! Zdjęcia przepiękne!

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#29 Norbius

Norbius
  • Użytkownik
  • 2121 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 10 styczeń 2010 - 21:29

W sumie modzi mogliby wydzielić zdjęcia Krzyśka w osobny wątek i po sprawie :-P ;-)

#30 bocian583

bocian583
  • Użytkownik
  • 59 postów
  • Lokalizacja:
    biała podlaska

Napisano 10 styczeń 2010 - 21:34

Osobny wątek na Himalaje to jest to :mrgreen:
ALFA 200 / DT 18-70 F3,5-5,6 / 75-300 F4,5-5,6

#31 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 10 styczeń 2010 - 21:37

W sumie modzi mogliby wydzielić zdjęcia Krzyśka w osobny wątek i po sprawie

Tak owszem nie byłoby problemu, ale część postów dotyczy również innych zdjęć, np. TOMeSa, a nie da się podzielić postów. Albo w całości, albo nic. Możnaby jedynie tych kilka postów pominąć, choć dotyczą bardzo ładnych zdjęć.

#32 Norbius

Norbius
  • Użytkownik
  • 2121 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 10 styczeń 2010 - 21:39

No to trzeba przycisnąć Krzyska :-P ....Krzyśku załóż wątek o Himalajach please !!! :-D

#33 KrzysiekG

KrzysiekG
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 10 styczeń 2010 - 23:13

Witajcie ,

Jeszcze raz dziękuję Wam za bardzo miłe opinie :-)

Ale to rozwiązanie siłowe i wydzielenie osobnego wątku to normalnie mobbing ;-)

13. Zastanawiam się, jaka powinna być za to kara, może wcielenie się sprawców w tę rolę byłoby odpowiednie :mrgreen: :

Dołączona grafika

14. ..aż ugięli by się pod ciężarem.. ;-)

Dołączona grafika

15. ..no dobra, nikomu nie można źle życzyć, byłby też czas na relaks ;-)

Dołączona grafika

Pozdrawiam
Krzysiek

#34 TOMeS

TOMeS
  • Użytkownik
  • 1129 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 10 styczeń 2010 - 23:19

KrzysiekG, piękne zdjęcia serwujesz.
13. cudna
15. b. malownicze.

pozdrawiam,

TOMeS

 

Zapraszam na mój profil na FB:  http://www.facebook....ynskiFotografia  ;) 


#35 August

August
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 11 styczeń 2010 - 07:35

ja tam bym mógł jak te jaki...dla takich widoczków... :roll:
<p>Nikon FX i Olympus m4/3

#36 chemik (Krzysztof Krahel)

chemik
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 11 styczeń 2010 - 07:54

Przepiękne widoki. Szkoda, że tylko nielicznych stać na podróż w ten zakątek globu...
http://chemik12.blogspot.com/
http://krahel.cba.pl/


Canon 40D + C 50/1.8 ,C 400/5.6, T 17-50/2,8

#37 paoollo

paoollo
  • Lokalizacja:
    Józefów

Napisano 11 styczeń 2010 - 21:07

Szkoda, że tylko nielicznych stać na podróż w ten zakątek globu...

dobrze, że są tacy na tym forum :)

kolejne 3 super zdjęcia. bardzo mi się podobają te z jakami. Więcej się na nich dzieje - szczególnie dla mnie, który w przeciwieństwie do niektórych, nie rozpoznaję szczytów, grani itp ;)
K5D, K10D, S10-20, T17-50, S105, S70-300, DA-35/2.4, FA-50/1.4, AF-540FGZ, Sherpa 450R ...(nadal plany)
http://picasaweb.goo...com/foto.pawelb

#38 Norbius

Norbius
  • Użytkownik
  • 2121 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 11 styczeń 2010 - 21:12

15 najlepsze z ostatnich.

Pytanie techniczne....
Na większości fotek masz bardzo ciemne (niemal niebiesko-czarne) niebo. Czy to wynika z szarej połówki, polara (a może szarej+polar) czy głównie z obróbki? Domyślam się, że z racji wysokości (bardzo mocne światło, duże promieniowanie) aura ma duży wpływ na wygląd nieba bo podobny efekt jest widoczny na wielu fotkach z tego rejonu.

#39 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 11 styczeń 2010 - 21:19

KrzysiekG, 14 i 15 świetne.

#40 KrzysiekG

KrzysiekG
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 11 styczeń 2010 - 22:31

Witajcie ,

Dziękuję Wam za komentarze :-)
Wkrótce spróbuję zrobić w wątku coś w rodzaju fotorelacji i poza zdjęciami trochę przybliżyć rejon, w którym byłem.

Pytanie techniczne....
Na większości fotek masz bardzo ciemne (niemal niebiesko-czarne) niebo. Czy to wynika z szarej połówki, polara (a może szarej+polar) czy głównie z obróbki? Domyślam się, że z racji wysokości (bardzo mocne światło, duże promieniowanie) aura ma duży wpływ na wygląd nieba bo podobny efekt jest widoczny na wielu fotkach z tego rejonu.


Norbius, dokładnie tak.Pierwszy raz byłem w takich warunkach z aparatem i przyznam, że na początku wiele zdjęć było kompletnie nieudanych z powodu złego doboru parametrów. Z czasem jakoś się uczyłem metodą prób i błędów ;-) Wraz ze wzrostem wysokości znacznie wzrasta promieniowanie ultra , światło słoneczne jest bardzo ostre, powodujące prześwietlenia i odblaski lodu i śniegu. Praktycznie cały czas miałem założony filtr polaryzacyjny lub szarą połówkę. Do tego stosowałem niskie ISO ( z reguły 100 ..oprócz błędu z 400 zostawioną po zdjęciach w pomieszczeniach ;-) ) , ekspozycje z reguły od minus 1,33 do minus 2,0 , temperaturę barwową ustawiałem gdzieś w rejonach 8000-9000 K, czasem nawet na maxa - u mnie 10000 K. Pewnie daltego występuje na moich zdjęciach efekt, o którym napisałeś. Oczywiście na pewno można zrobić to lepiej, widziałem zdjęcia o lepszej kolorystyce, ale coż, może jeszcze kiedyś.. :-P
Jeszcze jedna rzecz w temacie warunków, bardzo uciążliwa..., wieje tam z reguły bardzo silny wiatr unosząc w powietrzu masę pyłu.Nosząc aparat na wierzchu, bardzo szybko się kurzy...kilka moich zdaniem fajnych zdjęć popsułem przez odblaski od rysek powstałych na filtrach od kurzu.. ;-)

Przepiękne widoki. Szkoda, że tylko nielicznych stać na podróż w ten zakątek globu...

Chemik, dziękuję, bardzo cenię sobie Twoje opinie na forum i ta również jest ważna.
Dotyczy bowiem pasji, tego o czym marzymy poza codziennymi obowiązkami.
Każda pasja niestety kosztuje, moim zdaniem każdy szacuje ile pieniążków jest w stanie na nią przeznaczyć. Ja marzyłem o zobaczeniu Himalajów od jakichś 15 lat, trafiła się wreszcie okazja, podjąłem decyzję, poświęcenie mniej więcej dwuletnich oszczędności nie było łatwe, ale taka była moja decyzja. Pewnie w zamian za to mógłbym np. sobie jeździć teraz jakimś mocno używanym autem, ale autobusami też można ;-) ..i nawet jest fajniej, jak sobie człowiek przypomni wrażenia, które zostaną już na całe życie.
I nieważne, czy takie podróżnicze wybory dotyczą Himalajów, Afryki, czy rejsu przez ocean, każdy ma jakiegoś swojego hopla ;-)
Jeszcze jedno od strony praktycznej...w Nepalu jest bardzo tanio ( nisko budżetowo można się zmieścić w 10 dolarach dziennie z noclegiem, jedzeniem i jakąś drobną przyjemnością )
Największą część kosztów wyjazdu generuje przelot na miejsce, teraz już wiem, że można go podzielić na pół szukając jakichś dziwnych rozwiązań.
Rozpisałem się troszkę, ale podsumowując życzę, żeby jak najwięcej forumowiczów mogło odwiedzić miejsca, o których marzą...
i podzielić się potem zdjęciami oczywiście :-)

bardzo mi się podobają te z jakami. Więcej się na nich dzieje - szczególnie dla mnie

Paoollo, dzięki...w takim razie specjalnie dla Ciebie ;-)

16.

Dołączona grafika

17. na tym i następnym zdjęciu są tak zwane zobcoki, mieszanka jaka z bydłem domowym,
są wykorzystywane na mniejszych wysokościach niż jaki, w rejonie, w którym byłem do ok 3500 - 4000 m.
Dolina rzeki Dudh Koshi ( w języku nepali "mleczna rzeka" )

Dołączona grafika

18.

Dołączona grafika

Pozdrawiam
Krzysiek





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych