Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Myszołów - Buteo buteo


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5657 odpowiedzi w tym temacie

#101 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 04 styczeń 2007 - 21:14

Avestom - to musi być piękne zdjęcie w całej okazałości - jako hosta plików używaj imageshack.us - to działa prosto, sam zobaczysz :-)
No i zachęcam do częstszego odwiedzania forum - czasem mamy problemy z ptakami, fajnie mieć jakiś autorytet... a i fajnie zobaczyć tak dobre zdjęcia ;-)

:ninja:


#102 fotosc

fotosc

Napisano 08 styczeń 2007 - 15:44

...

#103 avestom

avestom
  • Małomówny
  • 39 postów
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 08 styczeń 2007 - 16:03

witam :mrgreen: :mrgreen:
:-D

Hej, to chyba amerykaniec znów jakiś? Ładny nie ma co, z budki fotka?
Ptaki Podlasia >>> www.avestom.com <<<

#104 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 09 styczeń 2007 - 00:17

Fotosc, fajna seria :-D Przedostatnie dla mnie najładniejsze.

:ninja:


#105 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 09 styczeń 2007 - 17:19

Wczoraj pierwszy raz zobaczyłem koło mnie takiego myszołowa, wpier pomyślałem że to jakiś błotniak, ale potem będąc bliżej byłem już niezdecydowany, ale przypomniałem sobie jak Wojtek Ostapowicz mówił mi że są myszołowy albinosy, i to właśnie chyba jest to.
Wczorajsza fotka beznajdziejna kompletnie bo i odległość około 500m a dziś było już 300 i choć widać że to drapol a nie kaczka :mrgreen:
Mam nadzieję że nie odleci za szybko i doczekam się pogody na niego, to i fotki może lepsze będą, ale i tak ciekawa ptica :-D
43.
Dołączona grafika
a to już około 400m
44.
Dołączona grafika
oczywiście obie fotki to cropy około 50% kadru :-(

#106 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 09 styczeń 2007 - 17:36

Wow, ale fajny! takiego myszaka to jeszcze nie widziałem na żywo, choć widziałem zdjęcia. Gratuluję spotkania! :-)
tomajk,

fotki to cropy około 50% kadru

Ha! wiedziałem! :mrgreen:

:ninja:


#107 kostek-brasil

kostek-brasil
  • Użytkownik
  • 488 postów
  • Lokalizacja:
    Piła

Napisano 09 styczeń 2007 - 21:05

Fajny, jakby lekki mieszaniec hihi. :-D

#108 zyga (Karol Niemiec)

zyga
  • Użytkownik
  • 463 postów
  • Lokalizacja:
    Tczew-Gniew

Napisano 09 styczeń 2007 - 22:40

Ciekawy okaz.

#109 fotosc

fotosc

Napisano 25 styczeń 2007 - 22:32

avestom, z siatki robione bylo :-)

#110 valdi99

valdi99
  • Użytkownik
  • 53 postów
  • Lokalizacja:
    Wyszków, Podlasie

Napisano 26 styczeń 2007 - 00:20

chyba amerykaniec znów jakiś? Ładny nie ma co, z budki fotka?


Tomek, to Myszołów Rdzawosterny (buteo jamajcensis) podgatunku borealis bodajże...

fotosc - dla pewności - czy u Was nazywa się on Red-tailed Hawk? Jak tak, to na pewno Myszołów Rdzawosterny, chociaż Hawk znaczy też jastrząb, ale nie ma rdzawosternych jastrzębi...
Pozdrawiam, valdi99

Ośrodek Rehab. Ptaków Fundacji AVIANGARDA http://www.aviangarda.eko.org.pl/
Powiadają, że nie uda Ci się zaprzyjaźnić z sokołem, jeśli sam nim nie jesteś -samotnikiem, przelotnie tylko goszczącym na tej ziemi...

#111 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 26 styczeń 2007 - 14:50

Valdi - angielskie nazwy są totalnie porąbane - hawk i eagle stosują zamiennie :shock:

:ninja:


#112 valdi99

valdi99
  • Użytkownik
  • 53 postów
  • Lokalizacja:
    Wyszków, Podlasie

Napisano 26 styczeń 2007 - 16:25

Valdi - angielskie nazwy są totalnie porąbane - hawk i eagle stosują zamiennie :shock:



W końcu dla laików to żadna różnica :mrgreen: A może 'hawk' używa się bardziej ogólnie, w sensie - 'drapol'?
Pozdrawiam, valdi99

Ośrodek Rehab. Ptaków Fundacji AVIANGARDA http://www.aviangarda.eko.org.pl/
Powiadają, że nie uda Ci się zaprzyjaźnić z sokołem, jeśli sam nim nie jesteś -samotnikiem, przelotnie tylko goszczącym na tej ziemi...

#113 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 26 styczeń 2007 - 16:31

no, ale całe zamieszanie tyczy się do nazw gatunkowych a nie potocznych... dla nich buzzard czy hawk to jeden czort... eh, amerykanie :mrgreen: Kiedyś w niewiedzy się prawie się kłóciłem z jednym anglikiem :roll: :mrgreen:

:ninja:


#114 fotosc

fotosc

Napisano 30 styczeń 2007 - 16:30

Red-tailed Hawk - tak , tak sie nazywa ,i ja myslalem ze to jest wlochaty :-) dzieki za podpowiedz , dodam ze u mnie juz sezon na nie sie skonczyl , ciezko juz ich zobaczyc, wiec zajolem sioe wroblowatymi :mrgreen:
mam jeszcze kilka okazow ptasich ktorych nie znam nazw polskich , a nawet u jednego nie znam angielskiej nazwy , ale za to ladny jest :-)

#115 valdi99

valdi99
  • Użytkownik
  • 53 postów
  • Lokalizacja:
    Wyszków, Podlasie

Napisano 30 styczeń 2007 - 16:39

fotosc - dawaj co tam masz, zobaczymy. A Włochaty to będzie Rough-legged buzzard.
Pozdrawiam, valdi99

Ośrodek Rehab. Ptaków Fundacji AVIANGARDA http://www.aviangarda.eko.org.pl/
Powiadają, że nie uda Ci się zaprzyjaźnić z sokołem, jeśli sam nim nie jesteś -samotnikiem, przelotnie tylko goszczącym na tej ziemi...

#116 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 30 styczeń 2007 - 16:59

Tomek, to Myszołów Rdzawosterny (buteo jamajcensis) podgatunku borealis bodajże...

I to takie coś w Polsce mieszka?? jak na razie widziałem 2 szt mam zrobione od piątku nęcisko i czatownię, ale dopiero dziś się znowu pojawił jeszcze kurczaka nie ruszył ale jutro dostanie gołębie (oczywiście od razu zaznaczam że załatwiłem od gołębiarzy już ubite z powodów takich jak kontuzje, nieloty, i podobne, ale nie z powodów choroby, i zamiast do śmieci to na karmę dla myszaka) więc jak będą piórka to może lepiej go to zwabi, już nie mogę się doczekać kiedy spokojnie mu fotkę zrobię. :-D
valdi99 mam jeszcze pytanie czy to liczny czy raczej nie gatunek?

#117 valdi99

valdi99
  • Użytkownik
  • 53 postów
  • Lokalizacja:
    Wyszków, Podlasie

Napisano 30 styczeń 2007 - 17:09

tomajk, Rdzawosterny nie występuje w PL, ale ma polską nazwę i można go spotkać czasem u sokolników. U nas zasadniczo są dwa myszołowy: Zwyczajny - przez cały rok oraz Włochaty - od jesieni do wiosny. Podgatunki/odmiany tutaj pomijam. Oba z nich bywają i ciemne i jasne (białe prawie) i pośrednie, ale włochatego poznasz po bardziej 'zaciętej minie' i białym u nasady ogonie, zakończonym kontrastującym czarnym paskiem. Co do nęciska to każde surowe mięso jest dobre (ale wieprzowina najgorsza, a nawet szkodliwa) byle bez hipermarketowych konserwantów... Bardzo dobre są ofiary drogowe, jak np. pies (cały) zabrany z pobocza. Tak to zgnije w rowie, ale jak go weźmiesz do lasu czy w pola to dwa profity: nakarmisz ptaki i jeszcze fotki porobisz.

Liczebność - nie jestem pewien o które pytasz. Myszołów zwyczajny to najliczniejszy u nas ptak szponiasty. Włochaty to przybysz z Północy, tzw. gatunek inwazyjny, dla którego nasza zima to ciepłe kraje :-D Włochate pojawiają się u nas co roku, ale w zmiennej liczbie - raz dużo innym razem prawie wcale. Tego roku jest ich całkiem sporo, więc powodzenia życzę ;-)

PS
I drobna rada - daj się ptakowi trochę najeść, zanim zaczniesz fotografować, a będzie łatwiej. Zaraz po wylądowaniu jest on najbardziej podejrzliwy i czujny i jak wtedy zaczniesz - trzask migawki go spłoszy na kolejne długie godziny. Pochwal się wynikami ;-)
Pozdrawiam, valdi99

Ośrodek Rehab. Ptaków Fundacji AVIANGARDA http://www.aviangarda.eko.org.pl/
Powiadają, że nie uda Ci się zaprzyjaźnić z sokołem, jeśli sam nim nie jesteś -samotnikiem, przelotnie tylko goszczącym na tej ziemi...

#118 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 30 styczeń 2007 - 17:50

tomajk, Rdzawosterny nie występuje w PL

Więc tyle co mogłem przeglądałem fotek i żaden z myszołowów nie pasował do tego którego widzę już nie jednokrotnie.
Mam prośbę do wszystkich, jeśli ktokolwiek wie co to za ptaszysko to bardzo proszę o podzielenie się wiedzą, co prawda dzień sesji zbliża się wielkimi krokami ale zaciekawiło mnie bardzo co to może być, bo na tyle fotek naszych krajowych myszołowów jakoś żadnego białego nie widziałem, ani choć trochę podobnego, zaznaczam że moje fotki nie były absolutnie kolorystycznie przerabiane czy wybielane, po prostu taki biały on jest.
Fakt że nie łatwo mi jest przeszukiwać internet ale wierzyć też mi się nie chce żeby nie było fotki czegoś takiego.
Dodam że w odległości ok 3km w linii prostej widziałem ale tylko raz drugiego podobnego osobnika napewno nie był to ten sam, no chyba że leciał w tą samą stronę co ja z prędkością 90km/h :mrgreen:
Trzask migawki nie spłoszy go, bo to jest teren dość ruchliwy, czyli samochody ludzie, dzieci wędkujące teraz podczas ferii na pobliskim stawie, do tego czatownia dość szczelna a odległość od słupa na którym ma jedzonko musiała wynosić 20m bo inaczej nie zmieścił by się o kadrze, cierpliwości też mi nie brak, bo to w końcu pod samym domem prawie więc nie czatuje tam, czekam aż on będzie regularnie brał żarcie, i wtedy posiedzę sobie, właściwie to nawet jeszcze otworu nie zrobiłem w siatce na obiektyw, ale to nie jest problem.

#119 ostapowicz (Wojtek)

ostapowicz
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 30 styczeń 2007 - 18:06

No jeżeli chodzi o tego bielaka to moim zdaniem jest to myszołów zwyczajny tylko po prostu bielsza forma nie albinos tylko jasno ubarwiony.
Wojtek

#120 Leszek

Leszek
  • Użytkownik
  • 73 postów

Napisano 30 styczeń 2007 - 21:28

To jest zwykły myszołów zwyczajny, tylko że forma jasno ubarwiona.
W literaturze fachowej jest kilka fotek takiego myszołowa.

Pozdrawiam.





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych