Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem


Zdjęcie

Głowica


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
69 odpowiedzi w tym temacie

#61 adamotl

adamotl
  • Użytkownik
  • 1039 postów
  • Wiek: 32
  • Lokalizacja:
    Beskid Niski

Napisano 09 grudzień 2011 - 20:20

Judyta, jak długo już używasz tej głowicy? nie odczułaś różnicy ,że chodzi luźniej lub przesuwa się ze zrywami?

„Tu z wyjątkową mocą zdaje się przemawiać błękit nieba, zieleń lasów i pół, srebro jezior i rzek. Tu śpiew ptaków brzmi szczególnie znajomo, po polsku…” Jan Paweł II


#62 Judyta

Judyta
  • Użytkownik
  • 2223 postów
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 09 grudzień 2011 - 21:36

adamotl, chyba jak dobrze pamiętam to jeszcze nie ma roku, działa jak nówka i nie wydaje mi się żeby coś miało się zmienić w najbliższej przyszłości. Według mnie kasa mała a sprzęt godny polecenia. Ze statywu tej firmy jestem mniej zadowolona ale to tylko dlatego że nóżki są na nakrętki, czasami trzeba naprawdę użyć siły aby noga nie wysuwała się, ale to może być wina dostania się piachu. Ostatnio widziałam że robią już te statywy na zatrzaski.

#63 witez

witez
  • Małomówny
  • 48 postów
  • Lokalizacja:
    podkarpacie

Napisano 10 grudzień 2011 - 20:02

adamotl, z tego linka co podałeś to widzę,że zastanawiasz się nad tą samą głowicą którą ja właśnie niedawno kupiłem,czyli manfrotto 496RC2.Co o niej mogę powiedzieć? Mam obiektyw sony70-400 i razem z body mój zestaw waży niecałe 2,5 kg.Głowica trzyma jak w imadle,jest regulacja oporu i jestem zadowolony.Brakuje mi tylko możliwości kręcenia w jednej płaszczyźnie,jak do panoramy bo mój aparat sam skleja panoramki i nieraz by się takie coś przydało chociaż ja sobie radzę tak,ze obracam na gwincie głowicą :)
Sony A580 + Sony 70-400 G + Tamron 90/2.8+ Tamron SP 70-300 Di USD na sprzedaż

#64 pioterski

pioterski
  • Lokalizacja:
    małopolska

Napisano 11 grudzień 2011 - 10:11

Judyta, a możesz podać linka, który konkretnie statyw Triopo posiadasz? Bo akurat jestem na kupnie? Jak z jego sztywnością? :-)

adamotl, u mnie ta głowice też bardzo fajnie śmiga. Używam jej na monopodzie i sporo nią kręcę. Ma ją pół roku i jak na razie nie zauważyłem pogorszenia parametrów. Polecam. Tak jak witez napisał panorama w głowicy kulowej to przydatna rzecz. Nie tylko do robienia panoram ;-)

#65 levybike

levybike
  • Małomówny
  • 32 postów
  • Lokalizacja:
    Zwierzyniec/Kielce

Napisano 11 grudzień 2011 - 12:30

Witam wszystkich,

Ja ze swojej strony polecam statywy Benro. Ostatnio zakupiłem model 4570F (3,2kg waga, 20kg udźwig) i jestem pod nieziemskim wrażeniem. Do tego wcześniej zakupiłem głowicę Benro Ks-2 i jednym słowem zestaw działa wyśmienicie, zero drgań, mega stabilność, super wykończenie. Jedynym minusem zestawu jest waga (około 4kg), aczkolwiek benro posiada niższe modele, które są sporo lżejsze, a niekoniecznie mniej stabilne.
C 400D l 18-55 l 35-105 l 100-400L l Kenko 1,5x MC DG l 430ex + stofen + flash extender l Benro MP-96 l Benro KS-2 l Sherpa 600R l Ghillie Suit Woodland l Szal Snajperski i inne duperele...

#66 Judyta

Judyta
  • Użytkownik
  • 2223 postów
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 11 grudzień 2011 - 13:09

pioterski, mam taki:
http://www.accord-foto.pl/a_p4385.html

Teraz jak oglądam statywy tej firmy to bym kupiła pewnie inny- chodzi mi o wagę no i zapięcie nóg. Przedtem też miałam praktycznie taki sam ale ważył ponad 2 kg. i zaraz go sprzedałam. Noszenie po kilka kilogramów w terenie niestety ale szybko się odczuwa.

#67 pioterski

pioterski
  • Lokalizacja:
    małopolska

Napisano 11 grudzień 2011 - 13:23

Dzięki judyta :-) co do tych śrub to wiem o czym mówisz bo mam monopod triopo z takimi, faktycznie czasem ciężko chodzą. Wybrałem to rozwiązanie bo wydaje mi się trwalsze od zatrzasków.

Poza wagą i sposobem blokowania nóg nie masz do niego innych zastrzeżeń? Nie telepie się , jest stabilny?

#68 Judyta

Judyta
  • Użytkownik
  • 2223 postów
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 11 grudzień 2011 - 14:12

Nie telepie się , jest stabilny?

Pod tym względem nie mam zastrzeżeń, pod ten sprzęt co mam jest wystarczający. Ten statyw co miałam jako pierwszy to chyba był ten:
http://www.skapiec.p...60/comp/1363836
Ten to pewnie i ze 100 kg by utrzymał :mrgreen:. Ale tak jak pisałam: poprzedni jest wystarczający, nie mam do niego żadnych zastrzeżeń oprócz tych co poprzednio Ci napisałam. Używam go dość intensywnie, było nawet tak że się nim podpieram jak się wspinałam na górę, nic mu to nie zaszkodziło.

#69 pioterski

pioterski
  • Lokalizacja:
    małopolska

Napisano 11 grudzień 2011 - 21:31

Judyta, dzięki za cenne informacje :hi:

#70 proaction

proaction
  • Nowa postać
  • 5 postów

Napisano 24 marzec 2014 - 20:18

Używałem, polecam!
Manfrotto 525MVB + głowica 503HDV + 165MV + MBAG90P
Link: http://proaction.com...-165mv-mbag90p/







Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych