Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Fotoprzyroda na Facebook


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
21 odpowiedzi w tym temacie

#1 Qgito

Qgito

Napisano 10 wrzesień 2009 - 17:20

Idąc z duchem czasu i technologii stworzyliśmy oficjalną wizytówkę naszego forum w serwisie Facebook!

Wiem, że spora część użytkowników forum korzysta z Facebooka , dlatego mam nadzieję, że bywalcy Facebook zagoszczą również na profilu forum Fotoprzyroda!

Promując Fotoprzyroda.pl na Facebook będziemy starali się przyciągnąć ludzi pasjonujących się tematyką Przyrody oraz Fotografii Przyrodniczej, może nawet z za granic naszego kraju ;-)

W Planach jest zamieszczanie najlepszych zdjęć (oczywiście za zgodą i z podpisem autorów) z forum, aktualnych wydarzeń, relacji z Plenerów itp.



Nie wiem dokąd jedzie ten pociąg, ale wiem, że warto do niego wsiąść!
Zapraszam do dyskusji w temacie!

Witryna autorska: wf.fotoprzyroda.pl


#2 robob

robob
  • Małomówny
  • 12 postów

Napisano 10 wrzesień 2009 - 18:49

dawno nie zaglądałem na fp - dzięki za wiadomość
w temacie - nie używam facebook'a - więc popieram :mrgreen:

#3 michalv

michalv

Napisano 10 wrzesień 2009 - 20:52

Soryy, ale ja jestem niezorientowany co to jest ten facebook. Mógłby ktoś mi to przybliżyć?

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#4 August

August

Napisano 10 wrzesień 2009 - 21:13

ja już 3 zaproszenie w tym miesiącu na facebooka dostałem...chyba tez muszą sprawdzić "o cso chhcodzzziiii" :mrgreen:
<p>Nikon FX i Olympus m4/3

#5 MK_2

MK_2

Napisano 10 wrzesień 2009 - 21:23

Ja też nie jestem zorientowany co to jest Facebook.
fotoamator

#6 michalv

michalv

Napisano 10 wrzesień 2009 - 21:47

Uffff...myślałem, ze tylko ja jakiś zacofany jestem. Ale na Naszej Klasie jestem :-D

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#7 comatus

comatus

Napisano 10 wrzesień 2009 - 21:48

michalv, MK_2, tak najprościej to taka nasza-klasa, tylko international i bez klasy ;-)

#8 michalv

michalv

Napisano 10 wrzesień 2009 - 21:55

Zarejestrowałem się.

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#9 Qgito

Qgito

Napisano 10 wrzesień 2009 - 22:11

Jasne Michał,

Facebook to ogólnoświatowy serwis społecznościowy. W chwili obecnej skupiający około 250 milionów ludzi na całym świecie.

Cały czas popularność serwisu rośnie, również w Polsce.

Przez wielu uważany jako przyszłość komunikacji w internecie.

Więcej można przeczytać na wiki http://pl.wikipedia.org/wiki/Facebook

Osobiście myślę, że serwis może stać się w przyszłości "medium" komunikacji w internecie z rozpoznawalnością porównywalną do Google.


Dla przykładu w chwili obecnej na naszym forum jest zarejestrowanych około 2500 użytkowników, z czego około 300 ma pewnie konto na Facebook.


Dlaczego Fotoprzyroda na Facebook? Szczerze mówiąc to chciałbym, żeby zdjęcia które są tutaj na forum trafiły do szerszego grona odbiorców!

Na tym forum są naprawdę niesamowite fotografię! Nie jestem fotografem, dlatego z mojego punktu widzenia fajnie byłoby jakby również osoby, które niekoniecznie chcą/mają możliwość fotografować mogli mieć okazję podziwiać sceny przyrody jakie są utrwalane i publikowane na tym forum!

Tworząc forum z Jackiem myśleliśmy zawsze o rozwoju forum w kierunku otwartej społeczności.

Jacek nigdy nie chciał forum kierować w kierunku zamkniętej grupy "profesjonalistów". Takie twory działały (i działają nadal) w internecie przed fotoprzyroda.pl

Pamiętajcie, że to forum jest bardzo wartościowe i ciekawe nie tylko dla ludzi, którzy fotografują, ale również dla ludzi którzy lubią z przyrodą obcować :)

P.S. - w chwili obecnej już 16 osób jest "fanem" naszego profilu ;-)

Witryna autorska: wf.fotoprzyroda.pl


#10 Monastor

Monastor

Napisano 10 wrzesień 2009 - 23:53

No, ja tam nie mam konta na facebooku, ani na naszej klasie i nigdy mieć nie będę. Dla mnie te portale są aż nazbyt "społecznościowe". Mimo wszystko fajnie, że forum zyska dodatkowy rozgłos.

#11 nebari

nebari

Napisano 11 wrzesień 2009 - 09:13

No, ja tam nie mam konta na facebooku, ani na naszej klasie i nigdy mieć nie będę. Dla mnie te portale są aż nazbyt "społecznościowe".


widze, że mamy takie same poglądy ale zanim obadałem sprawe to się zarejestrowałem na facebooku dziś rano to pewnie, że przed kawą i jeszcze zaspany byłem :-/

https://www.facebook...s.Piotr.Majder/

|BODY - CANON EOS 450D | CANON EOS 70D | Minolta A-2 |
|SZKŁO - SIGMA 70-300 APO DG Macro | SIGMA 18-50mm F2.8 EX DC MACRO |
|INNE - system Cokin -P, pierścienie pośrednie |


#12 szycho

szycho

Napisano 11 wrzesień 2009 - 10:45

No, ja tam nie mam konta na facebooku, ani na naszej klasie i nigdy mieć nie będę. Dla mnie te portale są aż nazbyt "społecznościowe". Mimo wszystko fajnie, że forum zyska dodatkowy rozgłos.


Mam tak samo.
Facebook, ok - w sumie promocja forum. Ale żeby nam się to czkawką nie odbiło i nie zaczęło nas odwiedzać więcej użytkowników takich jak Ma... (wszyscy wiedzą o kogo chodzi) ;-)

#13 MK_2

MK_2

Napisano 11 wrzesień 2009 - 11:03

Mam nadzieję że nie o mnie chodzi... ;)
fotoamator

#14 Qgito

Qgito

Napisano 11 wrzesień 2009 - 11:15

Myślę, że czkawek żadnych być nie powinno :-)

Facebook ma inny profil użytkownika niż nasza klasa.


Panowie - zobaczymy. Wiem, że jak się czegoś nie spróbuje to się wiedzieć nie będzie ;)

24 ludzi na Facebook przyłączyło się do profilu Fotoprzyroda.

Witryna autorska: wf.fotoprzyroda.pl


#15 slawoj

slawoj

Napisano 11 wrzesień 2009 - 19:49

Ja też nie mam konta na naszej klasie, i wątpie zeby coś się zmieniło

#16 morav

morav

Napisano 12 wrzesień 2009 - 14:33

Ja też nie mam konta na NK. Ale tu nie chodzi o ideologie tylko o rozpoznawalność naszej grupy w sieci i w realu. Facebook ma ogromny zasięg a obecność tam jest darmowa, choćby dlatego warto pozostawić tam ślad po sobie.

Ale żeby nam się to czkawką nie odbiło i nie zaczęło nas odwiedzać więcej użytkowników takich jak Ma...

Może w tej masie dzieciaków neo znajdzie się rodzynek, którego warto będzie poczytać i obejrzeć dobre foto. :-)

#17 Klaudiusz-po

Klaudiusz-po
  • Użytkownik
  • 65 postów

Napisano 12 wrzesień 2009 - 20:08

Też się zarejestrowałem dawno mnie tu nie było
może będzie lepiej funkcjonować niż NK bo z tamtą dawno uciekłem
Pozdrawiam
Pozdrawiam Piotrek Nikon D50, 300S,N70-300 VR, 50 f1,8

#18 Kasiamat

Kasiamat

Napisano 13 wrzesień 2009 - 19:30

I ja się zarejestrowałam, wygląda nie głupio :)

#19 Marcin Rejment

Marcin Rejment
  • Małomówny
  • 37 postów

Napisano 16 wrzesień 2009 - 19:51

Widzę, że całkiem sporo do mnie podobnych.. to dobrze, bo już myślałem, że to tylko ja jakiś zatwardziały indywidualista, ale pomijając to. Chciałbym zapytać na czym by ta promocja polegała? na dodawaniu do profilu kolejnych zdjęć? czy jak? ktoś będzie kierował tamtym profilem i wysyłał zaproszenia do tych milionów? czy może jest jakiś sposób, żeby oni to odnaleźli? nie wiem bo ja to się nie znam na tych bajerach.. więc pytam.

#20 Qgito

Qgito

Napisano 19 wrzesień 2009 - 09:50

Facebook to sieć znajomych.

Jeżeli trafiasz na stronę Fotoprzyroda na Facebooku, to możesz kliknąć "zostań fanem".

W ten sposób wszyscy Twoi znajomi widzą, że jest takie forum jak fotoprzyroda i że Ty jesteś jej fanem.

Jak ktoś dodaje komentarz na profilu fotoprzyroda > Wszyscy znajomi widzą, że jest takie forum jak fotoprzyroda, itd.

Tak naprawdę reklama działa jak reakcja łańcuchowa ;-)

Zaproszenia można wysłać tylko do swoich znajomych (co polecam Wam).

Kierować profilem może kilka osób (chętnych zapraszam na priv), na chwilę obecną zarządzam tam ja.

Niedługo będziemy chcieli dodaać pare dobrych zdjęć z Parady Zwycięzców (o ile autorzy wyrażą zgodę)


Jest również możliwość reklamy na facebook "do tych milionów", ale na razie nie planujemy takich rozwiązań.

Witryna autorska: wf.fotoprzyroda.pl