Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Polecam książkę (te o tematyce fotoprzyrodniczej).


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
166 odpowiedzi w tym temacie

#61 Marp

Marp
  • Użytkownik
  • 197 postów

Napisano 23 czerwiec 2010 - 11:25

ja już całkowicie się wyleczyłem z takich publikacji, obojętnie czy polskich :evil: czy zagranicznych, tak jak Zbyszek wspomniał: lanie wody i nic więcej, a te kilkadziesiąt złotych lepiej na paliwo wydać miejscówek ptasich poszukać.

#62 dazz

dazz
  • Użytkownik
  • 128 postów
  • Lokalizacja:
    Gdynia

Napisano 23 czerwiec 2010 - 12:21

Najlepiej to sobie kupić kilka dobrych albumów ze zdjęciami. Jedyna sensowna lekcja jaką można uzyskać z książek to przeglądanie naprawdę dobrych ujęć.

#63 szycho (Tomasz Szyszko)

szycho
  • Lokalizacja:
    Zachodniopomorskie

Napisano 24 czerwiec 2010 - 07:28

Darek, jakieś konkretne albumy możesz polecić?

#64 niemar

niemar
  • Lokalizacja:
    Kujawsko-Pomorskie

Napisano 28 październik 2010 - 19:19

Za sprawą rekomendacji strony foto-ptaki.pl zakupiłem sobie tę książkę : http://www.foto-ptak... ... Itemid=604 autora, który stworzył ten najpiękniejszy serial przyrodniczy "Saga prastarej puszczy". Jestem w połowie książki. Zakup trwał ekspresowo - zamówiłem w piątek wieczorem, w poniedziałek w południe miałem ją w rękach. I ciężko się od niej oderwać. O czym jest? Jak sam tytuł mówi - Smak białowieskiego miodu. Jak kręciłem serial "Tętno Pierwotnej Puszczy" - z naciskiem na to drugie... Zawsze oglądałem filmy przyrodnicze z :suprais: i odnosząc się do swoich doświadczeń w obserwowaniu dzikiej przyrody zastanawiałem się jak to nakręcili? Teraz już wiem ile trudu i pracy kosztuje każde ujęcie, ile czasu, poświęceń, wyrzeczeń... Mam już pewien obraz do ilu drzwi trzeba kołatać i z jakim uporem, żeby stworzyć coś takiego jak p.Walencik. Serdecznie polecam, zwłaszcza tym, których interesują sprawy "od kuchni".

Canon 5DIV, 6DII, 7DII, 50D, 40D, EF 17-40L, EF 400/5.6L, EF 70-200/4L, EF 24-70L, 85/1.8, YH324C.


#65 Qelka (Karolina Myroniuk)

Qelka
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 29 październik 2010 - 07:35

niemar, gdzie zamówiłeś tę pozycję ? Jednym tchem przeczytałam jeden z rozdziałów na foto-ptakach.

"Żyjemy w niebezpiecznej epoce. Ludzie zdobyli kontrolę nad przyrodą, zanim zdobyli kontrolę nad sobą."

 Albert Schweitzer (1875 - 1965)

 

http://myroniuk.wix.com/wildlife


#66 niemar

niemar
  • Lokalizacja:
    Kujawsko-Pomorskie

Napisano 29 październik 2010 - 08:37

http://www.przyrodni... ... miodu.aspx

Canon 5DIV, 6DII, 7DII, 50D, 40D, EF 17-40L, EF 400/5.6L, EF 70-200/4L, EF 24-70L, 85/1.8, YH324C.


#67 August

August
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 23 listopad 2010 - 22:15

w księgarniach:
http://www.ceneo.pl/9194261
i u mnie na półce - kilka znanych fotek tam znalazłem :-D
<p>Nikon FX i Olympus m4/3

#68 niemar

niemar
  • Lokalizacja:
    Kujawsko-Pomorskie

Napisano 23 listopad 2010 - 22:23

August, a jak zawartość, co tam dokładnie jest?

Canon 5DIV, 6DII, 7DII, 50D, 40D, EF 17-40L, EF 400/5.6L, EF 70-200/4L, EF 24-70L, 85/1.8, YH324C.


#69 slawoj (Sławek Wojtczak)

slawoj
  • Lokalizacja:
    Wałcz/Nadarzyce

Napisano 23 listopad 2010 - 22:25

August, powiedz coś wiecej o ksiązce. JAcy autorzy np
MOze tacie - lesnikowi na gwiazdke kupie :-D

#70 August

August
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 23 listopad 2010 - 22:45

bardzo dużo fotografii - tekstu zdecydowanie mniej ale dobrze dobrany.
Las o różnych porach dnia i roku.
Woda w lesie
Rośliny, grzyby
Zwierzęta - małe i duże i pierzaste
jest rozdział o ochronie przyrody, leśnikach
Także o łowiectwie - ale bez drastycznych scen

Zdjęcia piękne, papier też dobry - ślicznie pachnący.
Autorzy - leśnicy z różnych Nadleśnictw Polski.
Najwięcej autorstwa Waldemara Feculaka i Jacka Czepnika.
Ale znalazłem też kilka naszego "zielonego" - Ostapowicza.
Wojtek - gratulacje :-D
<p>Nikon FX i Olympus m4/3

#71 leonidas

leonidas
  • Małomówny
  • 4 postów
  • Lokalizacja:
    Głogów

Napisano 26 listopad 2010 - 07:43

Wie ktoś może gdzie można dostać w necie książkę "Sowy Polski" A.Tabora. Szukam i szukam i nic. Kurna to nie są sowy tylko białe kruki jakieś.


niemek.....Tak jak piszesz "Biały kruk", którego nawet na rynku wtórnym nie można dostać :-/ ...............


Chętnie bym ją przeczytał i widział w mojej biblioteczce ... z sentymentu do autora ,
ale cena jaką osiągnęła na aukcji : 1025.00zł jest dla mnie zaporowa :-?
Mam nadzieję , że jednak wyjdzie kiedyś wznowienie .
A do tej pory musi mi wystarczyć darmowa pozycja : "Sowy Polski" .

#72 WildRoses

WildRoses
  • Lokalizacja:
    kujawsko-pomorskie

Napisano 28 listopad 2010 - 20:22

Znalazłam ostatnio w Empiku świetnę publikację dla miłośników fotografii krajobrazowej - choć pewnie nie tylko - "Czekając na światło" David'a Noton'a. Zaskoczyło mnie to, że w przeciwieństwie do wielu poradników typu '100 sposobów na genialne zdjęcia' autor bez ogródek pisze m.in.
"By zrobić naprawdę oryginalną fotografię, należy wyjść w teren i użyć najważniejszego składnika twojego fotograficznego ekwipunku - własnych oczu. (...) Szukanie odpowiedniego miejsca to ciężka harówka - wymaga największego wysiłku i zajmuje mnóstwo czasu. Jest też, bez wątpienia, jedną z najważniejszych różnic między fotografowaniem a pstrykaniem zdjęć (...) Wiara, że wystarczy znaleźć się w jakimś niezwykłym miejscu a wspaniałe zdjęcia będą tam czekać by je pstryknąć, to częsty błąd w myśleniu. Te wyjątkowe fotografie zostały zrobione a nie znalezione"

Jest to moim zdaniem jedna z lepszych książek o fotografii jakie się ostatnio ukazały, bardzo mądrze napisana, a do tego okraszona pięknymi zdjęciami.
Nikon i klamoty

#73 kurdeniewiemco (Paweł Wróblewski)

kurdeniewiemco

Napisano 28 listopad 2010 - 20:37

papier też dobry - ślicznie pachnący.

a smak jaki? ;)
<p>R5+Sigma 500/4 Sport, RP+24-105 IS STMhttps://www.facebook....swiat.zdjecia/

#74 August

August
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 28 listopad 2010 - 20:39

o smakach nie napiszę - każdy sam musi popróbować :roll:
<p>Nikon FX i Olympus m4/3

#75 niemar

niemar
  • Lokalizacja:
    Kujawsko-Pomorskie

Napisano 02 grudzień 2010 - 22:39

WildRoses, możesz streścić spis treści, bo zainteresowała mnie ta książka?

Canon 5DIV, 6DII, 7DII, 50D, 40D, EF 17-40L, EF 400/5.6L, EF 70-200/4L, EF 24-70L, 85/1.8, YH324C.


#76 niemek

niemek
  • Lokalizacja:
    Kazimierz Bisk./P-ń

Napisano 02 grudzień 2010 - 22:51

Chętnie bym ją przeczytał i widział w mojej biblioteczce ... z sentymentu do autora


Kontaktowałem się kiedyś w tej sprawie z Panem Arturem Taborem i mówił mi wtedy że będzie niedługo powtórne wydanie. Ale teraz po jego smierci nie wiem czego się spodziewać.

Krzysztof Niemczewski C7D, C 100-300 4.5-5.6 USM, C 400 5.6L,


#77 coma_berenices

coma_berenices
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 03 grudzień 2010 - 18:12

niemek, uważam, że reedycja jest teraz tym bardziej wskazana. Przynajmniej ja bym bardzo tego chciała.

#78 WildRoses

WildRoses
  • Lokalizacja:
    kujawsko-pomorskie

Napisano 05 grudzień 2010 - 20:02

niemar, spis treści jest bardzo skrócony i ogólnikowy, ale postaram się go nieco rozbudować

rozdział pierwszy - "Wizja" - co trzeba zrobić zanim się nacisnie spust, jak wybierać miejsca na plener, jak i kiedy szukać odpowiedniego światła, kształtu, jak komponować zdjęcie kolorem, perspektywą, wykorzystać długie i krótkie czasy naświetlania

rozdział drugi "Środowisko" - poszukiwanie kadrów w różnych miejscach, na skałach, w lesie, na pustyni...

rozdział trzeci "Galeria" - jak sama nazwa wskazuje mnóstwo świetnych zdjęć z krótkim ale treściwym komentarzem, choć i w pozostałych częściach jest ich sporo

Co mogę napisać - ta książka to na pewno nie jest prosty przepis na genialne zdjęcie. Autor od razu wybija czytelnikowi z głowy myślenie, że każdy może bez wysiłku być autorem dobrych kadrów. Pisze wprost, że bez poświęcenia nie ma dobrej fotografii krajobrazowej.
Nikon i klamoty

#79 niemar

niemar
  • Lokalizacja:
    Kujawsko-Pomorskie

Napisano 05 grudzień 2010 - 21:31

WildRoses, dzięki, właśnie ją dostałem :-)

Canon 5DIV, 6DII, 7DII, 50D, 40D, EF 17-40L, EF 400/5.6L, EF 70-200/4L, EF 24-70L, 85/1.8, YH324C.


#80 WildRoses

WildRoses
  • Lokalizacja:
    kujawsko-pomorskie

Napisano 06 grudzień 2010 - 19:32

no to gratuluję, widać Święty Mikołaj się spisał ;-)
Nikon i klamoty





Podobne tematy Collapse

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych