Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Polecam książkę (te o tematyce fotoprzyrodniczej).


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
166 odpowiedzi w tym temacie

#1 niemar

niemar
  • Lokalizacja:
    Kujawsko-Pomorskie

Napisano 25 sierpień 2009 - 15:07

Mieliśmy już wątek o polecanej książce p.Kłosowskich, którą oczywiście zakupiłem i przeczytałem. Tym razem proponuję wątek, w którym możemy podzielić się uwagami o zakupionych przez nas książkach o tematyce przyrodniczej, czy dot. fotografii.

Książkę którą chcę polecić zakupiłem jadąc z działki na niezbędne zakupy w Biedronce(!), za 19,99zł. "PARKI NARODOWE I KRAJOBRAZOWE W POLSCE" stały się moją podręczną mapą podróży po Polsce. Skromnych podróży, bo skromny budżet i finanse. NAWIGATOR zawiera mnóstwo informacji i co ważne także tych najbardziej podstawowych, dla takich amatorów jak ja. Mamy w nim na początku informację jak korzystać z nawigatora, mapy, są przykładowe zdjęcia itp. Ale jak rzadko które książki, na wstępie ma opisane i świetnie tłumaczy formy ochrony przyrody w Polsce - czyli co to jest Park Narodowy, czym się różni od Rezerwatu, informacje o Parku Krajobrazowym, Natura 2000 itd., oraz jak jest w poszczególnych tych formach realizowana forma ochrony. Do tej pory nie bardzo rozumiałem czy się różni jedno od drugiego.
Dalej mamy omówione poszczególne miejsca - Parki Narodowe, Krajobrazowe, poprzedzone spisem treści i dość intuicyjnym INDEKSEM ATRAKCJI - podzielonym na: drzewa; skały i grupy skał; jeziora i stawy; wzgórza i szczyty itd. Więc nie trudno znaleźć coś, czego akurat szukamy.
Każdy omawiany rejon jest poprzedzony mapą, tabelą z inf. o powierzchni, dominujących gatunkach, ceną wstępu, skromną listą polecanych miejsc noclegu i rest. (oznaczone w skali od 1-5 - najtańsze, najdroższe), szlakami turystycznymi itp.

Tyle, jeśli da się to streścić, resztę doczytajcie sami (niestety widzę cena wzrosła, ale warto za to dać nawet i więcej).
LINK DO WYDAWNICTWA I KSIĄŻKI

Gdyby ktoś był bardziej zainteresowny, potrzebował by więcej informacji, scan jakiejś strony służę pomocą.

#2 niemar

niemar
  • Lokalizacja:
    Kujawsko-Pomorskie

Napisano 25 listopad 2009 - 20:44

Zaglądam do swojej skromnej biblioteczki, co tam mam... Święty Mikołaj się mnie pyta, jaką książkę bym chciał dostać?

Mam:

Fotołowy - Rotislav Stach'a - dość ciekawa książka, warta uwagi.
Fotografujemy ptaki - Klosowscy - chyba nie trzeba reklamować ;-)
Fotografia cyfrowa - Tom Ang - w skrócie nazwijmy to - podstawy fotografii.

Czego mi brak: Czasu i praktyki, ale tak poważnie, przydało by mi się coś praktycznego dla fotoamatora przyrody, czyli coś o behawiorze zwierząt, coś o kadrowaniu, bo to zdecydowanie nie najlepsza strona moich fotek, modelowaniu światłem... A szczerze coś na wzór Fotołowów i Kłosowskich. (Żuraw - ptak nadziei chyba obecnie czytają na poczcie, bo nie chce dojść...)

Co polecacie? Co Wam wpadło w ręce i urzekło, zaskoczyło?

Canon 5DIV, 6DII, 7DII, 50D, 40D, EF 17-40L, EF 400/5.6L, EF 70-200/4L, EF 24-70L, 85/1.8, YH324C.


#3 Drojac (Jacek)

Drojac
  • Lokalizacja:
    Cisewo

Napisano 25 listopad 2009 - 21:48

niemar, jeśli nie czytałeś to "Bezkrwawe łowy" W. Puchalskiego. Niestety nie znajdziesz w niej nic z technicznych zagadnień ale zachowania zwierząt i niesamowite opisy tytułowych bezkrwawych łówów. pozycja stara bo już ponad 50 letnia ale spokojnie znajdziesz w antykwariatach albo allegro. gorąco polecam - nie dość że wpadło przypadkiem w ręce to urzekło niemożliwie.

#4 niemar

niemar
  • Lokalizacja:
    Kujawsko-Pomorskie

Napisano 25 listopad 2009 - 22:07

Drojac, dzięki, zerknę.

Przypomniało mi się jeszcze mam Fotografia Barwna - Michael Busselle. Chwalę się ;-) gdyby ktoś miał pytania do tych książek slużę pomocą.

Canon 5DIV, 6DII, 7DII, 50D, 40D, EF 17-40L, EF 400/5.6L, EF 70-200/4L, EF 24-70L, 85/1.8, YH324C.


#5 UDILEK (Jarek)

UDILEK
  • Użytkownik
  • 1732 postów
  • Wiek: 59
  • Lokalizacja:
    Wieluń

Napisano 27 listopad 2009 - 10:03

niemar, Mam książkę Żuraw - ptak nadziei Kłosowskich. Polecam wszystkim miłośnikom żurawi !

Polecam również starszą książkę: GNIAZDA NASZYCH PTAKÓW J. Gotzman, B. Jabłoński
http://allegro.pl/it... ... onski.html

Dość dokładnie autorzy opisują sposoby obserwowania ptaków, oznaczania napotkanych gniazd i jaj ptasich, zawiera również szczegółowe opisy prawie wszystkich gnieżdżących sie u nas gatunków: kiedy przylatują i odlatują, gdzie budują gniazda, kiedy znoszą jajka, jak długo wysiadują, kiedy młode opuszczają gniazdo i wiele innych bardzo cennych informacji.

PENTAX K10D, K-5, SIGMA 50-500 mm f/4-6.3 DG EX APO RF + PENTAX MACRO 100mm/2,8 i TROCHĘ ZABAWEK NA M42. NOKIA N8 :-) MOJE VIDEO


#6 niemar

niemar
  • Lokalizacja:
    Kujawsko-Pomorskie

Napisano 02 grudzień 2009 - 20:21

"Sekrety mistrza fotografii cyfrowej. 195 ujęć Scotta Kelbyego"

Ma ktoś tą książkę?

Canon 5DIV, 6DII, 7DII, 50D, 40D, EF 17-40L, EF 400/5.6L, EF 70-200/4L, EF 24-70L, 85/1.8, YH324C.


#7 pol

pol
  • Lokalizacja:
    dolnośląskie

Napisano 02 grudzień 2009 - 21:02

tak, ja zakupiłem

#8 niemar

niemar
  • Lokalizacja:
    Kujawsko-Pomorskie

Napisano 02 grudzień 2009 - 21:21

pol, to się pochwal - jak odbierasz tą książkę, jest ciekawa, pomocna?

Canon 5DIV, 6DII, 7DII, 50D, 40D, EF 17-40L, EF 400/5.6L, EF 70-200/4L, EF 24-70L, 85/1.8, YH324C.


#9 pol

pol
  • Lokalizacja:
    dolnośląskie

Napisano 02 grudzień 2009 - 21:30

mam ją dwa dni i z braku czasu tylko jeden rozdział poczytałem, w dodatku przeczytałem go już raz w sklepie /rodzina mocno naciskała i więcej nie dało rady/ :mrgreen: , w wolnej chwili doczytam resztę i dam znać

#10 Vulpes (Marek Skruch)

Vulpes
  • Lokalizacja:
    Jasło

Napisano 02 grudzień 2009 - 21:44

Oooo, to tak jak ja. Też jeden rozdział w księgarni przeczytałem - ten o fotografii ślubnej. Miałem niedługo focić ślub to i zainteresowałem się nim. ;-)
<strong class='bbc'><span style='font-size: 10px;'>Pentaxy dwa i kupa szkła ;)</span></strong><br />
<span style='font-size: 14px;'><strong class='bbc'><a class='bbc_url' href='[url="""]http://www.marekskruch.pl'>www.marekskruch.pl</a></strong></span>[/url]

#11 slawoj (Sławek Wojtczak)

slawoj
  • Lokalizacja:
    Wałcz/Nadarzyce

Napisano 02 grudzień 2009 - 21:46

A ja polecam "Ptaki Polski" A.G.Kruszewicza. Co prawda nie o fotografii, ale ciekawie zilustrowana i opisana książka, przedstawiająca większość ptaków żyjących u nas. Są też płytki CD z nagranymi głosami ptaków.

#12 niemek

niemek
  • Lokalizacja:
    Kazimierz Bisk./P-ń

Napisano 10 grudzień 2009 - 12:20

Wie ktoś może gdzie można dostać w necie książkę "Sowy Polski" A.Tabora. Szukam i szukam i nic. Kurna to nie są sowy tylko białe kruki jakieś.

Krzysztof Niemczewski C7D, C 100-300 4.5-5.6 USM, C 400 5.6L,


#13 szycho (Tomasz Szyszko)

szycho
  • Lokalizacja:
    Zachodniopomorskie

Napisano 10 grudzień 2009 - 12:36

niemek, też kiedyś szukałem tej książki, ale dałem sobie spokój. Nakład wyczerpany. W necie nie ma. Tak jak piszesz "Biały kruk", którego nawet na rynku wtórnym nie można dostać :-/
A może by tak do samego autora uderzyć???

#14 niemar

niemar
  • Lokalizacja:
    Kujawsko-Pomorskie

Napisano 10 grudzień 2009 - 19:42

A ja polecam "Ptaki Polski" A.G.Kruszewicza. Co prawda nie o fotografii, ale ciekawie zilustrowana i opisana książka, przedstawiająca większość ptaków żyjących u nas. Są też płytki CD z nagranymi głosami ptaków.


Święty Mikołaj był bardzo dobry dla mnie, obdarował mnie właśnie tą książką w komplecie z CD (Limitowana edycja)...Co tu pisać, moja radość jest nie do opisania... Gorąco polecam.

Canon 5DIV, 6DII, 7DII, 50D, 40D, EF 17-40L, EF 400/5.6L, EF 70-200/4L, EF 24-70L, 85/1.8, YH324C.


#15 kurdeniewiemco (Paweł Wróblewski)

kurdeniewiemco

Napisano 10 grudzień 2009 - 19:47

niemar, - chwalipieta ;)
gratulowac prezentu !! :D
<p>R5+Sigma 500/4 Sport, RP+24-105 IS STMhttps://www.facebook....swiat.zdjecia/

#16 slawoj (Sławek Wojtczak)

slawoj
  • Lokalizacja:
    Wałcz/Nadarzyce

Napisano 10 grudzień 2009 - 19:55

jak limitowana edycja to 2 tomy.... i 3 płytki cd - też mam taką.
Nie chcę się chwalić... ale ja swoją wygrałem :mrgreen: ;-)

#17 niemar

niemar
  • Lokalizacja:
    Kujawsko-Pomorskie

Napisano 10 grudzień 2009 - 21:20

niemar, - chwalipieta ;)
gratulowac prezentu !! :D


To teraz się wydało ;)

Canon 5DIV, 6DII, 7DII, 50D, 40D, EF 17-40L, EF 400/5.6L, EF 70-200/4L, EF 24-70L, 85/1.8, YH324C.


#18 niemar

niemar
  • Lokalizacja:
    Kujawsko-Pomorskie

Napisano 10 grudzień 2009 - 21:21

slawek, gdzie ? (pytam z czystej ciekawości)

Canon 5DIV, 6DII, 7DII, 50D, 40D, EF 17-40L, EF 400/5.6L, EF 70-200/4L, EF 24-70L, 85/1.8, YH324C.


#19 slawoj (Sławek Wojtczak)

slawoj
  • Lokalizacja:
    Wałcz/Nadarzyce

Napisano 10 grudzień 2009 - 21:23

a w konkursie foto za zająca - zająłem grand prix

#20 WildRoses

WildRoses
  • Lokalizacja:
    kujawsko-pomorskie

Napisano 06 styczeń 2010 - 21:06

Z mojej biblioteczki mogę polecić "Światło i oświetlenie w fotografii cyfrowej" Freemana. W zasadzie kompendium wiedzy o źródłach, rodzajach światła, dla tych co fotografują w studio prawie wszystko u lampach, blendach, dyfuzorach, ustawieniach itd., a do tego co nieco o obróbce, wyciąganiu szczegółów z cieni, kalibracji itd. Całkiem spora porcja wiadomości.
Nikon i klamoty





Podobne tematy Collapse

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych