Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Skradzione foty


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
75 odpowiedzi w tym temacie

#21 rexxx

rexxx
  • Małomówny
  • 8 postów

Napisano 09 sierpień 2009 - 18:40

Rozumiem. Źle zrobiłem i jeszcze raz przepraszam. Natomiast Forum SSC to jedno z najwiekszych for w internecie. Ma ponad 300tyś uzytkowników z całego świata i wierzcie lub nie ale ogroma część tych ludzi oglada zdjęcia po to zeby za rok,dwa , trzy przyjechać tu osobiscie.
To jest dział w którym umiesciłem temat z waszymi zdjęciami.

http://www.skyscrape...splay.php?f=504

I powtarzam , nie miałem na celu w żaden sposób "dorabiać" , okłamywać czy broń boże kraść wam tych zdjęć. Nie zdawałęm sobie sprawy ze autorzy są tak wyczuleni na punkcie umieszczania ich w innych częściach internetu.

Prawdą tez jest ze umiesciłem tylko te zdjęcia które na to zasługiwały, reszta albo nie pasowała do tematu wątku albo była zwyczajnie kiepska. Jedno jest pewne. Fotografie które "ukradłem" z tego forum i przemyciłem na tamto są przecudowne i zasługiwały na to zeby zobaczyli je ludzie z całego świata.


Edit: Wszystkie zdjęcia pobrane z tego forum skasowałem. Jeżeli ktoś odnajdzie zdjęcie swojego autorstwa niech napisze mi tu na forum jaki nr ma post z rzeczonym zdjęciem.

#22 Mortis

Mortis
  • Lokalizacja:
    Olsztyn

Napisano 09 sierpień 2009 - 19:33

osbiście byłbym za tym, żeby tych fot nie kasować.. skoro były podpisane nickami, to w czym problem? Można byłoby gdzieś jeszcze zamieścić link do fotoprzyrody, i z całej sytuacji mamy same korzyści- Forum zostaje wypromowane, my zostajemy w pewien sposób wypromowani, Polska zostaje wypromowana.

pozdrawiam :) i mimo wszystko uważam, że rexxx zrobił więcej dobrego, niż złego.
World is a lonely place - you're on your own.

#23 Kordek

Kordek
  • Użytkownik
  • 290 postów
  • Lokalizacja:
    Witów/Zakopane

Napisano 09 sierpień 2009 - 20:07

Akurat moje było nie podpisane i trochę mnie to bolało ;-)
Oly E-3, E-510, ZD 14-45, ZD 50, ZD 50-200.

#24 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 09 sierpień 2009 - 20:34

rexxx, jestem pozytywnie zaskoczony Twoim zachowaniem. Uważam, że dobrze zrobiłeś kasując zdjęcia zamieszczone bez zgody autorów. Uważam, że będziesz mógł je wstawić na tamto forum, zle tylko po uzgodnieniu tego z autorami zdjęć. Skoro jesteś już zarejestrowany na naszym forum, masz otwartą drogę przez PW do uzgadniania z autorami zdjęć umieszczenia ich na forum skyscrapercity.
Chętnie też się przyłącze do akcji promowania Polski.

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#25 krzych

krzych

Napisano 10 sierpień 2009 - 09:43

rexxx, pochwała za szybką właściwą reakcję. Ale ja podobnie jak michalv polecam kontakt na PW z autorami, ja z chęcią ponownie oddam swoje żubry ;-)

#26 rexxx

rexxx
  • Małomówny
  • 8 postów

Napisano 10 sierpień 2009 - 15:11

Póki co nie mam naprawde czasu. Musze przygotowac swoją kolejna podróż a dodatkowo nadrobić zaległości na studiach. Jak tylko wygospodaruje czas to roześle do Was pytania o zgode na PW.

P.S dzisiaj w Galeria Malta w Poznaniu widziałem wystawe na której były wasze zdjęcia.

Moja dziewczyna która widziała je 1 raz prawie sie popłakała na widok małego liska:)

#27 Jackos (Jacek Zięba)

Jackos
  • Lokalizacja:
    Ostrołęka

Napisano 10 sierpień 2009 - 16:37

W związku z odpowiednią reakcją kolegi rexxx-a ja osobiście wyrażam zgodę na pozostawienie moich zdjęć na SSC, bo widzę że nie wszystkie zostały usunięte.

#28 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 10 sierpień 2009 - 17:27

P.S dzisiaj w Galeria Malta w Poznaniu widziałem wystawe na której były wasze zdjęcia.

Nic o tym nie słyszałem :oops: Ktoś coś wie?

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#29 rexxx

rexxx
  • Małomówny
  • 8 postów

Napisano 10 sierpień 2009 - 17:35

To zdjęcie wisi na 100% w galerii. Zapadło mi w pamieć , ponieważ wstawiałem je na forum SSC. To własnie na widok tego zdjęcia moja dziewczyna strasznie sie rozczuliła:)

http://img87.imagesh...7/lisek3eu2.jpg

#30 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 10 sierpień 2009 - 17:49

dzisiaj w Galeria Malta w Poznaniu widziałem wystawe na której były wasze zdjęcia.

A wiesz może skąd one się tam wzięły i kto jest organizatorem tej wystawy? Galeria Malta to galeria handlowa z tego co wiem?

#31 Mikouak

Mikouak
  • Lokalizacja:
    Legionowo/Zegrze

Napisano 10 sierpień 2009 - 17:59

To dopiero może być ciekawostka... Na ich stronie nie ma żadnej informacji.
A ten lisek na pewno była pokazywany gdzieś u nas? Czyje to foto?
Może autor po prostu ma tam wystawę... :roll:
7D; 10-20; 50/1,8; 55/1,4; 100/2,8; 400/5,6
...:: http://www.jakzobrazka.pl ::...

#32 rexxx

rexxx
  • Małomówny
  • 8 postów

Napisano 10 sierpień 2009 - 18:04

Nie mam zielonego pojęcia. Na ich stronie nie znalazłem żadnej informacji. Google tez milczy :roll:

Najlepiej zapytaj użytkownika PIRX bo to jego zdjęcie widziałem na pewno.

Wisi tez tam zdjęcie które kojarze z tego forum. Przedstawia rozmazaną sarne w trakcie skoku/biegu. Wystawa to praktycznie same zdjęcia przyrody i wyglada na profesjonalną. Zdjęcia są w bardzo dużych formatach na czymś co przypomina płutno malarza.

#33 duchu

duchu
  • Lokalizacja:
    Oleśnica

Napisano 10 sierpień 2009 - 18:04

a ja czuję się wyróżniony bo moje fotki u rexxxa też się trafiły :mrgreen:

do puki nikt na moich zdjęciach nie zarabia albo nie wiesza w restauracjach (zdarzyło mi się) tylko pokazuje w necie z moim podpisem to OK

ale za wykorzystywanie moich fotek w celach komercyjnych bez mojej zgody na pewno bym ścigał...

#34 duchu

duchu
  • Lokalizacja:
    Oleśnica

Napisano 10 sierpień 2009 - 18:08

Nie mam zielonego pojęcia. Na ich stronie nie znalazłem żadnej informacji. Google tez milczy :roll:

Najlepiej zapytaj użytkownika PIRX bo to jego zdjęcie widziałem na pewno.


tak na forum nikona też Kolega Pirx je pokazywał: link

#35 sebaok

sebaok

Napisano 10 sierpień 2009 - 19:15

PRIX jest z poznania to może jego wystawa.

duchu, edytujemy posty ;-)

#36 Monastor

Monastor
  • Lokalizacja:
    Szczecin/Poznań

Napisano 11 sierpień 2009 - 14:05

W Galerii Malta wiszą fotografie członków wielkopolskiego oddziału ZPFP. Taka zbiorowa wystawa sponsorowana przez firmę, która te zdjęcia wydrukowała w dużym formacie. Są tam już od dłuższego czasu, nie jestem pewien czy nie od samego otwarcia centrum. Wszystko za zgodą autorów.

Niemniej nie zapominajcie, że wszyscy czyhają na Wasze fotki :sly: ;-)

#37 ricosz

ricosz
  • Użytkownik
  • 2758 postów
  • Lokalizacja:
    Łuków

Napisano 15 grudzień 2009 - 21:00

Tak sobie pomyślałem po przeczytaniu wątku, że też poszukam swoich fotek na cudzych stronkach i odziwo... znalazłem (myślę, że "zapożyczone" z naszego forum).
Stąd 2 wnioski:
1. Fotoprzyroda.pl to forum na wysokim poziomie i można tu znaleźć dużo dobrych zdjęć.
2. Zaczynam robić atrakcyjne zdjęcia. WOW.

Z obu wniosków tylko się cieszyć :mrgreen:

PS. Można przeprowadzić konkurs na: "Największą liczbę własnych fotografii znalezionych na cudzych stronkach". Zwycięzca otrzymałby honorowy tytuł "Moderatus Rex" i nieograniczoną czasowo możliwość edycji własnych postów. ;-)

Canon SX10 + Raynox DCR-250 + dyfuzor


#38 Qelka (Karolina Myroniuk)

Qelka
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 15 grudzień 2009 - 21:46

a ja ostatnio przez czysty przypadek znalazłam swoją fotkę tutaj : http://www.pixdaus.c... ... r&sort=tag

:mrgreen:

dziwne - oglądasz, oglądasz i pierwsza myśl: o gdzieś już widziałam to zdjęcie a za chwilę - zaraz, zaraz przecież to moje :mrgreen:

"Żyjemy w niebezpiecznej epoce. Ludzie zdobyli kontrolę nad przyrodą, zanim zdobyli kontrolę nad sobą."

 Albert Schweitzer (1875 - 1965)

 

http://myroniuk.wix.com/wildlife


#39 slawoj (Sławek Wojtczak)

slawoj
  • Lokalizacja:
    Wałcz/Nadarzyce

Napisano 15 grudzień 2009 - 21:47

ale przynajmniej podpisane Twoim nickiem

#40 piotrek123

piotrek123
  • Użytkownik
  • 217 postów

Napisano 15 grudzień 2009 - 21:51

Qelka, ale było podpisane :hihi:
Alfa 300 + SAL 18-70 + Tamron 70-300 LD DI Macro 1:2 :kris:





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych