Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem


Zdjęcie

pierwsze kroki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

#21 Monastor

Monastor
  • Lokalizacja:
    Szczecin/Poznań

Napisano 29 lipiec 2009 - 13:14

slawek, tak, tę miałem na myśli.
Zapytaj jeszcze czy to na pewno wersja z własnym silnikiem HSM. Ta Sigma występowała wcześniej w wersji z przeniesieniem napędu AF z puszki. D60 nie ma wbudowanego silnika, więc obiektyw musi mieć własny silnik AF.

#22 slawoj (Sławek Wojtczak)

slawoj
  • Lokalizacja:
    Wałcz/Nadarzyce

Napisano 29 lipiec 2009 - 13:25

właśnie oto mi chodzi jest tam napisane że posiada silnik AF i gdzieś czytałem że ten obiektyw w pełni współpracuje z d60, d40 itp. z 4 setki musiał bym korzystać z manuala jak się nie myle, a i jeszcze jedno czy po przesiadce z 2 setki na 3 setke odczuje jkąś większą różnice

#23 Mortis

Mortis
  • Lokalizacja:
    Olsztyn

Napisano 29 lipiec 2009 - 16:55

powiem tak. Mialem kiedys marzenia i wizje, i nabylem tokine 400/5.6.
Bylo milo, bylo sporo mm, ale kiepsko z ostrością, i szklo cos wadliwe. Sprzedalem je, dozbieralem troche, i jestem teraz posiadaczem 70-300 vr. jak dla mnie- super. VR dziala jak marzenie, a szklo potrafi od pelnej dziury robic na prawde ostre zdjecia. Kumpel posiadający swego czasu kilkukrotnie drozsze zabawki dziwil sie jak to mozliwe. A jak zobacze na polu ladnego kwiatka to tez nie ma problemu. na 300 mm ostrzy z nieduzej odleglosci, powiekszenie jest na prawde fajne. A jezeli zachce mi sie bardziej hardkorowego macro, to nakladam na 70-300 makro konwerter raynox 250, spadek jakosci zaden, vr dziala jak marzenie, a i robaczki potrafią nie zmiescic sie w kadrze. Kupilem to szklo z zamiarem siedzenia w czatowniach, czy pod siatkami maskującymi. Poszedlem jednak w strone krajobrazu, ale zdecydowanie nie zaluje, i lekką ręką wkladam to szklo do plecaka :)
polecam.
World is a lonely place - you're on your own.

#24 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 29 lipiec 2009 - 17:49

slawek, proponuję zapoznać się z hasłem "interpunkcja".

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#25 slawoj (Sławek Wojtczak)

slawoj
  • Lokalizacja:
    Wałcz/Nadarzyce

Napisano 29 lipiec 2009 - 18:20

Mortis, dzięki Ci za Twoją wypowiedz i być może wiele ona wniesie w moją przyszłą decyzję co do wyboru obiektywu.
michalv, muszę Cię uspokoić, że wiem co to jest ''interpunkcja'' i umiem z niej korzystać, ale nie stosuję jej w postach z powodu mojego lenistwa. Od tej pory postaram się nie zapomnieć nawet o przecinku.

#26 slawoj (Sławek Wojtczak)

slawoj
  • Lokalizacja:
    Wałcz/Nadarzyce

Napisano 29 lipiec 2009 - 21:40

Właśnie wróciłem z wieczornej (udanej: 2 kozy i 1 kozioł szóstak) zasiadki na sarny. Jakieś zdjęcia udało mi się zrobić moją 55-200, ale Sigma 70-300 dała by więcej mozliwości i chyba na nią się zdecyduje. Dzisiaj sporo się namęczyłem ze zwykłym plecakiem, statywem i torbą fotograficzną, więc postanowiłem zakup plecaka fotograficznego. Może ktoś by mi coś polecił? A co do d60 to czy dobry sprzęt jak na początek?

#27 slawoj (Sławek Wojtczak)

slawoj
  • Lokalizacja:
    Wałcz/Nadarzyce

Napisano 03 sierpień 2009 - 21:08

Co myślicie o d60? Dobry wybór jak na początek, bo na tym forum nic o nim nie znalazłem, a może coś przeoczyłem?

#28 Girdian

Girdian
  • Lokalizacja:
    Wlkp/prawie Wolsztyn

Napisano 04 sierpień 2009 - 08:11

O takie rzeczy pyta się przed zakupem a nie po.

Konstruktywna krytyka Ciebie nie kosztuje NIC, mi może pomóc w dalszym rozwoju :-)
D7100/D200+N300/4 AF+K1.4 DGX stoi to na Benro
http://www.tomaszwalkowiak.art.pl/


#29 slawoj (Sławek Wojtczak)

slawoj
  • Lokalizacja:
    Wałcz/Nadarzyce

Napisano 04 sierpień 2009 - 09:48

dzięki za pomoc Girdian





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych