Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Jak michalv koziołka fotografował.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 11 listopad 2006 - 17:25

Przedstawiam Wam historyjkę, która wydarzyła się 1 października 2006 roku.

Była to niedziela. Słoneczko pięknie świeciło, więc żal było siedzieć w domu. Wybrałem się więc po południu w moje ulubione miejsce, gdzie często pasą się sarenki. Oczywiście były tam i tym razem! Morda mi się uśmiechnęła i zacząłem powolutku iść w ich stronę. Gdy dotarłem już w miarę blisko rozstawiłem statyw z aparatem, przygotowałem lornetkę, rozłożyłem ręczniczek na ziemi i usiadłem. Sarenki były za daleko na zrobienie zdjęcia, ale delektowałem się ich widokiem przez lornetkę. Oczywiście w tzw. międzyczasie przyleciała pszczoła - zrobiłem zdjęcie, nad głową przeleciał mi jakiś błotniak - zrobiłem zdjęcie. I w takiej sielance upływał mi czas.
W pewnym momencie jeden koziołek zaczął biec w moją stronę. Od razu zaczęły drżeć mi ręce, ale zdołałem wycelować w niego aparat i zrobić kilka zdjęć:

Dołączona grafika

Gdy koziołek był już na mojej wysokości, usłyszał dźwięk migawki (oczywiście miałem włączone zdjęcia seryjne), zatrzymał się i dłuższą chwilę wpatrywał się we mnie nasłuchując kolejnych strzałów migawki. Po chwili odwrócił się „na pięcie” i zaczął biec z powrotem do swoich towarzyszy:

Dołączona grafika

Gdy dotarł do nich zaczęli razem biec w kierunku lasu oddalając się coraz bardziej od mojego stanowiska. I tyle ich tego dnia widziałem. Ciągle drżąc z emocji pozbierałem swój majdan i wróciłem do domu. Oczywiście karta z aparatu powędrowała od razu do czytnika, a ja długie godziny siedziałem przed monitorem zachwycając się nieudanymi zdjęciami. :-)

Dołączona grafika

Jeśli ktoś dał radę to przeczytać to serdecznie dziękuję. Wiem, że zdjęcia są kiepskiej jakości, ale wciąż do nich wracam, bo wiążą się z nimi niemałe emocje, które przeżyłem

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#2 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 11 listopad 2006 - 17:36

Zdjęcie maleńkie więc trudno oceniać ( jak bardzo da się powiększyć?... ) - ale jedno jest pewne - bardzo ładna dokumentacja bardzo ciekawego spotkania :-) gratuluję. Moje jedyne bliskie spotkanie ze zwierzyną płową to albo przypadkowe spotkania podczas zbierania grzybów, albo przypadkowe spotkanie podczas liczenia zwierzyny w lesie ( wtedy było bliiissskooo... ) :-/ tak więc raczej nigdy nie mogłem się nacieszyć dłużej widokiem.
A te twoje koziołki to naprawdę ładne! choć chyba też stare?

:ninja:


#3 morav

morav
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 11 listopad 2006 - 22:49

Jeśli ktoś dał radę to przeczytać to serdecznie dziękuję. Wiem, że zdjęcia są kiepskiej jakości, ale wciąż do nich wracam, bo wiążą się z nimi niemałe emocje, które przeżyłem


I to jest najważniejsze :thumbsup:

#4 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 11 listopad 2006 - 23:30

Bardzo ładne kożlisko z kozą, i chistoryjka też, kij z fotkami, ważne że sie dobrze bawiłeś, kożlina się zbija w rudelki i coraz więcej na oziminę wyłazi to pewnie na złote strzały będzie jeszcze okazja.
A gdybyś tak pstryknął wszystkie udane fotki wszystkim zwierzakom to co było by w życiu ciekawego do robienia?? a tak masz cel- zrobić lepsze i to trzyma nas przy życiu.
No może troszku przesadziłem :mrgreen: :mrgreen:

#5 kostek-brasil

kostek-brasil
  • Użytkownik
  • 488 postów
  • Lokalizacja:
    Piła

Napisano 12 listopad 2006 - 00:51

Nieźle Ci się przyglądał ten koziołek ;-)
Dobrze, że umiesz się cieszyć takimi sytuacjami. Jeśli ktoś skupi się tylko na osiągnięciu jak najlepszych zdjęć, to bardzo rzadko będzie zadowolony. Zawsze znajdzie jakiś mankament i będzie dumał jak by to poprawić, może nawet, co gorsza, jaki by tu jeszcze cudowny sprzęt zakpuić, żeby następnym razem było lepiej.
Na radość ze spotkania z sarenkami nie będzie miał czasu. :-D
Poza tym te zdjęcia są wystarczająco dobre. ;-)

#6 Guest_żuraw75_*

Guest_żuraw75_*

Napisano 16 listopad 2006 - 14:44

nie ma jak relaks w lesie. powiedz jak spisuje się twój obiektyw 80-400 vr . jak z jakością i ogólna ocena

#7 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 16 listopad 2006 - 15:53

Kilka zdjęć masz tu dobrych, ale faktycznie jakbys dał je większe można by lepiej się przyjrzec. Spotkanie ciekawe i faktycznie ręcę mogą zacząć drzeć jak tak fotogeniczny obiekt przesuwa się w Twoim kierunku :-D .

#8 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Zarządca
  • 14230 postów
  • Wiek: 49
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 16 listopad 2006 - 21:56

powiedz jak spisuje się twój obiektyw 80-400 vr . jak z jakością i ogólna ocena


Nie jest to może jakiś super obiektyw, ale ja jestem zadowolony z niego. Ma duży, pięciokrotny zoom, VR-ka pomaga zrobić ostre zdjęcia przy czasach ok 1/125 (oczywiście nieruchomych obiektów), pięknie rozmywa tlo, nie jest zbyt ciężki. Największa jego wada to to, że jest dość ciemny no i ma strasznie wolny AF (śrobokręt), także często ustawiam limit dla zakresu AF.

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka






Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych