Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Jaki zestaw oświetleniowy do "studia" domowego?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Quechua

Quechua
  • Użytkownik
  • 411 postów
  • Lokalizacja:
    Wrocław

Napisano 22 lipiec 2009 - 20:56

Witam, planuję zakup świateł do małego studia w domu. Chodzi głównie o fot. portretową i ew. drobno-reklamową. Na Allegro znalazłem coś takiego:

http://allegro.pl/it... ... _5500.html

i to:

http://allegro.pl/sh...m=68 ... słany.

Które bardziej się nadaje? Dodam, że mam Canona 50d+85mm f1,8 i 50mm 1,4 - do fot. portretowej. Chciałbym, żeby to wszystko ładnie grało.

Koszty to tak mniej więcej do 300-350 zł. Za wszelkie rady będę wdzięczny.

 

 

6d + 24-105 4 L + 85mm 1.8 + 40MM F/2.8 + 50d + 055XPROB + 804RC2
 


www.przemekbicki.pl


#2 Guest_bartek24861_*

Guest_bartek24861_*
  • Gość

Napisano 22 lipiec 2009 - 21:35

mi podpowiedziano takie lampy link oraz resztę typu "tanie i dobre" lecz wystarczające na start potem jak zaczyna się zwracać to można pomyśleć o sprzęcie za kilka k takie jest moje skromne zdanie :-) Ogółem rób jak uważasz jak masz na wysypane kilka stów kup zestaw ja bym wolał sam złożyć.

#3 Tomek_K

Tomek_K
  • Użytkownik
  • 3087 postów
  • Lokalizacja:
    Mazowieckie

Napisano 22 lipiec 2009 - 22:06

Jak już coś za małą kasę to chyba bym wybrał to pierwsze,mocniejsze światło, drugie co prawda błyska,ale nie wiadomo jak z synchronizacją,możliwe ,że będą potrzebne jakieś kabelki,które też nie są tanie.Jestem laikiem,ale im więcej światła tym lepiej ;-)

#4 dieselpower

dieselpower
  • Użytkownik
  • 67 postów
  • Lokalizacja:
    Pomorskie

Napisano 24 lipiec 2009 - 20:34

Nie wypowiem się co do lamp ale kiedyś w Wolnych wrzuciłem informację o książce "Światło i cień w fotografii" autor: Dederko.
Spis treści:
Link
Zimą matryca mniej szumi.

#5 piotrek72t

piotrek72t
  • Użytkownik
  • 763 postów
  • Lokalizacja:
    Szczecin

Napisano 25 lipiec 2009 - 21:48

W jednym i drugim wypadku masz bardzo ograniczoną liste elementów do modelowania światła, poza parasolka, w przybadku błysków być może jakieś uniwersalne ( chodzi o typ mocowania ) softboxy.
Wydaje mi się ,że lepiej kupić jakiegokolwiek "studyjnego" chińczyka, a brak drugiej lampy rekompensować, blendą... w zamian za brak ( na początku ) drugiej lampy otrzymasz możliwość rozbudowy systemu i szeroki asortyment akcesoriów.
Piotr Talarczyk Canon 5D II + optyka Canon





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych