Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Moja przenośna czatownia.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
565 odpowiedzi w tym temacie

#461 Nieznany (Tom Pit)

Nieznany
  • Użytkownik
  • 588 postów
  • Wiek: 34
  • Lokalizacja:
    PL

Napisano 16 luty 2016 - 15:49

Myślę że na żurawia perspektywa będzie dobra bo to nie mały ptak.

Już coś wiem na futrzaki może być. Pomyślę coś z tym namiotem.

Bo dla samego futra chyba jej nie kupię. 


Wildlife Photography

 

 

 


#462 kasprzyk

kasprzyk
  • Użytkownik
  • 1059 postów
  • Lokalizacja:
    Chodzież

Napisano 30 kwiecień 2016 - 14:44

Cześć - mam nadzieję, że dobry wątek.

5 godzin pracy i takie "cudo" z córeczką stworzyłem, jak będzie choć jedna udana fotka, nie będę żałował ;)

Od drugiej strony będę chciał wyścielić materiałem zielonym, lub innym maskującym na okoliczność zmiany otoczenia.

2h4zzftjo2vb_t.jpg

 

ll7wuqrrrk67_t.jpg


fotki robię: Olympus E3 i ZD 70-300
strona: www.fotochodziez.pl

#463 emporio (Maciej S.)

emporio
  • Użytkownik
  • 53 postów
  • Lokalizacja:
    Wrocław

Napisano 08 lipiec 2016 - 12:59

Cześć,

Możecie polecić jakieś gotowe czatownie, ale typowo do fotografii ? Coś co nie jest typową chińszczyzną w kwestii wykonania, ani myśliwską wielka budą. Przeglądam internet ale w zasadzie nic konkretnego nie znajduje.



#464 Ariston

Ariston
  • Użytkownik
  • 746 postów
  • Wiek: 68
  • Lokalizacja:
    Kraków

Napisano 08 lipiec 2016 - 13:26

Ja też kiedyś szukałem gotowca i nic nie znalazłem, wymyśliłem własną tzn: parasol wędkarski składany śred. 2m, ( mówią na to parasol karpiowy ) otwarty parasol opieram  na ziemi, tzn część czaszy oparta na ziemi, pod czaszę stołek wędkarski i statyw, na przód siatka maskująca i gotowe. Ten "patyk" od parasola przywiązuję sznurkiem do stołka bo jak powieje od przodu to parasol odfrunie ( raz tak miałem i komicznie to wyglądało ).

Jak wrócę do domu to prześlę zdjęcie. Wiem że takie coś działa sprawdziłem wiele razy. Zimorodki i czaple podlatują/podchodzą blisko.  Transport nie jest uciążliwy. Na mój wzrost 181 cm jest OK pod tym parasolem nie wiem jak będzie powyżej.


Użytkownik Ariston edytował ten post 08 lipiec 2016 - 13:34


#465 Maślak

Maślak
  • Użytkownik
  • 506 postów
  • Wiek: 51
  • Lokalizacja:
    Zbychowo

Napisano 11 lipiec 2016 - 09:56

Ja też długi czas szukałem jakiejś przenośnej czatowni i zupełnie niespodziewanie znalazłem coś fajnego w decathlonie. Kupiłem tam dwuosobowy namiot Arpenaz jakiśtam za niecałe sto zł. Jest to lekka samonośna konstrukcja prosta w rozkładaniu i nie wymagająca używania odciągów. Po za tym po rozłożeniu można z łatwością ją przenosić. Z drugiej strony namiotu zrobiłem otwór na aparat zamykany na dwa zamki błyskawiczne otwierane od wewnątrz i mam wygodną, tanią i lekką czatownię.



#466 PREM (Przemek Zięba)

PREM
  • Lokalizacja:
    Lublin

Napisano 11 lipiec 2016 - 11:06

ja kiedys kupilem cos takiego,  w Polsce w sklepie Traperzy

http://www.traperzy....bowa-p-292.html

 

Wygodne w noszeniu, chyba maskuje, robiłem kilka razy zdjęcia, teraz sobie lezy az mnie najdzie chęć na inna niz makro fotografię.Generalnie mogę polecić jak ktoś nie jest zbyt dużych gabarytów. Sa i dwuosobowe. Były tańsze odpowiedniki w sklepie Jula, ponoć bardzo podobne tylko jakościowo słabsze. Z tym, że tańsze ponad dwukrotnie.



#467 emporio (Maciej S.)

emporio
  • Użytkownik
  • 53 postów
  • Lokalizacja:
    Wrocław

Napisano 11 lipiec 2016 - 12:52

Ja też długi czas szukałem jakiejś przenośnej czatowni i zupełnie niespodziewanie znalazłem coś fajnego w decathlonie. Kupiłem tam dwuosobowy namiot Arpenaz jakiśtam za niecałe sto zł. Jest to lekka samonośna konstrukcja prosta w rozkładaniu i nie wymagająca używania odciągów. Po za tym po rozłożeniu można z łatwością ją przenosić. Z drugiej strony namiotu zrobiłem otwór na aparat zamykany na dwa zamki błyskawiczne otwierane od wewnątrz i mam wygodną, tanią i lekką czatownię.

Zastanawiałem się nad tym namiotem. Siedzisz na ziemi czy na krzesle ? Co z wizjerami na boki ? narzucasz na to siatkę ? Zastanawiam się czy konstrukcja wytrzyma obciążenie 1-2 siatkami dodatkowo przy założeniu wycięcia podłogi.



#468 Maślak

Maślak
  • Użytkownik
  • 506 postów
  • Wiek: 51
  • Lokalizacja:
    Zbychowo

Napisano 12 lipiec 2016 - 19:31

@emporio Ten namiot kupiłem przede wszystkim do zdjęć nad wodą więc przeważnie w nim leżę na starej gąbce lub materacu, ale na upartego przy moim wzroście 172 da się siedzieć na wędkarskim krzesełku ze schyloną głową. Na namiot zarzucam siatkę 2x3 m. Przy wietrze siatka potrafi się zsunąć z gładkiego tropiku, więc przywiązuję ją do namiotu odciągami do mocowania śledzi. Podłogi nie trzeba wycinać - jest możliwość rozłożenia na pałąkach samego tropiku. Do tego używam kilku metrów linki z przerobionymi ogniwami z łańcucha. Wszycie w tropiku dodatkowych suwaków jako wizjerów nie powinno stanowić problemu.

Z powodu problemów z przepustowością mojego internetu dopiero za kilka dni wrzucę zdjęcia jak to wygląda.

 

,



#469 Maślak

Maślak
  • Użytkownik
  • 506 postów
  • Wiek: 51
  • Lokalizacja:
    Zbychowo

Napisano 19 lipiec 2016 - 17:37

Zgodnie z zapowiedzią wrzucam zdjęcia mojego namiotu-czatowni

1. Jak widać rozłożony namiot to konstrukcja lekka i samonośna i bez problemu można go przestawiać

P1140624.JPG

 

2 Wszyty zamek z dwoma suwakami- do zdjęć na leżąco lub siedząco

P1140625.JPG

 

3 Do zakładania samego tropiku zrobiłem "konstrukcję" z linki i ogniw łańcucha

P1140626.JPG

 

4 Odpowiednio przycięte i wygięte ogniwa łańcucha do mocowania stelażu

P1140627.JPG

 

W sumie duża frajda za małe pieniądze



#470 emporio (Maciej S.)

emporio
  • Użytkownik
  • 53 postów
  • Lokalizacja:
    Wrocław

Napisano 21 lipiec 2016 - 00:12

Dzięki za poświęcony czas, zdjęcia i opis. Jakis pogląd już mam.



#471 LukaszG (Łukasz Gwiździel)

LukaszG
  • Lokalizacja:
    Pojezierze Krajeńskie

Napisano 23 lipiec 2016 - 21:11

ja kiedys kupilem cos takiego,  w Polsce w sklepie Traperzy

http://www.traperzy....bowa-p-292.html

 

Wygodne w noszeniu, chyba maskuje, robiłem kilka razy zdjęcia, teraz sobie lezy az mnie najdzie chęć na inna niz makro fotografię.Generalnie mogę polecić jak ktoś nie jest zbyt dużych gabarytów. Sa i dwuosobowe. Były tańsze odpowiedniki w sklepie Jula, ponoć bardzo podobne tylko jakościowo słabsze. Z tym, że tańsze ponad dwukrotnie.

 

Mam podobną z marketu Jula - po pierwszych próbach wygląda ok, ale w terenie jeszcze wiele razy z nią nie byłem.

Kosztowała niecałe 200 zł - wg mnie za te pieniądze, to świetny wynalazek.

Podobno krzesła pękały pod osobami ponad 100 kg, mi to na razie nie grozi :-)



#472 emporio (Maciej S.)

emporio
  • Użytkownik
  • 53 postów
  • Lokalizacja:
    Wrocław

Napisano 27 lipiec 2016 - 19:21

Czy ktoś używał / widział czatownie z Decathlonu ? http://www.decathlon...id_8186072.html



#473 mkkaczy

mkkaczy
  • Użytkownik
  • 1095 postów
  • Lokalizacja:
    IRL

Napisano 27 lipiec 2016 - 22:36


Podobno krzesła pękały pod osobami ponad 100 kg, mi to na razie nie grozi :-)

Mi niestety tak i takie krzesło pękło, a właściwie plastikowy przegub.



#474 etomski

etomski
  • Małomówny
  • 15 postów

Napisano 04 maj 2017 - 10:26

Co do przenośnej czatowni to używam Square

http://www.bizeo.pl/...atownia-square/

 

http://archiwumalle....2333971740.html

 

Była stosunkowo droga, 520 PLN i moim zdaniem nie jest warta tych pieniędzy. Rozkłada się szybko, składa również (po treningu :-)). Okna z czterech stron duże i małe, na sporej wysokości, więc siedzisko jest niezbędne. Małe okna są z siatką, która jest na rzep. Odpięcie tego rzepa, przegania ssaki w odległości 1km, tak jest głośny. Namiot jest wygodny nawet dla dwóch osób, ale wydaje się zbyt wysoki. Natomiast największą wadą są prześwity w miejscach mocowania listków maskujących. Nie sprawdzałem jej w deszczu ale  przeciekać będzie na pewno.



#475 maciekef

maciekef
  • Małomówny
  • 44 postów

Napisano 31 październik 2017 - 07:24

zastanawiam się nad przenośną czatownią i w końcu zostały mi dwie do wyboru? możecie polecić którąś z nich - wiem, że jedna od drugie 2x droższa, ale jeżeli uważacie, że bedzie znacznie lepsza to mogę sie na nią szarpnąć

(ważę znacznie poniżej 100kg, wiec z krzesełkiem nie powinno być problemu)

 

https://pl.aliexpres...9999.279.7W18oJ

 

http://www.traperzy....bowa-p-292.html



#476 tomeczz

tomeczz
  • Użytkownik
  • 524 postów
  • Wiek: 46
  • Lokalizacja:
    pld wlkp

Napisano 31 październik 2017 - 09:47

jak bys napisal do jakich konkretnie sytuacji planujesz czatownie to bedzie latwiej Ci doradzic.

bardziej uniwersalnym rozwiazaniem jest taki parasol plus narzucenie na niego siatki. co nie znaczy ze parasol nie ma wad.
https://www.decathlo...id_8282544.html

zalezy do czego to ma byc

#477 maciekef

maciekef
  • Małomówny
  • 44 postów

Napisano 31 październik 2017 - 13:19

to bedą moje początki, narazie planuje sie zaczajać w sadzie u rodziców i na jego skraju gdzie obok jest młody las sosnowy i jeszcze nad stawem hodowlanym


Użytkownik maciekef edytował ten post 31 październik 2017 - 13:19


#478 tomeczz

tomeczz
  • Użytkownik
  • 524 postów
  • Wiek: 46
  • Lokalizacja:
    pld wlkp

Napisano 31 październik 2017 - 13:44

namioty przez Ciebie wskazane beda dobre gdzies do lasu na ptactwo przy karmniku albo inne zwierze. latem jak sa wysokie trawy nada sie na łàki lub krzaki na miedzy.

w wielu sytuacjach - ptaki wodne, sarny na skoszonych łàkach lub jesienià - preferuje przynajmniej ja niskà perspektywe przy ziemi. a wtedy taki namiot sie nie nada .

parasol + siatka bedà uniwersalniejsze.

jak masz upattrzone miejsce i nie ma z postawieniem klopotu - lepiej postawic bezkosztowà stacjonarnà bude.

#479 macieju

macieju
  • Użytkownik
  • 69 postów

Napisano 27 listopad 2017 - 11:24


Były tańsze odpowiedniki w sklepie Jula, ponoć bardzo podobne tylko jakościowo słabsze. Z tym, że tańsze ponad dwukrotnie.

Przeryłem cała stronę marketu Jula i nic takiego nie mogę znaleźć :-( Cena tej czatowni u Traperów jest strasznie wysoka :-(



#480 PREM (Przemek Zięba)

PREM
  • Lokalizacja:
    Lublin

Napisano 27 listopad 2017 - 19:37

Przeryłem cała stronę marketu Jula i nic takiego nie mogę znaleźć :-( Cena tej czatowni u Traperów jest strasznie wysoka :-(

 

Oferty ze sklepu Jula chyba od dawna sa nieaktualne, to było lata temu, więc specjalnie bym się nie łudził że dostaniesz. Te z Traperów sa drogie to fakt, ale dosyć praktyczne. 







Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych