Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Moja przenośna czatownia.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
565 odpowiedzi w tym temacie

#161 slawoj (Sławek Wojtczak)

slawoj
  • Lokalizacja:
    Wałcz/Nadarzyce

Napisano 26 sierpień 2011 - 20:56

Też się nad nim zastanawiałem, ale kasy mi zawsze brakuje :-P i do tego nerwowy jestem, to chyba przy składaniu rodzice by mnie z domu wypędzili :-)
Na razie radze sobie z pałąkami od namiotu z supermarketu i narzuconą na powstały w ten sposób stelaż, siatke maskującą :-)

#162 PrzemekG

PrzemekG
  • Lokalizacja:
    Lubuskie

Napisano 31 sierpień 2011 - 13:16

Namiot przyjechał rozłożył sie.....i...oglądam, a tam cały bok wytarty drut na wierzchu, hmm myślę -składam i wysyłam do sprzedawcy prościzna :-> mija 30min namiot jeszcze stoi .... 1,5h dalej stoi ja już qwy :-x rzucam ale jeszcze nie poddaje się mija kolejna godzina namiot już prawię wynoszę na balkon żeby sprawdzić jak lata, na to wchodzi do domu moja małżonka widząc,że dzieciaki się pochowały chyba ze strachu przed ojcem i mnie :evil: w stanie "wysokiego ciśnienia" podeszła do namiotu i złożyła go za pierwszy razem :oops: jak pytałem jak to zrobiła Ona nie wie :lol:
"W towarzystwie kamer wyruszamy więc na wiosenne, bezkrwawe łowy, śpieszmy się chwytać życie na gorącym uczynku, podpatrywać tajemnice przyrody." Włodzimierz Puchalski - Bezkrwawe Łowy Aparat K5, którym robię czasem kilka zdjęć.

#163 Ark (Arkadiusz)

Ark
  • Użytkownik
  • 2221 postów

Napisano 31 sierpień 2011 - 13:29

PrzemekG, :mrgreen: :mrgreen: i jeszcze raz :mrgreen:

...spokój grabarza...

 

http://www.listkiewicz.eu


#164 NiceDmg (Jakub)

NiceDmg
  • Użytkownik
  • 1290 postów
  • Wiek: 28
  • Lokalizacja:
    Malopolska

Napisano 31 sierpień 2011 - 13:30

PrzemekG, kobiety są bardziej opanowane :mrgreen:

#165 mmlolek

mmlolek
  • Lokalizacja:
    Wieruszów / Łódzkie

Napisano 31 sierpień 2011 - 15:33

PrzemekG, Jak złożysz w trójkąt to złap w ok 1/3 długości za boki i skręć nim w przeciwnych kierunkach.Mi tak się składa,po prostu musisz wyczuć w którym miejscu złapać i zdecydowanie skręcić.
Pozdrawiam.

#166 PrzemekG

PrzemekG
  • Lokalizacja:
    Lubuskie

Napisano 10 wrzesień 2011 - 08:43

Wczoraj dotarł do mnie namiot z reklamacji krótkie przeszkolenie w składaniu i w teren, oto efekt końcowy, uwagi mile widziane :-)
Dołączona grafika
"W towarzystwie kamer wyruszamy więc na wiosenne, bezkrwawe łowy, śpieszmy się chwytać życie na gorącym uczynku, podpatrywać tajemnice przyrody." Włodzimierz Puchalski - Bezkrwawe Łowy Aparat K5, którym robię czasem kilka zdjęć.

#167 enkoder (Paweł)

enkoder
  • Użytkownik
  • 1337 postów
  • Wiek: 48
  • Lokalizacja:
    Wrocław, Krzyki

Napisano 10 wrzesień 2011 - 11:43

PrzemekG, Moim zdaniem bardzo fajnie to wygląda, a to dlatego, że u mnie wygląda prawie tak samo :D

Dołączona grafika

#168 Szczepan

Szczepan
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 10 wrzesień 2011 - 11:57

Panowie, a po co wam te domki jak juz po sezonie letnim ?? :mrgreen:

https://www.facebook.com/Klejbuk
EOS R + EOS 6D2 + C 400 2.8 IS + TC 1.4III +TC 2.0III + C70-200/2.8 + C24-105/4 + C RF35/1.8 STM + C50/1.8 STM + C 85/1.8 + Manfrotto 055XPROB+Benro GH-3


#169 ciechus (Adrian Ciechanowski)

ciechus
  • Lokalizacja:
    Police

Napisano 10 wrzesień 2011 - 13:08

Tak się zastanawiam czy byłby dobry jako czatownia na zimowe nęcisko,co sądzicie?

Canon eos 400D+C 300mm f/4 L

http://fotografiaprz... ... strefa.pl/


#170 Ark (Arkadiusz)

Ark
  • Użytkownik
  • 2221 postów

Napisano 10 wrzesień 2011 - 15:36

ciechus, można wyciąć podłogę, wkopać w ziemię/śnieg - w ten sposób obniżając perspektywę nie będzie potrzeby aby leżeć w nim na mrozie i będzie dobrze. Fotografowałem w ten sposób kilka razy myszaki. Zawsze zabierałem namiot i rozstawiałem ponownie tuż przed zasiadką - zawsze przylatywały...tyle, że ja zdecydowanie wolę ssaki od ptaków dlatego po tych kilku razach dałem sobie spokój.

...spokój grabarza...

 

http://www.listkiewicz.eu


#171 PeterBed (Piotr Bednarek)

PeterBed
  • Lokalizacja:
    Stalowa Wola / Kraków

Napisano 17 wrzesień 2011 - 19:19

enkoder, to tak na otwartym polu stoi? Bo znalazłem fajne miejsce na czaple na jutro i też bym się tak musiał na środek [piachu] walnąć z siatką na żebrach od namiotu, albo leżeć, tyle, że leżąc będę skierowany bardziej w 1 kierunku - tam gdzie najczęściej przylatują, ale śladów tam jest w koło pełno, więc pod tym względem bym wolał siedzieć. Tylko czy nie będą się bały?

#172 enkoder (Paweł)

enkoder
  • Użytkownik
  • 1337 postów
  • Wiek: 48
  • Lokalizacja:
    Wrocław, Krzyki

Napisano 17 wrzesień 2011 - 22:03

PeterBed, Wyobraź sobie, że z tego właśnie miejsca robiłem tokujące łabędzie w wątku majowym, zdjęcia 331 i 332.
Namiot usytuowany jest na brzegu stawu, od wody osłaniają go jeszcze trzciny, zastawiłem się wtedy na trzciniaki, a wyszły łabędzie.
W tym roku mam zamiar namiot postawić na skraju polany, nad którą często krążą kruki, zobaczymy co z tego będzie. Przyznam się, że w tym
roku pierwszy raz będę przymierzał się do drapoli.

#173 PeterBed (Piotr Bednarek)

PeterBed
  • Lokalizacja:
    Stalowa Wola / Kraków

Napisano 18 wrzesień 2011 - 07:54

enkoder, kurcze, nieźle. Chyba też tak zacznę, bo przez pozycję leżącą zamiast portretu bobra w pięknym świetle mam dziś prawie pustą kartę :mrgreen:

#174 mamil_km

mamil_km
  • Użytkownik
  • 69 postów
  • Lokalizacja:
    Okolica Ożarowa Maz.

Napisano 18 wrzesień 2011 - 11:42

A pro po zimy uszyłem sobie biały "pokrowiec"- taki tropik ;) ze starych prześcieradeł i powiem szczerze że w zimie daje radę - znaczy nie testowany bo zima się skończyła ale rozłożony i wyglądało to dobrze. Wolną chwilą postaram się wrzucić fotkę jeśli ktoś będzie zainteresowany :)
D90 n18-200 s150-500 s70-300 s85

#175 Ark (Arkadiusz)

Ark
  • Użytkownik
  • 2221 postów

Napisano 18 wrzesień 2011 - 12:20

mamil_km, wrzuć podglądową fotkę. Może warto pomyśleć o takim maskowaniu.

...spokój grabarza...

 

http://www.listkiewicz.eu


#176 mamil_km

mamil_km
  • Użytkownik
  • 69 postów
  • Lokalizacja:
    Okolica Ożarowa Maz.

Napisano 19 wrzesień 2011 - 14:20

Oto fotki, wersja zimowa do drobnych poprawek typu przyszycie wejścia, zastanawiam się również czy nie dodać jakichś rzepów żeby całość była bardzie "związana" ewentualnie muszę doszyć troczki za które złapię razem z namiotem szpilkami. Wiadomo że to bawełna i jak będzie padać to zamoknie ale jeśli chcemy coś na szybko i tanio to co więcej potrzeba. W zeszłą zimę próbowałem posiedzieć w namiocie i powiem szczerze że nie jest tak zimo jak się spodziewałem w środku szybko się podnosiła temperatura od samego oddechu. Jeśli komuś pomoże to bardzo proszę :)

Wersja letnia:
Dołączona grafika

Wersja Zimowa:
Dołączona grafika

#177 Ark (Arkadiusz)

Ark
  • Użytkownik
  • 2221 postów

Napisano 19 wrzesień 2011 - 19:55

mamil_km, kilka spinaczy do bielizny i maskowanie nie odfrunie :-)

...spokój grabarza...

 

http://www.listkiewicz.eu


#178 BialyRybnik

BialyRybnik
  • Użytkownik
  • 142 postów
  • Lokalizacja:
    Rybnik

Napisano 19 wrzesień 2011 - 20:15

No bardzo fajne te wasze namioty. Rozumie, że przez okres letni dobrze się spisują? Chodzi mi o maskowanie. A jak myślicie zaczajenie się w takim rozkładanym namiocie na Myszaka, lisa i inne przez zimę dało by radę?

#179 mmlolek

mmlolek
  • Lokalizacja:
    Wieruszów / Łódzkie

Napisano 19 wrzesień 2011 - 20:20

BialyRybnik, Ark napisał powyżej "Fotografowałem w ten sposób kilka razy myszaki. Zawsze zabierałem namiot i rozstawiałem ponownie tuż przed zasiadką - zawsze przylatywały...tyle, że ja zdecydowanie wolę ssaki od ptaków dlatego po tych kilku razach dałem sobie spokój."
Masz odpowiedz :mrgreen:

#180 BialyRybnik

BialyRybnik
  • Użytkownik
  • 142 postów
  • Lokalizacja:
    Rybnik

Napisano 19 wrzesień 2011 - 20:23

No tak gafa popełniona. A gdzie można takie kupić. Widzę, że jeden jest na alledrogo ale kolorystycznie mi się podoba bardziej od mamil_km





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych