Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Derkacz - Crex crex


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
378 odpowiedzi w tym temacie

#121 Ariston

Ariston
  • Użytkownik
  • 746 postów
  • Wiek: 68
  • Lokalizacja:
    Kraków

Napisano 16 lipiec 2010 - 21:40

Ja także wabię ale na odgłos samicy.....

A skąd masz ten odgłos samicy?

#122 Jackos (Jacek Zięba)

Jackos
  • Lokalizacja:
    Ostrołęka

Napisano 16 lipiec 2010 - 21:48

ptakom także potrzeba trochę spokoju i ciszy, bo macierzyństwo to jednak ciężki wysiłek..

słuszna uwaga, zawsze jest to w jakimś stopniu władowanie się z kopytami w ich życie.

#123 woodsman

woodsman
  • Lokalizacja:
    Kąck k/Warszawy

Napisano 16 lipiec 2010 - 21:57

Ariston, długie poszukiwania zasobów internetowych...
Im lepiej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta......
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
www.tomaszchmielewski.pl

#124 pol

pol
  • Lokalizacja:
    dolnośląskie

Napisano 17 lipiec 2010 - 08:29

ale miałem tylko 20-30 minut w drodze do pracy

dobre

co do zdjęć - super

#125 Jackos (Jacek Zięba)

Jackos
  • Lokalizacja:
    Ostrołęka

Napisano 18 lipiec 2010 - 14:17

31.
Dołączona grafika

32.
Dołączona grafika

33.
Dołączona grafika

#126 kurdeniewiemco (Paweł Wróblewski)

kurdeniewiemco

Napisano 18 lipiec 2010 - 14:54

Jackos, - 33 najlepsze:)
<p>R5+Sigma 500/4 Sport, RP+24-105 IS STMhttps://www.facebook....swiat.zdjecia/

#127 Marcin STFN

Marcin STFN
  • Użytkownik
  • 1775 postów
  • Lokalizacja:
    Częstochowa/Gdańsk

Napisano 18 lipiec 2010 - 18:53

Jackos, w koncu wyszedl z trawska :-)
Pozdrawiam!
Canon 7D+BG-E7, Canon 50D+BG-E2N, Canon EF 300/2.8 L IS USM, Canon TC 1.4xII, Manfrotto 055 PROB, Manfrotto 393, Skimmer
www.marcinstefanczyk.pl

#128 Jackos (Jacek Zięba)

Jackos
  • Lokalizacja:
    Ostrołęka

Napisano 18 lipiec 2010 - 19:14

Ano wyszedł. Wczoraj również, ale już po ciemku. Tylko jedno zdjęcie wyszło nieporuszone.
34.
Dołączona grafika

#129 szycho (Tomasz Szyszko)

szycho
  • Lokalizacja:
    Zachodniopomorskie

Napisano 20 lipiec 2010 - 09:37

Jackos, nieźle je sobie wyszkoliłeś ;-)

#130 joniec

joniec
  • Użytkownik
  • 81 postów

Napisano 20 lipiec 2010 - 09:51

Jackos, 33 chyba najlepsze jakościowo. Dużo niestety "mydlanych" nie wiem czy to kwestia szkła czy światła... a może obróbki.

Dorzucę jeszcze swoją cegiełkę z derkaczowej sesji:

35.
Dołączona grafika
za dużo ptaków, za mało czasu...

http://www.joniecnaturalnie.com

#131 Jackos (Jacek Zięba)

Jackos
  • Lokalizacja:
    Ostrołęka

Napisano 20 lipiec 2010 - 14:25

joniec, świetne ujęcie. :clap:

Jackos, 33 chyba najlepsze jakościowo. Dużo niestety "mydlanych" nie wiem czy to kwestia szkła czy światła... a może obróbki.

Też się nad tym zastanawiam. Używam C100-400L, a na najdłuższej ogniskowej ten obiektyw mistrzem ostrości na pewno nie jest. Poza tym staram się nie przesadzać z wyostrzaniem podczas obróbki, osobiście wolę zdjęcie lekko niedoostrzone niż przeostrzone. Które wg. Ciebie są mydlane?

#132 Drojac (Jacek)

Drojac
  • Lokalizacja:
    Cisewo

Napisano 20 lipiec 2010 - 14:33

woodsman, Jackos, joniec - piękne derkacze. zazdroszczę nie tylko kadrów ale i w miarę niskiej trawy :) u mnie mimo że łąki są cały czas koszone, derkacze przenoszą się w miejsca, gdzie z kosiarami na pewno nie wjadą :-/ mimo wszystko próbuję, ale póki co chwalić się nie ma czym bo wszystkie foty robione mocno po zachodzie słońca.

Jackos, myślę, że joniec pisze o zdjęciach 31 i 32 - wg mnie coś zżarło kontrast, 33 jak i pozostałe Twoje zdjęcia są ok.

#133 joniec

joniec
  • Użytkownik
  • 81 postów

Napisano 20 lipiec 2010 - 14:52

Dokładnie o 31 i 32 mi chodzi. 100-400L przy 400 i przymkniętej "dziurze" (f7,1)powinien być ostrzejszy.



joniec, świetne ujęcie. :clap:

Jackos, 33 chyba najlepsze jakościowo. Dużo niestety "mydlanych" nie wiem czy to kwestia szkła czy światła... a może obróbki.

Też się nad tym zastanawiam. Używam C100-400L, a na najdłuższej ogniskowej ten obiektyw mistrzem ostrości na pewno nie jest. Poza tym staram się nie przesadzać z wyostrzaniem podczas obróbki, osobiście wolę zdjęcie lekko niedoostrzone niż przeostrzone. Które wg. Ciebie są mydlane?


za dużo ptaków, za mało czasu...

http://www.joniecnaturalnie.com

#134 Jackos (Jacek Zięba)

Jackos
  • Lokalizacja:
    Ostrołęka

Napisano 20 lipiec 2010 - 15:03

Spróbuję jeszcze raz wywołać te rawy na innym monitorze.
Większość derkaczy robiłem na f6,3 a 34 na f5.6 tyle że na 235mm a przy tej ogniskowej obrazy wychodzą całkiem ostre.

#135 woodsman

woodsman
  • Lokalizacja:
    Kąck k/Warszawy

Napisano 20 lipiec 2010 - 20:45

Tak to jest już z zoomami - mają za dużą głębię ostrości i nie rozmywają tła, ale jak się zjedzie z f na 5,6 to zaczyna już mydlić. Stałki są o niebo lepsze, ale..... zawsze jest jakieś ale,.... jak ptica jest za blisko to pozostaje już tylko portrecik
Im lepiej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta......
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
www.tomaszchmielewski.pl

#136 miszak

miszak

Napisano 21 lipiec 2010 - 10:37

Jackos, ale je męczysz. Brawo, brawo! Mam wrażenie, że zostawiasz mnie mocno z tyłu. A taki porządny z Ciebie Ziomal ;-) To w tym miejscu gdzie byliśmy razem?
Ale się temat derkaczowy rozruszał. Dla mnie najlepsze tegoroczne jest 23. Joniec - bardzo ładne ujęcie ale dla mnie na kadr poziomy.
Co do ostrości na zdjęciach Jacka to na 31 ostrośc jest na "korpusie" a nie na oku. Na 32 ostrość jest minimalnie przed ptakiem. Głowa,oko za "płaszczyzną ostrości". Ptak przystaje na chwilke i jak piknie blokada ostrości to strzelamy podejmując duże ryzyko, że ostrość nie jest dokładnie tam, gdzie byśmy chcieli. Do derkacza strzelamy z bardzo bliska tak więc minimalne przesunięcie punktu ostrości powoduje, że oczko jest nieostre. Poza tym zoom jest wrażliwy na zdjęcia pod swiatło. Spada kontrast i ostrość. Ja się tego nauczyłem mając sigmę. 100-400 jest lepszy ale jednak - pod światło można zrobić raz na 1000 jakąś super fotę artystyczną ale generalnie to trzeba ze światłem współpracować.
Można zestawić zdjęcia woodsman`a wstawiane na przemian z Jackosa. Tu priorytet jest jasny - liczy sie tylko oko a reszta - jakoś to będzie ( jest bardzo dobrze ;-) ). Moim zdaniem tak trzymać. Oczywiście celując do ruchliwego derkacza ze stałki mamy ten ułamek sekundy więcej czasu na celowanie bo AF szybciej trafi. Jacku - zbieramy na 500/4 ;-)
Nie miejcie mi za złe tego mądrzenia się. Czasem tak mam :-P
Teraz ja, żeby nie było tak na sucho, również bez dobrej współpracy ze światłem. Oczywiście jak w 99% przypadków F5,6. Kuropatwę wstawiłem na F8 i żałuję, że nie fociłem na 5,6. Dla odmiany mój jest w kropelkach rosy.

36
Dołączona grafika

 


#137 joniec

joniec
  • Użytkownik
  • 81 postów

Napisano 21 lipiec 2010 - 11:49

miszak, zgadzam się w pełni. Jeśli natomiast chodzi o Twoje ujęcie to pod względem pozy, kadru i perspektywy jest super, ale uważam że są za duże kontrasty.
za dużo ptaków, za mało czasu...

http://www.joniecnaturalnie.com

#138 pol

pol
  • Lokalizacja:
    dolnośląskie

Napisano 21 lipiec 2010 - 14:55

miszak mi trochę jasna góra przeszkadza ale i tak super

#139 chemik (Krzysztof Krahel)

chemik
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 21 lipiec 2010 - 21:01

Kadr świetny, tylko szkoda że w cieniu...
http://chemik12.blogspot.com/
http://krahel.cba.pl/


Canon 40D + C 50/1.8 ,C 400/5.6, T 17-50/2,8

#140 Jackos (Jacek Zięba)

Jackos
  • Lokalizacja:
    Ostrołęka

Napisano 21 lipiec 2010 - 21:37

miszak, kadr jak najbardziej na tak ale mi również nieco przeszkadza ten jasny pas na górze. Gdyby nie to, byłoby świetnie :thumbsup:

To w tym miejscu gdzie byliśmy razem?

Stamtąd derkacz wyniósł się już dawno, po skoszeniu łąki. Od tamtej pory cicho tam jak makiem zasiał ;-)

Jacku - zbieramy na 500/4 ;-)

Nie wiem jak Ty, ale ja już uzbierałem 1/100 potrzebnej kwoty :mrgreen:





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych