Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

W KPN, gdzieś na styku wyobraźni z rzeczywistością...


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
52 odpowiedzi w tym temacie

#1 Pyzik

Pyzik
  • Użytkownik
  • 291 postów

Napisano 10 maj 2009 - 11:33

...w miejscach bardziej czasem niż przestrzenią określonych, znajdują się ukryte za zasłoną bezbarwnej, zabieganej codzienności ulotne, choć jak najbardziej rzeczywiste baśniowe światy.

Wiele zimowych i wiosennych dni poświęciłem na ich odnalezienie... w swoim wnętrzu. :-)
Oto kilka z nich:

1.
Dołączona grafika


2.
Dołączona grafika


3.
Dołączona grafika


4.
Dołączona grafika


5.
Dołączona grafika


6.
Dołączona grafika


7.
Dołączona grafika


8.
Dołączona grafika


9.
Dołączona grafika

#2 Vulpes (Marek Skruch)

Vulpes
  • Lokalizacja:
    Jasło

Napisano 10 maj 2009 - 11:52

Pyzik, przepiękna seria!
"...w miejscach bardziej czasem niż przestrzenią określonych, znajdują się ukryte za zasłoną bezbarwnej, zabieganej codzienności ulotne, choć jak najbardziej rzeczywiste baśniowe światy." To Twoje czy zasłyszane? ;-)
<strong class='bbc'><span style='font-size: 10px;'>Pentaxy dwa i kupa szkła ;)</span></strong><br />
<span style='font-size: 14px;'><strong class='bbc'><a class='bbc_url' href='[url="""]http://www.marekskruch.pl'>www.marekskruch.pl</a></strong></span>[/url]

#3 Pyzik

Pyzik
  • Użytkownik
  • 291 postów

Napisano 10 maj 2009 - 12:06

Pyzik, przepiękna seria!
"...w miejscach bardziej czasem niż przestrzenią określonych, znajdują się ukryte za zasłoną bezbarwnej, zabieganej codzienności ulotne, choć jak najbardziej rzeczywiste baśniowe światy." To Twoje czy zasłyszane? ;-)


THX! Oczywiście, że moje. :-)

Gdy człowiek przybywa sam na sam z przyrodą, wyciszony, skoncentrowany na znalezieniu obrazów potrafiących oddać to co myśli i czuje, to czasami coś mądrego do głowy przyjdzie.

BTW. Zdjęcia powstawały w Górkach, Granicy, Starej Dąbrowie i Łubcu i gdzieś pomiędzy nimi :-).

#4 Myyrek

Myyrek
  • Małomówny
  • 48 postów
  • Lokalizacja:
    ZAMOJSZCZYZNA

Napisano 10 maj 2009 - 12:22

Pyzik, bardzo mi się podoba ta seria, wracaj w te miejsca i pokazuj nam takie fotki :clap:
C50D+C100/2,8 +C100-400L +C430EX

#5 UDILEK (Jarek)

UDILEK
  • Użytkownik
  • 1732 postów
  • Wiek: 59
  • Lokalizacja:
    Wieluń

Napisano 10 maj 2009 - 13:03

MAGIA !!! :shock:

PENTAX K10D, K-5, SIGMA 50-500 mm f/4-6.3 DG EX APO RF + PENTAX MACRO 100mm/2,8 i TROCHĘ ZABAWEK NA M42. NOKIA N8 :-) MOJE VIDEO


#6 moby dick

moby dick
  • Lokalizacja:
    Zręcin k/Krosna

Napisano 10 maj 2009 - 13:51

Genialne!!! Zwłaszcza 1, 2 i 3.
Canon 7D; C 400/5.6 L; Benro gh-2; Patrol GR

#7 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 10 maj 2009 - 20:29

:hmmm: zasadniczo to na naszym forum nie ma czegoś takiego jak wątek autorski... Niemniej jest coś takiego jak opowiadanie historii, a twoje zdjęcia z pewnością taką historię opowiadają i stanowią jedną całość i mam nadzieję że ten wątek będzie tak właśnie odebrany.

Niebywałe kadry... czekam na resztę.

:ninja:


#8 Jackos (Jacek Zięba)

Jackos
  • Lokalizacja:
    Ostrołęka

Napisano 10 maj 2009 - 20:41

Wow! Znakomita seria, ze wskazaniem na 1-4 oraz 6,7. Brawo Pyzik :clap:

#9 Pyzik

Pyzik
  • Użytkownik
  • 291 postów

Napisano 10 maj 2009 - 21:22

:hmmm: zasadniczo to na naszym forum nie ma czegoś takiego jak wątek autorski... Niemniej jest coś takiego jak opowiadanie historii,



...która zresztą niebawem będzie miała dalszy ciąg w postaci paru zdań, osadzających "magię" w "realiach" no i oczywiście zdjęć. :-)

#10 Wojtek_sl

Wojtek_sl
  • Lokalizacja:
    Siemianice

Napisano 11 maj 2009 - 06:43

Piękne :bow: (1-4 najbardziej mi się podobają)

#11 chemik (Krzysztof Krahel)

chemik
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 11 maj 2009 - 06:49

Świetna seria. Czuje się w nich coś takiego, jakby się tam było ;-)
http://chemik12.blogspot.com/
http://krahel.cba.pl/


Canon 40D + C 50/1.8 ,C 400/5.6, T 17-50/2,8

#12 Mortis

Mortis
  • Lokalizacja:
    Olsztyn

Napisano 11 maj 2009 - 06:57

4,6,8- Niebywale jest, jak niesamowicie slajd oddaje swiatło.. Bo zdjęcia jak rozumiem są robione własnie na slajdach?


Zawsze kiedy oglądam tak piękne analogowe fotografie, gdzieś w środku topnieje we mnie strach przed slajdami.. Zawsze w plecaku mam Minoltę z velvią, a jednak boje się jej używać, by nie stracić, światła, okazji.. cyfra jest łatwiejsza.. Ale właśnie dzięki takim fotografiom jak Twoje Pyzik, uświadamiam sobie, ze nie tedy droga :)

Przepiękna seria, nie mogę pojąć w jaki sposób na 4 zostało wyciągnięte światło na gałęziach.. To chyba czysta wiedza, doświadczenie, i kunszt... Doskonale pamiętam, publikowałem tu na forum bardzo podobne zdjęcie, prawie identyczny kadr. Różnica, jak miedzy niebem a ziemią... To po prostu są Twoje umiejętności, gratuluje :)

6 urzeka prostotą formy, swoim klasycyzmem, który mimo wszystko nigdy się nie nudzi. W podziw wprawia oddanie kontrastów, subtelna barwa zdjęcia, i obecność szczegółów zarówno w cieniach, jak i na tarczy słońca.. niesamowite!

8 jest nie do opisania. To, co dzieje się na tej fotografii przerasta granice zwykłego pojmowania.. W jaki sposób? Proszę, uchyl rąbka tajemnicy..


Przepiękne, przepiękne prace..

Pozdrawiam :)
World is a lonely place - you're on your own.

#13 moby dick

moby dick
  • Lokalizacja:
    Zręcin k/Krosna

Napisano 11 maj 2009 - 13:26

Już pisałem ale powtórzę, bo brak słów-CUDO!. Cała moja rodzina podziwiała te widoki nie wierząc, że mamy w Polsce tak wspaniale krajobrazy....
Za uchylenie odrobiny rąbka tajemnicy, odnośnie warsztatu również będę bardzo wdzięczny.
Canon 7D; C 400/5.6 L; Benro gh-2; Patrol GR

#14 kocoor

kocoor
  • Lokalizacja:
    Namysłów,opolskie

Napisano 11 maj 2009 - 13:59

Cała moja rodzina podziwiała te widoki nie wierząc, że mamy w Polsce tak wspaniale krajobrazy....

Otóż to . Takie zdjęcia powinno się pokazywać wszystkim tym , którzy jeżdżą po świecie oglądać kupę kamieni na środku niczego .
A zdjęcia BOMBA.
notoryczny brak czasu

#15 Pyzik

Pyzik
  • Użytkownik
  • 291 postów

Napisano 11 maj 2009 - 18:58

THX za zachwyty.

Tak jak obiecałem wątek będzie miał dalszy ciąg.

W ciągu kilku dni (dużo pracy niestety) dokładnie opiszę jak powstały te zdjęcia. Inna sprawa to to czy Wam pomogą... nie wiem... zobaczymy.

#16 Pyzik

Pyzik
  • Użytkownik
  • 291 postów

Napisano 11 maj 2009 - 19:37

Przepiękna seria, nie mogę pojąć w jaki sposób na 4 zostało wyciągnięte światło na gałęziach.. To chyba czysta wiedza, doświadczenie, i kunszt... Doskonale pamiętam, publikowałem tu na forum bardzo podobne zdjęcie, prawie identyczny kadr. Różnica, jak miedzy niebem a ziemią... To po prostu są Twoje umiejętności, gratuluje :)


Tak jak napisałem wcześniej. postaram się opisać proces tworzenia ww. zdjęć. Piszesz Mortis, o wiedzy, doświadczeniu, kunszcie. Przez skromność nie będę zaprzeczał. ;-)

Natomiast przede wszystkim dla mnie w fotografii istotna jest umiejętność wzbudzania w widzach emocji, poprzez określony sposób obrazowania rzeczywistości. Zdjęcie to dla mnie nie trofeum... w stylu... Patrz...! sfotografowałem drzewo, łosia, ptaka, łąkę.

A raczej medium pozwalające przekazać innym swoje emocje. By zdjęcie stało się nośnikiem emocji, tworząc je trzeba posiąść swoistą umiejętność wtłoczenia w kadr tego co się czuje, myśli, co sie przeżywa. Zapewniam, jest na to wiele konkretnych sposobów.

Gdy nie ma zamysłu, chęci przekazania czegoś innym, a jedynie próba pokazania rzeczywistości, to zdjęcie dość często jest odbierane jako płytkie emocjonalnie i po prostu nikogo nie wzrusza. Ot taki poprawny widoczek, na który patrzymy góra 2-3 sekundy, a nastepnie o nim zupełnie zapominamy.

Podsumowując, po pierwsze dla mnie nie jest ważne co fotografuję i gdzie, ale w jaki sposób to robię!

Ww. podejście implikuje sposób robienia przeze mnie zdjęć, ale o tym za jakiś czas.

BTW... ta droga nie wydaje ci się Mortis znajoma...? ;-)


Dołączona grafika

#17 Pyzik

Pyzik
  • Użytkownik
  • 291 postów

Napisano 17 maj 2009 - 09:01

Tekst usunięty na życzenie autora /- edit by Qgito

#18 Mortis

Mortis
  • Lokalizacja:
    Olsztyn

Napisano 17 maj 2009 - 12:12

BTW... ta droga nie wydaje ci się Mortis znajoma...?


Jeśli pytasz o drogę ze zdjęcia, to nie, chyba nie poznaję.. Natomiast doskonale rozpoznaję fotograficzną drogę o której piszesz, wiem, że kryje się ona gdzieś za horyzontem.. Chciałbym kiedyś wreszcie do niej dotrzeć, i móc nią dalej podążać. Dzięki fotografiom takim jak te prezentowane w tym wątku, oraz ich autorom Pyzik, łatwiej jest w codziennym biegu nie stracić z oczu tej wymarzonej ścieżki. Dziękuje za wskazywanie właściwego kierunku :) wskazówki jakich udzieliłeś w tym wątku są niezwykle cenne.
World is a lonely place - you're on your own.

#19 Pyzik

Pyzik
  • Użytkownik
  • 291 postów

Napisano 17 maj 2009 - 13:35

BTW... ta droga nie wydaje ci się Mortis znajoma...?

Jeśli pytasz o drogę ze zdjęcia, to nie, chyba nie poznaję..


To dokładnie ta sama droga, prawie to samo miejsce, co na zdjęciu nr. 4. Przyjrzyj się drzewom na środku kadru w 4. i tym oświetlonym na żółto w kadrze powyżej. To te same drzewa. Jendo wykonane teraz na wiosnę, a jedno ubiegłej jesieni.
Przy okazji widać jak bardzo światło potrafi zmienić określone miejsce i jak bardzo wpłynąć na jego postrzeganie.

cdn.

#20 Mortis

Mortis
  • Lokalizacja:
    Olsztyn

Napisano 17 maj 2009 - 16:30

BTW... ta droga nie wydaje ci się Mortis znajoma...?

Jeśli pytasz o drogę ze zdjęcia, to nie, chyba nie poznaję..


To dokładnie ta sama droga, prawie to samo miejsce, co na zdjęciu nr. 4. Przyjrzyj się drzewom na środku kadru w 4. i tym oświetlonym na żółto w kadrze powyżej. To te same drzewa. Jendo wykonane teraz na wiosnę, a jedno ubiegłej jesieni.
Przy okazji widać jak bardzo światło potrafi zmienić określone miejsce i jak bardzo wpłynąć na jego postrzeganie.

cdn.



faktycznie, w zyciu bym nie pomyslal ze to to samo miejsce.. :) niesamowite
World is a lonely place - you're on your own.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych