Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem


Zdjęcie

Jarząbek


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
358 odpowiedzi w tym temacie

#161 Judyta

Judyta
  • Użytkownik
  • 2223 postów
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 14 październik 2010 - 09:54

Jackos, 41.- bardzo ładnie :-D

#162 Jackos (Jacek Zięba)

Jackos
  • Lokalizacja:
    Ostrołęka

Napisano 14 październik 2010 - 10:19

Dzięki :-)
Czekam niecierpliwie aż Krzych się tu uaktywni. Myślę że zakasuje nas wszystkich ;-)

#163 Harvester (Tomek J. Kierkowicz)

Harvester
  • Lokalizacja:
    Kraków

Napisano 14 październik 2010 - 11:43

Gratuluje, piękne jarząbki wstawiacie. :-D

FB

tomaszkierkowicz.manifo.com


#164 szycho (Tomasz Szyszko)

szycho
  • Lokalizacja:
    Zachodniopomorskie

Napisano 14 październik 2010 - 12:41

miszak, Jackos, świetne foty. Oj zazdroszczę zazdroszczę :clap:

Dzięki :-)
Czekam niecierpliwie aż Krzych się tu uaktywni. Myślę że zakasuje nas wszystkich ;-)

No właśnie też się tak zastanawiam, kiedy Krzychu coś pokaże z waszej wyprawy???
krzych, do tablicy! ;-)

#165 Drojac (Jacek)

Drojac
  • Lokalizacja:
    Cisewo

Napisano 14 październik 2010 - 14:08

miszak, Jackos :clap: :clap: dla mnie odpowiednio :38 i 41.
szycho, przecież dziś Dzień Nauczyciela więc Krzych pewnie na wagarach ;-)

#166 miszak

miszak

Napisano 14 październik 2010 - 14:40

Krzych to inna bajka niż my ale i tak dziękuję za opinie.
To wygląda mniej więcej tak, że jarzabek niby sie plącze po tym lesie niby bez powodu ale jak zobaczy Krzycha to pędzi do niego, mało co go nie potrąci i tyle. Nastepnym razem Jacku bierzemy Krzycha między siebie na wabia :mrgreen:

Zdjęcia zdjęciami ale co się napatrzylismy na sposób poruszania się tego kurczaczka po rewirze to nasze. Mówię Wam fajowy jest i bardzo łatwy do focenia. Chyba, że focą tacy amatorzy jak ja, którzy robią to dla czystej radości i przyjemności mało zastanawiając się nad efektami. Nic to, następnym razem ...
Warunki jak na mój 100-400 bardzo ciężkie. ISO 1600-200, -1ev i przy tym czasy rzędu 1/50 - 1/125. Rzadko trafiało się ciut lepiej. To moja pierwsza typowo leśna sesja i widzę cień szansy na poprawę.

 


#167 pol

pol
  • Lokalizacja:
    dolnośląskie

Napisano 14 październik 2010 - 16:40

Panowie - super

#168 krzych

krzych

Napisano 14 październik 2010 - 18:34

O, widzę że zostałem bohaterem ostatnich postów hi hi :-) Oczywiście zaraz po jarząbku, którego to chłopaki pięknie pokazali na świetnych zdjęciach. Opłaciło się ganiać po Puszczy? Opłaciło. Ale nad kondycją to trzeba popracować ;-)
Żal jedynie tej sóweczki, że za późno przyleciała...

#169 miszak

miszak

Napisano 15 październik 2010 - 07:32

O, widzę że zostałem bohaterem ostatnich postów hi hi :-) Oczywiście zaraz po jarząbku, którego to chłopaki pięknie pokazali na świetnych zdjęciach. Opłaciło się ganiać po Puszczy? Opłaciło. Ale nad kondycją to trzeba popracować ;-)
Żal jedynie tej sóweczki, że za późno przyleciała...


Na piękne foty Krzychu czekamy, czekamy...
Opłaciło się ganiać. Zdjęcia zdjęciami ale choćby po to. żeby na kolację zarobić ;-)
42
Dołączona grafika
43
Dołączona grafika
44
Dołączona grafika

A w ramach eksperymentalnych doświadczeń ze sprzętem wrzuce ta sóweczkę do BŁ.
Oj, żal jej, żal .... :cry:

Czy powinienem te foty rozjaśnić? Ptak by może wyszedł lepiej ale tak jest lepiej oddana atmosfera. Jak myślicie?

 


#170 szycho (Tomasz Szyszko)

szycho
  • Lokalizacja:
    Zachodniopomorskie

Napisano 15 październik 2010 - 10:25

miszak, i znowu świetna seria :clap: Co do rozjaśniania, to teraz jestem w pracy i monitor którego używam raz wyświetla tak a raz inaczej ;-)

#171 Raszka

Raszka
  • Użytkownik
  • 174 postów
  • Lokalizacja:
    Kaszuby

Napisano 15 październik 2010 - 16:53

Jackos, miszak gratuluję tak udanego spotkania z taką piękną "kurką" ;-) Zdjęć żadnych nie będę szczególnie wyróżniać, bo za dużo byłoby wymieniania ich numerów, choć niektóre podobają mi się bardziej niż bardzo ;-) Świetne Panowie! :clap:

Aha, co do pytania o rozjaśnianie fot - nie znam się, ale wg mnie wszystko jest dostatecznie jasne, więc ja bym nic nie rozjaśniała.

#172 krzych

krzych

Napisano 21 październik 2010 - 23:04

Ta jesień przyniosła wiele ciekawych spotkań z jarząbkami, zostało z tego masa zdjąć... Może to już ostatnie tegoroczne jarząbkowe podejścia, choć przyznam zamarzył mi się jarząbek w ośnieżonej Puszczy ;-) Czas pokaże. Tymczasem regulaminowe 3 kadry ze wspólnego wyjazdu z Jackosem i miszakiem. No i już mam przygotowane 3 kolejne... ;-)
45
Dołączona grafika
46
Dołączona grafika
47
Dołączona grafika

#173 buteo

buteo

Napisano 22 październik 2010 - 00:34

miszak, kompozycyjnie 43 mi sie najbardziej :-)
krzych, 46 takie bardzo 'zadbane', pięknie podzielone tło i to co się dzieje z gałązkami z lewej ,to uwielbiam. Ale 47 jak najbardziej,ten kadr kupuje! :-D świetne otoczenie .

Proszę reszte :mrgreen:

#174 Qelka (Karolina Myroniuk)

Qelka
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 22 październik 2010 - 07:17

Jak tu się nie zachwycać tymi ptakami, skoro tak pięknie je na swoich zdjęciach pokazujecie. Miszakowy tylko dostanie cięgi. A tak odszumić 42 i 43 to co ?

"Żyjemy w niebezpiecznej epoce. Ludzie zdobyli kontrolę nad przyrodą, zanim zdobyli kontrolę nad sobą."

 Albert Schweitzer (1875 - 1965)

 

http://myroniuk.wix.com/wildlife


#175 kurdeniewiemco (Paweł Wróblewski)

kurdeniewiemco

Napisano 22 październik 2010 - 07:22

krzych, - idealne 46, 47 natomiast zbyt centralnie.
miszak, - 43 najlepsze z tej serii.
zazdroszczę :P
<p>R5+Sigma 500/4 Sport, RP+24-105 IS STMhttps://www.facebook....swiat.zdjecia/

#176 Judyta

Judyta
  • Użytkownik
  • 2223 postów
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 22 październik 2010 - 07:24

miszak, krzych, pięknie

#177 Messenger

Messenger

Napisano 22 październik 2010 - 08:12

miszak, krzych, mistrzostwo samo w sobie :bow: :bow:

#178 Jackos (Jacek Zięba)

Jackos
  • Lokalizacja:
    Ostrołęka

Napisano 22 październik 2010 - 08:18

No Krzychu, znowu pojechałeś po bandzie ;-) 46 mnie urzekło, to w liściach też świetne.
miszak, z ostatniej Twojej serii wg mnie 44 rządzi ;-) Bardzo lubię tego typu ujęcia. A tak na marginesie to wszystkie trzy kwalifikują się do odszumienia.
Do kompletu dorzucę jeszcze jarząbka na tym samym patolu co na 47, chyba nawet w tym samym momencie cyknięty.
48.
Dołączona grafika

#179 niemek

niemek
  • Lokalizacja:
    Kazimierz Bisk./P-ń

Napisano 22 październik 2010 - 12:58

45 bajka.

Krzysztof Niemczewski C7D, C 100-300 4.5-5.6 USM, C 400 5.6L,


#180 Luke92 (Łukasz Rados)

Luke92

Napisano 22 październik 2010 - 13:39

Co by to powiedzieć - wszystkie fotki świetne, Panowie. Na pewno coś jeszcze macie :mrgreen:
Pozdrawiam, Łukasz
www.lukaszrados.pl




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych