Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Problemy z forum


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
155 odpowiedzi w tym temacie

#121 Piciu

Piciu
  • Użytkownik
  • 394 postów

Napisano 27 marzec 2010 - 21:33

Chciałbym dodać zdjęcia do galerii, ale nie mogę! Co muszę zrobić?

#122 piotrek123

piotrek123
  • Użytkownik
  • 217 postów

Napisano 27 marzec 2010 - 21:42

Dodać się do grupy Album Team:
http://www.fotoprzyroda.pl/groups/
Alfa 300 + SAL 18-70 + Tamron 70-300 LD DI Macro 1:2 :kris:

#123 Piciu

Piciu
  • Użytkownik
  • 394 postów

Napisano 27 marzec 2010 - 22:21

Odnalazłem się w Fundatorach i co dalej? Mało tego w tym roku też wesprzeć forum chcem:)

#124 bemol

bemol
  • Użytkownik
  • 446 postów

Napisano 28 marzec 2010 - 19:15

Mam problem z oznaczaniem nieprzeczytanych wiadomości. Dotyczy to tak właściwie tylko wątku z ptakami. Wygląda to mniej więcej tak - zielony listek na ptakach (wchodzę) - przeglądam wszystkie nie przeczytane (oznaczone zielonym listkiem) tematy w "Wodnych", "Lądowych", i "Drapieżnych". Wydaje się, że przeczytałem wszystkie nowe wątki i tematy. Wracam na stronę główną i ... widzę zielony listek na ptakach. Myślę sobie... "pewnie w między czasie ktoś coś napisał". Wchodzę znowu i??? nie widać zielonych listków... czyli jednak nikt nic nie napisał.
Ale potem wracam na stronę główną, wciskam "Zobacz posty nieprzeczytane" i okazuje się, że mam nieprzeczytanych sporo postów w "Ptakach", których po prostu nie oznaczało mi kolorkiem zielonym.
Problem tkwi we mnie (i moim sprzęcie), czy w funkcjonowaniu forum :?:

#125 Girdian

Girdian

Napisano 28 marzec 2010 - 19:28

Ja sobie poradziłem z tym używając funkcji "Zobacz posty nieprzeczytane" a tematy które mnie nie interesują dałem do ignorowanych.

Konstruktywna krytyka Ciebie nie kosztuje NIC, mi może pomóc w dalszym rozwoju :-)
D7100/D200+N300/4 AF+K1.4 DGX stoi to na Benro
http://www.tomaszwalkowiak.art.pl/


#126 bemol

bemol
  • Użytkownik
  • 446 postów

Napisano 28 marzec 2010 - 19:37

Ja też używam teraz tej funkcji, ale z chęcią czytam wszystkie wątki (przez to jeszcze trochę i mnie z roboty wyrzucą :lol: ). Zauważyłem jednak jeszcze jeden problem wynikający pewnie z mojego łącza lub komputera - Gdy otwieram wszystkie nieprzeczytane posty, a następnie wybieram opcję "Otwórz wszystkie w nowych oknach" to częściej zdarza mi się, że zdjęcia ładują się do połowy (ktoś już o tym pisał) i nawet jak staram się dotrzeć do źródła to zdjęcie wygląda tak samo - do połowy i z głowy. Potem z innego komputera wchodzę po kolei do wątku i zdjęcie widzę w całości. Zgłupiałem i dlatego proszę o poradę.

#127 Qelka

Qelka

Napisano 29 marzec 2010 - 08:09

mam to samo z połówkami zdjęć. W domu z dwóch komputerów na łączu plusa 90 % zdjęć wyświetla mi się do połowy lub widzę tylko górę. W pracy na neostradzie wszystko idealnie chodzi.

Dlatego nim zacznę pracę godzinę się rano rozkręcam na forum :mrgreen:

"Żyjemy w niebezpiecznej epoce. Ludzie zdobyli kontrolę nad przyrodą, zanim zdobyli kontrolę nad sobą."

 Albert Schweitzer (1875 - 1965)

 

http://myroniuk.wix.com/wildlife


#128 aloes

aloes
  • Użytkownik
  • 271 postów

Napisano 29 marzec 2010 - 11:19

Mam to samo. Na szczęście przeładowanie poszczególnych, niezaładowanych do końca stron rozwiązuje problem, chociaż niewątpliwie trwa dłużej i jest mniej wygodne, niż gdyby ładowały się od razu.
Canon 40D, C 24-105, C 100-400, Sigma 10-20, C 100 Macro, C 430 ExII, Manfrotto, Sirui, różny drobiazg i wielkie plany.
Ponadto C PowerShot SX220, rower, sporo zapału i straszliwy brak czasu.

#129 Dunadan

Dunadan

Napisano 29 marzec 2010 - 11:47

To wszystko kwestia łącza niestety, u mnie podobnie... miejmy nadzieję ze wkrótce jakości łącz się poprawią w Polsce i wreszcie zbliżymy się do światowego poziomu...

:ninja:


#130 morav

morav

Napisano 29 marzec 2010 - 16:43

Chciałbym dodać zdjęcia do galerii, ale nie mogę! Co muszę zrobić?


Czasowo zablokowane jest dodawanie nowych zdjęć, teraz proszę głosować na zdjęcia zgromadzone w poczekalni. Zdjęcia będziemy przenosić do galerii tematycznych.

#131 bemol

bemol
  • Użytkownik
  • 446 postów

Napisano 29 marzec 2010 - 17:01

Mam to samo. Na szczęście przeładowanie poszczególnych, niezaładowanych do końca stron rozwiązuje problem, chociaż niewątpliwie trwa dłużej i jest mniej wygodne, niż gdyby ładowały się od razu.

Powiedz jak wykonujesz to przeładowanie. Ja wykorzystałem wszystkie znane mi możliwości. I nic. Nie jestem informatykiem, tylko zwykłym użytkownikiem - może czegoś nie wiem. Jak mam problem na prywatnym kompie to jedyne rozwiązanie obejrzeć wątek na kompie w pracy. Problem oznaczania nieprzeczytanych tematów w wątku "Ptaki" dotyczy jednak wszystkich lokalizacji połączenia internetowego, które do tej pory wypróbowałem.
I tak na koniec... już mniejsza z tym oznakowaniem wiadomości..., ale zdjęcia "do połowy i z głowy" doprowadzają mnie do gorączki. I mam ochotę wyrzucić kompa przez okno. Proszę niech ktoś kompetentny wytłumaczy mi, jak krowie na granicy, co jest nie tak. Czy problemem jest łącze (TPSA + Livebox), komputer (najczęściej laptop), czy największym problemem jestem ja, jako użytkownik.


P.S. Minęło trochę czasu i ten wątek widzę wciąż jako nieprzeczytany - dziwne bo przecież to ja ostatnio pisałem. Już nic nie rozumiem, ale więcej nie będę narzekał tylko radził sobie na inne sposoby.

#132 aloes

aloes
  • Użytkownik
  • 271 postów

Napisano 29 marzec 2010 - 17:24

Powiedz jak wykonujesz to przeładowanie.


U mnie - Firefox, Vista, komputer dość stary i o kiepskich parametrach, domowa sieć WLAN na w miarę porządnym łączu - działa zwykłe kliknięcie "odśwież bieżącą stronę", a najczęściej klikam prawym przyciskiem na tytuł karty i klikam "odśwież kartę".

Moja metoda przeglądania forum jest taka: staram się zaglądać na tyle często, żeby jednorazowo nowych postów nie było za dużo. Wiem, nie zawsze się da. Odpalam uruchamianie wszystkich nieprzeczytanych wątków w nowych kartach, daję forum chwilkę na załadowanie i zaczynam od wątków bez zdjęć - takich jak ten. Potem zaglądam do wątków ze zdjęciami. Jeśli załadowały się w nich wszystkie zdjęcia - cieszę się, oglądam i idę dalej, jeśli widzę, że nie załadowały się zdjęcia już obejrzane, a w wątku nowe są tylko komentarze - czytam i zwykle idę dalej, chyba, że chcę jeszcze raz zerknąć na zdjęcie, wtedy przeładowuję stronę i w czasie jej ładowania się oglądam inne. Jeśli nie załadowały się nowe zdjęcia - przeładowuję i jak wyżej. Jest to denerwujące, ale działa.

Próbowałam używać Opery, która ma funkcję nieładowania obrazków, i wtyczki do Firefoxa, która ma to samo zadanie. U mnie nie zdało egzaminu, bo nie ładowały się też awatary, emotikonki i miniaturki z galerii. Marzy mi się podobna wtyczka do Firefoxa, ale taka, która filtrowałaby zdjęcia po wielkości... Wtedy wszystko mniejsze od, powiedzmy, 100 kb ładowałoby się automatycznie, a pozostałe - po kliknięciu... Obejrzane zdjęcia nie musiałyby się ładować powtórnie i nieobejrzane ładowałyby się szybciej. Szukałam czegoś takiego, ale nie znalazłam - może ktoś o czymś podobnym wie? Trochę się boję, co będzie, kiedy w sezonie letnim prawie całkiem przesiądę się ze stałego łącza na EDGE...
Canon 40D, C 24-105, C 100-400, Sigma 10-20, C 100 Macro, C 430 ExII, Manfrotto, Sirui, różny drobiazg i wielkie plany.
Ponadto C PowerShot SX220, rower, sporo zapału i straszliwy brak czasu.

#133 bemol

bemol
  • Użytkownik
  • 446 postów

Napisano 29 marzec 2010 - 18:06

OK obiecuję, że to ostatni raz. Na stronie głównej temat "Sprawy organizacyjne forum" na zielono. Wchodzę dalej - wszystko na pomarańczowo. THE END.

#134 August

August

Napisano 29 marzec 2010 - 18:09

bemol, a przeglądasz to co jest powyżej? czyli "Przywitaj się" i inne takie? Bo dopóki ich nie oznaczysz jako przeczytane to będziesz widział "na zielono"....
<p>Nikon FX i Olympus m4/3

#135 bemol

bemol
  • Użytkownik
  • 446 postów

Napisano 29 marzec 2010 - 21:57

August, przeglądam. Zwracam uwagę na wszystkie tematy. Biję się w piersi - dzisiaj nie spojrzałem na górę i faktycznie coś nowego było w ogłoszeniach i dotyczyło współfinansowania forum. Ale... Podam kolejny przykład, który mam w chwili obecnej (znowu wątek "Ptaki"). Z lewej zielony listek (czyli jest coś nowego), a poniżej "Wodne", "Lądowe" i "Drapieżne" oznaczone na pomarańczowo (te malutkie kwadraciki), czyli w żadnym "podwątku" nic się nie pojawiło.
Jak patrzę na ssaki, też oznaczone zielonym listkiem, to od razu poniżej widzę, że nowe posty pojawiły się w parzystokopytnych, bo te kwadraciki są zielone.
Żeby nie było, nie jest to dla mnie wielki problem. Zwróciłem tylko uwagę, że coś jest nie tak. I już naprawdę nie będę narzekał

#136 bemol

bemol
  • Użytkownik
  • 446 postów

Napisano 22 kwiecień 2010 - 08:36

Post pod postem, ale minęło sporo czasu. Do rzeczy.
Drugi raz zdarzyło mi się, że otwierając stronę forum (tym razem w wątku BŁ, Kwiecień 2010, strona 32) pojawia się w mojej przeglądarce taki oto komunikat:
"Ostrzeżenie: Odwiedzenie tej witryny może spowodować uszkodzenie komputera. Witryna www.fotoprzyroda.pl zawiera elementy z witryny www.fotogaleria.warszawa.pl zawierającej złośliwe oprogramowanie, które może uszkodzić komputer lub w inny sposób działać bez zgody użytkownika. Samo odwiedzenie witryny, w której przechowywane jest złośliwe oprogramowanie, może spowodować zainfekowanie komputera."
Czy to moja przeglądarka jest zbyt wrażliwa, czy rzeczywiście coś jest na rzeczy :?:

#137 chemik

chemik

Napisano 22 kwiecień 2010 - 11:32

Nie tylko tobie się pojawia ten komunikat. Przepuszczam ,że używasz chrome. Mam podobnie.
http://chemik12.blogspot.com/
http://krahel.cba.pl/


Canon 40D + C 50/1.8 ,C 400/5.6, T 17-50/2,8

#138 michalv

michalv

Napisano 22 kwiecień 2010 - 19:58

Sądzę, że to przez zdjęcia Fotismosa. One są linkowane z fotogalerii.warszawa.

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#139 bemol

bemol
  • Użytkownik
  • 446 postów

Napisano 23 kwiecień 2010 - 05:23

chemik, tak jak mówisz używam chrome. Domyślam się, że w tym przypadku mogę olać ten komunikat, czy słusznie??

#140 chemik

chemik

Napisano 23 kwiecień 2010 - 06:57

Ja olałem. Czy słusznie? Sam nie wiem.
http://chemik12.blogspot.com/
http://krahel.cba.pl/


Canon 40D + C 50/1.8 ,C 400/5.6, T 17-50/2,8