Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Kruk po raz drugi


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
34 odpowiedzi w tym temacie

#21 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 06 marzec 2007 - 22:41

Nie wiem czy się czasem nie mylę, ale coś mi świta że na forum fotografia oczywiście sprawa priorytetowa, ale jakość już nie koniecznie, bo chodziło o przeżycia, emocje, adrenalina, :lol: dziś część z nas robi już foty ciut nie profesjonalne, ja dla przykładu zatraciłem już przyjemność z podglądania natury, sprawiam że owa natura mnie podchodzi, dużo się zmieniło od jesieni.
Może jednak nie jest tak zle, może trzeba zacząć więcej fotografować a mniej się rozwodzić na temat jakości a bardziej na temat jak, gdzie, kiedy, i co się przy tym przeżyło, bo chyba takie były nasze początki, choć może mam już sklerozę albo coś sobie ubzdurałem. :roll:

#22 morav

morav
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 06 marzec 2007 - 23:02

bo chodziło o przeżycia, emocje, adrenalina,

tomajk, masz rację, ale należy dążyć aby uwiecznić to jak najlepiej.
Nie jesteśmy galerią, tam duża cześć zdjęć nie znalazła by miejsca

#23 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 06 marzec 2007 - 23:16

Tomajk emocje rzecz ważna, ale jakość zdjęć również. Najważniejsze w fotografii chyba jest dostrzeganie ciekawych elementów i właściwe ich pokazywanie, a więc znalezienie głównego motywu zdjęcia i wyeksponowanie go przez kadr, głębię ostrości, odpowiednie światło, ciekawą kolorystykę. Na to zwracać trzeba uwagę w naszych komentarzach. Objechanie kogoś mówiąc 'zdjęcie do kosza', albo 'beznadziejne nie powinieneś go pokazywać' jest tak samo bez sensu jak napisanie tylko 'super' (choć czasem po prostu nie da się inaczej, bo zdjęcie jest po prostu super i sam tak piszę :mrgreen: ;-) ).
Emocji jakie nam towarzyszą w fotografowaniu i niestety tak łatwo sie nie przekaże nawet najlepszym zdjęciem i pozostaną one głównie w nas. Owszem ciekawa historia powstania zdjęcia pomoże często w odbiorze, ale wielu tu pokazującym chyba najbardziej chodzi o dowiedzenie się czegoś na temat zdjęcia. Rzeczowych uwag. I kazdemu zależy by być jak najlepszym w danej dziedzinie, stąd jakość zdjęć jest ważna i bycie coraz lepszym również.

#24 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 07 marzec 2007 - 06:13

Emocji jakie nam towarzyszą w fotografowaniu i niestety tak łatwo sie nie przekaże nawet najlepszym zdjęciem i pozostaną one głównie w nas. Owszem ciekawa historia powstania zdjęcia pomoże często w odbiorze,

I właśnie tak z grubsza o to mi chodziło, że oczywiście każdemu rozsądnemu człowiekowi zależy na poprawie jakości, ale często będąc na spacerze w lesie, nie jest w stanie wiele zrobić w tym kierunku by fotka była jak najlepsza, bo to często sekundy decydują, o tym czy tylko nam opowie i przygodzie, czy do opowiadania podepnie fotkę.
Może dlatego że tak staliśmy się samokrytyczni w doborze własnych fotek i w stosunku do fotek kolegów, że tego sedna robi się coraz mniej.
Wychodzi teraz że nie wystarczy napisać: że była mgła, ciemno, zimno, deszcz itp. FOTKA MUSI BYĆ DOBRA i koniec kropka.
Może z tego powodu jest coraz mniej fotek, w stosunku do naszej liczebności niż na początku, a komentarze autorów sprowadzają się do "I JAK WYSZŁO?" lub coś w tym rodzaju, mało już "ale przeżyłem przygodę".
Część z nas poprostu postawiła głównie na jakość a że z tą jest czasami różnie, więc i zamiast nowych sarenek, ptaszków, czy innych zwierzątek mamy dużo dyskusji na różne tematy i to nie koniecznie związanych z przeżytymi przygodami.
Dodam że te mój wywód dotyczyć ma głównie dzikich zwierząt, bo wiadomo że inne tematy, szczególnie gdy nie uciekają, ;-) można się postarać i posłuchać rad ludzi takich jak pyzik lecz też trzeba pamiętać że oni choć mają wiedzę to nie zawsze to co robią może się wszystkim podobać, i słowa krytyki niektórych speców trzeba brać umiarkowanie do siebie, bo w końcu na fotkach pokazujemy jak my to widzimy a ramy nie zawsze muszą być takie same.
A właściwie to o co mi chodzi :?: :-D ano chodzi mi o to by więcej fotek było, żebyśmy się nie musieli wyżywać na fotkach z listopada, bo aż mi ciarki przeszły po plecach jak uświadomiłem sobie, że żadnego porządnego kruka do tej pory nikt nie wrzucił, pytanie tylko czy nie zrobiono fotek czy wstydziliśmy się je pokazać :?: :roll:

#25 morav

morav
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 07 marzec 2007 - 08:19

"Sens istnienia forum to dobre zdjęcia przyrodnicze"- bo takie nas napędzają.
I nie mówię tutaj, że tylko takie zdjęcia można umieszczać, chodzi mi raczej o komentarze, takie aby autor i inni użytkownicy mogli coś z tego, dla siebie wyciągnąć, podejść drugi raz do tematu i pokazać go inaczej, lepiej.

ja dla przykładu zatraciłem już przyjemność z podglądania natury, sprawiam że owa natura mnie podchodzi, dużo się zmieniło od jesieni.

Skończyła się radosna twórczość, ale to dobrze, myślę, że jest to krok do przodu, starasz się jak najwięcej wyciągnąć z sytuacji a to wymaga większego skupienia.

#26 mmsko

mmsko
  • Użytkownik
  • 507 postów
  • Lokalizacja:
    konin

Napisano 07 marzec 2007 - 11:03

Czyli wszystkie zdjęcia których nie komentowałeś są kiepskie, no no, muszę sprawdzić ile zdjęć skomentowałeś będziemy wiedzieć ile uważasz za dobre...


Czyżbym wyczuł nutkę ironii... :)
To był taki "skrót myślowy". Komentuję raczej zdjecia które zwrócą moją uwagę. Staram sie przeglądac wszystkie zdjęcia i albo fotka jest bardzo słaba (tak jak ta fotka kruka), albo po prostu zdjęcie jest "zwykłe" i nie powoduje że sie nad nim na chwile zatrzymam, wtedy nic nie piszę. Już ktoś to zauważył że chyba lepiej nic nie pisać niż napisać "śmieć, po co to wstawiałeś, itp... Bo brak komentarza też może byc dobrym komentarzem i powinien autorowi dać do myślenia.
Jeśli natomiast zdjęcie mnie zaciekawi to staram sie napisac co ja bym zmienił, ew. jakie według mnie są błędy.
Jeśli zaś chodzi o zdjecie michalv to widzialem je juz dużo wcześniej i nie komentowałem (z wiadomych powodów) ale jak koledzy napisali swoje komentarze to nie wytrzymałem...
Nikon

#27 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 07 marzec 2007 - 12:47

Czyżbym wyczuł nutkę ironii... :)

Może troszkę (patrz emotki :-> ), tak mnie jakoś tamta Twoja wypowiedź wzięła ;-)

też trzeba pamiętać że oni choć mają wiedzę to nie zawsze to co robią może się wszystkim podobać, i słowa krytyki niektórych speców trzeba brać umiarkowanie do siebie, bo w końcu na fotkach pokazujemy jak my to widzimy a ramy nie zawsze muszą być takie same.

Dobrze powiedziane. Dlatego mi się podoba jak ludzie czasem się odniosą do tego co im się pisze, wiesz wtedy, jak autor to widzi, a ponadto, że to co piszesz nie trafia w ścianę. Dodam też, że nie zawsze się zgadzam z różnymi uwagami, bo jeśli pewne zasady ogólne fotografii są w miarę ustalone, to emocjonalny odbiór jest już u każdego inny i to na co ktoś zwraca większą uwagę na zdjęciu może dla ciebie być mniej ważne. Dlatego jako forum powinniśmy starać się sporo komentować.

#28 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 07 marzec 2007 - 13:41

To do dzieła panowie i panie, foteczki robić foteczki, bo teoretyzujemy, rozważamy, komentujemy, i co? fotek brakuje, ;-) bo dobieramy się do tych z minionego roku.
Ja rano zaparcie siedziałem w oczekiwaniu na coś ciekawego, a tu mglica się zrobiła jak mleko, teraz piękniste słoneczko a ja tylko na kawkę wpadłem i zaraz do pracy, może na godzinkę wyskocze po 15 ale cienko może być bo jakieś chmurska na horyzoncie i jak znam swoje szczęście to pewnie zaraz będzie po słoneczku :-( ale chociaż wy może macie tam dalej na wschodzie dłużej bezchmurne niebo, więc się nie opierdzielać tylko do roboty :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

#29 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 07 marzec 2007 - 13:52

a tu mglica się zrobiła jak mleko

To trzeba było coś krajobrazowego we mgle zrobić ;-)

#30 morav

morav
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 07 marzec 2007 - 15:19

więc się nie opierdzielać tylko do roboty


Ja mam zwolnienie L4, jestem usprawiedliwiony. :roll:
A taka ładna pogoda jest od kilku dni :-/

#31 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 07 marzec 2007 - 18:29

To do dzieła panowie i panie, foteczki robić foteczki, bo teoretyzujemy, rozważamy, komentujemy, i co? fotek brakuje, bo dobieramy się do tych z minionego roku.


To chyba najlepsze podsumawanie tej dyskusji :-)

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#32 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 07 marzec 2007 - 21:02

a tu mglica się zrobiła jak mleko

To trzeba było coś krajobrazowego we mgle zrobić ;-)

Hehe szejśćsetą, :mrgreen: jak widoczność była mniejsza niż minimalna odległość ostrzenia. :mrgreen:
Zresztą bardzo nie ciekawe miejsce, tak nie krajobrazowo, poprostu zapuszczony grunt pod lasem na skarpie :-/
Może jutro, :roll:

#33 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 07 marzec 2007 - 21:42

Hehe szejśćsetą,

To poza sześćsetą nic nie masz, jakiegoś standartowego zooma?

#34 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 07 marzec 2007 - 22:03

To poza sześćsetą nic nie masz, jakiegoś standartowego zooma?

No masz ale nie w czatowni, :-( nie planowałem nic więcej niż bielika :-D

#35 brezlej

brezlej
  • Użytkownik
  • 255 postów
  • Lokalizacja:
    Kraków

Napisano 13 marzec 2007 - 01:40

nie ma to jak pisać na temat :-P
PS: odnośnie mojego chwalenia => ok, teraz bede tylko krytykował i nie chwalił bo jeszcze bana dostane za nabijanie sobie postów :-/
Fuji Finepix S5500 + pełna torba soczewek + wiadro ambicji
Canon 300D + Sigma 70-300 + Raynox DCR-250 (własna kombinacja)





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych