Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

IX Warszawski Mini-Plener Fotoprzyroda - fotorelacja...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
75 odpowiedzi w tym temacie

#41 Norbius

Norbius
  • Użytkownik
  • 2121 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 06 kwiecień 2009 - 17:27

42 świetne :-) - to było jednak dobre miejsce na wschód.

#42 paoollo

paoollo
  • Lokalizacja:
    Józefów

Napisano 06 kwiecień 2009 - 17:32

to było jednak dobre miejsce na wschód

Mówisz konkretnie o tym moim? Wydaje mi się, że Twoje było jednak lepsze - więcej możliwości - ja byłem za blisko słońca :lol: :lol:
Natomiast tak generalnie to wydaje mi się, że to miejsce będzie dobre za 2 miesiące, jak słońce będzie jeszcze bardziej na wschodzie wschodziło :-P
K5D, K10D, S10-20, T17-50, S105, S70-300, DA-35/2.4, FA-50/1.4, AF-540FGZ, Sherpa 450R ...(nadal plany)
http://picasaweb.goo...com/foto.pawelb

#43 Norbius

Norbius
  • Użytkownik
  • 2121 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 06 kwiecień 2009 - 18:20

Mówisz konkretnie o tym moim? Wydaje mi się, że Twoje było jednak lepsze - więcej możliwości - ja byłem za blisko słońca :lol: :lol:

To zależy jak się podejdzie do tematu :-) - mi tam się ten rejon z wierzbami i mgłami nad taflą, który pokazałeś bardzo podobał i zrobiłem tam ze 30% zdjęć :-P

#44 August

August
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 06 kwiecień 2009 - 22:28

Norbert seria z płotkami bardzo fajna a i 40 niczego sobie...
Pawle - 42 bardzo dobre - trzeba było jednak zostać na miejscu a nie się gdzieś po krzakach włóczyć...ale dzięki temu jakieś inne zdjęcia wschodu pokażę...
Ale zanim wschód - kilka ujęć sprzed...
43.
Dołączona grafika

44.
Dołączona grafika

45.
Dołączona grafika
<p>Nikon FX i Olympus m4/3

#45 August

August
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 06 kwiecień 2009 - 22:34

post pod postem - ale skoro tu cisza to...dla odmiany - bardziej towarzysko:
46. jakieś łyse to drzewo...
Dołączona grafika

47. Dunadan na łowach:
Dołączona grafika

48. Dołączył Roby!
Dołączona grafika
<p>Nikon FX i Olympus m4/3

#46 Norbius

Norbius
  • Użytkownik
  • 2121 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 07 kwiecień 2009 - 16:44

44 z ostatnich najfajniejsze....a na 47 nawet bażant się złapał :-)

49.
Dołączona grafika



#47 McMorris (Michał)

McMorris
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 07 kwiecień 2009 - 17:46

Dobra... widzę, że mogę zakończyć wątek pontonowy i wyjawić, jaka to nagroda za trudy na nas czekała i czemu dzielni wojowie tak szybko opuścili wyspę :mrgreen:

50. ... "pontonówki" - to ten detal z 36. :mrgreen:
Dołączona grafika

Kusiły niczym syreny, w czym zaczęliśmy wietrzyć podstęp :mrgreen: ;-) Przeto miast w objęcia Kasi, Izy i Moniki udaliśmy się w dzikie kampinoskie knieje w nadziei na spotkanie wiosennego łosia :-)

#48 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 07 kwiecień 2009 - 17:52

47. Dunadan na łowach:

Z lewitującym statywem :hihi: stworzyłem taką technikę gdzie statyw opieramy o siebie... czasem to nieco pomaga.

Co do tego bażanta - szedłem sobie wałem - patrzę - w dali bażant! ( perspektywa skraca znacznie odległości to było ze 100-200 metrów ). Już w jego stronę ruszyłem z zamiarem zejścia z wału i dojścia bliżej dołem gdzie jest martwa strefa widokowa dla bażanta, ale zauważyłem, że ktoś z nas stoi dosłownie obok niego, ale właśnie na dole wału! zacząłem machać i pokazywać ręką na bażanta, bo wydawało się że osoba niżej go nei widziała ( nie miała jak go zobaczyć ). Nie wiem czy widziała wcześniej w każdy razie znieruchomiała a bażant... ruszył w dół skarpy, w stronę osoby! z mojej perspektywy wyglądało to tak jakby bażant przebiegł pod nogami osoby, a następnie skrył się w krzakach nad rozlewiskiem. Chciałem się udać do tej osoby ale ta odeszła w drugim kierunku.

Pytanie: był to ktoś z nas? bo próbowałem się wypytać, ale w końcu ze wszystkimi chyba nawet nie rozmawiałem :oops:

50. Z serii "widmo" ;-)
Dołączona grafika

Czemu te moje kolory takie siakieś jakby wyprane? :niewiem:

:ninja:


#49 McMorris (Michał)

McMorris
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 07 kwiecień 2009 - 18:22

No to teraz mniej towarzysko, z MichałemZ gdzieś hen na 52. :-)

52.
Dołączona grafika

53.
Dołączona grafika

#50 Norbius

Norbius
  • Użytkownik
  • 2121 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 07 kwiecień 2009 - 18:46

53 mi się podoba...

Dunadan - może źle obrabiasz? Ja sporo obniżam ekspozycję w RAWie (nawet o 1eV) przez co kolory są bardziej rzeczywiste a nie sprane. Potem ewentualnie wyciągam troche cienie.


Troche klasyki ;-)


54
Dołączona grafika



#51 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 07 kwiecień 2009 - 18:53

Norbius, ja używam trybów mieszania "overlay" który to tryb bardzo mocno wyciąga kolory i kontrasty - musisz sobie wyobrazić jak wygląda oryginał ;-)
Może sporo lezy w tej szarej połówce...

:ninja:


#52 Norbius

Norbius
  • Użytkownik
  • 2121 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 07 kwiecień 2009 - 19:00

Szara połówka mi się bardzo przydaje - nie wyobrażam sobie focenia takiej scenerii bez niej bo najczęściej dochodzimy do sytuacji gdzie mamy bardzo jasne niebo i niedoświetlony dół - jak doświetlimy lepiej dół to najczęściej przepalamy niebo ;-)


55
Dołączona grafika



#53 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 07 kwiecień 2009 - 19:38

Norbius, :hmm: u mnie ani niebo nie jest przepalone ani dół niedoświetlony - ale jednak kolorki inne - widać połówka przyciemniając zwiększa kontrast i nasycenie kolorów w naturalny sposób...
Ja te jemiołowe topole(?) też mam:

56.
Dołączona grafika

57.
Dołączona grafika

:ninja:


#54 McMorris (Michał)

McMorris
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 07 kwiecień 2009 - 20:27

Bardzo ładne 55. i równie ładne 57. - właśnie przez kolory :-)

58. "krajobraz z wanną" :-)
Dołączona grafika

#55 August

August
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 07 kwiecień 2009 - 20:32

Co do tego bażanta - szedłem sobie wałem - patrzę - w dali bażant... ale zauważyłem, że ktoś z nas stoi dosłownie obok niego, ale właśnie na dole wału...Nie wiem czy widziała wcześniej w każdy razie znieruchomiała a bażant... ruszył w dół skarpy, w stronę osoby! z mojej perspektywy wyglądało to tak jakby bażant przebiegł pod nogami osoby...Chciałem się udać do tej osoby ale ta odeszła w drugim kierunku.
Pytanie: był to ktoś z nas? bo próbowałem się wypytać, ale w końcu ze wszystkimi chyba nawet nie rozmawiałem

Osoba się odzywa....
59. najpierw próbowałem go dorwać na skarpie - ale mnie widział... i zmykał
Dołączona grafika

60. zszedłem więc na dół - ale wtedy widziałem tylko:
Dołączona grafika

61. zacząłem więc się podkradać, a ten szurrr w dół stoku...
Dołączona grafika
strasznie był szybki tylko jedno ujęcie trzasnąłem, przy drugim był już w krzakach...

A poszedłem sobie bo wypatrzyłem inny cel....pokazywałem je już w "bezkrwawych" ale potem pokażę jeszcze i tutaj....tylko trochę później...
<p>Nikon FX i Olympus m4/3

#56 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 07 kwiecień 2009 - 20:35

August, to ty!? hehe, no tak ;-) Bardzo fajne 59 :-) Widziałem jak szedł obok ciebie - faktycznie - może 2-4 sekundy to trwało... szkoda że nie byłeś jakoś niżej ale trudno.

PS: mogę użyć tej fotki ze mną na NK?

:ninja:


#57 Norbius

Norbius
  • Użytkownik
  • 2121 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 07 kwiecień 2009 - 20:39

August było go ustrzelić :-P ...byłby materiał na rosół :hihi:

62
Dołączona grafika



#58 skawek (Maciej Skawina)

skawek
  • Użytkownik
  • 142 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 07 kwiecień 2009 - 20:53

Tylko pozazdrościć takiego spontanicznego plenerku. Fotki śliczna, zarówno towarzyskie jak i przyrodnicze, no i opisy przedniej marki. Ale mam pytanie do Norbiego - czy wiesz od której godziny otwierają "Łazienki Królewskie". Mówiłeś, że kilka razy bywałeś tam rano. Mam jutro z rana trochę czasu i wyskoczyłbym na jakiś mikroplenerek. Np około 6.30. Będzie otwarte? - :beer: Krzychu pamiętam o moim długu - mam nadzieję, że odsetki zbyt dużo nie urosną. Pozdrawiam

#59 Norbius

Norbius
  • Użytkownik
  • 2121 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 07 kwiecień 2009 - 20:57

Kilka razy wchodziłem o 6:30 od rejonu Agrykoli oraz od strony Gagarina.
Byłem tydzień temu o 6:40 i troche jeszcze za słabe słońce było - drzewa nieco zacieniają...ale focić się da ;-). W tym tygodniu rano się niestety nie wybieram.

#60 August

August
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 07 kwiecień 2009 - 21:27

Dunadan, proszę bardzo - możesz wykorzystywać...
to teraz trochę klasyków ode mnie...
63.
Dołączona grafika

64.
Dołączona grafika

Kiedy wszyscy zostali nad Wisłą ja polazłem szukać innych ujęć...niestety bez odpowiedniego obuwia długo nie mogłem znaleźć zejścia nad wodę...
65.
Dołączona grafika
<p>Nikon FX i Olympus m4/3





Podobne tematy Collapse

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych