Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Polecam nową książkę Grzegorza i Tomasza Kłosowskich


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
87 odpowiedzi w tym temacie

#61 jchyra

jchyra
  • Użytkownik
  • 57 postów
  • Lokalizacja:
    Białowieża

Napisano 07 maj 2009 - 18:46

Czekamy więc na kolejne recenzje a tymczasem specjalnie dla fotoprzyroda.pl wklejam list od autorów książki.


Do forum fotoprzyroda.pl

Przyjęcie, z jakim spotkał się nasz poradnik fotografowania ptaków, mocno nas zaskoczył. Opinie, superlatywy, wizyty w naszym nadbiebrzańskim domu z prośbą o dedykację, z własnej woli i za darmo pisane recenzje - i to jakie! Tego nie spodziewali się autorzy dziełka, przywaleni debiutancką tremą. Bo choć pisanie, ilustrowanie i wydawanie książek nie jest dla nas pierwszyzną, to było nią przygotowanie pierwszego w naszym życiu poradnika. I zarazem - pierwszego polskiego poradnika dla fotografów ptasiarzy. Zatem - debiut dubeltowy! Tym większe obawy. A tu, póki co, same oznaki zainteresowania, wyrazy uznania i zrozumienia, no i sprzedaż. Ona to wskazuje, że potrzebny będzie szybki dodruk, a nawet kolejne wydania. A jak kolejne - to rzecz jasna poprawione. Stąd prośba: zechciejcie nam podpowiedzieć, czego waszym zdaniem w książce brakuje, co byście zmienili, a co jest, nie daj Boże, zbędne. Książka musi być przecież doskonała (choć redaktorzy szeptali nam, że taka się jeszcze nie narodziła, przynajmniej im!), przede wszystkim doskonała dla... ptaków. Ma służyć temu, by czynność fotografowania ich, stanowiąca, umówmy się, dotąd raczej wątpliwą dla nich przyjemność, stała się taką przyjemnością naprawdę. By dzięki wzrostowi umiejętności fotografów ptaki zaczęły lubić, a nawet pragnąć się fotografować. A więc do dzieła!

Tomasz Kłosowski

#62 robkiz

robkiz

Napisano 07 maj 2009 - 20:09

Drodzy koledzy Tomaszu i Grzegorzu.
Jako potencjalny odbiornik Waszej książki, bardzo doceniam wkład pracy i wysoki poziom dzieła. Największe wrażenie zrobiła chyba ilość tekstu - dość skromna zazwyczaj w tego typu poradnikach. Oraz jego jakość - prawdziwa treść a nie pocięte jak hasła z krzyżówki równoważniki zdań.
Czy jest doskonała nie wiem. Ale pod wszystkimi pozytywnymi recenzjami mogę się podpisać. Tak jak podpisuje się pod Waszym postulatem aby fotografowanie było dla ptaków(przyrody) równie przyjemne jak dla nas.
Tak trzymać
Robert

#63 UDILEK (Jarek)

UDILEK
  • Użytkownik
  • 1732 postów
  • Wiek: 59
  • Lokalizacja:
    Wieluń

Napisano 08 maj 2009 - 12:41

Ja również chciałbym podziękować Braciom za tak wybitną książką o tematyce foto-przyrodniczej. Wysoko postawiliście poprzeczkę. Czekamy z niecierpliwością na następne prace.
Pozdrawiam Autorów i życzę bezmiaru energii i zapału w tworzeniu nowych dzieł !!!

Jarek

PENTAX K10D, K-5, SIGMA 50-500 mm f/4-6.3 DG EX APO RF + PENTAX MACRO 100mm/2,8 i TROCHĘ ZABAWEK NA M42. NOKIA N8 :-) MOJE VIDEO


#64 Qelka (Karolina Myroniuk)

Qelka
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 08 maj 2009 - 20:25

jeśli jeszcze można i ja się pisze na specjalną edycję z dedykacją :-)

może mnie natchnie , bo po ostatnim wypadku z body mam słabą wenę .

"Żyjemy w niebezpiecznej epoce. Ludzie zdobyli kontrolę nad przyrodą, zanim zdobyli kontrolę nad sobą."

 Albert Schweitzer (1875 - 1965)

 

http://myroniuk.wix.com/wildlife


#65 jchyra

jchyra
  • Użytkownik
  • 57 postów
  • Lokalizacja:
    Białowieża

Napisano 08 maj 2009 - 20:55

Aktualna lista:
cobrettti
saxon
krzych
jchyra
moregun
Qelka
figlet


Jeszcze tylko trzy książki i wypełnimy minimum. W poniedziałek najpóźniej o godzinie 9:00 dam sygnał czy akcja się powiodła, czy zamawiam paczkę. Będę wdzięczny jeśli w poniedziałek puścicie przelewy. Mam też prośbę piszcie adresy i na kogo ma być dedykacja, chyba że wolicie goły autograf.

#66 Monastor

Monastor
  • Lokalizacja:
    Szczecin/Poznań

Napisano 08 maj 2009 - 21:34

jchyra, jak będziesz miał chwilę wolną to wystaw mi komentarz do aukcji, na której kupiłem książkę. Czasami sprzedający wymagają jakiegoś minimalnego limitu komentarzy, a mam ich dosyć mało. Dzięki z góry ;)

#67 jchyra

jchyra
  • Użytkownik
  • 57 postów
  • Lokalizacja:
    Białowieża

Napisano 08 maj 2009 - 21:49

Załatwione :-)

#68 Monastor

Monastor
  • Lokalizacja:
    Szczecin/Poznań

Napisano 08 maj 2009 - 23:05

jchyra, ok, dzięki wielkie :)

#69 Elvie

Elvie
  • Moderator
  • 723 postów
  • Lokalizacja:
    Wyżyna Sandomierska

Napisano 09 maj 2009 - 21:42

Pozwolę sobie uaktualnić listę ;)

1. cobrettti
2. saxon
3. krzych
4. jchyra
5. moregun
6. Qelka
7. figlet
8. Elvie

POZDRAWIAM

#70 jchyra

jchyra
  • Użytkownik
  • 57 postów
  • Lokalizacja:
    Białowieża

Napisano 10 maj 2009 - 00:11

Super! za chwilę będzie komplet :-)

Ponawiam prośbę: piszcie adresy i na kogo ma być dedykacja, chyba że wolicie goły autograf. W poniedziałek tracę kontakt z internetem bo wyjeżdżam nad Biebrzę i to jest ostatnia chwila, abym zabrał ze sobą listę. Potem na zdobycie autografu będzie trzeba czekać długie tygodnie.


Edit (najnowsza lista):
1. cobrettti
2. saxon
3. krzych
4. jchyra
5. moregun
6. Qelka
7. figlet
8. Elvie
9. Remusik


#71 naomi

naomi
  • Małomówny
  • 47 postów
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 10 maj 2009 - 21:12

1. cobrettti
2. saxon
3. krzych
4. jchyra
5. moregun
6. Qelka
7. figlet
8. Elvie
9. Remusik
10.Naomi

#72 dubler

dubler
  • Małomówny
  • 2 postów

Napisano 10 maj 2009 - 21:35

1. cobrettti
2. saxon
3. krzych
4. jchyra
5. moregun
6. Qelka
7. figlet
8. Elvie
9. Remusik
10.Naomi
11. dubler

#73 jchyra

jchyra
  • Użytkownik
  • 57 postów
  • Lokalizacja:
    Białowieża

Napisano 10 maj 2009 - 22:46

Jak na razie mam komplet danych, mam nadzieję, że do rana nic się nie zmieni. Po raz kolejny w tym miesiącu internauci zaskakują mnie olbrzymim zainteresowaniem książką. Super.

#74 remusik

remusik
  • Małomówny
  • 10 postów

Napisano 11 maj 2009 - 09:59

Witam i ja poproszę jedną, ale widzę, że już krzych zadbał oto i jestem naliście, także dziękuję :).

#75 jchyra

jchyra
  • Użytkownik
  • 57 postów
  • Lokalizacja:
    Białowieża

Napisano 11 maj 2009 - 12:02

Witajcie
Oto ostateczna lista. Mam wszystkie potrzebne dane do wysyłek i dedykacji. Wracam za tydzień w poniedziałek. Pozdrawiam.
jchyra

1. cobrettti
2. saxon
3. krzych
4. jchyra
5. moregun
6. Qelka
7. figlet
8. Elvie
9. remusik
10.Naomi
11. dubler


#76 karol102

karol102
  • Użytkownik
  • 439 postów
  • Lokalizacja:
    Pszczyna

Napisano 16 maj 2009 - 21:56

Ja już książkę kupiłem i jestem nią naprawdę zachwycony. Może mamy tylko jedną, polską książkę o tej tematyce, ale za to jaką?! Wszystkie rozdziały są bardzo interesujące. Znalazłem w niej naprawdę mnóstwo informacji i porad, które powolutku wcielam w życie. :-> Każdy fotoprzyrodnik obowiązkowo powinien ją przeczytać. Jedyną rzeczą, której mi w tej książce brakuje to takie bardziej personalne historie, opowiadania w stylu tych za strony fotoptaki.pl .To świetnie oddało by nowicjuszom jakie emocje naprawdę daje nam ptasia fotografia. Tyle o książce, a przy okazji napisze również o autorach. Ich tandem jest dla mnie wzorem do naśladowania. Pasja, z którą fotografują i piszą o tym jest wręcz niezwykła i to właśnie ich fotografie, czy opowiadania mobilizują mnie do dalszej "pracy". Jednym z moich fotograficznych marzeń jest wspólny plener z Braćmi Kłosowskimi nad Biebrzą - to dopiero byłoby coś. ;-) :mrgreen: :beer:
Tak, czy inaczej polecam nie tylko tę książkę, ale również wiele innych równie interesujących ich autorstwa.

#77 Qelka (Karolina Myroniuk)

Qelka
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 16 maj 2009 - 22:16

Jednym z moich fotograficznych marzeń jest wspólny plener z Braćmi Kłosowskimi nad Biebrzą - to dopiero byłoby coś


podoba mi się ten pomysł :mrgreen:

"Żyjemy w niebezpiecznej epoce. Ludzie zdobyli kontrolę nad przyrodą, zanim zdobyli kontrolę nad sobą."

 Albert Schweitzer (1875 - 1965)

 

http://myroniuk.wix.com/wildlife


#78 UDILEK (Jarek)

UDILEK
  • Użytkownik
  • 1732 postów
  • Wiek: 59
  • Lokalizacja:
    Wieluń

Napisano 17 maj 2009 - 04:48

podoba mi się ten pomysł

Ja również jestem za!

PENTAX K10D, K-5, SIGMA 50-500 mm f/4-6.3 DG EX APO RF + PENTAX MACRO 100mm/2,8 i TROCHĘ ZABAWEK NA M42. NOKIA N8 :-) MOJE VIDEO


#79 jchyra

jchyra
  • Użytkownik
  • 57 postów
  • Lokalizacja:
    Białowieża

Napisano 20 maj 2009 - 10:24

Witam po powrocie. Książki wysłałem dzisiaj listami poleconymi priorytetowymi. Prosiłbym Was o sygnał czy doszły. Dziękuję za wspaniałą współpracę.

Zostały jeszcze 4 wolne egzemplarze. Z oczywistych względów nie z dedykacją, ale z autografami. Jeśli ktoś jest zainteresowany proszę o PM. Oferta ważne do wyczerpania zapasów :-)

#80 awilus

awilus
  • Użytkownik
  • 515 postów
  • Lokalizacja:
    Szczecin

Napisano 21 maj 2009 - 15:28

Doszła dzisiaj w południe. Jest super i dziękuję. Zostałem nawet za nią nagrodzony uwagą do dziennika za nieuważanie na lekcji :lol:





Podobne tematy Collapse

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych