Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Co to za ptak? - Ptaki drapieżne


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2383 odpowiedzi w tym temacie

#141 ryba

ryba
  • Lokalizacja:
    Mława

Napisano 29 październik 2007 - 20:32

A ja jakby się dało to bym prosił o powiedzenie co to. Crop i lepiej nie będzie widać


9

Dołączona grafika

#142 Marcin STFN

Marcin STFN
  • Użytkownik
  • 1775 postów
  • Lokalizacja:
    Częstochowa/Gdańsk

Napisano 29 październik 2007 - 20:42

młody bielik
Pozdrawiam!
Canon 7D+BG-E7, Canon 50D+BG-E2N, Canon EF 300/2.8 L IS USM, Canon TC 1.4xII, Manfrotto 055 PROB, Manfrotto 393, Skimmer
www.marcinstefanczyk.pl

#143 ryba

ryba
  • Lokalizacja:
    Mława

Napisano 29 październik 2007 - 20:52

Dzięki, tak przypuszczałem trochę ale nie byłem pewien. dwa siedziały na polu przy drodze. Ale aparat nie był gotowy i głupi drzwi od samochodu otworzyłem.

#144 Vista

Vista
  • Małomówny
  • 23 postów

Napisano 02 listopad 2007 - 12:17

Czy moza okreslic co to za ptaszek zdjecie robione z duzej odleglosci w okolicach godziny 17 wiec bardzo slabe ale ptaki te lataly w okol kosciola bylo okolo 6-7 sztuk

10.Dołączona grafika

#145 Marcin STFN

Marcin STFN
  • Użytkownik
  • 1775 postów
  • Lokalizacja:
    Częstochowa/Gdańsk

Napisano 02 listopad 2007 - 12:33

pustułka
Pozdrawiam!
Canon 7D+BG-E7, Canon 50D+BG-E2N, Canon EF 300/2.8 L IS USM, Canon TC 1.4xII, Manfrotto 055 PROB, Manfrotto 393, Skimmer
www.marcinstefanczyk.pl

#146 ryba

ryba
  • Lokalizacja:
    Mława

Napisano 04 listopad 2007 - 11:35

samiec czy samica?

#147 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 04 listopad 2007 - 14:01

ryba, chyba się raczej nie da określić...

:ninja:


#148 ryba

ryba
  • Lokalizacja:
    Mława

Napisano 04 listopad 2007 - 15:13

no przecież to żart. ja podziwiam jak wogóle można poznać że to pustułka.

#149 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 04 listopad 2007 - 16:29

ah :oops:
Pustułka ma b. charakterystyczną sylwetkę - zwłaszcza ten długi ogon...

:ninja:


#150 ŁukaszZ (Łukasz Ziewacz)

ŁukaszZ
  • Lokalizacja:
    Kraków

Napisano 09 listopad 2007 - 00:26

witam wszystkich,

nie jestem jeszcze tak dobrze obyty w rozróżnianiu ptaków, ze widząc przez sekunde (jak wielu z Was) potrafie okreslic co to leci lub siedzi. Naszło mnie to pytanie bo w pewnych miejscach gdzie czesto bywałem i bywał (to okolice rzeki Nidzica /Pińczowskie/ spotykam rózne ptaki drapieżne, siedzące na drzewach które spłaszają się gdy ide lasem, wzdłuż lasu łąką i latające, kołujące nad polanami.

Czy jest to mozliwe ze są to bieliki ? wg mnie są to duze ptaki a porównując do paru zdjec z forum przedstawiających mlode bieliki moge stwierdzic ze w 99% są to własnie te ptaki ale nie wiem czy występują w tych rejonach polski i chce sie upewnic.

Sory za nudzenie ale jest to dla mnie ważne :P

Facebook.com/ZiewaczLukaszFotografiaPrzyrodnicza
www.ziewaczlukasz.pl


#151 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 09 listopad 2007 - 00:36

ŁukaszZ, specem nie jestem ale im bardziej na południe tym mniej bielików. Zasadniczo bielika nie da się pomylić z niczym innym - wpisz w google bielik albo jest łacińską nazwę Haliaeetus albicilla i pooglądaj zdjęcia. A potem wpisz myszołów ( Buteo buteo ) i zrób to samo - w końcu dostrzeżesz różnicę ( zasadniczo bielik ma biały ogon jasny wielki dziób i jest... przeogromny - mode bieliki mają ciemny ogon i dziób )

:ninja:


#152 korba

korba
  • Użytkownik
  • 888 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 11 listopad 2007 - 20:13

czy to myszak :?:
11.
Dołączona grafika
Canon 400D + Tamron 55-200 i coś krótszego (50 1.8)

#153 widz

widz

Napisano 11 listopad 2007 - 21:40

też bym obstawił myszołowa

#154 mlopaci

mlopaci
  • Użytkownik
  • 53 postów
  • Lokalizacja:
    Okolice Warszawy

Napisano 20 listopad 2007 - 15:57

Co to za ptaszydło. Latało nad łąkami i intensywnie machając skrzydłami utrzymywało się w miejscu.

12
Dołączona grafika

13
Dołączona grafika
KM D5D + KIT + Tamron AF70-300 F/4-5.6 Di; Canon D10; Nokia 3,2 Mpx (GPS + Sportstracker)

#155 Vulpes (Marek Skruch)

Vulpes
  • Lokalizacja:
    Jasło

Napisano 20 listopad 2007 - 16:35

samiec pustułki
<strong class='bbc'><span style='font-size: 10px;'>Pentaxy dwa i kupa szkła ;)</span></strong><br />
<span style='font-size: 14px;'><strong class='bbc'><a class='bbc_url' href='[url="""]http://www.marekskruch.pl'>www.marekskruch.pl</a></strong></span>[/url]

#156 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 20 listopad 2007 - 16:41

Vulpes, czekałem na jakiegoś speca , żeby potwierdzić przypuszczenia własne , pierwszy raz trafiłem :roll: ( oczywiscie dzięki obserwowaniu forum) ale , już ,ze samiec to mi nie przyszło do głowy ,że widać :oops:

#157 Vulpes (Marek Skruch)

Vulpes
  • Lokalizacja:
    Jasło

Napisano 20 listopad 2007 - 17:36

Trza mieć za sobą tzw. staż ornitologiczny :mrgreen: Wtedy człek widzi więcej niż ktoś stawiający pierwsze kroki w rozpoznawaniu ptaków. Płeć u wielu gatunków (w tym także u niektórych ptaków drapieżnych) jest naprawdę łatwo rozpoznać - jak się wie na co zwracać uwagę :-)
Pozdrawiam i zachęcam do kupienia jakiegoś przewodnika do rozpoznawania ptaków w terenie :-)
<strong class='bbc'><span style='font-size: 10px;'>Pentaxy dwa i kupa szkła ;)</span></strong><br />
<span style='font-size: 14px;'><strong class='bbc'><a class='bbc_url' href='[url="""]http://www.marekskruch.pl'>www.marekskruch.pl</a></strong></span>[/url]

#158 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 23 listopad 2007 - 16:45

takie coś fotnołem dzisiaj , widze go już trzeci raz w tym miejscu (za pierwszym chciał mi usiąść na głowę - chyba się bardziej przestraszyłem :shock: ), zaskoczyl mnie jak przygladałem sie kormoranom , czaplą i nurogęsią polującym , szkoda że za daleko bo się działo !! oj się działo , miło bylo patrzec , wyleciał mi zza pleców , nawet nie trafiłem af tylko tyle co podostrzyłem ręcznie , ale wiem , że nasze bliższe i jakościowo dobre spotkanie niuchronnie sie zbliża :mrgreen:

14.Dołączona grafika

15.Dołączona grafika

a jeszcze pytanko co to ??? bo chyba nie mój kolega krogulec , był mz od tamtego kol. większy :roll:

#159 Czarny zwierz

Czarny zwierz
  • Użytkownik
  • 1162 postów
  • Lokalizacja:
    Sośnicowice

Napisano 23 listopad 2007 - 16:58

Hmm tak myślę,.że to albo kania czarna (może zgadłem), albo orzelek(wątpie, że to on).
Czekam na odpowiedź ekspertów...

#160 cadaver

cadaver
  • Użytkownik
  • 157 postów
  • Lokalizacja:
    Kutno

Napisano 23 listopad 2007 - 17:17

No cóż :) podziwiam rozmach Twojej pomysłowości , Czarny Zwierzu :mrgreen: Z ciekawości spytam - jakie cechy na zdjęciu zasugerowały Ci, że to orzełek? Teorii, że to kania czarna nie komentuję ( z grzeczności ). Na zdjęciu jest myszołów zwyczajny ( nie czując się az takim znawcą nie bede bawił się w określanie wieku/płci/preferencji pokarmowych ;-) )




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych