Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Czy można zarobić na zdjęciach?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
37 odpowiedzi w tym temacie

#21 Dawidziak

Dawidziak
  • Małomówny
  • 24 postów
  • Lokalizacja:
    Bydgoszcz

Napisano 13 marzec 2009 - 21:43

Do 40d musiałbym dołożyć jakiś kolejny tysiak, a myśle że 450d w zupełności wystarczy.

#22 thebleeding (Maciej Safaryn)

thebleeding
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 14 marzec 2009 - 13:26

Dawidziak, 450d wystarczy - ale jak zbierasz to pamiętaj o lampie - jest niezbędna

#23 Girdian

Girdian
  • Lokalizacja:
    Wlkp/prawie Wolsztyn

Napisano 14 marzec 2009 - 13:34

A lampę masz , bo tą wbudowana sobie odpuść?

Konstruktywna krytyka Ciebie nie kosztuje NIC, mi może pomóc w dalszym rozwoju :-)
D7100/D200+N300/4 AF+K1.4 DGX stoi to na Benro
http://www.tomaszwalkowiak.art.pl/


#24 Dawidziak

Dawidziak
  • Małomówny
  • 24 postów
  • Lokalizacja:
    Bydgoszcz

Napisano 14 marzec 2009 - 17:25

A do czego mi lampa? W plenerze to raczej się nie przyda.

#25 ostapowicz (Wojtek)

ostapowicz
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 14 marzec 2009 - 17:37

A do czego mi lampa? W plenerze to raczej się nie przyda.


Hahaha może lepiej kup sobie na początek książkę o fotografii.
Wojtek

#26 Quechua

Quechua
  • Użytkownik
  • 411 postów
  • Lokalizacja:
    Wrocław

Napisano 14 marzec 2009 - 17:44

Hahaha może lepiej kup sobie na początek książkę o fotografii.


Dokładnie, jeśli chcesz robić śluby to w kościele bez lampy nie masz co wchodzić, wbudowana odpada całkowicie.
Dodatkowo pomyśl o jakimś rozpraszaczu światła do lampy przy fotografowaniu w kościele jest też konieczny.

 

 

6d + 24-105 4 L + 85mm 1.8 + 40MM F/2.8 + 50d + 055XPROB + 804RC2
 


www.przemekbicki.pl


#27 Dawidziak

Dawidziak
  • Małomówny
  • 24 postów
  • Lokalizacja:
    Bydgoszcz

Napisano 14 marzec 2009 - 17:49

Ludzie czytajcie posty! Ja nie chce focić na ślubach imprezach itp. a jak będę focił ptaszka który jest ode mnie jakieś 10m to błysk lampy do niego raczej nie sięgnie, prawda? Jeszcze nie widziałem żeby ktoś przy pełnym słońcu biegał z lampą błyskową po lasach i polach :-D

#28 Quechua

Quechua
  • Użytkownik
  • 411 postów
  • Lokalizacja:
    Wrocław

Napisano 14 marzec 2009 - 17:54

Dawidziak, to ja nie rozumiem temat jest głównie o fotografii komercyjnej, ślubnej a Ty z ptaszkami wyjeżdżasz :))))

 

 

6d + 24-105 4 L + 85mm 1.8 + 40MM F/2.8 + 50d + 055XPROB + 804RC2
 


www.przemekbicki.pl


#29 Girdian

Girdian
  • Lokalizacja:
    Wlkp/prawie Wolsztyn

Napisano 14 marzec 2009 - 17:55

Jak to nie, ja bez lampy nie robiłem ani jednego zdjęcia w plenerze a nie wspomnę już o kościele.

Konstruktywna krytyka Ciebie nie kosztuje NIC, mi może pomóc w dalszym rozwoju :-)
D7100/D200+N300/4 AF+K1.4 DGX stoi to na Benro
http://www.tomaszwalkowiak.art.pl/


#30 ostapowicz (Wojtek)

ostapowicz
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 14 marzec 2009 - 17:57

Ludzie czytajcie posty! Ja nie chce focić na ślubach imprezach itp. a jak będę focił ptaszka który jest ode mnie jakieś 10m to błysk lampy do niego raczej nie sięgnie, prawda? Jeszcze nie widziałem żeby ktoś przy pełnym słońcu biegał z lampą błyskową po lasach i polach :-D


Może jednak kup sobie książkę, lampa błyskowa jest bardzo często wykorzystywana nawet w pełnym słońcu w celu rozświetlenia cieni, w macro jest również niezbędna, wielu wybitnych fotografików przyrody nie rozstaje się z lampą błyskową.
Co prawda nie jest niezbędna w fotografii przyrodniczej ale bywa, że trzeba jej użyć.
Wojtek

#31 Dawidziak

Dawidziak
  • Małomówny
  • 24 postów
  • Lokalizacja:
    Bydgoszcz

Napisano 14 marzec 2009 - 17:59

Ja zadałem pytanie czy na zdjęciach np. ptaków czy innych zwierząt można zarobić, np. jak jakaś firma potrzebuje zdjęcia do kalendarzy czy jakaś przyrodnicza gazeta itp. :-)

#32 sebaok

sebaok

Napisano 14 marzec 2009 - 18:11

U nas na forum takie OT to normalka więc sie nie przejmuj :-D

Coś tam sie da zarobić ale żeby tylko z tego żyć to szczerze wątpie chyba, ze bedziesz mieszkał pod mostem ;-)

#33 ostapowicz (Wojtek)

ostapowicz
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 14 marzec 2009 - 18:18

Dawidziak, no pewnie, że można zarobić wydawnictwa płacą średnio 80 zł na rękę za fotkę, no chyba że zrobisz zdjęcie pełen wypas i jakaś firma, czy wydawnictwo zapłaci ci kupę kasy.
Możesz sobie policzyć średniej klasy sprzęt to około 15 000 podziel sobie prze 80 to daje 188 zdjęć, amator robi średnio w roku 5 zdjęć, które można opublikować, nadające się do publikacji co daje około 38 lat fotografowania no chyba że jesteś wybitnie utalentowany i pykniesz 200 fotek w roku, które kupią wydawnictwa.
Wojtek

#34 Vulpes (Marek Skruch)

Vulpes
  • Lokalizacja:
    Jasło

Napisano 14 marzec 2009 - 18:18

U nas na forum takie OT to normalka więc sie nie przejmuj :-D

Ty chyba nie widziałeś OT-ów u nas na www.pentax.org.pl :mrgreen:
<strong class='bbc'><span style='font-size: 10px;'>Pentaxy dwa i kupa szkła ;)</span></strong><br />
<span style='font-size: 14px;'><strong class='bbc'><a class='bbc_url' href='[url="""]http://www.marekskruch.pl'>www.marekskruch.pl</a></strong></span>[/url]

#35 Quechua

Quechua
  • Użytkownik
  • 411 postów
  • Lokalizacja:
    Wrocław

Napisano 14 marzec 2009 - 19:45

pykniesz 200 fotek w roku, które kupią wydawnictwa.


Nie będzie tyle czasopism :lol:

 

 

6d + 24-105 4 L + 85mm 1.8 + 40MM F/2.8 + 50d + 055XPROB + 804RC2
 


www.przemekbicki.pl


#36 toron27

toron27

Napisano 27 marzec 2009 - 13:38

Ja ostatnio zamieściłem swoje dwie fotki z tego forum ( a właściwie w sumie to będzie już cztery) w lokalnej gazetce ,, Tygodnik Nowodworski", Płacą niewiele ale co tam, mam choć satysfakcję, że ktoś jeszcze zobaczy moje fotki, a nie tylko mój komp i rodzina. :-D

#37 Qelka (Karolina Myroniuk)

Qelka
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 27 marzec 2009 - 18:27

toron27, i sam się do nich zgłosiłeś, że masz zdjęcia ?

"Żyjemy w niebezpiecznej epoce. Ludzie zdobyli kontrolę nad przyrodą, zanim zdobyli kontrolę nad sobą."

 Albert Schweitzer (1875 - 1965)

 

http://myroniuk.wix.com/wildlife


#38 toron27

toron27

Napisano 28 marzec 2009 - 14:19

Qelka, czasem coś focę i piszę dla kilku pisemek regionalnych, ale ostatnio właśnie wpadłem na pomysł, żeby sprawdzić jak zareagują na fotki o tematyce przyrodniczej. Bez ostrzeżenia wysłałem najpierw dwie fotki żurawi, coś tam napisałem o nadejściu wiosny, poszło. Teraz wysłałem fotki: kormorany na lodzie i czapla na brzegu tafli lodu, napisałem kilka słów o końcu zimy i tez dali.
Myślę, że każdy może spróbować, na początek w regionalnych gazetkach, co prawda to nie National Geographic, ale co tam. Ktoś zobaczy fotki, i kilka złotych wpadnie przy okazji.





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych