Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Rozmiar zdjęć na forum


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
64 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Czy chcesz zwiększenie maksymalnego rozmiaru zdjęc ( do 900pix ) na forum? (58 użytkowników oddało głos)

Czy chcesz zwiększenie maksymalnego rozmiaru zdjęc ( do 900pix ) na forum?

Nie możesz zobaczyć wyników tej ankiety dopóki nie oddasz głosu. Proszę zaloguj się i oddaj głos by zobaczyć wyniki.
Głosuj

#1 Dunadan

Dunadan

Napisano 06 marzec 2009 - 10:58

Ponieważ sporo osób nagminnie łamie regulamin w sprawie rozmiaru zdjęć, oraz ponieważ pojawiały się głosy odnośnie zwiększenia rozmiaru zdjęć jakie wrzucamy na forum, pomyśleliśmy, że warto zrobić ankietę w tej sprawie - bo to przecież wy korzystacie z forum ;-)
Ankieta dotyczy rozmiaru zdjęć w pikselach. Dla przypomnienia - obecnie zdjęcia mogą mieć max 800pix :-)
Maksymalna waga zdjęcia pozostanie 250kb bo, co prawda ja mam akademickiego odrzutowca ;-) ale jednak zdaje się większość z nas ma łącza, które będą miały problemy z większymi obrazami... :sorry:
Ankieta powisi jakiś miesiąc, powinno wystarczyć.

:ninja:


#2 Vulpes

Vulpes

Napisano 06 marzec 2009 - 11:20

Tak chociaż 300kb :please:
<strong class='bbc'><span style='font-size: 10px;'>Pentaxy dwa i kupa szkła ;)</span></strong><br />
<span style='font-size: 14px;'><strong class='bbc'><a class='bbc_url' href='[url="""]http://www.marekskruch.pl'>www.marekskruch.pl</a></strong></span>[/url]

#3 Dunadan

Dunadan

Napisano 06 marzec 2009 - 11:30

Vulpes, dobra, potem może zrobimy ankietę o wagę fotek ;-) Ale serio, 300kb dla nas to chyba za dużo... bardziej szanujące się serwisy ( np. photosig.com ) mają max 300kb ale tam nie wyświetla się po kilkanaście fotek na jednej stronie. U mnie w domu już miewam czasem problemy a jak fotki będą miały 300kb... no ciężko to widzę.

:ninja:


#4 Vulpes

Vulpes

Napisano 06 marzec 2009 - 11:34

Można jeszcze zmniejszyć ilość postów na stronie i wprowadzić ograniczenie do max 2 fotek w jednym poście :-)
No i w razie zwiększenia rozmiaru pliku do 900 pixeli w poziomie trzeba będzie ustawić większą rozdzielczość monitora. A tak się już przyzwyczaiłem do 1024x768 ;-)
<strong class='bbc'><span style='font-size: 10px;'>Pentaxy dwa i kupa szkła ;)</span></strong><br />
<span style='font-size: 14px;'><strong class='bbc'><a class='bbc_url' href='[url="""]http://www.marekskruch.pl'>www.marekskruch.pl</a></strong></span>[/url]

#5 Dunadan

Dunadan

Napisano 06 marzec 2009 - 11:55

Vulpes,

1024x768

:shock: działasz na CRT czy LCD - jak LCD to... nie warto psuć obrazu. Jak na CRT - to już kwestia gustu. Ja lubię wysokie rozdzielczości, fotki ładniej wychodzą :D

:ninja:


#6 Vulpes

Vulpes

Napisano 06 marzec 2009 - 12:04

Działam na starym CRT :-)
<strong class='bbc'><span style='font-size: 10px;'>Pentaxy dwa i kupa szkła ;)</span></strong><br />
<span style='font-size: 14px;'><strong class='bbc'><a class='bbc_url' href='[url="""]http://www.marekskruch.pl'>www.marekskruch.pl</a></strong></span>[/url]

#7 Dunadan

Dunadan

Napisano 06 marzec 2009 - 12:18

Vulpes, rozumiem... no ale... wiesz, jesteś w mniejszości chyba :sorry: hmm, ale co za problem zmienić ci na 1280xileśtam? chyba że ci odświeżanie schodzi pon 80Hz to wtedy szkoda oczu męczyć :-/

:ninja:


#8 Vulpes

Vulpes

Napisano 06 marzec 2009 - 12:31

Zmieniłem właśnie na 1280xileśtam ;-) i nie mam teraz zdjęć prawie na cały ekran jak poprzednio. Koniecznie musimy zwiększyć dopuszczalną wielkość plików :mrgreen:
<strong class='bbc'><span style='font-size: 10px;'>Pentaxy dwa i kupa szkła ;)</span></strong><br />
<span style='font-size: 14px;'><strong class='bbc'><a class='bbc_url' href='[url="""]http://www.marekskruch.pl'>www.marekskruch.pl</a></strong></span>[/url]

#9 szycho

szycho

Napisano 06 marzec 2009 - 13:05

Popieram pomysł zmiany rozmiaru zdjęcia do 900pix i pozostawieniem jego "wagi" na poziomie do 250kb. Tak jak Dunadan napisał z możliwościami przerobowymi internetu nie jest wszędzie kolorowo.

#10 Roby

Roby

Napisano 06 marzec 2009 - 13:36

A ja jestem przeciw, to MZ nie ma sensu bo ucierpi na tym jakość zdjęć. Przy 900 trzeba jeszcze bardziej je kompresować, a zwiększanie do 300 kb to jak zaznaczono dla wielu użytkowników w wolnym internetem duży kłopot. Odnośnie tego też jestem przeciw.
Poza tym MZ przy 900 pikselach zdjęcia wcale nie będą się lepiej prezentowały, niż przy 800.

#11 Vulpes

Vulpes

Napisano 06 marzec 2009 - 13:44

Roby, Różnica między 250kb a 300kb to zaledwie 20%. O tyle też zwiększy się czas potrzebny na wyświetlenie wszystkich fotek na stronie. Ja korzystam z internetu dostarczanego drogą radiową i wiem co to znaczy nie mieć szybkiego internetu, ale nie narzekam za bardzo kiedy wchodzę na fotoprzyroda.pl. Jestem w stanie znieść to, że fotki będą mi się otwierać o 1/5 wolniej niż dotychczas. W zamian zobaczę więcej szczegółów w upierzeniu ptaków i w sierści ssaków ;-)
Zresztą poczekajmy na wynik ankiety. Na razie jest remis :-)
<strong class='bbc'><span style='font-size: 10px;'>Pentaxy dwa i kupa szkła ;)</span></strong><br />
<span style='font-size: 14px;'><strong class='bbc'><a class='bbc_url' href='[url="""]http://www.marekskruch.pl'>www.marekskruch.pl</a></strong></span>[/url]

#12 Dunadan

Dunadan

Napisano 06 marzec 2009 - 16:52

Roby, ale my nie każemy nikomu wstawiać fotki w rozdzielczości 900pix... jak ktoś chce - wstawi, jak nie, bo będzie uważał że jakośc przy kompresji będzie za mała to nie wstawi, a jak wstawi to jego sprawa...

Jestem w stanie znieść to, że fotki będą mi się otwierać o 1/5 wolniej niż dotychczas. W zamian zobaczę więcej szczegółów w upierzeniu ptaków i w sierści ssaków

To jest bardzo mądre... fotki po prostu zyskałyby na jakości, nawet jeśli zostawimy 250kb.
maciek ma częściowo rację - już nie raz nawet przy 800pix musiałem jechac do jakości "50%" żeby utrzymać się w 250kb ( zależy od ilości szczegółów na zdjęciu ), ale to są wyjątki...

Poza tym MZ przy 900 pikselach zdjęcia wcale nie będą się lepiej prezentowały, niż przy 800.

Mamy inne zdania :D przykład:
800pix:
Dołączona grafika

900pix:
Dołączona grafika

Różnica porażająca nie jest ale IMHO jest a przypadku naprawde dobrych fotek ( nie takich jak moje ) będzie jeszcze większa. Zauważ Maćku że rozmiar fotek jest spoooro poniżej 250kb ;-) Tak czy inaczej ja chce oglądać twoje zachodu i wschody w większym wymiarze :-P

:ninja:


#13 Marek__ZZ

Marek__ZZ
  • Użytkownik
  • 542 postów

Napisano 06 marzec 2009 - 19:45

Noooo...jaśli będzie tak jak pisze Dunadan....
że poprawi to jakość moich zdjęć.... :-D to jestem za...

#14 August

August

Napisano 06 marzec 2009 - 22:41

przerabialiśmy ten temat i na innym Forum i...tam zwyciężyła opcja max 1000 pikseli i waga 500 kilo....jakoś nie widać by to komuś przeszkadzało, ale tez nieweile osób wrzuca zdjęcia a ci co wrzucają (np. ja :lol: ) ograniczeni Foto-przyrodą zmniejszają fotki do 800 pikseli - nie chce się robić kilku formatów na różne fora...
Osobiście dla mnie coraz większym problemem jest waga zdjęcia a nie wymiary...
Przy jpegu ważącym blisko 10 mega - szczególnie jak jest dużo szczegółów - zmniejszanie do poniżej 250 kilo masakruje fotki....
A biorąc pod uwagę, że zwiększymy rozmiar do 900 (raczej taka opcja przejdzie, dzisiaj monitor 19 cali to norma - jeśli nie minimum) to będzie jeszcze gorzej.
Dlatego uważam, że przy 900 pikselach trzeba szybko myśleć o zwiększeniu wagi zdjęcia - te 300-350 kilo to minimalne minimum....
<p>Nikon FX i Olympus m4/3

#15 Roby

Roby

Napisano 06 marzec 2009 - 23:33

Roby, ale my nie każemy nikomu wstawiać fotki w rozdzielczości 900pix... jak ktoś chce - wstawi, jak nie, bo będzie uważał że jakośc przy kompresji będzie za mała to nie wstawi, a jak wstawi to jego sprawa..

A ja gdzieś napisałem, że będziemy kazali? Wyraziłem swoje zdanie, a że jest inne niż Twoje, cóż czasem tak w życiu bywa :roll:

#16 fotosc

fotosc

Napisano 06 marzec 2009 - 23:37

jestem dwoma rekoma za 900 :) ufff ale byloby swietnie :) juz tyle razy sie pomylilem :(

#17 Dunadan

Dunadan

Napisano 07 marzec 2009 - 14:33

A ja gdzieś napisałem, że będziemy kazali? Wyraziłem swoje zdanie, a że jest inne niż Twoje, cóż czasem tak w życiu bywa :roll:

Maćku, spoko :beer: kwestia jest na pewno do dogadania się... mnie chodziło o to że po prostu dajemy możliwość ludziom wstawiać fotki w większej rozdzielczości. Nic więcej. To tylko danie możliwości wyboru - albo wrzucasz fotkę o większym rozmiarze ( ale o większej kompresji ) albo o mniejszym ( ale o mniejszej kompresji ) - jak chcesz... wiele fotek ptaków naszych mistrzów ;-) zasługuje na większy rozmiar dla detali. wiele fotek krajobrazów zasługuje na to samo, bo przy mniejszej rozdziałce tracimy detale...

August - 1000 pixeli to przesada chyba jednak ;-) co do kwestii wagi - IMHO to oddzielna sprawa którą zajmiemy się później...

:ninja:


#18 szklarz

szklarz

Napisano 07 marzec 2009 - 15:18

Jestem za zwiększeniem rozmiarów zdjęć już ten temat kiedyś poruszałem i cieszę się że temat powrócił.
Na Obiektywni.pl dopuszczalne pliki to 910 px a waga pliku 210 kb i nikt nie narzeka na jakość zdjęć.

#19 Dunadan

Dunadan

Napisano 07 marzec 2009 - 15:44

Hmm, zauważyłem że jednak jest trochę osób przeciwnych zwiększeniu rozmiaru - zastanawiam się czemu... - bo jeśli jest to kwestia tego że pracują na rozdzielczości 1024x768 to... no trochę szkoda byłoby te osoby olewać, a będą one miały problem z przeglądaniem fotek. Na innym takim forum jest mechanizm automatycznego zmniejszania zdjęć - działa to całkiem nieźle może i u nas dałoby się cos takiego zastosować - jak ktoś pracuje na mniejszej rozdzielczości fotka automatycznie zmniejsza się do szerokości ekranu ( a raczej szerokości okienka wiadomości na forum ). trzeba by z Qgito pogadać.

:ninja:


#20 guest1

guest1
  • Użytkownik
  • 338 postów

Napisano 08 marzec 2009 - 00:00

jestesmy w dobie wielkich matryc szybkiego internetu i chyba czas isc z postepem a nie cofac sie
szkoda moich wywalonych 7 tys za matryce i ogladac wasze fotki w mikro rozdzielczosci
takie jest moje zdanie