Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Deltta Dunaju - wiosenne polowanie na ptaki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 kubaman

kubaman
  • Użytkownik
  • 256 postów
  • Lokalizacja:
    Kraków

Napisano 05 marzec 2009 - 12:02

Witajcie

planuję wyjazd na fotografowanie w rejon Delty Dunaju. Osoba znająca miejsce próbuje to zorganizować i znaleźć stosowne lokum, ale fotograficznie ani ornitologicznie nie wie, gdzie są miejscówki i jak należy się zorganizować. A to przeogromny obszar.

Czy ktoś z Was był może w Delcie i mógłby mi napisać, które rejony są interesujące, a których unikać? Jak się poruszać? Czy jest niebezpiecznie? Czy w ogóle wolno focić. Jakiego rodzaju są to tereny? W necie znalazłem raptem trzy stronki z dwu zdaniowymi opisami dla sztampowych wakacjowiczów. Jeśli ktoś z Was może - proszę o pomoc.

dzieki
Kuba

P.S. wyjazd w okolicy majówki

#2 Marcin STFN

Marcin STFN
  • Użytkownik
  • 1775 postów
  • Lokalizacja:
    Częstochowa/Gdańsk

Napisano 05 marzec 2009 - 12:33

http://www.horyzonty.pl/dd.php

jak na Delte Dunaja to z ta firma
Pozdrawiam!
Canon 7D+BG-E7, Canon 50D+BG-E2N, Canon EF 300/2.8 L IS USM, Canon TC 1.4xII, Manfrotto 055 PROB, Manfrotto 393, Skimmer
www.marcinstefanczyk.pl

#3 kubaman

kubaman
  • Użytkownik
  • 256 postów
  • Lokalizacja:
    Kraków

Napisano 05 marzec 2009 - 12:54

cześć Marcin

byłeś z nimi czy tylko słyszałeś?

Ja generalnie jestem wyjątkowo trudny, bo zawsze muszę iść tam, gdzie inni nie chcą ;)
Dlatego chcę się tam udać prywatnie w małej grupce. Poza tym zależy mi na ptakach i na foceniu, a więcej jak połowa tej wycieczki to inne klimaty. Ja chcę się zaszyć w namiociku i zrobić dobre foty :)

A tak przy okazji - ja w zeszłym roku z żoną i dzieckiem spędziłem 2 tygodnie w Norwegii za równe 4 koła, wliczając w to promy do Szwecji, jazdę samochodem w sumie ponad 5 tyś kilometrów oraz 2 kampingi po drodze po średnio 350pln każdy. 2500 koła od osoby za 6 dni w Rumunii to raczej przegięcie :P

#4 piotrek72t

piotrek72t
  • Użytkownik
  • 763 postów
  • Lokalizacja:
    Szczecin

Napisano 05 marzec 2009 - 13:48

Co do delty Dunaju, to znany jest mi z licznych opowiadan wędkarskich, zbiornik Raduta. Natomiast podróż przez Rumunię ( okolice nadmorskie ) wyleczyły mnie ze stereotypów, że to karaj niebezpieczny i strach się na drodze zatrzymać. Średni poziom bezpieczeństwa, zwłaszcza w miejscowościach turystycznych jest zdecydowanie wyższy od tego , z jakim mamy do czynienia w naszym kraju.
P.S
Może rozwiązaniem być własnie "biwakowanie" w okolicy Raduty, ceny za łowienie są mało przystępne, ale w końcu nie jedziesz na karpie tylko na ptaki....LINK
Piotr Talarczyk Canon 5D II + optyka Canon

#5 widz

widz

Napisano 05 marzec 2009 - 14:24

z tego co mi się kojarzy to z Forum Nikona planowany był wyjazd.ale czy doszedł do skutku.to nie wiem.chyba tomajk w tym uczestniczył.

#6 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 05 marzec 2009 - 15:21

http://www.horyzonty.pl/dd.php

Byłem z nimi na dwóch wycieczkach, na jednej ptasio - etnograficznej, ale ci ptasiarze byli bardziej obserwatorami, a nie fotografami. Musiałbyś sie skontaktować z horyzontami i pogadać z pilotem danej wycieczki, to wporzo ludzie i nawet jak sie z nimi nie zabierzesz, to pewno udzielą Ci potrzebnych informacji.

#7 Marcin STFN

Marcin STFN
  • Użytkownik
  • 1775 postów
  • Lokalizacja:
    Częstochowa/Gdańsk

Napisano 05 marzec 2009 - 15:31

kubaman, nie byłem z nimi, ale wiem że organizuja ciekawe ornitologiczne wyprawy.
Nie wiem czy są tam dobre warunki do focenia, wiekszosc fot jakie stamtad widzialem zostala zrobiona z łodzi...
Pozdrawiam!
Canon 7D+BG-E7, Canon 50D+BG-E2N, Canon EF 300/2.8 L IS USM, Canon TC 1.4xII, Manfrotto 055 PROB, Manfrotto 393, Skimmer
www.marcinstefanczyk.pl

#8 ryba

ryba
  • Lokalizacja:
    Mława

Napisano 05 marzec 2009 - 20:04

w tamtym roku byłem parę dni w Rumunii ale nie w delcie Dunaju. Co do pozimu bezpieczeństwa to tak jak w Polsce. Ceny podobne, ludzie mili. Fajnie tam mają bo można wszędzie rozbijać namioty, czasem jak sie jedzie taką bardziej turystyczną drogą to widać tak gdzieniegdzie po kilka namiotów. Ale w parkach narodowych niestety nie można rozbijać namiotów a jak dobrze pamiętam w Delcie Dunaju taki jest. Co do robienia zdjęć to faktycznie w większości miejsc jakieś opłaty i to całkiem niemałe są pobierane. W jakimś monastyrze (chyba Voronet) nie można było robić zdjęcia ze statywem. Podobało mi się tam i kiedyś chyba jeszcze raz się wybiorę.
Zgubiłem się w ich dziwnym języku jest: M-am pierdut. Parę razy używałem ale tobie nie życzę :-D

#9 kubaman

kubaman
  • Użytkownik
  • 256 postów
  • Lokalizacja:
    Kraków

Napisano 05 marzec 2009 - 20:27

hej, dzięki za odzew.

W kwestii bezpieczeństwa, to nie chodziło mi o rabusiów :mrgreen:
Pytałem raczej o niebezpieczeństwa związane z wodą, terenem i samym fotografowaniem w tym miejscu.

Focenie z łódki to raczej sobie daruję. Chciałbym się przyczaić na coś naprawdę ciekawego i tradycyjnie. Z biegu przy warczącym motorze i z kołysaniem to sobie raczej daruję.

Ale przeciez musi się dac focić na brzegu, jakieś zarośla, bagna, łachy ?

#10 laszlo111 (Szymon Bartosz)

laszlo111
  • Lokalizacja:
    Bieszczady

Napisano 22 lipiec 2013 - 06:10

Temat jakoś ucichł a od czasu założenia go pewnie już ktoś był w delcie Dunaju. Orientujecie się jak wygląda tam sytuacja z ptakami na początku września? Tylko taki termin mi pasuje a chciałbym się tam wybrać w tym roku.

#11 laszlo111 (Szymon Bartosz)

laszlo111
  • Lokalizacja:
    Bieszczady

Napisano 18 wrzesień 2013 - 08:37

Ale sie pozmieniało na forum.

 

Nikt nie zainteresowany deltą więc sam sobie odpowiem. Sytuacja ornitologiczna na poczatku września wygląda mniej więcej tak https://picasaweb.go...542/DeltaDunaju

 

 



#12 Saint (Jakub Szymkowiak)

Saint
  • Lokalizacja:
    Mosina/Poznań

Napisano 21 wrzesień 2013 - 21:45

laszlo111, widzę, że Deltę Dunaju już odwiedziłeś, więc pewnie informacja Ci się nie przyda. Ale na przyszłość, gdyby ktoś inny planował:

http://www.ibis-tour...carpathians.php   -  nikt tak nie pokaże Delty Dunaju, jak 'tubylcy'.


jakubszymkowiak.wordpress.com

Nikon D200 + Nikon D7200 + Nikkor 18-105 mm + Tamron 24-70 mm + Tamron 150-600 mm






Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych