Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Marzec 2009


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
649 odpowiedzi w tym temacie

#601 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 30 marzec 2009 - 15:30

Magnum43, niedoświetlenie... sam się przekonałem jak to wiele daje odnośnie szumu.

:ninja:


#602 comatus (Piotr Kendzierski)

comatus
  • Lokalizacja:
    Gdynia

Napisano 30 marzec 2009 - 16:06

faktycznie moze wydawać się że ISO 250 nie szumi więc jak to wytłumaczyć ?


Gdzieś kiedyś czytałem, że "niepełne" czułości (czyli np ISO250 czy 320) są robione softowo przez oprogramowanie aparatu i dlatego zdarza się, że 400 szumi mniej niż 250. Ile w tym prawdy nie wiem.
Ale niedoświetlenia raczej lepiej to tłumaczą :)

#603 robkiz

robkiz

Napisano 30 marzec 2009 - 17:04

Magnum wrzuć rawa do cyfrowej ciemni, zobaczymy. Moze jak kilka osób spróbuje łatwiej będzie dojść gdzie pies leży pod sikorka.
Robert

#604 Magnum43

Magnum43

Napisano 30 marzec 2009 - 17:32

494.

Magnum wrzuć rawa do cyfrowej ciemni, zobaczymy.

niezły pomysł tylko że rawa skasowałem ;/ został JPG a z tym niewiele się wskóra
494.
Dołączona grafika
rudzik w ciemnościach.

#605 comatus (Piotr Kendzierski)

comatus
  • Lokalizacja:
    Gdynia

Napisano 30 marzec 2009 - 17:39

robkiz, dobry pomysł :-)
Tu coś ode mnie.

495.
Dołączona grafika

496.

Dołączona grafika

#606 pkokocinski7

pkokocinski7
  • Użytkownik
  • 694 postów
  • Lokalizacja:
    Snowidowo

Napisano 30 marzec 2009 - 18:03

Magnum43, mówi się trudno, w ciemni to napewno jakieś wystawowe cudo z sikorki powstalo. :-) ;-)
comatus, już się powtarzam, ale niezle te wróbelki, zwlaszcza 496, bo na 495 tak jakby ciut nieostro czy coś...
Przygotowywania do sezonu letniego w pełni: maskowanie jest, statyw też, tylko czatownie w budowie!

#607 karol102

karol102
  • Użytkownik
  • 439 postów
  • Lokalizacja:
    Pszczyna

Napisano 30 marzec 2009 - 18:16

497.Dołączona grafika
498.Dołączona grafika
499.Dołączona grafika
500.Dołączona grafika
501.Dołączona grafika
502.Dołączona grafika
503.Dołączona grafika
Ostatni weekend spędziłem fotografując sarny. Chyba jeszcze nigdy się tyle nie przeczołgałem, a efekty i tak marne. :-| Same gnioty z tego powychodziły. Strasznie teraz ciężko je podejść, gdyż zboża są niskie i sarny mają doskonałą widoczność na wszystkie strony świata. Czekam na cieplejsze dni, kiedy roślinność będzie wyższa, a podchód o wiele łatwiejszy. ;-)

#608 pkokocinski7

pkokocinski7
  • Użytkownik
  • 694 postów
  • Lokalizacja:
    Snowidowo

Napisano 30 marzec 2009 - 18:35

karol102, ale nafociłeś.... nie aż takie gnioty... :mrgreen: :mrgreen: ... zawsze fajnie sarninkę pooglądać...
zwłaszcza 503 fajna...taka dynamiczna, a poza tym to ładny kozioł na 501.
U mnie caly czas na polach pasą się rudle saren, ale żadnych szans żeby się bliżej podczołgać... byle oziminki tak na 30 cm wyrosły to potem już idzie.

Choć w zeszłym roku , letem mialem taką sytuację że czolgalem się na skraju pola pszenicy do saren, a jakies 1,5 m. przde mną wyskoczyła duuża rodzinka dzików, :shock: :shock: więc myślałem że mi serducho stanie.

No i od tamtej pory mam taki mały uraz do czolgania się przy zbożu... ale wszystko da się opanować.
Przygotowywania do sezonu letniego w pełni: maskowanie jest, statyw też, tylko czatownie w budowie!

#609 karol102

karol102
  • Użytkownik
  • 439 postów
  • Lokalizacja:
    Pszczyna

Napisano 30 marzec 2009 - 18:58

pkokocinski7, szanse na podchód zawsze są, ja na przykład podczołguje sie tak żeby być jakieś 150 metrów od stada i zastygam w bezruchu. czasami zdarzy sie, że sarny nie uciekają tylko z zaciekawieniem podchodzą do takiej rozpłaszczonej, niekształtnej istoty :-> , jednak zdarza się to dość rzadko. zazwyczaj strach bierze górę nad ciekawością. Niezłą musiałeś mieć przygodę z tymi dzikami - dobrze, że uszedłeś(odczołgałeś się :-D ) z życiem. ;-)

#610 pestkos

pestkos
  • Użytkownik
  • 226 postów
  • Lokalizacja:
    Oświęcim\Grojec

Napisano 30 marzec 2009 - 19:55

karol102 to sie naogladałes sarniaków ,zazdroszcze.502 mi sie podoba i 503 za dynamike.
comatus fajne te wróblaki,czysciutko.

moje poprzednie zdjecia chyba nikt nie zauwazył :roll: ;-)

504.

Dołączona grafika


505.

a to takie troche dla zartu ...bo ci szkiełko dziobne...

Dołączona grafika

wszelkie opinie mile widziane...
NIKON + SIGMA + BENRO

#611 moby dick

moby dick
  • Lokalizacja:
    Zręcin k/Krosna

Napisano 30 marzec 2009 - 20:39

505 super, blisko go miałeś.
Canon 7D; C 400/5.6 L; Benro gh-2; Patrol GR

#612 Vulpes (Marek Skruch)

Vulpes
  • Lokalizacja:
    Jasło

Napisano 30 marzec 2009 - 20:54

pestkos, czym robić macro ptaków? ;-)
<strong class='bbc'><span style='font-size: 10px;'>Pentaxy dwa i kupa szkła ;)</span></strong><br />
<span style='font-size: 14px;'><strong class='bbc'><a class='bbc_url' href='[url="""]http://www.marekskruch.pl'>www.marekskruch.pl</a></strong></span>[/url]

#613 Norbius

Norbius
  • Użytkownik
  • 2121 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 30 marzec 2009 - 20:58

493 - ładna sikora
505 - "Ja i mój wielki cień" :hihi:

#614 tfk (Tomasz)

tfk
  • Użytkownik
  • 120 postów
  • Wiek: 52
  • Lokalizacja:
    okolice Ujścia Warty

Napisano 30 marzec 2009 - 21:13

A ja dzisiaj wieczorkiem wybrałem się na spacerek do miejsca, gdzie za czasów świetności klasy robotniczej, bywał nasz jedyny kosmonauta. Miejsce ustronne w środku lasu, kiedyś musiało wygląda imponująco. Dzisiaj wygląda tak:
506
Dołączona grafika

Po drodze spotkałem takiego przystojniaczka:
507
Dołączona grafika

Słoneczko już zachodziło, a na sadzawce obok ruin (dawniej staw z wyspą) pływał sobie perkozek. Niestety dał nura i tyle go widziałem.

Staw 508
Dołączona grafika


Dawna kładka na wyspę

509
Dołączona grafika

I na koniec śledzący mnie Pan Mirosław H. :mrgreen:

510
Dołączona grafika


Pozdrawiam
"Raz ordynarny niedźwiedź kucnąwszy na łące W dość niewybredny sposób podtarł się zającem. Zając się potem żonie chwalił po obiedzie: - Wiesz stara, nawiązałem współpracę z niedźwiedziem!" A.W.

#615 maciejowy (Maciej Smolarczyk)

maciejowy
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 30 marzec 2009 - 21:37

tfk, 508 super, mozna by sie pokusic o pelna symetrie, byloby genialnie. przystojniak z 507 super, jednak chyba ostrosc troche uciekla, na 510 wg mnie ciut za duzo dolu.

jeszcze raz brawa za 508
nikon d90 + nikkor 18-105 VR II + nikkor 70-300 VR II + sigma 150-500 APO DG HSM OS + 10 mm f/2.8 EX DC FISHEYE HSM
http://msmolarc.republika.pl

#616 Magnum43

Magnum43

Napisano 30 marzec 2009 - 21:46

moje poprzednie zdjecia chyba nikt nie zauwazył

504 jak najbardziej poprawne :) makro wróbla też niezłe pomijając perspektywę :mrgreen:

#617 Olowaw

Olowaw
  • Użytkownik
  • 52 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 30 marzec 2009 - 23:00

Szanowne Panie, szanowni Panowie
W dniu dzisiejszym odwiedziłem mazury... był to wyjazd służbowy...tak że brak czasu na focenie. Moje zdziwnienie nastąpiło...kiedy zobaczyłem, że nasze ukochane bociany powróciły do naszego kraju... kontrasty maksymalne...w gniazdach bociany, na jeziorach lód !!!.
511
Dołączona grafika

Pozdrawiam
Olaf C 40D,C 30D + T 28-75 F2.8, C 70-200 F4 L, C 400 F5,6

#618 aloes

aloes
  • Użytkownik
  • 271 postów
  • Lokalizacja:
    Mazowsze :)

Napisano 30 marzec 2009 - 23:49

511 - miło go zobaczyć. :)
Canon 40D, C 24-105, C 100-400, Sigma 10-20, C 100 Macro, C 430 ExII, Manfrotto, Sirui, różny drobiazg i wielkie plany.
Ponadto C PowerShot SX220, rower, sporo zapału i straszliwy brak czasu.

#619 tfk (Tomasz)

tfk
  • Użytkownik
  • 120 postów
  • Wiek: 52
  • Lokalizacja:
    okolice Ujścia Warty

Napisano 31 marzec 2009 - 06:47

tfk, 508 super, mozna by sie pokusic o pelna symetrie, byloby genialnie. przystojniak z 507 super, jednak chyba ostrosc troche uciekla, na 510 wg mnie ciut za duzo dolu.

jeszcze raz brawa za 508


Dzięki za uwagi :beer:

Przystojniaka mam jeszcze kilka fotek, ale nie miałem czasu na wybieranie - żona mnie goniła do spania :mrgreen:

Zdjęcia kompletnie bez obróbki - tylko automatem wywołany raw.
Kiedy ja znajdę czas na zabawę w wywoływanie :cry:

Pozdrawiam
"Raz ordynarny niedźwiedź kucnąwszy na łące W dość niewybredny sposób podtarł się zającem. Zając się potem żonie chwalił po obiedzie: - Wiesz stara, nawiązałem współpracę z niedźwiedziem!" A.W.

#620 chemik (Krzysztof Krahel)

chemik
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 31 marzec 2009 - 08:22

Wczorajszy dzień można uznać za dość udany, gdyby tylko pogoda była lepsza (dlatego dziś bez zdjęć :-? )
Wczorajszy wypad po pracy skierowałem na Stawy Dojlidzkie. Miejsce jedno z najbardziej zasobne w ptaki jakie znam w najbliższym regionie. Już po przybyciu na miejsce wiedziałem, że może być ciekawie. I się nie pomyliłem. Mimo, że jeszcze miejscami na największych stawach jest lód, to jednak ptaków nie brakuje. Są już spore ilości mewy śmieszki i mewy pospolitej. Pojawiło się kilka sztuk mewy żółtonogiej. Dwa dni temu widziana była też tu 1 mewa czarnogłowa. Nad stawami szybuje juz kilka błotniaków stawowych - stali bywalcy :mrgreen: Idąc po grobli minąłem 3 dzięciołki buszujące w trzcinach, kilkanaście potrzosów. Na innych stawach widać perkozy dwuczube (21 sztuk w jednym stadzie), sporo łyski (około 120 sztuk), kilka czernic. Pojawia się kolejny polski widoczek - 3 lecące bociany białe, oraz 1 bocian czarny. Postanowiłem zajrzeć na jeszcze jeden staw, który znajduje się laskiem. A tam samotnik i 2 czaple. I tu pojawił się swoisty rekord, który nie można nazwać miłym: po przejściu dosłownie 100 - 150 m na spodniach pojawiło się 27 kleszczy :evil: Jeszcze tyle na raz nie widziałem w życiu :!: Jedyne pocieszenie że zdejmowałem je z ubrania a nie z siebie.
http://chemik12.blogspot.com/
http://krahel.cba.pl/


Canon 40D + C 50/1.8 ,C 400/5.6, T 17-50/2,8





Podobne tematy Collapse

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych