Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Nikon, Sony? + kilka pytań laika


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#21 piotrek123

piotrek123
  • Użytkownik
  • 217 postów

Napisano 08 maj 2010 - 09:37

Jeżeli chodzi o Sony 75-300 to on na 100% nie ma opcji macro.
A co do tamrona to w tej twojej aukcji jest zdjęcie takie nie bardzo do opisu tu masz z właściwym zdjęciem : http://www.allegro.p... ... _sony.html
Alfa 300 + SAL 18-70 + Tamron 70-300 LD DI Macro 1:2 :kris:

#22 skylux

skylux
  • Użytkownik
  • 261 postów
  • Lokalizacja:
    Leżajsk

Napisano 10 maj 2010 - 19:03

Dla tych co nie mają za dużo "eci peci" polecam Soligor/Vivitar/Cosina 60-300. Szkło produkowane pod rożnymi nazwami, przez niektórych bardzo chwalone (mam i używam). Można dostać używkę za ok. 400 PLN np. tu http://klubkm.pl/for...ead.php?t=30963
"W tak pięknych okolicznościach przyrody... i tego... i niepowtarzalnej... "

#23 geko123

geko123
  • Małomówny
  • 5 postów

Napisano 11 maj 2010 - 08:59

witam
mimo ze jestem nowy to pozwole sobie sie wypowiedziec, sam uzywam sony A700 i z sigma owszem wystepuje problem niszczonych przez naped body zebatek AF w obiektywie (o czym sam sie przekonalem), ale to przedewszystki dotyczy wyzszych modeli body - od a450 wzwyz, co do BF FF(zle skalibrowany Af) problem wystepuje w jednakowym stopniu zarowno w Sigmie jak i w Tamronie, z tym ze sigma ma serwis w polsce, a tamron (bynajmniej jeszcze pol roku temu) wysyla obiektywy do niemiec, a co do wyboru tele to sam uzywam sigmy 400mm/5.6 pierwszej wersji bez apo i wbrew opiniom obiektyw nie jest tragiczy owszem dobry (nie pisze ze rewelacyjny) jest od f8 ale i tak jest to jakos naprawde akceptowalna (jesli trzeba moge podeslac sample), a najwiekszy plus jest taki ze mnie kosztowal 400zl za obiektyw + 150 zl za chipa zeby AF dzialal z Alphami wiec za 650 zl mam obiektyw 400mm z miare jasny i bardzo poreczny z AF, wiem ze wczesniej czy pozniej wymienie go nasigme 400mm/5.6 APO telemacro ale puki co inne "sloiki " maja pierwszenstwo

pozdrawiam Dominik

#24 arek-lin

arek-lin
  • Małomówny
  • 28 postów
  • Lokalizacja:
    Grudziądz/Gdańsk

Napisano 11 maj 2010 - 11:19

Cześć Dominik!
tę opcję co podałeś też nie jest zła, ale nie chce obiektywu stałoogniskowego bo będę miał za dużą "dziurę" mając tylko kitowy obiektyw i 400. Opcja używanego obiektywu też raczej odpada ponieważ sprzęt byłby brany na firmę, także 18% od ceny półkowej mam zniżki więc dla przykładu taki nowy Tamron jak był wyżej podawany wyjdzie mnie w granicach 500zł ;-)
Może mi ktoś wyjaśnić o co chodzi z kalibracją (jeśli byłaby takowa potrzebna), kto to zrobi, czy będę musiał puszkę też wysłać i czym się objawia nieskalibrowanie?

#25 geko123

geko123
  • Małomówny
  • 5 postów

Napisano 11 maj 2010 - 21:03

co do kalibracji to chodzi o to ze niektore obiektywy z niektorymi body wymagaja korekty plaszczyzny AF, tzn moze sie zdazyc ze obiektyw bedzie ostrzyl za obiektem back focus(BF), lub przed obiektem forder focus (FF) przez co sam obiet na ktorym bedziemy ostrzyli nie bedzie idealnie ostry, a do szkla staloogniskowego to wszystko calezy co bedziesz focil, jak foce glownie ptaki i duze saki i przyznam ze jeszcze mi sie nie zdazylo by model byl za blisko, mam jeszcze "flinte" czyli 70-210/4 i jest to zacne szklo o niesamowitej platyce ale do ptaszorow wykorzystywalem prawie wylacznie dlugi koniec, wiec dlatego gdy nadazyla sie okazja kupilem sigme 400mm ktora przy tej cenie moim zdanie byla nie do pobicia a co do opini ze najstarsza wersja jest do niczego sam ocen

Dołączona grafika

ale tak jak napisalem wszystko zalezy od wlasnych potrzeb i stylu fotografowania, ja wole stalki min innymi moze dlatego ze wole miec "slaba" stalke 400mm niz slaby/sredni zoom 70-300mm, bawic bawilem sie sigma 70-300 bez APO i nie jest to zly sprzet , wrecz przeciwnie - bylem mile zaskoczomy a wersja z APO pewnie jest jeszcze lepsza, ale po pierwsze wykonanie (porownywalne z kimtem 18-70) a po drugie 300mm to dla mnie troszke za malo, ale to moja subiektywna ocena i czy tobie starczy musisz sam ocenic

pozdrawiam Dominik

#26 arek-lin

arek-lin
  • Małomówny
  • 28 postów
  • Lokalizacja:
    Grudziądz/Gdańsk

Napisano 13 wrzesień 2010 - 07:50

Witam, to znowu ja. Niestety sytuacja życiowa zmusiła mnie do wstrzymania się od kupna obiektywu i teraz czas na drugie podejście. Założenia te same-zmiennoogniskowe tele, przeglądając ofertę wybrałem takie opcje: http://www.euro.com.... ... p3=9434548 czy duża jest różnica między tymi obiektywami? Tylko najdroższy Tamron wyposażony jest w elementy asferyczne i elementy niskodyspersyjne, spełniają one swoje zadanie, są potrzebne czy to tylko chwyt marketingowy?

#27 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 13 wrzesień 2010 - 21:11

Miałem kiedyś ten obiektyw Sony (jeszcze jako Minolta) i był jak na swoją cenę całkiem dobry. No ale potem kupiłem M 70-210/4 (flinta) i to jest dobry obiektyw, mimo, że tylko 200 na długim koncu. Tych pozostałych w rękach nie miałem więc się nie wypowiadam.





Podobne tematy Collapse

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych