Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Nikon, Sony? + kilka pytań laika


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#1 arek-lin

arek-lin
  • Małomówny
  • 28 postów
  • Lokalizacja:
    Grudziądz/Gdańsk

Napisano 22 luty 2009 - 09:27

Witam. Jak już wcześniej napisałem przymierzam się do kupna pierwszej w życiu lustrzanki. Czytam, szukam i coraz mniej wiem i mam coraz większy mentlik w głowie. Cały czas byłem zainteresowany Sonym Alfa 300 ze względu na podgląd obrazu na żywo (jak w kompakcie) i lepszy zoom kitowego obiektywu. Niestety gdy był w dobrej cenie to ja gotówki nie miałem. Druga sprawa jest taka że wyczytałem że lepszą opcją jest np. Nikon D60 chociaż czemu to nie wiem. Więc zainteresowałem się i tym aparatem (choć cena ciut wyższa) i zastanawiam się skąd jest ta różnica w cenie między tym: http://sklep.abfoto.... ... id583.html
a tym: http://sklep.abfoto.... ... id582.html
Co to jest to VR w obiektywie? Jakie są tego wymierne korzyści? Warto dopłacać?
Jaka jest różnica między Alfa300 a Alfa300X. Jest w ogóle jakaś?

#2 Girdian

Girdian
  • Lokalizacja:
    Wlkp/prawie Wolsztyn

Napisano 22 luty 2009 - 09:56

Podaj ile możesz wydać i co masz zamiar fotografować.

Konstruktywna krytyka Ciebie nie kosztuje NIC, mi może pomóc w dalszym rozwoju :-)
D7100/D200+N300/4 AF+K1.4 DGX stoi to na Benro
http://www.tomaszwalkowiak.art.pl/


#3 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 22 luty 2009 - 10:13

arek-lin,

Jaka jest różnica między Alfa300 a Alfa300X

To tylko nazwy zestawów - A300 to samo body A300x to body plus jakieś szkiełka...
Girdian już powiedział na co musisz się zdecydować - na cenę i cel fotografii ;-)

:ninja:


#4 arek-lin

arek-lin
  • Małomówny
  • 28 postów
  • Lokalizacja:
    Grudziądz/Gdańsk

Napisano 22 luty 2009 - 10:15

w max 1600-1700zł (najlepiej za zestaw: karta pamięci, torba i może jakiś mały statyw). Fotografować chce wszystko :-P Tzn pewnie najczęściej będą to widoki, krajobrazy, samochody (również w ruchu), być może zwierzęta. Dotychczas latałem po podwórku z Olympusem Fe-130 więc jakikolwiek sprzęt klasy wyższej to będzie dla mnie duże wow ;-) Ale wolę Was zapytać nim kupię żeby później nie pluć sobie w brodę

#5 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 22 luty 2009 - 10:41

arek-lin, na dobra sprawę - co bys nie kupił będzie dobrze... problem z D60 jest taki że chyba nie ma tzw. śrubokręta czyli mechanicznego przeniesienia napędu AF - z tego powodu nie będziesz mógł używac z nim wielu szkieł...
A300 ma zaletę wbudowanej stabilizacj obrazu...

:ninja:


#6 Vulpes (Marek Skruch)

Vulpes
  • Lokalizacja:
    Jasło

Napisano 22 luty 2009 - 10:52

arek-lin, idź do sklepu gdzie mają obie te puszki i weź je w łapy, pobaw się chwilę. Zobacz też koniecznie na Pentaxa K200D w podobnej cenie jak A300 czy D60 ze stabilizowanym kitem.
A stabilizacja (nie ważne czy w korpusie czy w obiektywie) to bardzo użyteczna rzecz :-)
<strong class='bbc'><span style='font-size: 10px;'>Pentaxy dwa i kupa szkła ;)</span></strong><br />
<span style='font-size: 14px;'><strong class='bbc'><a class='bbc_url' href='[url="""]http://www.marekskruch.pl'>www.marekskruch.pl</a></strong></span>[/url]

#7 arek-lin

arek-lin
  • Małomówny
  • 28 postów
  • Lokalizacja:
    Grudziądz/Gdańsk

Napisano 22 luty 2009 - 18:06

Dziękuję za zainteresowanie tematem. Byłem już w sklepie, rozmawiałem ze sprzedawcą, mierzyłem się do tych aparatów ;-) Jedynie Pentaxa nie miałem w ręku, ale z tego co patrzyłem na allegro to kosztuje ~1800zł :-/
No nic to będę szukał A300 bo ma jeszcze jeden fajny gadżet-ekran odchylany
A może ktoś napisać różnicę miedzy tymi dwiema ofertami które podałem na początku?

#8 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 22 luty 2009 - 19:04

A300x leci z dwoma szkiełkami - 18-70/3.5-5.6 i 55-200/4-5.6. A300 no... to A300 ;-) czyli samo body ;-) Do niego musisz sobie oddzielnie dokupić obiektywy. Jak chcesz wszystko to bym polecił A300, kit tj. 18-70/3.5-5.6 DT oraz sigmę lub tamrona 70-300 Apo.

:ninja:


#9 marcinm

marcinm
  • Użytkownik
  • 851 postów
  • Lokalizacja:
    Gorzów Wlkp.

Napisano 22 luty 2009 - 20:54

może dużo już nie wniose do tematu ,ale jeżeli miałbym wybierać miedzy a300 a d60 to odpowiedz jest jedna sony ;-)
Olympus E-510 Sigma 135-400mm Fotografia to zabawa

#10 gdc

gdc
  • Użytkownik
  • 311 postów

Napisano 23 luty 2009 - 15:05

posiadam tez alfe tylko ze 700. wiec oczywiscie bede chwalil sony. nikos tez jest ok. mnie osobiscie alfa po prostu lezy w dloni. jedyne do czego moge sie doczepic to syf na matrycy od nowosci, i nie jest to moj przypadek, bo na zachodnich forach co druga osoba tak ma, a system "padaczka matrycy" działa porażkowo. czyt. wogole nie działa.

Srubokret i stabilizacja w korpusie to plus - bo potem tansze obiektywy.

Nikos znow ma wielu zwolennikow na rynku, wiec potencjalnie uzywane obiektywy tez da sie znalezc, ale to nie zawsze najlepszejszy wybór.
Najwazniejsze to kupić i robic foty :)

ps.
live view to gadzet. przegrzewa matrycę niepotrzebnie .

#11 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 23 luty 2009 - 15:27

gdc, LV z odchylaną matrycą to nie gadżet ;-) Fakt faktem ze w nikonie ( czy canonie ) o wiele łatwiej potem rozbudować system...

:ninja:


#12 Voyageros

Voyageros
  • Małomówny
  • 8 postów
  • Lokalizacja:
    Trojmiasto

Napisano 23 luty 2009 - 15:47

live view to gadzet. przegrzewa matrycę niepotrzebnie .


nie przegrzewa głównej matrycy bo ma druga do LV. Jak dla mnie super sprawa ten LV jak sie nie chce ubabrac a zrobic zdjecie z zabiej perspektywy. Uzywam i polecam.

#13 gdc

gdc
  • Użytkownik
  • 311 postów

Napisano 23 luty 2009 - 15:49

podobno nie kazdy aparat ma odrebna matryce do lv. - nie no - super jest nie kucac przy kazdym niskim "shoocie", JESLI A300 MA ODREBNA MATRYCE DO LV TO OK

#14 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 23 luty 2009 - 15:57

gdc, ma, to właśnie patent sony ;-)

:ninja:


#15 arek-lin

arek-lin
  • Małomówny
  • 28 postów
  • Lokalizacja:
    Grudziądz/Gdańsk

Napisano 23 luty 2009 - 19:58

Czyli jednak będę się skłaniał do A300. Teraz trzeba tylko poczekać na jakąś promocję :-P Ostatnio (w styczniu) widziałem nową A300 kit za ~1350zł ale wtedy jeszcze nie miałem gotówki :-/

#16 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 23 luty 2009 - 19:59

A mi się wydaje, że pierwszy był Olimpus z drugą matrycą do LV.

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#17 dynax

dynax
  • Użytkownik
  • 489 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 23 luty 2009 - 23:24

A mi się wydaje, że pierwszy był Olimpus z drugą matrycą do LV.


Dokładnie ;-) Sony natomiast ma jeszcze jedną zaletę - matrycę ccd, a ccd to ostrość. Z lubością oglądam swoje fotki z 7d, tam dobrze naświetlony jpg "załatwiał sprawę" nie było potrzeby posiłkować się rawem, co niestety jest niezbędne w cmosie u sonego (podobnie jak w mojej jedynce)

#18 arek-lin

arek-lin
  • Małomówny
  • 28 postów
  • Lokalizacja:
    Grudziądz/Gdańsk

Napisano 08 maj 2010 - 09:28

Przepraszam, za odkopanie starego tematu, ale staję przed kolejnym wyborem-tym razem zakupu obiektywu i chciałbym posłuchać rad doświadczonych kolegów z forum. Zakupiłem Alfę 330 z kitowym obiektywem, teraz chcę dokupić obiektyw. Byłem w sklepie i tam pani doradzała mi obiektyw Sony ze względu na to, że będzie kompatybilny z aparatem, natomiast stanowczo odradzała mi Sigmę bo: są problemy z jakością oraz może się okazać, że będę musiał wysyłać obiektyw do kalibracji. Jak to się ma do rzeczywistości?
Przeglądam teraz alledrogo i znalazłem taki obiektyw: http://www.allegro.p... ... _raty.html Jakie są jego wady? Bo zaletą jest dla mnie cena (a to dla niepracującego studenta ma znaczenie :-P ) W sklepie oglądałem chyba taką Sigmę i była mi odradzana http://www.allegro.p... ... tr_uv.html a polecany był mi taki obiektyw http://www.allegro.p... ... f_vat.html

Proszę o porady, sprawa nie jest pilna, mam czas ;-)

#19 piotrek123

piotrek123
  • Użytkownik
  • 217 postów

Napisano 08 maj 2010 - 09:33

Jak kupowałem teleobiektyw to te same brałem propozycję co ty. Na samym początku odpadł Sony ze względu na to, że nie ma opcji macro. Sigma odpadła ze względu na częstą usterkę łamiących się ząbków AF, trochę mnie to odstraszyło od Sigmy i w ten sposób wybór padł na Tamrona, najtańszy i ma macro.
Co do tej kalibracji to Pani trochę kituje ja nic nie musiałem kalibrować.
Alfa 300 + SAL 18-70 + Tamron 70-300 LD DI Macro 1:2 :kris:

#20 arek-lin

arek-lin
  • Małomówny
  • 28 postów
  • Lokalizacja:
    Grudziądz/Gdańsk

Napisano 08 maj 2010 - 09:35

Nie dam sobie ręki uciąć, ale jestem prawie przekonany, że ten obiektyw Sony, który widziałem w sklepie miał macro





Podobne tematy Collapse

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych