Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem


Zdjęcie

Buty skoczki/desanty.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 hipersomnia

hipersomnia
  • Małomówny
  • 7 postów
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 14 luty 2009 - 16:49

Witam!
Mam pytanie dotyczace butów, potocznie zwanych skoczkami, badz tez bardziej urzedowo - butami desantowymi. Podobno to buty używane przez WP. Na allegro jest ich sporo, wystarczy w wyszukiwarce wpisac skoczki bądz desanty. Cena tez jest bardzo przystepna od (80-100zł). No i własnie, jak jest ze stosunkiem jakości do ceny. Czy ktos z Was mial stycznosc z tymi butami? Podejrzewam ze tych butów jest już z 10 podróbek, chociaz mogę sie mylic. Czy to naprawde solidne, mocne buty warte polecenia?

Zeby było jasne o co chodzi:

http://www.allegro.p..._28_okazja.html

Pozdrawiam!
70-200 f4 i tyle.

#2 Qelka (Karolina Myroniuk)

Qelka
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 14 luty 2009 - 22:49

żeby Cię nie skłamać mam swoje już z 6 albo 7 rok, używałam w każdym mozliwym terenie. Błocko po kolana, piach, śnieg itp. Swoje już odsłuzyły co nie znaczy, że to koniec. Są w stanie można by rzecz idealnym. Grunt to dobrze o nie zdbać. Przede wszyskim dobra pasta Twoim przyjacielem. Cacy głaskanie pastą i polerka i po latach będa nie do zdarcia. Ubieram grubsze skarpety i ani nie marznę ani nie przemakają. Co prawda ostatnio marzą mi sie porządne (czyt. drogie buty)w których będę mogła wysiedzieć na mrozie kilka godzin a w lato spokojnie zdjąć wieczorem buty w towarzystwie, ale nie jest to tak ważne i na teraz ponieważ moje świetnie spełniają swoją rolę.

Funduję im naprawdę nie lada wyczyn, bo podczas każdej ładniejszej pogody są w ciągłym użytkowaniu i to nie lada intensywnym.

"Żyjemy w niebezpiecznej epoce. Ludzie zdobyli kontrolę nad przyrodą, zanim zdobyli kontrolę nad sobą."

 Albert Schweitzer (1875 - 1965)

 

http://myroniuk.wix.com/wildlife


#3 Kamilon

Kamilon
  • Małomówny
  • 30 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa / Terespol

Napisano 15 luty 2009 - 00:04

Biorąc pod uwagę cenę, to jest to but godny polecenia. Ja swoje, co prawda, dobiłem po roku, ale były używane baaardzo intensywnie. Podejrzewam, że gdybym używał ich do normalnych marszów, to wytrzymałyby kilka dobrych lat ;-) Ale też muszę przyznać, że więcej ich nie kupiłem, bo są po prostu niewygodne. Można kupić równie wytrzymałe i dużo wygodniejsze, ale cena już nie ta ;-)

#4 kocoor

kocoor
  • Lokalizacja:
    Namysłów,opolskie

Napisano 15 luty 2009 - 11:28

hmm. Będąc w wojsku rozwaliłem dwie pary tychże "skoczków". Ale to były początki używania ich przez armię i być może były słabsze jakościowo, ale były również dużo bardziej eksploatowane.
notoryczny brak czasu

#5 pestkos

pestkos
  • Użytkownik
  • 226 postów
  • Lokalizacja:
    Oświęcim\Grojec

Napisano 15 luty 2009 - 12:07

ja w wojsku miałem 2 pary .Pierwsze rozwaliłem zaraz po unitarce popekały itd,strasznie sie rozbiły (no duzo sie chodziło wtedy i tłukło po placu apelowym).2gie juz miałem do samego konca wojska czyli około 10 miesiecy uzytkowania i były super ładnie sie "ułozyły"na nodze ,dobrze pastowane nie namakały,dobrze mi sie w nich chodziło.I nawet w dobrym stanie je "zdawałem".
Ta druga para skłoniła mnie de kupienia takich skoczków w cywilu ,ale padły po paru miesiach.Nie wiem dlaczego.
W wojsku były przypadki ze po 2 miesiacach rozpadały sie,loteria,rózni producenci,jakies magazynowe defekty sa przyczyna loterii sam nie wiem.
Moze kupie nastepne ,cena jest zachecajaca,moze trafie na te "dobre".Pare lat mineło od mojego "wojowania",moze te razniejsze sa lepsze.
Aha w upalne dni daja popalic.
NIKON + SIGMA + BENRO

#6 gdc

gdc
  • Użytkownik
  • 311 postów

Napisano 15 luty 2009 - 18:51

na allegro wiecej podrobnizoryginalów.
Posiadałem oryginalne buty marines (niestety z czasów mlodosci i noga miurosla)i te buty są niesmiertelne, to samo oryginalne moro.
Mialem dostęp dopolskich mundurów, niestety nie sprawdzilem jak duzo wytrzymaja bo są beznadziejne i dalem tacie na ryby.
A te podrabiane z allegro... beznadzieja.
To samo buty "w stylu" ... nie kupowałbym z niepewnego miejsca.
Podrabiane buty z typu M - mają tendencję do pękania usztywnienia podeszwy i łuszczenia się "skóry". Desantówki - ciekawe czy wogólemają ochronę przed kolcami, które się wysypuje by umilić życie skoczkom wroga :)

#7 Garnett

Garnett
  • Użytkownik
  • 107 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa-St.Miłosna

Napisano 15 luty 2009 - 23:38

Miałem stare polskie opinacze brazowe ( byly starsze odemnie :) ) i sprawowaly sie idealnie przez wiele lat tylko podstawa bylo dobre pastowanie. Niestety mialem wlamanie do piwnicy i jedyne co mi zginelo z niej to wlasnie te buty.
Teraz od 2 lat mam niemieckie skoczki i sa rownie dobre. Polecam te buty :)

#8 szycho (Tomasz Szyszko)

szycho
  • Lokalizacja:
    Zachodniopomorskie

Napisano 17 luty 2009 - 08:03

Miałem stare polskie opinacze brazowe ( byly starsze odemnie :) ) i sprawowaly sie idealnie przez wiele...

Się wzruszyłem ;-) Też takie miałem i nawet chyba gdzieś jeszcze w piwnicy mam.

#9 Qelka (Karolina Myroniuk)

Qelka
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 17 luty 2009 - 16:14

Garnett napisał/a:
Miałem stare polskie opinacze brazowe ( byly starsze odemnie :) ) i sprawowaly sie idealnie przez wiele...

Się wzruszyłem ;-) Też takie miałem i nawet chyba gdzieś jeszcze w piwnicy mam.


i ja mam :mrgreen: kurcze walaja sie w piwnicy w spadku po teściu ;-)

"Żyjemy w niebezpiecznej epoce. Ludzie zdobyli kontrolę nad przyrodą, zanim zdobyli kontrolę nad sobą."

 Albert Schweitzer (1875 - 1965)

 

http://myroniuk.wix.com/wildlife


#10 Fiszczur

Fiszczur
  • Małomówny
  • 1 postów

Napisano 31 lipiec 2010 - 23:01

Chciałbym odkopać temat. Zamierzam kupić właśnie "skoczki". Wiecie gdzie można kupić ORYGINALNE ? Bo na allegro pełno ich się wala, tylko nie chcę wydać 100zł na podróbkę. Pozdrawiam!

#11 PK

PK
  • Użytkownik
  • 66 postów
  • Lokalizacja:
    Lublin

Napisano 01 sierpień 2010 - 22:32

Nie chcąc śmiecić, podepnę się pod temat: czy ktoś używa(ł) "bundeswerek" model 2000 lub 2005 ? Jakie wrażenia ? Warto ?
Pozdrawiam

#12 Garnett

Garnett
  • Użytkownik
  • 107 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa-St.Miłosna

Napisano 04 sierpień 2010 - 11:22

PK
Używałem BW model 2000 i przez kilka lat byłem zadowolony i mogłem je spokojnie polecić ale teraz nie wiem czy warto bo ostatniej zimy sól mi je "przeżarła".

#13 Republikanin

Republikanin
  • Małomówny
  • 48 postów

Napisano 10 sierpień 2010 - 21:39

Ja mam BW2000, i jestem z nich bardzo zadowolony.
Wcześniej o nich coś napisałem, a nie chcę kopiować postów :-P :
http://www.fotoprzyr... ... htm#169117

Ogólnie fajne buciki na zimę, tylko do minusów zaliczyłbym brak antypoślizgowej podeszwy, choć sam nie wiem czy to jedynie moje buty nie trzymały się należycie podłoża(demobil). Jak zakupiłem swoje buty, to tato mi je początkowo podkradał do pracy, ale potem kupił w końcu swoje ;-) . Mają też zszyty język, co zapobiega przemoczeniu. I jeszcze do tego mają 3 warstwową skórę ^^





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych