Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

LUTY2009


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
617 odpowiedzi w tym temacie

#21 ostapowicz (Wojtek)

ostapowicz
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 01 luty 2009 - 20:41

Schadok, a co to za kombinacja z tym zdjęciem czarno białe tło, pierwszy plan w kolorze, ale też dziwnym.
Wojtek

#22 comatus (Piotr Kendzierski)

comatus
  • Lokalizacja:
    Gdynia

Napisano 01 luty 2009 - 20:47

pazdzioch, piękne to oczko na 11.

A tak na marginesie to się pożalę :mrgreen: Dziś dziewczyna wzięła mój aparat i poszła sobie na spacer. No i rogacza spotkała nad strumykiem, nad którym jestem bardzo czesto. Ale ja nigdy tam nie spotkałem nic poza ptakami :cry:
No ale dziewcze miało tylko UWA założone, to na zdjęciu zwierzak jest maciupki, ale jest :roll:
To tyle tytułem marudzenia :-P
Trzeba się w końcu w teren wybrać ;-)

#23 Qelka (Karolina Myroniuk)

Qelka
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 01 luty 2009 - 21:08

comatus, to następnym razem wez dziewcze ze sobą , może będziesz miał więcej szczęścia :-P

"Żyjemy w niebezpiecznej epoce. Ludzie zdobyli kontrolę nad przyrodą, zanim zdobyli kontrolę nad sobą."

 Albert Schweitzer (1875 - 1965)

 

http://myroniuk.wix.com/wildlife


#24 krzych

krzych

Napisano 01 luty 2009 - 21:32

comatus, to następnym razem wez dziewcze ze sobą , może będziesz miał więcej szczęścia


I zapros ja na Fotoprzyroda; jak zlapie bakcyla to dopiero bedziesz mial motywacje do wyjscia w teren! :-D

#25 Qelka (Karolina Myroniuk)

Qelka
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 01 luty 2009 - 21:38

albo się będą bili o sprzęt :-P

"Żyjemy w niebezpiecznej epoce. Ludzie zdobyli kontrolę nad przyrodą, zanim zdobyli kontrolę nad sobą."

 Albert Schweitzer (1875 - 1965)

 

http://myroniuk.wix.com/wildlife


#26 comatus (Piotr Kendzierski)

comatus
  • Lokalizacja:
    Gdynia

Napisano 01 luty 2009 - 21:51

albo się będą bili o sprzęt :-P

Raczej będę ją musiał błagać o mój własny aparat ;-)
Ale mnie dziś zamórowało jak zaczeła mi opowiadac co widziała, kiedy ja siedziałem w domu i uczyłem się do jutrzejszego egzamiu.

#27 tfk (Tomasz)

tfk
  • Użytkownik
  • 120 postów
  • Wiek: 52
  • Lokalizacja:
    okolice Ujścia Warty

Napisano 02 luty 2009 - 10:23

Wczoraj, pomimo paskudnej pogody (wiatr, śnieg, ciemność) wybrałem się do Parku Narodowego"Ujście Warty", celem zbadania sytuacji.
Zmarzłem okrutnie, a efektów nie było. Położyłem się na ziemi, żeby chociaż łyski cyknąć, aż tu nagle nad głową słyszę SZUM skrzydeł większego ptaszka. Szybki obrót na plecy i patrzę, a tam 2 bieliki nad samą głową lecą. Niestety czas miałem ustawiony na 1/80s i przy 300mm nie było szans na wykonanie dobrej jakości zdjęcia. Z wszystkich jakie cyknąłem jedno wstawię jako dokumencik. Mam nadzieję, że następnym razem będą lepsze warunki i coś w końcu się uda.
(pełna klatka bez obrabiania - tylko rozjaśnione w UFRaw i dlatego kolor nieba stał się błękitny - faktycznie był ponuro szary)

Dołączona grafika
Dołączona grafika
"Raz ordynarny niedźwiedź kucnąwszy na łące W dość niewybredny sposób podtarł się zającem. Zając się potem żonie chwalił po obiedzie: - Wiesz stara, nawiązałem współpracę z niedźwiedziem!" A.W.

#28 Schadok

Schadok
  • Małomówny
  • 41 postów
  • Lokalizacja:
    Siemianowice śl.

Napisano 02 luty 2009 - 10:41

ostapowicz, kombinacja?naturalny biotop tego osobnika,tło to śnieg pod drzewem na którym przebywał a że pogoda pod psem to i blado wyszło dodam jeszcze że iso 3200 bo tylko przy takim mogłem coś zdziałać.Pozdrawiam. :->

#29 robkiz

robkiz

Napisano 02 luty 2009 - 11:20

Dzieciol czarny niestety wysoko okropecznie. Dobra godzine siedzial w tym miejscu i mlucil az wiory lecialy... prosto na moja glowe ;)

(domyslam sie ze taki numerek)15
Dołączona grafika

16
Dołączona grafika

a do kompletu zielony, nazywany tutaj "zluna zelena" ten akurat znacznie bardziej upodobal sobie kopanie dolkow w ziemi.

17
Dołączona grafika

18 znaaajde cieee....
Dołączona grafika
Robert

#30 widz

widz

Napisano 02 luty 2009 - 12:57

duża różnorodność jak na 2 luty
fotosc jak zwykle postawił poprzeczkę wysoko,ale wiadomo "tam" wszystko jest większe i łatwiejsze ;-)
Ataman lisek na 4 też niczego sobie
robkiz,trochę szkoda zielonego,wygląda na to ,że mogłeś trochę więcej wycisnąć z tej sytuacji.ale to łatwiej jest gadać ;-) .
ponieważ w "bezkrwawych" jest coraz ciekawiej, może wybieralibyśmy zdjęcie miesiąca?

#31 adamotl

adamotl
  • Użytkownik
  • 1039 postów
  • Wiek: 32
  • Lokalizacja:
    Beskid Niski

Napisano 02 luty 2009 - 13:32

19. Woda oczywiście totalny brak światła to u mnie norma.
Dołączona grafika

„Tu z wyjątkową mocą zdaje się przemawiać błękit nieba, zieleń lasów i pół, srebro jezior i rzek. Tu śpiew ptaków brzmi szczególnie znajomo, po polsku…” Jan Paweł II


#32 gumarop

gumarop
  • Lokalizacja:
    Ropczyce/Kraków

Napisano 02 luty 2009 - 14:47

No i przedostatni dzień wolności od nauki... owoce nawet nawet jak na taką pogodę :)


20.
Dołączona grafika

Rodzinka spotkana na śniadanio-obiedzie, lecz nie chciała się zbliżyć przez 30min ,więc odpuściłem... i tylko takie ... reszta zdjęć z głowami w trawie.
21.
Dołączona grafika


Canon 50D + 300/2.8
www.dawidmagdon.art.pl
Pociągały mnie nieodparcie swoją lekkością, barwnością, tajemnicami egzystencji. W.P.

#33 turbol

turbol
  • Lokalizacja:
    Biała Podlaska

Napisano 02 luty 2009 - 17:06

Żeby zatrzymać ptaki dłużej na kołku wywierciłem dziurę i nasypałem ziarnek :-D

22.
Dołączona grafika

23.
Dołączona grafika

24.
Dołączona grafika

#34 Gutek

Gutek

Napisano 02 luty 2009 - 17:16

25.
Dołączona grafika

26.
Dołączona grafika

#35 chemik (Krzysztof Krahel)

chemik
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 02 luty 2009 - 18:35

I znów pojawiło się sporo dobrych ujęć, które mogły znaleźć w trochę innym miejscu ;-)
Weekend spędziłem w swych rodzinnych stronach. Mimo dużego zachmurzenia i co chwilę podającego śniegu udało się znaleźć odrobinę wolnego czasu. Miałem możliwość podziwiania dość dużych ilości grubodziobów, trznadli, dzwońców, czyży czy też wróbli. Zwłaszcza te pierwsze sprawiają mi sporo radości. Szkoda tylko, że zawsze je spotykam gdzieś wysoko, a tym samym o przyzwoitym ujęciu można zapomnieć. Na szczęście wróble nie zawiodły ;-) :

27.
Dołączona grafika

28.
Dołączona grafika
http://chemik12.blogspot.com/
http://krahel.cba.pl/


Canon 40D + C 50/1.8 ,C 400/5.6, T 17-50/2,8

#36 Marcin D.

Marcin D.
  • Lokalizacja:
    Żywiec

Napisano 02 luty 2009 - 18:43

I znów pojawiło się sporo dobrych ujęć, które mogły znaleźć w trochę innym miejscu ;-)


I kto to mówi :-) Co zrobiłeś teraz :mrgreen:
27. Bardzo mi się podoba.


Mam jeszcze taką czubatkę :-) Reszta w wątku tematycznym.
29.
Dołączona grafika
http://onephoto.net/...ser=52696&gal=1 Kilka moich zdjęć;-) Zapraszam!
Marcin Dyduch

#37 comatus (Piotr Kendzierski)

comatus
  • Lokalizacja:
    Gdynia

Napisano 02 luty 2009 - 18:57

Dziś wybrałem się na spacer nad morzem i dziwna sprawa - na odcinku 1,3 km plaży były 3 martwe łabędzie (wszystkie młode) i 5 innych mniejszych ptaków (lodówka, łyska, chyba perkoz i dwa już takie nie do identyfikacj) + wnętrznosci jakiegoś ptaka. To przez zimno? Ale żeby aż tyle martwych ptaków?

A niżej trochę moich dzisiejszych zdjęć.

30.
Dołączona grafika

31.Takie pod zachodzące słońce, kontrast całkiem się zgubił, ale piórka mi się podobają :roll:
Dołączona grafika

32.
Dołączona grafika

33. Na koniec zobrazowanie jak jest zimno :mrgreen:
Dołączona grafika

#38 chemik (Krzysztof Krahel)

chemik
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 02 luty 2009 - 19:22

I kto to mówi :-) Co zrobiłeś teraz :mrgreen:
27. Bardzo mi się podoba.

Porównując te z wątku tematycznego do moich uważam że jednak blado wypadają. Tam wg mnie są zdecydowanie lepsze. Chyba, że jeszcze ktoś uważa że jednak się myle, to wstawię i tam...

Dziś wybrałem się na spacer nad morzem i dziwna sprawa - na odcinku 1,3 km plaży były 3 martwe łabędzie (wszystkie młode) i 5 innych mniejszych ptaków (lodówka, łyska, chyba perkoz i dwa już takie nie do identyfikacj) + wnętrznosci jakiegoś ptaka. To przez zimno? Ale żeby aż tyle martwych ptaków?

Ciężko powiedzieć, co mogło byc powodem tego. Oczywiście mrozów nie można wykluczyć. Innym powodem może być choroba, czy też inne czynniki wpłynęły na te ptaki.
http://chemik12.blogspot.com/
http://krahel.cba.pl/


Canon 40D + C 50/1.8 ,C 400/5.6, T 17-50/2,8

#39 turbol

turbol
  • Lokalizacja:
    Biała Podlaska

Napisano 02 luty 2009 - 19:40

Porównując te z wątku tematycznego do moich uważam że jednak blado wypadają. Tam wg mnie są zdecydowanie lepsze. Chyba, że jeszcze ktoś uważa że jednak się myle, to wstawię i tam...

Ja uważam że się mylisz - 27 i 28 super - podobają mi się.

#40 Qelka (Karolina Myroniuk)

Qelka
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 02 luty 2009 - 19:44

27 ciut przyciemna ale 28 mi się podoba. Spokojnie do tematycznych.

Pomysł widza całkiem dobry. Tylko pytanie jak to wykonAĆ :-P

"Żyjemy w niebezpiecznej epoce. Ludzie zdobyli kontrolę nad przyrodą, zanim zdobyli kontrolę nad sobą."

 Albert Schweitzer (1875 - 1965)

 

http://myroniuk.wix.com/wildlife





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych