Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Co, gdzie, kiedy w Warszawie.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 26 styczeń 2009 - 13:27

W Muzeum Ziemi PAN jeszcze do końca tygodnia trwa wystawa Fotografia Dzikiej Przyrody 2008. Niżej link - w banerze więcej informacji. Bywałem na wcześniejszych wystawach i są to jedne z najlepszych przyrodniczych zdjęć jakie udało mi się oglądać.

Wybieram się tam w weekend, jak sa chętni to proponuje zorganizować się w tym wątku :-)

http://www.mz-pan.pl/menu/start.htm

#2 KrzysiekG

KrzysiekG
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 26 styczeń 2009 - 23:41

Witajcie ,

Roby, ciekawa informacja...ja idę na pewno :-P

Pozdrawiam
Krzysiek

#3 toron27

toron27

Napisano 27 styczeń 2009 - 23:33

W soboty nieczynne z tego co przeczytałem na stronie. Ja może wybiorę się w piątek lub w niedzielę.

#4 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 28 styczeń 2009 - 08:36

W soboty nieczynne z tego co przeczytałem na stronie.

Dzwoniłem do nich i powiedzieli, że czynne w sobotę, ale faktycznie jest rozbieżność - na stronie muzeum piszą, że nieczynne, a na omówieniu wystawy że w soboty czynne.

#5 August

August
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 28 styczeń 2009 - 22:57

to bardzo dziwne Muzeum jest - zamykane w soboty a otwarte w poniedziałki...
Te zamknięte soboty są wkurzające - bo to w sumie najlepszy dzień na wizyty a tutaj - niespodzianka...
Być moze "wystawa..." ma jednak oddzielny pawilon. Bym się wybrał, ale najpierw muszę trochę "ozdrowieć"....
<p>Nikon FX i Olympus m4/3

#6 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 28 styczeń 2009 - 23:11

August, wstępnie chyba z Krzyśkiem wybierzemy się tam w niedziele pewno do południa, to jak będziesz na siłach daj znać :-)
Może muzeum ma stałe ekspozycje i te są nieczynne w soboty, a ta wystawa w innych pomieszczeniach jest czynna. Tak jak mówię pani w sekretariacie poinformowała mnie że w sobotę ta wystawa czynna.

#7 paoollo

paoollo
  • Lokalizacja:
    Józefów

Napisano 29 styczeń 2009 - 18:07

Dziś tam byłem z rodzinką i rzeczywiście wystawa jest w osobnym budynku.

Zdjęcia warte obejrzenia - nauka dla mnie taka, że nie aparat robi zdjęcie, bo nawet kompaktami robione można było zobaczyć. Druga lekcja taka, ze niezrozumiałe czasami są wyniki takich konkursów. Były tam zdjęcia, które bym skasował u siebie - ale pewnie nie zauważyłem tego czegoś ;). Natomiast konkursowe zdjęcie wcale nie były jakoś znacząco lepsze niż pokazywane na tym forum. Powiedziałbym, że na tym forum widziałem lepsze w niektórych kategoriach.
ale oczywiście warto iść :)
K5D, K10D, S10-20, T17-50, S105, S70-300, DA-35/2.4, FA-50/1.4, AF-540FGZ, Sherpa 450R ...(nadal plany)
http://picasaweb.goo...com/foto.pawelb

#8 toron27

toron27

Napisano 30 styczeń 2009 - 00:10

To pewnie jest w tym budynku, gdzie na schodach są ślady krwi zabitego powstańca, kiedyś tam bylem, to właśnie tam na dole byly sale wystawowe.

#9 paoollo

paoollo
  • Lokalizacja:
    Józefów

Napisano 30 styczeń 2009 - 00:15

Dokładnie w tym. Po drugiej stronie parkingu.
Sale są na dwóch piętrach - w zasadzie na parterze i w piwnicy. Ja byłem około 13.00 i było całkiem sporo osób. Obawiam się, że w weekend może być nawet ciasno.
Ale za 7 zł można zakupić album z większością zdjęć i opisami, więc w domu można jeszcze raz poczytać i obejrzeć w mniejszym formacie.
K5D, K10D, S10-20, T17-50, S105, S70-300, DA-35/2.4, FA-50/1.4, AF-540FGZ, Sherpa 450R ...(nadal plany)
http://picasaweb.goo...com/foto.pawelb

#10 August

August
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 30 styczeń 2009 - 09:14

niestety, ja nie dam rady...grypa się trzyma i muszę ją doleczyć bo od poniedziałku powinienem być w robocie...
Pawle jesli kupiłeś album, to chętnie go od Ciebie pożyczę do obejrzenia...
<p>Nikon FX i Olympus m4/3

#11 McMorris (Michał)

McMorris
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 30 styczeń 2009 - 14:48

Ciekawie ta wystawa się zapowiada, też chętnie bym się wybrał...
Zrobię mały krok w bok od tematu wystawy, ale pozostanę w kręgu wydarzeń kulturalnych ;-)
W tą niedzielę w kinie Wisła będzie interesujące slajdowisko:
http://www.kino.waw.pl/index.php - bardziej podróżniczo niż przyrodniczo, ale na bank ciekawie ;-)

#12 toron27

toron27

Napisano 01 luty 2009 - 18:24

Byłem i na slajdowisku i na wystawie, ale Was nie widziałem.W kinie było tyle ludu, że krzesła dostawiali...

#13 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 01 luty 2009 - 19:09

Też byłem dziś na wystawie, około południa, zdjęcia ciekawe, ale mam wrażenie, że na wcześniejszych edycjach było lepiej. mimo to kilka zdjęć bylo naprawdę dobrych, duży udział zdjęć podwodnych. Podzielam też pogląd, że u nas jest sporo zdjęć dorównujących poziomem tamtym.

Ps. za namową McMorrisa zmieniam tytuł tego wątku na "Co gdzie kiedy w Warszawie"

#14 McMorris (Michał)

McMorris
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 02 luty 2009 - 12:14

Byłem i na slajdowisku i na wystawie, ale Was nie widziałem.W kinie było tyle ludu, że krzesła dostawiali...


miałem iść na to slajdowisko, w końcu sam informację zarzuciłem ale zaspałem :oops:
toron27, i jak wrażenia?

#15 toron27

toron27

Napisano 04 luty 2009 - 18:29

Ogólnie super może za mało było fotek z gór, no ale cóż nie wszystkie wyprawy prowadzą w góry oczywiscie byłyi góry ale raczej takie kadry jak np. widok na tatry z Gubałówki, czy z Pienin.
W tą niedzielę będzie pokaz z wyprawy w okolice K2, mam zamiar się wybrać a potem może jeszcze na wystawę kur ozdobnych (jako ciekawostkę)

#16 McMorris (Michał)

McMorris
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 09 kwiecień 2009 - 08:32

Wyprawa na Spitsbergen - prezentacja w Fotoplastikonie
Muzeum Powstania Warszawskiego zaprasza na nową wystawę w Fotoplastikonie. Od 19 marca prezentowany będzie cykl stereoskopowych fotografii dokumentalnych z polskiej, pionierskiej wyprawy na Spitsbergen. Wystawę będzie można oglądać do 25 kwietnia.
Dołączona grafika
Dokumentalne zdjęcia pochodzą z lat 1957/58. Pionierskie warunki, namioty na mrozie, sztucery w dłoniach, białe niedźwiedzie, kruszejące białe listy... fotografie opowiadają o codziennym życiu polskich naukowców, zakładających stację naukową na Hornsundzie. Prezentacji zdjęć towarzyszyć będzie muzyka Mari Boine, norwesko - lapońskiej piosenkarki, autorki muzyki inspirowanej lapońskim folklorem.
Fotoplastikon Warszawski
Aleje Jerozolimskie 51, oficyna
Warszawa
źródło - fotopolis.pl

Kolejna ciekawa propozycja to:
Warszawa z wysoka. Niemieckie zdjęcia lotnicze 1940–45 z National Archives w College Park. 7 kwietnia – 24 maja 2009
Skwer u zbiegu Karowej i Krakowskiego Przedmieścia, wstęp wolny
Autor wystawy: Zygmunt Walkowski

Na wystawie prezentujemy wybrane zdjęcia lotnicze Warszawy wykonane przez Luftwaffe w latach 1940–1945. Fotografie pochodzą z The National Archiwes w College Park pod Waszyngtonem. W 2007 roku całkowicie zapomniany zbiór odkrył Zygmunt Walkowski, varsavianista specjalizujący się w interpretowaniu zdjęć stolicy z czasów II wojny światowej.
Zygmunt Walkowski: „Odnalezione po latach fotografie szczegółowo dokumentują lata okupacji i czas walk powstańczych w Warszawie. Wielość informacji zarejestrowanych na zdjęciach lotniczych stanowi o ich wielkiej wadze dokumentacyjnej. Są wiarygodnym źródłem historycznym, z którego zbyt rzadko się korzysta.”
Fotografie przedstawiają stolicę w najbardziej dramatycznych miesiącach II wojny światowej. Ekspozycję otwierają zdjęcia naziemne, rejestrujące wkraczanie wojsk niemieckich do Warszawy w 1939 r. Główna część wystawy to zdjęcia lotnicze z lat 1940–45. Symboliczne znaczenie ma prezentowany na wystawie montaż wielu ujęć Warszawy z końca lipca 1944 roku. Przedstawia obraz miasta ze śladami walk z 1939 roku i zniszczeniami po bombardowaniach sowieckich z lat 1941–43. Jednocześnie to ostatni zapis stanu Warszawy w przededniu niemal całkowitego zniszczenia. W zestawieniu z eksponowanymi dalej zdjęciami z czasów Powstania Warszawskiego uwidacznia tempo i rozmiary destrukcji miasta.
Dzięki zdjęciom uzupełnionym o komentarze i szkice Zygmunta Walkowskiego będzie można m.in. prześledzić, jak zmieniały się granice getta, jak postępowała destrukcja miasta w czasie Powstania Warszawskiego, którymi kanałami poruszali się powstańcy. Ekspozycję można oglądać od 7 kwietnia do 24 maja na skwerze u zbiegu Karowej i Krakowskiego Przedmieścia.
źródło - dsh.waw.pl

Oprócz tego na Krakowskim Przedmieściu przy kościele Świętej Anny są dwie fajne wystawy czasowe - jedna poświęcona jubileuszowi Kampinoskiego Parku Narodowego, druga Huculszczyźnie [piękne stare fotografie] - niestety nie wiem do kiedy będą stać, więc polecam spacer, byle nie w święta ;-) A wizytę w fotoplastikonie polecam niezależnie od wystawy jaka tam jest - miejsce ma klimacik :-)

edit. - jeszcze, coś :-) możliwe, że sporo osób wie, a może nawet już było ;-)
"Fotografie przyrody - wystawa w Muzeum Ziemi PAN w Warszawie
Od 13 marca w Muzeum Ziemi PAN w Warszawie prezentowane będą najciekawsze fotografie nagrodzone w ostatniej edycji konkursu "Nasze fascynacje 2009". Konkurs po raz 8 został zorganizowany przez Okręg Mazowiecki Związku Fotografów Przyrody.

Do tegorocznej edycji konkursu przystapiło 36 autorów, profesjonalistów i amatorów. Nadesłano 372 fotografie. Jury nagrodziło prace w kategoriach: Krajobraz, Krajobraz Mazowsza, Ptaki, Ssaki, Inne Zwierzęta, Rośliny, Eksperymenty oraz Świat w naszych rękach. Wystawę najlepszych zdjęć będzie można oglądać do 30 kwietnia."

Są tam między innymi prace naszego forumowicza mmosk'a :-) więcej na temat tutaj oraz tutaj .





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych