Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Dzik - Sus scrofa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1462 odpowiedzi w tym temacie

#81 hunter - Lynx

hunter - Lynx
  • Użytkownik
  • 65 postów
  • Lokalizacja:
    Szczecin

Napisano 10 marzec 2007 - 00:13

witam wszystkich :mrgreen: ale dziś [09.III.] miałem spotkanie :!: łaziłem sobie od rana do wieczora z kumplem po Puszczy Bukowej [okolice Szczecina-jakby ktoś pytał] i gdy wspięliśmy na kolejne wzniesienie w dole usłyszeliśmy niezły harmider, szybko namierzyliśmy uciekającą watache dzików [około 10 dorosłych i mnóstwo warchlaczlów :clap2: ] kurcze, działo się to tak szybko, że gdyby część młodych nie została z tyłu i nie ukryła się to nic bym nie słocił :niewiem: na szczęście grupka 10 warchlaków [ około 15 zwiało :!: ] przycupnęła pod zwalonym pniem i dane mi było :kris: z czego jestem very haapy :vivalabamba: Uff nie myślałem, że bedzie mi to dziś dane :happy2: jednak to nie koniec, bo po jakiejś kolejnej godz. marszu za ścianą drzew, usłyszeliśmy jeszcze większy harmider. Oj działo się przez chwilę. Jestem podekscytowany uff ide spać, jutro lub po wkleje coś jeszcze do innych wątków.

23.
Dołączona grafika

#82 chemik (Krzysztof Krahel)

chemik
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 10 marzec 2007 - 00:29

Szkoda troche tych galezi, ale wiem to byl tylko moment.Gratuluje :mrgreen:
http://chemik12.blogspot.com/
http://krahel.cba.pl/


Canon 40D + C 50/1.8 ,C 400/5.6, T 17-50/2,8

#83 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 10 marzec 2007 - 08:30

Świetne maluchy! Zdjęcie traktuję jako dokumentacyjne :-)

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#84 hunter - Lynx

hunter - Lynx
  • Użytkownik
  • 65 postów
  • Lokalizacja:
    Szczecin

Napisano 10 marzec 2007 - 09:25

Świetne maluchy! Zdjęcie traktuję jako dokumentacyjne :-)


tak, kapitalne dziczki :-) zdjęcie jako jako dokument oczywiście :-D za dużo przepaleń i ta gałązka prawda, no ale kadr chyba nie najgorszy ;-)

#85 marcinn29

marcinn29
  • Lokalizacja:
    Olsztyn/Iława

Napisano 10 marzec 2007 - 18:50

24.
Dołączona grafika
A to moje zimowe spotaknie z dzikiem, strasznie podoba mi się jego ubarwienie.

#86 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 10 marzec 2007 - 19:08

:shock: przyznam że nie miałem pojęcia że dziki mogą mieć takie ubarwienie... Młody jakiś?

:ninja:


#87 sebaok

sebaok

Napisano 10 marzec 2007 - 19:20

Czasami zdarzają się albinosy lub łaciate. Kilka razy udało mi się spotkać takiego ale zawsze po zachodzie słońca więc nie było szans na "strzał" :/

#88 sauer

sauer
  • Użytkownik
  • 1395 postów
  • Lokalizacja:
    Kościerzyna

Napisano 10 marzec 2007 - 21:04

Jest to rzadko spotykane, ale jak widać jest :mrgreen:
Moja galeria: http://foto.recenzja... ... -6188.html

Canon 30D+Canon 10-22 IS USM+Pol-Cir+Statyw i głowica Manfrotto+szkiełka M-42 :D

#89 kdarek115

kdarek115
  • Użytkownik
  • 141 postów
  • Lokalizacja:
    małpolska

Napisano 10 marzec 2007 - 22:09

Ale piękne warchlaczki!!! jutro muszę wyruszyć na wyprawę może się już u mnie też wyprosiły :lol:
nareszcie C 50D + T 17-50 + S 120-400

#90 cyklop

cyklop
  • Małomówny
  • 6 postów
  • Lokalizacja:
    Szczecin

Napisano 17 marzec 2007 - 20:00

hunter - Lynx też spotkałem już dwukrotnie dzikusy w puszczy bukowej. widziałem jak parka wbiegała na jedno ze wzgórz - zapewniam, nie miałby nikt szans w ucieczce czy w pościgu ;) Jak wiesz ludzi tam bywa sporo, szczególnie w weekendy, a one tam sobie baraszkują. Niestety nigdy nie udało mi się ich wyfocić. Jednego spotkałem obok autostrady przy puszczy, niestety był w stanie spoczynku po kolizji z pędzącą maszyną. W sumie warto byłoby wybrać sie kiedyś na podchody. Zwykle siedzą w zachodniej części.
Przypomniała mi się jeszcze anegdota z życia wzięta, kiedy to byłem szwejem na poligonie. Mieliśmy obóz z namiotami w lesie. W nocy pod obóz często przychodziły dziki w poszukiwaniu jedzonka (pewnie to nie ich pierwszy obóz). Najgorzej mieli wartownicy z dzikami, bo to ani do takiego strzelać, ani na drzewo nie uciekniesz bo stare gładkie sosny, a obchody pomiędzy namiotami trzeba było robić. Niejeden wartownik siedział na stoliku podoficerskim na służbie z karabinem pod pachą. Ci którzy spali w namiotach mieli lepiej, o ile nie mieli wyższej potrzeby. Mimo tak bliskich spotkań nic nikomu sie nie stało.
Kiedyś za to miałem bliskie spotkanie z koziołkiem sarny i wcale przyjemne. Nie chciałem sie tutaj rozpisywać wiec opisałem to w Bezkrwawych łowach w temacie Rower kontra koziołek. Zapraszam

P.S. Podobno niedawno w Puszczy Bukowej jakiś snajper (uciekinier z więzienia) strzelał do ludzi. Nie znam szczegółów, podobno popełnił samobójstwo. Cóż, trzeba sie mieć na bacznosci
cyklop

#91 Paweł Cebo

Paweł Cebo
  • Użytkownik
  • 90 postów

Napisano 19 marzec 2007 - 21:36

A mnie się wczoraj znów poszcęściło w dzikim temacie :) co prawda parka wzieła nogi za pas jak tylko mnie zobaczyła i bliżej się podejśc nie udało - ehh chyba się zzasiadkuje na dobre :)

25
Dołączona grafika
26
Dołączona grafika

#92 andjanu

andjanu
  • Użytkownik
  • 50 postów
  • Lokalizacja:
    podlasie

Napisano 19 marzec 2007 - 22:13

bardzo fajne fotki... u mnie też widziałem z 12 sztuk ale za korytem i rozlewiskiem rzeki z 300 mm to za daleko a teraz już ich niema :(
27.
Dołączona grafika
Eos 350d, Canon 100-300 1:4,5-5,6 USM, Canon 18-55 1:3,5-5,6 USM , Kenko 1,5 TC, Hoya HMC POLAR, Statyw, i zapał do pracy ;)

#93 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 19 marzec 2007 - 22:14

Podoba mi się nr 25. ładny okaz.
Andjanu cała rodzinka na zdjęciu ;-)

#94 andjanu

andjanu
  • Użytkownik
  • 50 postów
  • Lokalizacja:
    podlasie

Napisano 19 marzec 2007 - 22:17

jeszcze parę sztuk za kadrem łazi :)
Eos 350d, Canon 100-300 1:4,5-5,6 USM, Canon 18-55 1:3,5-5,6 USM , Kenko 1,5 TC, Hoya HMC POLAR, Statyw, i zapał do pracy ;)

#95 Paweł Cebo

Paweł Cebo
  • Użytkownik
  • 90 postów

Napisano 19 marzec 2007 - 23:13

Nono niezłe stadko - mimo ze strachu nie czuje przed tymi łobuzami to jednak żeby znaleść się pośrodku tego stada za bardzo bym nie chciał ;)

#96 korba

korba
  • Użytkownik
  • 888 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 20 marzec 2007 - 07:12

Jednego spotkałem obok autostrady

To nieciekawa historia z tym dzikiem kolo autostrady ... ja mialem podobnie.
Wracalismy kiedys w wigilie w srodku nocy z Piotrkowa Tryb do Warszawy (Gierkówką).
Wiadomo, wigilia minimalny ruch na drogach godzina ok 1 w nocy ludzie zaczynają wychodzić z pasterki, pogoda pod psem cieplo (kilka stopni) deszcz i ciemno jak ...
Zona prowadzila samochod i ze wzgledu na warunki jechala sobie tak ok 100-110 (w 4mcu ciazy byla i bala sie szybciej) i jechala prawym pasem bo na calym odcinku ani przed nami ani za nami nie bylo zadnego auta. W pewnym momencie na samym srodku lewego pasa zamajaczyla nam ogromna bryla czarnego dzikusa! :shock:
Przy takiej pogodzie i predkosci ... gdyby jechala tym samym pasem nie mialaby szans wyhamowac! Nie wiem co by bylo po spotkaniu sredniej wielkosci sedana z taką masą mięsa!
Takie to spotkanie "oko w oko z dzikusem" mielismy
Canon 400D + Tamron 55-200 i coś krótszego (50 1.8)

#97 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 21 marzec 2007 - 23:25

Na 25mfajnie go podszedłeś. Podoba mi się to zdjęcie.

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#98 Ryszard

Ryszard
  • Użytkownik
  • 55 postów
  • Lokalizacja:
    Ostróda

Napisano 22 marzec 2007 - 18:56

warchlaki ale z ubiegłorocznej wiosenki

pozdrawiam Ryszard

28.
Dołączona grafika
Dziadek

#99 sauer

sauer
  • Użytkownik
  • 1395 postów
  • Lokalizacja:
    Kościerzyna

Napisano 22 marzec 2007 - 19:01

Warchlaka łaciatego jeszcze nie widziałem nawet na zdjęciach :mrgreen:
Moja galeria: http://foto.recenzja... ... -6188.html

Canon 30D+Canon 10-22 IS USM+Pol-Cir+Statyw i głowica Manfrotto+szkiełka M-42 :D

#100 alexfoto

alexfoto
  • Użytkownik
  • 112 postów
  • Lokalizacja:
    Tarnów

Napisano 22 marzec 2007 - 19:18

Świetne spotkanie. A łaciaty warchlak to nowość:)





Podobne tematy Collapse

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych