Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Dzik - Sus scrofa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1462 odpowiedzi w tym temacie

#1 woyd

woyd
  • Małomówny
  • 40 postów
  • Lokalizacja:
    Dębno

Napisano 05 listopad 2006 - 15:54

Hej

nikt nie polował na dziki ?? Ja chodziłem wielokrotnie z kumplem-myśliwym na polowania, ale zawsze jakoś tak wychodziło, że dziki nie chciały się pokazać :D Więc wszystko co mam z dzikami wyszło "przypadkowo".

Te zdjęcia zrobiłem w rezerwacie "Ujście Warty", gdy w Kostrzynie odkryto ognisko ptasiej grypy. POjechałem na wieżę widokową, ale zamiast ptaków spotkałem dziki :D Ostro ciął śnieg, dlatego zdjęcia nie wyszły jakoś super, ale pierwszy raz w życiu byłem tak blisko dzików bez myśliwego z nabitą bronią obok.
1.
Dołączona grafika
2.
Dołączona grafika
3.
Dołączona grafika

Po tym zdjęciu, gdy ten dzik obrócił się w moją stronę i zaczął się dziwnie zachowywać, uznałem, że najwyższa pora wziąść nogi za pas :)
<><
Canon 300D kit + Tamron 28-75 + Canon 50 f1.8 II + Sigma 70-300 ||
fotoGALERIA|| fotoBLOG

#2 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 05 listopad 2006 - 16:02

To znaczy, że miałeś bliskie spotkanie 3 stopnia. :-D

#3 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 05 listopad 2006 - 16:05

hehe, coś o tym wiem :D ale chyba dziki az tak zabójcze nie są :-D Faktycznie, szkoda że zdjęcia takie szare... ale gratuluję spotkania :-)

:ninja:


#4 warchlaq

warchlaq
  • Użytkownik
  • 434 postów
  • Lokalizacja:
    Wsi spokojna

Napisano 05 listopad 2006 - 16:14

warchlaków się wystraszyłeś? :)
600/5,6 :>

#5 woyd

woyd
  • Małomówny
  • 40 postów
  • Lokalizacja:
    Dębno

Napisano 05 listopad 2006 - 16:37

To znaczy, że miałeś bliskie spotkanie 3 stopnia. :-D


tak to wyglądało :)
Warchlaki warchlakami, ale tam obok była też druga grupa dzików. Wolałem nie ryzykować ich frontalnego ataku :)
<><
Canon 300D kit + Tamron 28-75 + Canon 50 f1.8 II + Sigma 70-300 ||
fotoGALERIA|| fotoBLOG

#6 kostek-brasil

kostek-brasil
  • Użytkownik
  • 488 postów
  • Lokalizacja:
    Piła

Napisano 05 listopad 2006 - 17:31

Witaj na forum. ;-)
Nie było się czego bać. W naturze to na ogół człowiek atakuje bez powodu i bez sensu..
Dobrze, że tym razem zamiast strzelby, był pod ręką tylko aparat fotograficzny.

#7 morav

morav
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 05 listopad 2006 - 17:40

Witam
Ja poluje i to dużo a efekty widać na zdjęciach :mrgreen:
Gratuluję spotkania.
Zdjęcie dzika to jest moje zadanie na okres jesienno zimowy, czy się uda zobaczymy na wiosnę :snap:

#8 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 05 listopad 2006 - 20:53

Pierwsze dziki na forum. Fajnie, że je spotkałeś. Ja nie miałem jeszcze tego szczęścia.

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#9 kostek-brasil

kostek-brasil
  • Użytkownik
  • 488 postów
  • Lokalizacja:
    Piła

Napisano 09 listopad 2006 - 00:41

We wrześniu amator grzybobrania wypłoszył zaspane dziczki w okolicę mojego obiektywu. Przedstawiam kilka spośród nich... ( w sumie naliczyłem kilkanaście sztuk, w większości dziewczyny, hihi ).

Na tym zdjęciu widać reakcję na dziwnie nie-leśny dźwięk migawki. :-D
4.
Dołączona grafika

I jeszcze jeden śpioszek
5.
Dołączona grafika

Bardzo lubię dziki. Zamieszczę też kilka starszych, skanowanych zdjęć w innym poście, ale jeszcze gorszej jakości, więc co bardziej wrażliwych, proszę aby tam nie wchodzili i nie denerwowali się, że tak można zepsuć zdjęcie. :-D :-D

#10 kostek-brasil

kostek-brasil
  • Użytkownik
  • 488 postów
  • Lokalizacja:
    Piła

Napisano 09 listopad 2006 - 01:09

Wędrując po lesie czasem dochodzi do nieoczekiwanych spotkań ;-)
6.
Dołączona grafika

To zdjęcie zakochanej parki zrobiłem, licząc, że znowu pojawią się za dnia w ulubionym przesmyku. Po prawej stronie był w miarę gęsty lasek, a po lewej płotek grodzenia, co zwiększało szansę zaskoczenia dziczków. Pogoda też dopisała - bezwietrznie. Niestety nie mam pojęcia, gdzie posiałem oryginał tej fotki, gdzie pani dzik nie miała obciętej "trąbki" :-D
7.
Dołączona grafika

Tutaj niewiele widać, więc tym bardziej należy się objaśnienie. :-D
Zdjęcie miało przedstawiać śpiące dziki i ich proste łóżeczko z sianka pod okapem świerka.
8.
Dołączona grafika

Na koniec jeden mnie zwęszył i taki był efekt po chwili. Głupio mi, że im spanko przerwałem, ale chciałem mieć pamiątkę tego rodzinnego łóżeczka i zaryzykowałem. :oops:
9.
Dołączona grafika

Pierwsze dwa zdjęcia wykonałem jeszcze śp. Zenusiem i Pentaconem 4/300...
Ostatnie Nikusiem F65 i Nikkorem 70-300 G.
Bardzo przepraszam za fatalną jakość.

#11 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 09 listopad 2006 - 06:24

co do jakości - nie przejmuj się miałem ten sam problem...można częściowo rozwiązać problem szumu poprzez łączenie kilku skanów ( skanujesz np. 10 razy, wrzucasz do takiego photoshopa, kolejne zdjęcia ustawiasz jako warstwy, o coraz większej przeźroczystości: 100/50/25/12,5 itd... ustawiasz 'Mnożenie' o ile się nie myle. NAPRWDĘ pomaga i wbrew pozorm nie ma z tym tak wiele roboty... ).
Co do zdjęć - jedynka super - wspaniałe spotkanie, szkoda tylko tej jakości. Ale dzięki temu zdjęcie ma klimat :-D

:ninja:


#12 kacpero

kacpero
  • Użytkownik
  • 725 postów

Napisano 09 listopad 2006 - 09:04

Co tam jakość, to nie jest jakieś plfoto czy cóś. Liczą się wrażenia. A wrażenia są extra. Dziczki to trudny obiekt do fotografowania bo skryte są i ciemne "smołuchy". Trzeba mieć szczęście żeby złapać je w odpowiednim świetle.

#13 kostek-brasil

kostek-brasil
  • Użytkownik
  • 488 postów
  • Lokalizacja:
    Piła

Napisano 09 listopad 2006 - 10:31

Dzięki. :-)
Dunadan, masz rację z tymi warstwami. Najwyższy czas się bliżej z nimi zapoznać.. ;-)
Chciał bym jednak wpierw ukończyć swój film o lesie ( w poprzednich latach więcej filmowałem niż fotgrafowałem ). Na razie zadanie pochłonęło mi rok, a końca jeszcze nie widać... :-D :-D

#14 warchlaq

warchlaq
  • Użytkownik
  • 434 postów
  • Lokalizacja:
    Wsi spokojna

Napisano 09 listopad 2006 - 11:56

Na drugiej fotce widać już oręż. Ładny kabanek.
600/5,6 :>

#15 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 09 listopad 2006 - 13:34

Na razie zadanie pochłonęło mi rok, a końca jeszcze nie widać... :-D :-D


Film? :shock: wow, gratuluję, będzie można zobaczyć chociaż fragmenty końcowego efektu? :-D
Co do łączenia zdjęć - cudów to nie robi, ale poprawia mimo wszystko jakość, jeśli się używa skanera za 400zł... fajnie by mieć prawdziwi skaner do negatywu :-/ Tzn. mnie to nie dotyczy, ale mimo wszystko chciałbym mieć bardzo dobrego analoga i taki skaner...

#16 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 09 listopad 2006 - 18:42

Spora dawka emocji. Fajnie, że wrzucileś te zdjęcia.

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#17 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 09 listopad 2006 - 18:58

Bardzo lubię dziki. Zamieszczę też kilka starszych, skanowanych zdjęć w innym poście, ale jeszcze gorszej jakości, więc co bardziej wrażliwych, proszę aby tam nie wchodzili i nie denerwowali się, że tak można zepsuć zdjęcie.


Ja wszedłem i żyję:-D. Myślałem, że jak się spotka w lesie dzika to trzeba zmykać na drzewo. Gratuluję odwagi. :-)

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#18 woyd

woyd
  • Małomówny
  • 40 postów
  • Lokalizacja:
    Dębno

Napisano 09 listopad 2006 - 22:38

kostek
czy mi się wydaje, czy ten dzik z drugiego zdjęcia jakiś taki wychudzony troszkę ??
<><
Canon 300D kit + Tamron 28-75 + Canon 50 f1.8 II + Sigma 70-300 ||
fotoGALERIA|| fotoBLOG

#19 Qgito (Tomek Wieczorek)

Qgito
  • Lokalizacja:
    Świetokrzyskie

Napisano 09 listopad 2006 - 23:45

Zdecydowanie jedynka, slaba jakosc?- dla mnie tylko dodalo uroku i wytworzylo super klimat.

Naprawde super! Bardzo mi sie podoba :)

Witryna autorska: wf.fotoprzyroda.pl


#20 warchlaq

warchlaq
  • Użytkownik
  • 434 postów
  • Lokalizacja:
    Wsi spokojna

Napisano 09 listopad 2006 - 23:52

A może być filmik z dzikami? :) warchlaki
600/5,6 :>





Podobne tematy Collapse

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych