Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Równina kurpiowska


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
390 odpowiedzi w tym temacie

#161 Jackos (Jacek Zięba)

Jackos
  • Lokalizacja:
    Ostrołęka

Napisano 24 wrzesień 2010 - 17:55

No no... ciekawie jest z tą smugą światła. Obciąć tylko ze 2cm z dołu i będzie miodzio.

Kurpsioskie krasule ;-) Też nad Omulwią
99.
Dołączona grafika

#162 Technik

Technik
  • Lokalizacja:
    Mazowsze

Napisano 30 wrzesień 2010 - 20:27

Kurcze, wyglądają jak duchy puszczy.

Ja wygrzebałem taką. Okolice wsi Przystań nad Omulwią.
100
Dołączona grafika

#163 szycho (Tomasz Szyszko)

szycho
  • Lokalizacja:
    Zachodniopomorskie

Napisano 30 wrzesień 2010 - 20:50

Technik, Jackos, niezłe tam macie okazy ;-)

#164 gieno

gieno
  • Użytkownik
  • 94 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 13 listopad 2010 - 19:44

Skoro to temat o kurpiach to wklejam również.

Polując przedwczoraj na sarny (które się nie pokazały), spojrzenie w drugą stronę.
101
Dołączona grafika

Tu już lepsza pogoda następnego dnia (tylko przez chwilę).
102
Dołączona grafika

Wiało, padało, nie dałem rady czekać dłużej, więc zdjęcie na ISO 3200. Chyba jeszcze je powtórzę kiedyś przy lepszej pogodzie bo mi się podoba.
Łuna to chyba Gleba (taka wieś).
103
Dołączona grafika

#165 Jackos (Jacek Zięba)

Jackos
  • Lokalizacja:
    Ostrołęka

Napisano 13 listopad 2010 - 20:27

103 byłoby całkiem niezłe gdyby nie ten straszliwy szum, który psuje wszystko. Statywu kolega nie nosi ;-)
101 i 102 kompletnie nieudane - nieciekawe kadry, fatalne światło, kiepska jakość. Pamiętaj że masz 300KB do wykorzystania a Twoje fotki ważą zaledwie 40-90KB. Tak duża kompresja strasznie degraduje obraz.

#166 gieno

gieno
  • Użytkownik
  • 94 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 13 listopad 2010 - 21:14

103 naświetlałem 214 sekund f8, ISO 3200, statyw był, ale ciągnęło od południa tak, że wszystko się ruszało. Faktycznie 101 i 102 najlepsze nie są, ale zawsze z Kurpi :-).

#167 Jackos (Jacek Zięba)

Jackos
  • Lokalizacja:
    Ostrołęka

Napisano 20 grudzień 2010 - 18:44

104.
Dołączona grafika

105.
Dołączona grafika

106.
Dołączona grafika

#168 max

max
  • Lokalizacja:
    Tychy

Napisano 22 grudzień 2010 - 11:05

Jackos, 106 najbardziej mi się podoba, ciekawie się prezentuje sylwetka żurawia w tej zamglonej aurze :good: , na 104, widać że to drzewo po prawej ma potencjał ;-)

#169 gieno

gieno
  • Użytkownik
  • 94 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 26 grudzień 2010 - 18:18

Nie wiem czy mi przysługuje ocenianie zdjęć, ale nie ma w regulaminie zapisu zabraniającego w zależności od liczby postów czy też innych kryteriów więc pozwolę sobie wyrazić moje zdanie.
Jackos, Zdjęcia 104 i 105 do mnie akurat nie przemawiają, zbyt szare, jakbyś od niechcenia z nudów pstryknął chałupy za oknem nie wychodząc z domu.
Oglądałem Twoje zdjęcia w tym i innych wątkach, przy wielu z nich szczęka mi opada z wrażenia, w tych dwóch mnie wręcz zaskoczyło, że to Twoje.
Zdjęcie 106 natomiast podoba mi się i moim zdaniem to niebo pasuje do całości, dopełnia jakby biel śniegu.

W edycji dopisałem po zastanowieniu to co powyżej.

Udało mi się złapać ostatnie promyki wigilijnego słońca nad Kurpsiami. Zachód niestety przesłoniły już za chwilę chmury.
To moje pierwsze próby z szarą połówką.
107
Dołączona grafika

#170 emwi

emwi
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 26 grudzień 2010 - 19:44

gieno, ładnie skadrowane i dobrze naświetlone, podoba się

X-T3, X-T20, X-M1, K-5 IIS, S5 PRO i pleśniaków garść, szklarni nie ogarniam
 


#171 max

max
  • Lokalizacja:
    Tychy

Napisano 27 grudzień 2010 - 12:46

gieno, ładnie niebo się prezentuje, ciekawie linia suszków prowadzi do drzewa i ten pasek mgły dodał uroku :thumbsup:

#172 Jackos (Jacek Zięba)

Jackos
  • Lokalizacja:
    Ostrołęka

Napisano 27 grudzień 2010 - 17:03

max, gieno, dzięki za wyrażenie opinii.

Nie wiem czy mi przysługuje ocenianie zdjęć, ale nie ma w regulaminie zapisu zabraniającego w zależności od liczby postów czy też innych kryteriów więc pozwolę sobie wyrazić moje zdanie.

No pewnie że przysługuje także na przyszłość nie krępuj się ;-)

zbyt szare, jakbyś od niechcenia z nudów pstryknął chałupy za oknem nie wychodząc z domu.

Mam odmienne zdanie na ich temat ale zawsze chętnie czytam co inni sądzą o moich zdjęciach.
Co do zdj. 107 to mam wrażenie że przedobrzyłeś z tą połówką. Ja bym odrobinę przyciemnił dół, no ale to rzecz gustu :)

P.S. spojrzałem jeszcze raz na to zdjęcie, tym razem na monitorze crt i widzę że jednak jest ok :-) To są właśnie "uroki" laptopowych wyświetlaczy.

#173 Ząbek

Ząbek
  • Małomówny
  • 6 postów
  • Lokalizacja:
    Jaworzno

Napisano 01 styczeń 2011 - 15:13

Będę ten temacik szczególnie "okupował" Dlaczego ? Trochę już napisałem w stosownym temacie gdzie się przedstawiamy. :smile1:
Patrząc na Wasze fotki z tych stron coś mi w duszy jęczy "ja też bym tam chciał pojechać" Te klimaty są mi diabelnie drogie... :rolleyes: Zdjęć z tamtych stron nie posiadam gdyż kiedy tam byłem kilka lat temu operowałem kamerą a nie aparatem.
Leśny samotnik z aparatem w łapie. :)

#174 gieno

gieno
  • Użytkownik
  • 94 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 01 styczeń 2011 - 15:59

Trochę już napisałem w stosownym temacie gdzie się przedstawiamy. :smile1:

To tak 3-4 km tym lasem, który widać w tle mojego zdjęcia 107 i jesteś u swojej rodziny w Dłutówce czy też Jastrząbce :-) .

#175 Ząbek

Ząbek
  • Małomówny
  • 6 postów
  • Lokalizacja:
    Jaworzno

Napisano 01 styczeń 2011 - 16:07

gieno, I z pewnością bym tam trafił bez większego problemu. Złaziłem tamte rejony. A foteczka klimatyczna. :-)
Leśny samotnik z aparatem w łapie. :)

#176 gieno

gieno
  • Użytkownik
  • 94 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 15 luty 2011 - 22:33

Dzisiaj chciałem zaprezentować zdjęcia łąk zalanych wodą z rzeki Płodownicy. Rozlewiska troszkę zamarzły, ale nie na tyle, aby można było chodzić po lodzie.

108
Dołączona grafika

109
Dołączona grafika

No i na koniec jeszcze jedno zdjęcie z niedzielnego poranka, tym razem sama Płodownica.

110
Dołączona grafika

#177 Dratwa (Paweł Szydło)

Dratwa
  • Lokalizacja:
    Pogórze Strzyżowskie

Napisano 16 luty 2011 - 18:05

gieno, jak dla mnie wszystkie kadry bardzo ciekawe. na ostatnim piękne światło. na pierwszym wzory na śniegu i niebo fajnie się komponują; dają wrażenie dynamiczności.

#178 max

max
  • Lokalizacja:
    Tychy

Napisano 16 luty 2011 - 18:15

gieno, rzeczywiście kolorystycznie cała seria zachwyca, mi najbardziej do gustu przypadła 108, urocze światło i ciekawie stworzony kadr , zarówno dół jak i góra z chmurami, aż wciąga oglądającego w głąb tego zdjęcia, mz bardzo udany obraz :hooray: :clap:

#179 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 17 luty 2011 - 19:15

gieno, 108 najciekawsze. Pierwszy plan najładniejszy. Piękne światło.
Na jakim odcinku Płodownicy robiłeś te zdjecia. Pytam bo mam sentyment do tej rzeki :-)

#180 gieno

gieno
  • Użytkownik
  • 94 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 17 luty 2011 - 19:59

gienoNa jakim odcinku Płodownicy robiłeś te zdjecia. Pytam bo mam sentyment do tej rzeki :-)

Ja również mam sentyment do tej rzeki, w niej nauczyłem się pływać, na jej zamarzniętych rozlewiskach nauczyłem się jeździć na łyżwach. Pochodzę z Baranowa i to jest odcinek za Hochlandem dokładnie w tych miejscach gdzie za młodu śmigałem na łyżwach.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych