Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Możecie się popisać


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
289 odpowiedzi w tym temacie

#61 gdc

gdc
  • Użytkownik
  • 311 postów

Napisano 31 grudzień 2008 - 10:35

Jak są mozliwe wtyczki i akcje - to rzeczywiscie, spokojnie wszystko da sie zamienic.
Co do zieleni - to ja jestem wariatem ... zielen zielen zielen. Ale racja w www wyszlo tragicznie z reszta nie usprawiedliwoiam sie - pocztowka monster jestem

#62 miszak

miszak

Napisano 05 styczeń 2009 - 09:50

Przeczytałem cały wątek. Kurcze, dużo nauki przede mną. Chyba nie powinienem wstawiać już żadnych zdjęć zanim nie nauczę się porządnej obróbki. Jedno jednak mnie przeraziło, to co również niektórzy już zauważyli, totalna ingerencja w zdjęcie aby tylko model był w miarę zgodny z oryginałem.

 


#63 pkokocinski7

pkokocinski7
  • Użytkownik
  • 694 postów
  • Lokalizacja:
    Snowidowo

Napisano 05 styczeń 2009 - 14:38

miszak, ja cały tydzien siedzialem nad PS'em i .... chyba coś tam już umiem ... ale tylko coś...choć jak widze niektóre foty to komputerowe przeróbki aż w oczy palą!
Przygotowywania do sezonu letniego w pełni: maskowanie jest, statyw też, tylko czatownie w budowie!

#64 eLGrego

eLGrego
  • Użytkownik
  • 85 postów
  • Lokalizacja:
    Podhale

Napisano 05 styczeń 2009 - 15:11

Ponieważ trochę choruję i czatuję pod kołderką :mrgreen: , pozwoliłem sobie popracować nad zdjęciem kolegi niemara. Marzy mi się takie spotkanie i chociaż takie foto. Pozdrawiam :beer:

Dołączona grafika
____________ Canon 40D, T 17-50 2.8, C 70-200 f/4 L IS; A o przyrodzie i fotografii: "Coś tam, coś tam".

#65 ostapowicz (Wojtek)

ostapowicz
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 05 styczeń 2009 - 19:57

miszak, ja cały tydzien siedzialem nad PS'em i .... chyba coś tam już umiem ... ale tylko coś...choć jak widze niektóre foty to komputerowe przeróbki aż w oczy palą!


To może wskażesz te zdjęcia - komputerowe przeróbki, zobaczymy co powiedzą autorzy.
Wojtek

#66 niemar

niemar
  • Lokalizacja:
    Kujawsko-Pomorskie

Napisano 05 styczeń 2009 - 20:11

eLGrego, bardzo ładnie Ci wyszło, nie powiem :ike: Mam apetyt na takie, jakiego przepisu użyłeś?

#67 pkokocinski7

pkokocinski7
  • Użytkownik
  • 694 postów
  • Lokalizacja:
    Snowidowo

Napisano 05 styczeń 2009 - 20:18

ostapowicz, na forum ne spotkałem, bo chyba takowe zdjęcie niema tu prawa bytu. A poza czy to czasem nie prowokacja!
Przygotowywania do sezonu letniego w pełni: maskowanie jest, statyw też, tylko czatownie w budowie!

#68 ostapowicz (Wojtek)

ostapowicz
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 05 styczeń 2009 - 20:38

pkokocinski7, żadna prowokacja jestem po prostu ciekawy jak ty rozpoznajesz te zdjęcia.
Wojtek

#69 pkokocinski7

pkokocinski7
  • Użytkownik
  • 694 postów
  • Lokalizacja:
    Snowidowo

Napisano 05 styczeń 2009 - 20:41

ostapowicz, przecież czasem widać gdy kontrast nienaturalnie wysoki.
Przygotowywania do sezonu letniego w pełni: maskowanie jest, statyw też, tylko czatownie w budowie!

#70 Mikouak

Mikouak
  • Lokalizacja:
    Legionowo/Zegrze

Napisano 05 styczeń 2009 - 21:01

Za wysoki kontrast, to nie są "palące w oczy komputerowe przeróbki"... Takie rzeczy często się zdarzają ludziom, którzy mają po prostu słabsze monitory. Co nie zmienia faktu, że na forum jest całkiem sporo mocno manipulowanych zdjęć.
7D; 10-20; 50/1,8; 55/1,4; 100/2,8; 400/5,6
...:: http://www.jakzobrazka.pl ::...

#71 Qelka (Karolina Myroniuk)

Qelka
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 05 styczeń 2009 - 21:27

eLGrego, świetna robota, mógłbyś napisać coś więcej jak doszłeś tdo tak dobrego wyniku ?

"Żyjemy w niebezpiecznej epoce. Ludzie zdobyli kontrolę nad przyrodą, zanim zdobyli kontrolę nad sobą."

 Albert Schweitzer (1875 - 1965)

 

http://myroniuk.wix.com/wildlife


#72 eLGrego

eLGrego
  • Użytkownik
  • 85 postów
  • Lokalizacja:
    Podhale

Napisano 06 styczeń 2009 - 01:29

Witam chętnie podzielę się jak to zrobiłem.
Wywołane w ACR w profilu ProPhoto wg mojego widzimisie :mrgreen: , z ważniejszych :
1.Podstawowe:
temperatura 5500, tinta -2,ekspozycja +0,20, wypełnij światło 8, kontrast 35, przejrzystość 49, jaskrawość 5, nasycenie 10.
2. Krzywa:
światła -10, jasne +20, ciemne -12, cienie-10
3.Szczegół :
wyostrzanie ilość 25, promień 0,5;
red. szumu luminacja 5, kolor 10;
4.HSL luminacja :czerwone -33, pomarańcz -18, żółte -11, fiolet -28, karmazyn -8.
Otwarcie w PS i teraz najciekawsze co zrobić aby na bokeh dało się patrzeć i aby jakieś szczegóły pozostały. Wpadłem na pomysł aby na warstwach zastosować filtr-rozmycie-poruszenie i dobrać kąt aby był prostopadły do ukośnych linii na zepsutych częściach fotki.
Dobrałem parametry do pierwszej warstwy kąt 35, odległość 12 piks. Na drugiej warstwie kąt -35 i odl. 12 piks. dla linii rysujących się w drugą stronę na zepsutych obszarach. Oczywiście maskowałem miękkim pędzelkiem tylko uszkodzone obszary nie tykając centrum kadru z bielikiem. Troszkę podostrzyłem granicę przejścia ostrości w rozmycie miękkim pędzelkiem wartościami ok. 300 0,7. Po tych zabiegach dopiero kadrowałem.
W skrócie dalej ostrzyłem górnoprzepustowym ok 2,8 piks osobno odszumiłem tło i osobno centrum kadru. W LAB na kanale Jasność podostrzyłem finalnie (120, 0,3). Na to dałem Obraz-zastosuj obraz-mieszanie nakładka, krycie ok 15%. Po zmniejszeniu do 800x ostrzone 300, 0.2 To tyle może nie zamotałem strasznie. :-/
____________ Canon 40D, T 17-50 2.8, C 70-200 f/4 L IS; A o przyrodzie i fotografii: "Coś tam, coś tam".

#73 chemik (Krzysztof Krahel)

chemik
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 06 styczeń 2009 - 11:35

To tyle może nie zamotałem strasznie.

Wyjaśniłeś bardzo dokładnie. Ja nie mam problemu powtórzyć to samo u siebie z małymi modyfikacjami :mrgreen: (pracuje na Photoshop Elements)
http://chemik12.blogspot.com/
http://krahel.cba.pl/


Canon 40D + C 50/1.8 ,C 400/5.6, T 17-50/2,8

#74 ostapowicz (Wojtek)

ostapowicz
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 06 styczeń 2009 - 14:47

pkokocinski7, a co w tym dziwnego, że kontrast podciągnięty, poprawiona ostrość, czy kolory poprawione lub balans bieli ruszony na tym polega normalne wywołanie pliku RAW, a nie żadne przeróbki.
Wojtek

#75 pkokocinski7

pkokocinski7
  • Użytkownik
  • 694 postów
  • Lokalizacja:
    Snowidowo

Napisano 06 styczeń 2009 - 15:49

mocno manipulowanych


tylko o to mi chodzi i o nic innego...
Przygotowywania do sezonu letniego w pełni: maskowanie jest, statyw też, tylko czatownie w budowie!

#76 Mikouak

Mikouak
  • Lokalizacja:
    Legionowo/Zegrze

Napisano 06 styczeń 2009 - 19:35

To mi o to chodziło. Ty, chyba zanim pomyślałeś, napisałeś o "nienaturalnie wysokim kontraście" :-P
7D; 10-20; 50/1,8; 55/1,4; 100/2,8; 400/5,6
...:: http://www.jakzobrazka.pl ::...

#77 Quechua

Quechua
  • Użytkownik
  • 411 postów
  • Lokalizacja:
    Wrocław

Napisano 20 styczeń 2009 - 19:56

To ja trochę inaczej - centralnie, ale ja lubię tak :P

Dołączona grafika


Pzdr.

 

 

6d + 24-105 4 L + 85mm 1.8 + 40MM F/2.8 + 50d + 055XPROB + 804RC2
 


www.przemekbicki.pl


#78 niemar

niemar
  • Lokalizacja:
    Kujawsko-Pomorskie

Napisano 20 styczeń 2009 - 20:07

Kolejna fajna wersja. Muszę powiedzieć, że wątek udany, bo pokazał jak wiele można wyciągnąć z jednej fotografii, która przy pstrykaniu nie wyszła rewelacyjnie.

#79 Quechua

Quechua
  • Użytkownik
  • 411 postów
  • Lokalizacja:
    Wrocław

Napisano 20 styczeń 2009 - 20:12

Można, można i to wiele :) No, ale jeśli fotka jest zrąbana całkowicie, ostrość, temat itd. to nic się nie wyciągnie... Samym Photoshopem nie zrobi się zdjęcia... Można tylko podrasować. Sztuka w tym, żeby być w danym miejscu w odpowiednim czasie i odpowiednio wcisnąć spust migawki... Sztuka to wypatrzeć i zrobić... W PS tylko poprawiamy :) Jakby model wyszedł nie tak ;) Ważne, że jest uwiecznione :) Tak swoją drogą to jak macie więcej takich fotek, to z chęcią poprawię.

 

 

6d + 24-105 4 L + 85mm 1.8 + 40MM F/2.8 + 50d + 055XPROB + 804RC2
 


www.przemekbicki.pl


#80 niemar

niemar
  • Lokalizacja:
    Kujawsko-Pomorskie

Napisano 29 styczeń 2009 - 18:09

Jeszcze jedno do zabawy... Szkoda mi go, świetny moment, niestety nie wykorzystałem sytuacji. Zabrakło trochę światła, wyszło chyba lekko poruszone i wysokie ISO zjadło wszystko. Może coś z tego wydłubiecie?

http://www.republika...ne/P1294086.ORF





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych